Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Honda VFR 1200 F

Motovento
    REKLAM ALANI
    tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulem bunun prototip modelinde, otomatik vites seçenegi vardi.
    Elcigin altinda bir dugme ile mod degistirip devam ediyorlardi?
    O dugmenin yerinde simdi dortlu flasor dugmesi var.
    Bu ne perhiz, bu ne lahana tursusu.?!!!!!

Honda bizi yedi mi naapti?
    Abi www.feelv4.com da detayları olması lazım..
    -turgut

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi www.feelv4.com da detayları olması lazım..
    -turgut
    Oralarda var da resimlerde yok.
    Iki uç aydir habire mail gonderip duruyorlar.
    Ben de hah çikti diye daliyorum siteye.
    Bir bakiyorum bir video daha yapmislar, habire çan çan konusuyorlar ama motor ortada yok.
    En sonunda çikti ortaya diye sevindim.
    Her muhabbette, her videoda ayni sey var.
    Ama resimde dugmeyi goremedim.
    Neyse anlariz isin dogrusunu.
    Sanirim iki seçenekli bir model olacak.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    kanuni motorun 150-vfr800
    yazıların birinde yanlış hatırlamıyorsam şöyle birşey okudum,dual clutch system opsiyonel olacakmış,yalnız avrupa için 2010 da sadece düz vites seçeneğiyle pazara sunulacakmış

Motosikleti
    Honda
    Bu motor benim hiç bir isime yaramaz.
    Yaramaz ama guzel makina.
    Bana bir tane de çiplak makina lazim.
    Dunden beri kafama takildi.
    Bunu alsak, karenajlari komple soksek.
    Fari degistirip yuvarlak yapsak.
    Acaip bir makina olur gibime geliyor ama bir sorun var.
    Yan karenajlar, depoyla birlikte gibi duruyor.
    Depoyla birlesikse, nasil yapacaz?

Ulem sunun canlisini gormek lazim bir an once.
    Yoksa hayal bile kuramayacagiz.

Motosikleti
    Honda
    Bu motosikletin ilk dedikodulari piyasada dolasmaya basladiginda bir arkadasimiz,
    "o ne biçim kuyruk, çantalar nereye nasil takilacak,"
    diye sormustu.

Buyrun takilmisi.

Her detay dusunulmus..

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    Arkadaşlar eğer DN01 deki şanzımanıkullanacaklarsa bu iş olmamış derim bebek ölü doğmöuş derim.
    Motorsiklet gerçekten BMW'ye benzemiş belki de BMW'ninm pazar payına göz diktikleri içindir. Yine de güzel bir şekli var en azından ben sevdim. Alınır mı? Bilmiyorum sanırım hiç birimiz bilmiytor motorsiklet bir piyasaya çıksın hele

Motosikleti
    Honda
    Yahu ne BMW'ye benzemesi?
    Yapmayin hocam.
    Honda yillardir BMW'ye benzeyen motosiklet uretiyor zaten.
    Yeni bir sey degil ki bu!!
    Hani asagidaki abisi gibi olmus deseniz anlayacagim da...

Honda uzun yillardir, yol motosikleti uretiyor.
    VFR yi de oyle.
    Daha once 800cc yapiyordu.

Simdi buyugunu uretti.
    Aradaki fark budur.
    Ha tabi bir de yeni teknoloji kullanilmasi farkin buyugunu olusturuyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    O zaman BMW'ye benzettiğini sen de kabul ediyorsun. Kötü anlamda söylemedim. BMW'leri de severim. TDM'imden sonra yükselecek bir çıta henüz olmadığı için ben zaten beklemek zorundayım :D Ama şanzımanını DN01'den aldıysa gerçekten baş ağrıtacaktır. Otomatik vites almak isteyenleri şimdiden uyarayım.

Motosikleti
    Honda
    Ayni seyi soyluyoruz hocam.

Yol motosikleti bunlar.
    Hepsi birbirine benziyor.
    Pan europan iyi satis grafikleri yakalamis guzel bir motosiklettir ayrica.
    Yani buna bir kopyaciliktir demek yanlis olur.
    Kim once yapti?
    Nasildi? ben bilmiyorum ama arastirilirsa bulunur.

Lev3562 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JAWA 250-HONDA CBX550F2-PULSAR 200NS-ZX10R
    Bu model ilk çıktığında açılmış bu konu başlığı ama sonrasında pek rağbet görmemiş gibi...
    Bu konuyla güncel olarak ilgilenen arkadaşlar varsa bilgi alış-verişinde bulunmak isterim.

VFR1200F (olsa DCT ile de) ilgileniyorum. Honda Türkiye'ye getirmiyor bu modeli. Halbuki çok daha pahalı Gold wing ABS, Gold wing F6B ve Valkyrie F6C ile CTX 1300 (aşağı yukarı aynı fiyat aralığında) getiriyor. Bu model de aynı VFR800 serisinde olduğu gibi kendi hayran ve kullanıcı topluluğunu oluşturacak potansiyele sahip diye düşünüyorum. Tabii fiyat biraz yüksek ama saydığım diğer modeller de öyle, onlar getirilebiliyorsa VFR1200 F ve DCT nin neden getirilmediğine anlam veremiyorum. Görüşü olan varsa dinlemek isterim.

Motosikleti
    honda vfr
    öncelikle merhaba vfr 1200 bir süredir kullanıyorum.daha öncede vfr 800 kullanıyordum. honda türkiye aslında birçok modeli getirmiyor türkiyeye.daha cok lokomotif ürünleri getiriyor. vfr 1200 de maalesef türk kullanıcılar tarafından çok tutmadı(sebebini hiç anlayamadım).vfr 1200 bana göre gerçekten üst düzey bir motor ikamesi bmw k 1300 s kawasaki z 1000sx .....gibi kendisindden cok daha pahalı motorlar. fren sisitemi,airodinamiği çok başarılı bana göre deposu yetersiz ve biraz ağır başka bir kusuru yok.honda yetkilileri uzun yolda daha sık mola verilmesi için deponun 17 litre yapıldığını söylüyorlar.kısacası 172 hp 129 nm tork müthiş bir rüzgar koruması cok iyi ve kombine çalışan fren sisitemi.
    Carbondioxid, Lev3562 ve fyrath bunu beğendiler.

Alıntı tarıkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhaba vfr 1200 bir süredir kullanıyorum.daha öncede vfr 800 kullanıyordum. honda türkiye aslında birçok modeli getirmiyor türkiyeye.daha cok lokomotif ürünleri getiriyor. vfr 1200 de maalesef türk kullanıcılar tarafından çok tutmadı(sebebini hiç anlayamadım).vfr 1200 bana göre gerçekten üst düzey bir motor ikamesi bmw k 1300 s kawasaki z 1000sx .....gibi kendisindden cok daha pahalı motorlar. fren sisitemi,airodinamiği çok başarılı bana göre deposu yetersiz ve biraz ağır başka bir kusuru yok.honda yetkilileri uzun yolda daha sık mola verilmesi için deponun 17 litre yapıldığını söylüyorlar.kısacası 172 hp 129 nm tork müthiş bir rüzgar koruması cok iyi ve kombine çalışan fren sisitemi.
    Ne güzel her iki VFR'yi kullanmış birini bulmuş iken soruyu sorayım, 800'ün 1200'e nispeten artıları ve eksileri nelerdir?
    (eski VFR 800 cezbediyor, yenisi crossrunner'mı bilmem ne diye, mok edilen değil^^)
    Lev3562 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda vfr
    vfr 800 f vfr 1200 f e göre cok daha hafif ağırlık merkezide 1200 e göre daha aşağıda böylece virajlarda kontra vermek daha kolay.vfr 800 biraz daha az yakar 1200 göre sport turing sınıfı mantığıyla vfr 800 menzili daha iyi 1200 göre.bir artısıda zincirli olması (bu benim fikrim) şaftlı olan 1200 sürüşü 800 kadar akıcı ve devamlı değil.tabi zincir yağlamamak büyük keyif . bunlar 800 f in artıları ,tabi eksileri de var .1200 ün yan çanta yerleri orjinal herhangi bir demir ...vs takmak zorunda değilsin. airodinamiği çok daha iyi torku çok daha iyi.
    1. vitesi kısıtlandırılmıştır 1200 lerin bunu kaldırmak için bazzazz diye bi ürün kullanır bazı vfr 1200 f kullanıcıları ama zaten 2. vitese attığınızda fazlasıyla yetecek güç ve tork sizinle beraberdir.
    bana göre vfr 1200f rakiplerine bakıldığında çok pahalı değil az değil 172 hp 129 nm tork. ama vfr 800 bence fiyatı düşünüldüğünde çok cazip bir motor .tabiki 1200 daha yeni ve üstün ama bu tip motorları kullananlar genelde bu kadar güce ihtayıcı olmayan yada pek yarışmayan kişiler.daha çok yol yapanlar kullanıyor sport turingleri .yaklaşık aynı hızlarla gidersin her iki motorlada sadece vfr 800 de aynı hızı 8000 devirde 1200f de 5500,6000 devirde görürüsün. top speedleri farklı sadedce. önemli bir farkta şanzımanlarında vites geçişleri 1200 de çok sorunsuzdur viraj içi yada gittiğiniz hızın çok altında bir vitesede atsanız arka tekerde herhangi bir kayma yada çizgiden cıkma hissetmessin. kısacası herikiside çok iyi bence fiyatları göz önüne alınırsa sanki vfr 800 daha mantıklı gibi.... bunlar benim görüşlerim izlenimlerim tabi ...herkese kazasız sürüşler.
    Carbondioxid ve Lev3562 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yeni VFR 800 ne zaman gelecek?

vfr 800 f vfr 1200 f e göre cok daha hafif ağırlık merkezide 1200 e göre daha aşağıda böylece virajlarda kontra vermek daha kolay.vfr 800 biraz daha az yakar 1200 göre sport turing sınıfı mantığıyla vfr 800 menzili daha iyi 1200 göre.bir artısıda zincirli olması (bu benim fikrim) şaftlı olan 1200 sürüşü 800 kadar akıcı ve devamlı değil.tabi zincir yağlamamak büyük keyif . bunlar 800 f in artıları ,tabi eksileri de var .1200 ün yan çanta yerleri orjinal herhangi bir demir ...vs takmak zorunda değilsin. airodinamiği çok daha iyi torku çok daha iyi.
    1. vitesi kısıtlandırılmıştır 1200 lerin bunu kaldırmak için bazzazz diye bi ürün kullanır bazı vfr 1200 f kullanıcıları ama zaten 2. vitese attığınızda fazlasıyla yetecek güç ve tork sizinle beraberdir.
    bana göre vfr 1200f rakiplerine bakıldığında çok pahalı değil az değil 172 hp 129 nm tork. ama vfr 800 bence fiyatı düşünüldüğünde çok cazip bir motor .tabiki 1200 daha yeni ve üstün ama bu tip motorları kullananlar genelde bu kadar güce ihtayıcı olmayan yada pek yarışmayan kişiler.daha çok yol yapanlar kullanıyor sport turingleri .yaklaşık aynı hızlarla gidersin her iki motorlada sadece vfr 800 de aynı hızı 8000 devirde 1200f de 5500,6000 devirde görürüsün. top speedleri farklı sadedce. önemli bir farkta şanzımanlarında vites geçişleri 1200 de çok sorunsuzdur viraj içi yada gittiğiniz hızın çok altında bir vitesede atsanız arka tekerde herhangi bir kayma yada çizgiden cıkma hissetmessin. kısacası herikiside çok iyi bence fiyatları göz önüne alınırsa sanki vfr 800 daha mantıklı gibi.... bunlar benim görüşlerim izlenimlerim tabi ...herkese kazasız sürüşler.
    Şahane bilgiler teşekkür ederim, 800 eski modeli,anladığım kadarı ile hem yakışıklı hem rahat bi araç , şaft aktarma konusunda verdğiniz bilgide ayrıca güzel, demek zincir aktarmayı, şaft'a yeğliyorsunuz bunu bilmiyordum, tabii bakım periyodu yağ vs haklısınız, kazasız belasız güzel günlerde kullanınız
    Lev3562 bunu beğendi.

