Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RX 9 Türkiye'de bir güzellik...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki 2007
    Türkiye'de, Mobylette ve benzerlerinin yerine geçmesi gereken bir araç. Klasik motosiklet görünümü de cabası. Dünyada Kawasaki, Honda gibi markaların da 50cc'lik bu tarz klasik görünümlü motosikletleri var ve önemli bir müşteri potansiyeline sahip. Telli jantları, far üzerine entegre km saati, düz egzoz ve selesi, çift renk seçeneği ile küçük, güzel bir cafe racer örneği. 4 vitesli ve kampana frenli olması da, eski tarz motosiklet sevenler/özleyenler için yadırganmaması gereken özellikler.
    RX9 özellikle Türkiye için çok iyi bir seçenek, hafif ve ekonomik olması şehir içi kullanımı için iyi özellikler, hızı da, şehir içi için yeterli, yeterinden fazla da şık. Ne var ki, Türkiye 70'li yılların, gocunmadan Mobylette'e binenlerin mütevazi Türkiye'si değil, o yüzden de bunca iyi özelliğe sahip olmasına rağmen RX9 da birkaç seneye kalmaz hoş bir sada olarak kalır.
    Bu arada RX9'un motosiklet ehliyetine ihtiyaç duyulmadan kullanılabileceği söyleniyor, motosiklet ehliyeti olmadan 50cc'lik bile olsa motosiklet kullanımının nasıl mümkün olabildiğini anlayamadım. Ehliyet olmadan motosiklet kullanmak, işi ciddiye almamak demektir, dolayısıyla her konuda olduğu gibi bu konuda da ciddiyetsizlik onaylanamaz. Eskiden mobylette tarzı araçları kullanırken bile ehliyet sorulurdu, daha öncesinde bisiklet ehliyetleri vardı. Hiçbir şey ucundan tutularak yapılırsa doğru netice vermez. Bence, bu araca özel yapılan yanlışlıktan hemen dönülmelidir.
    Motosiklete yeni başlayacak gençler ve küçük ''CC'' sevenler; dünyada keşfedilmesi gereken küçük, güzel şeyler de var, ben sadece görüp beğendiğim bir tanesini anlatmaya çalıştım.
    Saygı ve sevgiyle...
    whaki ve oe1905 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Benim gibi görsel bekleyenler içiin

anafartas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    Benim bildiğim kadarı ile ehliyetsiz değil de B sınıfı ehliyetle kullanılabiliyor bu motorlar, ayrıca A sınıfından herhangibir ehliyet almaya gerek kalmıyor.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Küçük şehirlerde köylerde kullanmak için ideal.

Motosikleti
    Hornet 650
    sarı rengine bayıldım

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Mondial 50 Revival de çok şıkmış bugün gördüm. Her ne kadar karşı görüşte olsam da B ehliyet ile kullanılabilen modeller bunlar.
    http://www.mondialmotor.com.tr/model/scooter/50-revival

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Güzel motor. Şehiriçi güzel olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler