Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

8.000 tl bütçem var başlangıç için supersport tavsiyesi istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı sahil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb 8000 tl ye modelli hyosung gt650r alabilirsin onun haricinde 2000 ve alti zx6r cbr 600f r6 veya srad alabilirsin bide 1 tl falan eklersen 2002-2003 gsx600f alabilirsin baska super spor alamazsin
    yedek parca durumu. temiz bulma durumu sıkıntılı motorlar ve arkadaşın yeterli tecrübesi yok.
    temiz hyosung gt250r veya cbr 250 alınabilir.
    cbr 125 cok kısa sürede insanı sıkar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Yanagisawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ilk önce eğitim al !! Sonra cc seçme konusunu zaten belirlersin sana en son yaşadığım çevremden bir örnek veriym motora binmekten deligibi korkan arkadaşım ilk önce Hondada temel eğitim aldı akabinde Cb125 aldık 1000 km yaptı keşke 250 lik alsaymışım demeye başladı hatta ilk 250 lik alsaymışım keşke diyip duruyordu Cb125 de 3000 km ye gelince satıp 2012 Honda Transalp 700 aldık kendi bile nasıl bu noktaya geldiğine şaşırdı 3 ay önce motora artçı olarak bile binmiyen bir kişiydi şimdi 700 cc ile dolaşıyor ) en temel ihtiyaç herşeyden önce iyi bir eğitim!!
    haklısınız eğitimlerimi kesinlikle alıcam genede üniversiteyi bitirene kadar büyük motor alamam şimdi alıcağım motoru 7-8 sene kesin kullanıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

aklımda tutarım 250 cc motorla uzun yol yapa bilirmiyim

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı MBG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısınız eğitimlerimi kesinlikle alıcam genede üniversiteyi bitirene kadar büyük motor alamam şimdi alıcağım motoru 7-8 sene kesin kullanıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

aklımda tutarım 250 cc motorla uzun yol yapa bilirmiyim
    Uzun yol yapmaya yaparsın ama ss bir motor da öyle çok rahat bir yolculuk bekleme. En azından 100km de bir 15 dakika falan mola vererek yapabilirsin
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

heryıl yaz tatilinde ist-konya konya-izmir izmir-konya konya-ist yapıcam makina buna dayanırmı

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Ben şuna inanırım; Sen motorunun bakımlarını yaparsan zincirinin yağını vs. eksik etmezsen yola çıkmadan da tüm kontrollerini yaparsan ve en önemlisi motorunu zorlamaz limitlerin de kullanırsan problem çıkarmaz

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    heryıl yaz tatilinde ist-konya konya-izmir izmir-konya konya-ist yapıcam makina buna dayanırmı
    Dayanırda , sen dayanabilirmisin ss ile bilinmez illa ss ve uzun yol diyorsan en dik oturuşlu , en rahatı ve en az yakanı cbr 250r dır. Hyousung düşünüyorsan uzun yolu pek düşünme bence , çünkü gidon açısı dar ve eğik oturulan bir motorsiklettir. Cbr 250r kullanıcısı olarak söylüyorum. Sorun varsa cevaplarım.

çok haklısınız tavsiyelerinizi kesinlikle uyguluycam ahmet abi

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dayanırda , sen dayanabilirmisin ss ile bilinmez illa ss ve uzun yol diyorsan en dik oturuşlu , en rahatı ve en az yakanı cbr 250r dır. Hyousung düşünüyorsan uzun yolu pek düşünme bence , çünkü gidon açısı dar ve eğik oturulan bir motorsiklettir. Cbr 250r kullanıcısı olarak söylüyorum. Sorun varsa cevaplarım.
    Berkut kardeşim doğru söylüyor bak. Cbr 250r daha rahattır benim motora göre. Son gezide nekadar oturma pozisyonumu korumaya çalışsam da artık rampa çık-in derken şekli şemali kayıyor adamın tutunamıyor motora

abi 1.74 boyundayım honda hariç hepsine bindim aca sıkıntı çekermiyim

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Ben 1.75 boy 83 kiloyum. Hyosung ta şahsen ben sorun yaşamıyorum. Cbr da da yaşıyacağını sanmam

abi kadırga kdr 250 (yzf 125 replicası) en çok onda zorlandım üstüne oturunca

Price - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence honda cbr 125 ile basla ben gördüm motoru sürüp testte ettim az yakar güzel görünüyor yedek parça sıkıntısıda çekmezsin cbr 125 diyorum