Motosikleti
    Merhaba tarıkk ,
    İlgilenip yanıtladığın için teşekkürler. Bir VFR 1200F kullanıcısı olarak benim için çok anlamlı ve ayağı yere basan görüşler yazmışsın. Uzunca bir süre aradan sonra şimdilerde VFR1200F ve Multistrada1200S ile ilgileniyorum. İki yıldır yurt dışında (Afganistan) bir firmada çalışıyorum ve kesin dönüş yaptığımda bu makinalardan birini almayı istiyorum. Her ne kadar yurt dışı forum ve video değerlendirmelerin önemli bir miktarını inceleyip bazı fikirler edinmiş olsam da, "bizden" bir kullanıcının fikir ve görüşleri her zaman daha önemli tabii ki. Yenisi gelmediği için (sahibinden'de) iki tane VFR1200F (2011 model) buldum ve viyatları neredeyse 2011 MTS1200 lerle aynı (bir kaç bin farklı olanlar aksesuarlardan kaynaklanıyor). Dolayısıyla incelediğim diğer aday olarak kararsız kaldım. VFR1200 ün F (düz) modelinin bile çok iyi eleştiriler aldığını biliyorum. MTS1200S ise zaten açıkça çok iyi bir makine. Tabii burada yedek parça, bakım giderleri vb. gibi konular önem kazanıyor. Örneğin VFR1200F aktarma organında hiç problem yaşanıyor mu? Kilometreye bağlı (uzun dönem) bakım başlıklarında neler var? Çünkü ben aldığım zaman satmayı planamadan çok uzun süre kullanmak niyetindeyim. İlginize tekrar teşekkürler, saygılarımla...

Motosikleti
    honda vfr
    merhabalar sizede . öncelikle şunu söyliyim bende çok tecrübeli herşeyi bilen bi motor kullanıcısı değilim bilgilerim ve kısıtlı tecrübelerim doğrultusunda bilgi vermeye çalışıyorum . vfr modellerinin hemen hemen hepsini kullandım ducati hiç kullanmadım ama kullansam herhalde multistrada alırdım.kağıt üstünde teknik açıdan çok iyi görünüyor fakat şu unutulmaması gerekir dik oturumu olan bir motor ne kadar güçlü olursa olsun bir spor motosiklet gibi gitmez zaten fizik kurallarına aykırıdır.ama iş şehir içine gelindiğinde de vfr 1200 hantal kalıcaktır multistradaya göre. şehirlerarası multistrada daha rahat olacaktır vfr ye göre. hondanın artıları çok ama türkiyede bunu unutma hem yedek parça hem servis değil istanbulda heryerde mevcut.şaft bakımına gelince ben daha hiç girmedim sanırım 50.000 km de oluyor yada onun gibi bişey. her yağ değişiminde şaft açılmaz,yani ek bir maliyeti yok,pek sorun yaşamadım,klasik honda bakımları nasılsa vfr de öyle yağ,filtreler,genel yağlamar ve ayarlar zincir ve teker kontrolleri... ducatiyi audi aldı ama servislerini şu anda korlas devam ediyor.hatta bi duyduğum habere göre dizel bir multistrada tasarlıyorlar audi ve ducati beraber.bir depoyla 400-500 km yapacağını duymuştum. kulağa biraz komik geliyor biliyorum ama gerçek sanırım. kısacası spor bir motosiklet kullanıcısıyım dersen vfr yok rahatlık çok önemli paşalar gibi dik oturur giderim dersen ducati multistrada .benim nacizade tavsiyem kesinlikle vfr çünkü honda ,çünkü japon. evet italyanlar çok iyi dizayn yapıyor bi ürünü nasıl satıcağını biliyor .sanki ata sporları tasarım ama iş kullanışa geldiğinde japon en iyisi bence. ducatinin spor modellerini kullanan arkadaşlarım devamlı ilgilenilmesi gerektiğini söylüyorlar çocuk gibi diyorlar belkide bazıları böyle seviyordur.... birde iki motosiklet arasında yaklaşık 10000 tl fark var. 33.000 e iyi bir vfr kesinlikle alabilirsin hatta daha daha düşüğe... inşallah yardımcı olabilmişimdir.yine tekrarlıyorum bunlar benim edindiğim bilgi ve tecrübeler farklı düşünenler olabilir. ....herkese kazasız belasız iyi sürüşler ..saygılarımla....
    Carbondioxid ve Lev3562 bunu beğendiler.

