Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hem başlangıç motoru hemde bana uysun :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Senin gibi boylu ve kilolu insanlar spor tarz motora binemez.Sele yüksekliği dışında direksiyon yüksekliği ve ayak pedallarının konumu da önemli faktör.Spor tarz motorlarda öne yatarak kullanman icab eder.Bu yüzden sen spor motoru unut.Ben 1.73 boy ve 95 kiloyla çoook zorlanmıştım.Spor tarz motorlarda deponun üstüne yatman gerek.Onun için de ufak cüsseli ve az kilolu olman lazım.Ancak CBF , YBR gibi motorlarda direksiyon yüksek ve ayak pedalları daha önde olduğundan dik bir şekilde oturabilirsin.Bu yüzden uzun boylu ve kilolu insanlar genelde enduro veya cbf , ybr gibi motorları tercih eder.Spor motorlar senin için işkence olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kardeşim gerçekten çok açıklayıcı konuşmuşsun şimdi anladım demek istediğini :D Yani diyosunki sele yükseklikleri ve uzunlukları aynı olabilir ama direksiyon alçaklığı ve pedalların ileride olmadığından sana uymaz :d doğru anlamışmıyım...O zaman benim aklımda cbf yada ybr den ötürü aklımda apache var.Arkadaşta yeni modelini kullandım çok hoşuma gitti.Bu arada kullanmaktan kastım motor kullanmayı bilmem sokağın basından basına 1. viteste gittim geldim :D apache arkadasım 127 km görmüş daha da basmaya trafig müsait değilmiş.Ben bu kiloyla 110 sabit giderim diye düşünüyorum sen ne diyorsun bu konuda.birde apache altımda aşırı küçük kalırmı ....:D

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    salt sele yüksekliğini baz almak hatadır.
    motorun tarzı, oturuş pozisyonu, sürüş dinamikleri, genişliği gibi nice konularda bu denkleme dahil edilmeli.
    1.93 boyunda, 100 kilo civarıyım. TVS Apache, YBR125, CBF150, Salcano Wolf, Hyosung GT250, Kymco Agility 125, SYM XS125 ve daha nice motorlar kullandım.
    Hiçbirinde de öyle 'pişman' olacağım bir rahatsızlık hissetmedim.

3500 tl bütçeye en seri ve hızlı motor apache diye biliyorum yanlısmıyım :d düşüncem o inş. değiştiren olmaz :d

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)