Alıntı Price adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence honda cbr 125 ile basla ben gördüm motoru sürüp testte ettim az yakar güzel görünüyor yedek parça sıkıntısıda çekmezsin cbr 125 diyorum
    yakması hiç önemli değil uzun vadeli bişey arıyorum 1 sefer aldığımda 7-8 sene kullanmam gerekiyor tavsiyeniz için teşekkürler

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Kardeşim yaşın daha çok genç düşünebileceğin en güzel modeller , 2 . eli sağlam ileride satarken sıkıntı çekmeyeceğin modellere yönelmelisin, sağlam olmalı, yedek parça sıkıntısı çekmemelisin, ve servis ağı yaygın olmalı, parça için günlerce esir olmamalısın, yelpaze çok geniş ama illa süper sport tarzı olacak diyorsan sağlamlık ve servis ağı bakımından honda ve yamaha ilk akla gelenlerdir , ayrıca cbr 125 yada yzf 125 cc modelleri bile sana fazla görsemde mantıklı makul olanlar kanımca bunlardır , ve bu saydığım modeller yalancı emzik gibidir seni kandırmaya yeter bazı konularda paranın hükmü yoktur , çok paran olabilir kesinlikle , ben bu işi öğrendim efem şu kadar tecrübem var, şu kadar param var, şöyle olcek böyle olcek ten ziyade , kesinlikle yüksek hacimli aletleri önermiyorum , yaşına ve hayata bakış açınla örtüşmeyen aletler emin ol , gaz vermek çok eğlenceli , ışıklarda durduğun zaman, bütün ilgi odağı sen oluyorsun , bunlar seni cezbedecek şeyler , yakışıklı devasa boyutta homurdayan ve homurdadığı zaman alakası olmayan insanı bile tahrik eden aletler , ama anlık milisaniyelik bir hata yüzünden bariyerlere çarparak parçalanan çokça adam oldu , haber kaynaklarından , gerçek yaşantımızdan bunları hepimiz gördük , doğru olan doğru aleti seçmektir , sonuç olarak eşittir , tecrübe , tecrübe ve yine tecrübe

17 yaşında 1000 km deneyimi olan bir kardeşime söyleyeceklerim bunlardır , 125 cc bile tecrübesiz elerde öldürücüdür , onu bile yazmayacaktım ama kafana takmışssın başka tarz istemiyorum demişssin bu aşamada ne desek boş , kalkıpta şimdi elektirikli pisiklet al diyecek halimiz yok ama söylediğim aletler sana yeterde artar bile, kazasız günlere hep birlikte....
    sailor33, MBG ve tr_select bunu beğendiler.

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim yaşın daha çok genç düşünebileceğin en güzel modeller , 2 . eli sağlam ileride satarken sıkıntı çekmeyeceğin modellere yönelmelisin, sağlam olmalı, yedek parça sıkıntısı çekmemelisin, ve servis ağı yaygın olmalı, parça için günlerce esir olmamalısın, yelpaze çok geniş ama illa süper sport tarzı olacak diyorsan sağlamlık ve servis ağı bakımından honda ve yamaha ilk akla gelenlerdir , ayrıca cbr 125 yada yzf 125 cc modelleri bile sana fazla görsemde mantıklı makul olanlar kanımca bunlardır , ve bu saydığım modeller yalancı emzik gibidir seni kandırmaya yeter bazı konularda paranın hükmü yoktur , çok paran olabilir kesinlikle , ben bu işi öğrendim efem şu kadar tecrübem var, şu kadar param var, şöyle olcek böyle olcek ten ziyade , kesinlikle yüksek hacimli aletleri önermiyorum , yaşına ve hayata bakış açınla örtüşmeyen aletler emin ol , gaz vermek çok eğlenceli , ışıklarda durduğun zaman, bütün ilgi odağı sen oluyorsun , bunlar seni cezbedecek şeyler , yakışıklı devasa boyutta homurdayan ve homurdadığı zaman alakası olmayan insanı bile tahrik eden aletler , ama anlık milisaniyelik bir hata yüzünden bariyerlere çarparak parçalanan çokça adam oldu , haber kaynaklarından , gerçek yaşantımızdan bunları hepimiz gördük , doğru olan doğru aleti seçmektir , sonuç olarak eşittir , tecrübe , tecrübe ve yine tecrübe

17 yaşında 1000 km deneyimi olan bir kardeşime söyleyeceklerim bunlardır , 125 cc bile tecrübesiz elerde öldürücüdür , onu bile yazmayacaktım ama kafana takmışssın başka tarz istemiyorum demişssin bu aşamada ne desek boş , kalkıpta şimdi elektirikli pisiklet al diyecek halimiz yok ama söylediğim aletler sana yeterde artar bile, kazasız günlere hep birlikte....
    İrfan abi bakış açımı öyle bir değiştirdinki motorsikletten korkmaya bile başladım benim yanlış anlaşılmamı istemem kime sorsam 125 cc ile uzun yol yapamassın yaparsan hurdaya götürürsün gibi laflarda bulunuyorlar buda beni 125 cc den soğutuyor artık verdiğiniz bilgiler doğrultusunda kararımı kesinleştiricem

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    İrfan abi bakış açımı öyle bir değiştirdinki motorsikletten korkmaya bile başladım benim yanlış anlaşılmamı istemem kime sorsam 125 cc ile uzun yol yapamassın yaparsan hurdaya götürürsün gibi laflarda bulunuyorlar buda beni 125 cc den soğutuyor artık verdiğiniz bilgiler doğrultusunda kararımı kesinleştiricem
    Bizde kullandık 125-150cc motor. Tek sıkıntısını grup gezisi esnasında büyük cc ler ile aranda bir mesafe açılıyor ister istemez.

çok isterim grup gezilerine katılmak ama yaş itibariyle dışlanırım diye korkuyorum

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Karar senin kardeş. İrfan abinin dedikleri doğru. Yalnız biz ne dersek diyelim insan içinden geçeni yapmak ister
    MBG bunu beğendi.

büyüklerimin sözünü dinlemeliyim ozaman banada doğru olanı yapmak düşer

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go

seni motosikletten soğutmak korkutmak ,için yazmadım güzelim , ben senin yaşından çok daha önceleri bu merete binmeye başladım , sana şimdi yok şu kadar tecrübem var yok efem bu kadar tecrübem var deyi hava yapmıcam ama yuvarlak hesap 12 yaş diyelim, ve yaş 38 olacak halen daha motor üstündeyim arada askerlik ve bir kaç yıl boş geçti

şaka bir yana motosikletten korkmalısın özellikle tavsiye ediyorum ve ben halen tırsarım , zaman zaman çokçada istemişimdir şöyle 600 lük 1000 lik bir makina alayım içimdeki ateşi söndüreyim alamazmıydım tabiki alırdım , ama bende senin gibi araştırdım, arkadaşlarımdan ödünç alıp kullandım gördümkü 38 yaşında onca zaman motor süren bana bile abaes ve fazla bu makinalar bak ben adrenalini severim , beni tanıyan bir çok dostum çok yönlü kişiliğimle tanır , gökyüzünde çokça kez motorlu ve motorsuz olarak uçuş deneyimlerim oldu , yamaç paraşütü yapıyorum uçuyor ama hızlı değil , havada hız hayat kurtarır ama karada hayatı bitirir, unutma ! hız felakettir o yüzden iyi düşünmek lazım

yazdıklarıma bakarak ulem hacimli makianalara ne kadar soğuk bakıyor diyen arkadaşlar çıkabilir çıksında önemli değil ! , bildiğim bir gerçek var sen yaşamadın belki ama ben bunu gördüm ve yaşadım ve bunu aktarmaya çalışıyorum burada , şu cümleyi iyi analiz edin !!! doğru zamanda , yeterli tecrübeyle , büyük hacimli makinaya evet.

jöleli saçlarla ss kullanılmaz bence belli bir yaş ve tecrübe sahibi olduktan sonra ss sırtında daha uzun yaşayabiliriz , yoksa kimse alamaz kulanamaz demiyorum elbette ..... sadece doğru bildiğimi paylaşmaya çalışıyorum

125 cc ile kim dermiş uzun yol yapılmaz boşversene zamanım ve imkanım olsun , adam gibi sana saydığım modellerle dünyayı dolaşmazsam gelin yüzüme tükürün sen 125 cc den vazgeçme boş ver milleti
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)