Motosikleti
    merhabalar sizede . öncelikle şunu söyliyim bende çok tecrübeli herşeyi bilen bi motor kullanıcısı değilim bilgilerim ve kısıtlı tecrübelerim doğrultusunda bilgi vermeye çalışıyorum . vfr modellerinin hemen hemen hepsini kullandım ducati hiç kullanmadım ama kullansam herhalde multistrada alırdım.kağıt üstünde teknik açıdan çok iyi görünüyor fakat şu unutulmaması gerekir dik oturumu olan bir motor ne kadar güçlü olursa olsun bir spor motosiklet gibi gitmez zaten fizik kurallarına aykırıdır.ama iş şehir içine gelindiğinde de vfr 1200 hantal kalıcaktır multistradaya göre. şehirlerarası multistrada daha rahat olacaktır vfr ye göre. hondanın artıları çok ama türkiyede bunu unutma hem yedek parça hem servis değil istanbulda heryerde mevcut.şaft bakımına gelince ben daha hiç girmedim sanırım 50.000 km de oluyor yada onun gibi bişey. her yağ değişiminde şaft açılmaz,yani ek bir maliyeti yok,pek sorun yaşamadım,klasik honda bakımları nasılsa vfr de öyle yağ,filtreler,genel yağlamar ve ayarlar zincir ve teker kontrolleri... ducatiyi audi aldı ama servislerini şu anda korlas devam ediyor.hatta bi duyduğum habere göre dizel bir multistrada tasarlıyorlar audi ve ducati beraber.bir depoyla 400-500 km yapacağını duymuştum. kulağa biraz komik geliyor biliyorum ama gerçek sanırım. kısacası spor bir motosiklet kullanıcısıyım dersen vfr yok rahatlık çok önemli paşalar gibi dik oturur giderim dersen ducati multistrada .benim nacizade tavsiyem kesinlikle vfr çünkü honda ,çünkü japon. evet italyanlar çok iyi dizayn yapıyor bi ürünü nasıl satıcağını biliyor .sanki ata sporları tasarım ama iş kullanışa geldiğinde japon en iyisi bence. ducatinin spor modellerini kullanan arkadaşlarım devamlı ilgilenilmesi gerektiğini söylüyorlar çocuk gibi diyorlar belkide bazıları böyle seviyordur.... birde iki motosiklet arasında yaklaşık 10000 tl fark var. 33.000 e iyi bir vfr kesinlikle alabilirsin hatta daha daha düşüğe... inşallah yardımcı olabilmişimdir.yine tekrarlıyorum bunlar benim edindiğim bilgi ve tecrübeler farklı düşünenler olabilir. ....herkese kazasız belasız iyi sürüşler ..saygılarımla....
    Çok faydalı oldu bu bilgiler teşekkürler. Bu arada çok mütevazisiniz VFR daha mantıklı karar gibi duruyor. Şimdi mesele artık ikinci el VFR1200 bulmakta. Satış ilanlarındaki VFR1200 ler 37500TL fiyat koymuşlar 2011 model makinalara. Bildiğim kadarıyla VFR1200 lerde (hem F, hem de DTC) 2012 yılında teknik açıdan ciddi sayılabilecek bazı iyileştirmeler yapıldı.

http://www.motorcyclenews.com/mcn/news/newsresults/first-rides-tests/2012/april2/may1712-honda-vfr1200-old-vs-new/honda/vfr1200f/_/R-EPI-136375
    http://ultimatemotorcycling.com/2012-honda-vfr-1200-f-peview/

Bu yenlikleri şu başlıklara toplamışlar :
    1.Daha büyük yakıt deposu (19 L)
    2.Daha fazla tork
    3.Çekiş kontrolü (TC)
    4.Kozmetik iyileştirmeler
    5.Oran/hızlarda iyileştirmeler
    6.DTC versiyonunda otomatik vites oranları geliştirilmesi ve M/T de unutma durumunda otomatik olarak O/T ye geçiş vs.

Bu farklılıkların ilk çıkan 2010 modelin hataları olarak tanımlamak doğru olmayabilir çünkü farkı hissedilmeyecek kadar az yorumu yapılmış. Fakat yine de makkajdan daha fazlasının yapıldığı aşikarken Türkiye'de eski modeline istenen fiyat yukarıda belirttiğim gibi. Seçenek çok kısıtlıyken MTS yi de ister istemez opsiyon olarak tutuyorum. Sanırım ya çok az VFR1200 var ya da sahipleri o kadar memnunlar ki satışa koymuyorlar...
    Sevgi ve saygılar.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    vfr1200 f 2011 aldım bence keyifli makina .....Hız makinası değil keyif ve gezi makinası ...Tabii 260/270 lerde gezebilirsiniz de

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler