Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Thunderace 1000 Alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SUZUKI GSF 600 BANDIT S
    Bütçem çok yok,ya hyosung 250 (2012 2015 arası) alacağım ya da yamaha thunderace 1000 (2000) alacağım veya biraz bekleyip 1 2 yıl civarı 2002 2008 arası r1 alacağım. Ömürlük bir motor bakıyorum hyo alırsam 250 lik eninde sonunda değiştiricem ama thunderace veya r1 alırsam değiştirmeyi pek düşünmüyorum aklıma takılan thunderace çok arıza çıkarır mı ve r1 ile arasında çok performans farkı olur mu.R1 de thunderace 1000 de hemen hemen aynı yaşlarda olacak en fazla 3 4 yaş fark edecek tipleride hoşuma gidiyo kolay kolay da satmıcam tek düşündüğüm biri karbüratörlü biri enjeksiyonlu çok yakıt farkı olur mu 100 km de parça konsuunda sıkıntı çekebilirim bide. Thunderace 1000 geçiyo içimden ama parça sıkıntısı korkutuyo parça var ise beklenir 1 2 ay onda sıkıntı yok. Kıssadan hisse thunderace 1000 alınır mı?

Sahibindende ilan mevcut https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-arac-takasli-basa-bas-hatasiz-aciliyeti-kalmadi-892344920/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ömürlük motor alırken öncelikle hesap yapman lazım

1 yılda kaç km kullanabilirsin?

1 yılda giderlerin ne olur

bunlara benzinide katarak hesapla. çünkü bunlar az yakmıyor.

1 yılda giden masrafı karşılayabilirken sana da para kalıyorsa, almana izin verebilirim.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Hangisi zamanında daha fazla satıldıysa ondan almakta fayda var bence. 20 senelik motorun yedek parçasını bulmak zor olabilir.
    Bu durumda R1 tercih etmek daha mantıklı sanırım. Motor tamirat işlerini seviyorsanız tabi.
    ebay.com, ebay.co.uk ve ebay.de sitesine girip, yedek parca durumlarina ve fiyatlarina bir bakmakta fayda var.
    Bir de bu alacaginiz motorlar karburatorlu ise, 4 tane karburatoru vardir, o karburatorleri ayarlamak biraz karmasik bir is. Varsa enjeksiyonlusunu almak daha iyi olabilir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    2000 model ömürlük yarış motoru. Böyle bir senaryo bilim kurgu filmlerinde bile yok.

İlandaki motora 25000 TL istiyorlar, bana bedava verseler almam. Nedenlerini yukarıda arkadaşlar gayet güzel özetlemişler. Bu bütçeye adam gibi sıfır veya 3 yıllık 200 - 250 cc motor alıp gönül rahatlığıyla binebilirsin. Boşuna maceraya girme.

Diğer yandan artık forumda kimse sormaz oldu ama 1000 cc SS motor için yeterince tecrübe var mı ?

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    kumar oynamak gibi birşey bence bu kadar eski modelli ss litrelik bir makina almak. kimbilir kimler geçti o makinaların üzerinden. kimler nasıl kırbaçladı. bakımlarını düzgün yaptılarmı yapmadılarmı. ben olsam boyle bir maceraya girmezdim. hele elin anahtar tutmuyorsa hiç girme derim.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Eskiye sadece uzaktan bakmak güzel bence. Paranın yettiği en yüksek model motoru al.Eski motorla ugraşmaktan motordan soğursun.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Bende thunderace var. Yzf 1000 diye geçer. 1997 model ilk sahibiyiz ve 50 binde..
    Parca sıkıntısı yasarmisin? Aradığın parçaya bağlı.. sarf malzemesi dışında bir ihtiyacı olmadi. Birde exup motorunun dişlisi de bir kırık var,exup u iptal ettik sıkıntısı yok..
    Ha almani onerirmiyim? Benim gibi ilk sahibi olmayacağından kac kocası olduğunu bilmediğinden uzak durmalısin demeyi görev bilirim.

İkinci bir motorun var ise buda yanına alınır güzel olur ara ara gazlarsın ama tek motor olarak bu alınmaz ..

20 yıllık motor , kaç kişi geçmiştir üzerinden ne yapıldı ne yapılmadı bilemezsin , boruların bir çogu yıpranmıştır ,çürümüştür yarın patladıgında. Değiştirsen nerden bulacaksın ..İkinci motorun var ise patladıgında tamiri ile ugraşırken sıkıntı yaşamazsın yavaş yavaş düzgün yapılır, ama tek motor ise hızlıca yaptırmak zorunda kalırsın hem maliyetli olur hem de kalitesiz yapılır..

Sonuç ;
    bu motor sahibi oldugun tek motor olacak ise yanında motorun yok ise bundan başka kesinlikle ve kesinlikle olmaz ..

İkinci, üçüncü motor bu olacak ise ana motorunun yanında bu var ise macera aramak için şans verilebilir neden verilmesin , motorcu dedigin birazda macera perest olur de bu paralara değil tabi 16-17 civarı olur o iş..

Motosikleti
    SUZUKI GSF 600 BANDIT S
    Aynen bi tane daha motorum var onun yanına alacağım bi kaç yıl sonra zaten araba alacağım kışın arabaya binerim yazın arada bir thunderace

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende thunderace var. Yzf 1000 diye geçer. 1997 model ilk sahibiyiz ve 50 binde..
    Parca sıkıntısı yasarmisin? Aradığın parçaya bağlı.. sarf malzemesi dışında bir ihtiyacı olmadi. Birde exup motorunun dişlisi de bir kırık var,exup u iptal ettik sıkıntısı yok..
    Ha almani onerirmiyim? Benim gibi ilk sahibi olmayacağından kac kocası olduğunu bilmediğinden uzak durmalısin demeyi görev bilirim.
    Motor bana temiz gözüktü zaten ara sıra binerim amacım çok para çıkarmadan gazlayabileceğim bi 1000 liğim olsun. Parça için falan beklerim yani sıkıntı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Alıntı fireblade e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiye sadece uzaktan bakmak güzel bence. Paranın yettiği en yüksek model motoru al.Eski motorla ugraşmaktan motordan soğursun.
    Hyosung gt 250 r düşünüyorum ama elden çıkartamazsam diyo korkuyorum sırf bu korkudan dolayı zaten bu binlike bakıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ömürlük motor alırken öncelikle hesap yapman lazım

1 yılda kaç km kullanabilirsin?

1 yılda giderlerin ne olur

bunlara benzinide katarak hesapla. çünkü bunlar az yakmıyor.

1 yılda giden masrafı karşılayabilirken sana da para kalıyorsa, almana izin verebilirim.
    R1 e temizi için minimum 40 bin harcayacağıma bunu 18 e alır 22 bini de benzin vb ye harcarım (arada bir binicem zaten) diye düşündüm belki 10 bin falan harcanacak sonra 22 bin harcayacağına bekle r1 al deme 😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

Bunun yerine hyo 250 alsam daha mı iyi olur diyosunuz 2013 model temiz motor bu paralara aldığın motorun elden çıkması zor olur diye 1000 lik düşünüyorum yoksa en başta hyo alıp devam edecektim.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben olsam ne eski binlik alırım ne de Hyosung. İkisi de tam kumar.

Motosikleti
    SUZUKI GSF 600 BANDIT S
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam ne eski binlik alırım ne de Hyosung. İkisi de tam kumar.
    Maks 20 bine ne alırsın ben 20 bini cbr 125 e verince kendime sövmekten yol gidemem.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam sizi çok iyi anlıyorum, 14-15 ay önce ben de kısıtlı bütçeyle daha kuvvetli bir motor arayışındaydım. Seçtiğiniz motorlar bir zamanlar çok güzel olan motorlardı ama dediğim gibi "bir zamanlar". Ben de eski model bir motor kullanıyorum ama samimi söyleyeyim motoruma zerre güvenmiyorum, motoru alırken de ciddi bir sıkıntı ihtimaline karşı kenara para da ayırdım. Şöyle 1500-2000 km bir Ege turuna çıkayım desem çıkmam, çünkü güvenmiyorum, nerede ne sıkıntı çıkartır bilemiyorum. Siz de alırsınız, iyi de bir servisiniz ve parçalara erişiminiz vardır ama keyfini süremedikten sonra, hep tedirgin olduktan sonra pek bir espirisi kalmıyor bu işlerin.

Motosikleti
    SUZUKI GSF 600 BANDIT S
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sizi çok iyi anlıyorum, 14-15 ay önce ben de kısıtlı bütçeyle daha kuvvetli bir motor arayışındaydım. Seçtiğiniz motorlar bir zamanlar çok güzel olan motorlardı ama dediğim gibi "bir zamanlar". Ben de eski model bir motor kullanıyorum ama samimi söyleyeyim motoruma zerre güvenmiyorum, motoru alırken de ciddi bir sıkıntı ihtimaline karşı kenara para da ayırdım. Şöyle 1500-2000 km bir Ege turuna çıkayım desem çıkmam, çünkü güvenmiyorum, nerede ne sıkıntı çıkartır bilemiyorum. Siz de alırsınız, iyi de bir servisiniz ve parçalara erişiminiz vardır ama keyfini süremedikten sonra, hep tedirgin olduktan sonra pek bir espirisi kalmıyor bu işlerin.
    Zaten öyle çok uzun yol gitmem benim istediğim verdiğim parayı haketsin bu paralara 125 zor alıyosun fıtı fıtı su motoru ne gidiyo ne chopper lar gitmiyo ama sesi var. Peki Yamaha Radian 600 nasıl olur hava soğutmalı thunderace 1000 den daha az sorun çıkartır çıkartsada daha rahat çözülür diye düşünüyorum. Sen hangi modellere baktın.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Hüsamettinn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten öyle çok uzun yol gitmem benim istediğim verdiğim parayı haketsin bu paralara 125 zor alıyosun fıtı fıtı su motoru ne gidiyo ne chopper lar gitmiyo ama sesi var. Peki Yamaha Radian 600 nasıl olur hava soğutmalı thunderace 1000 den daha az sorun çıkartır çıkartsada daha rahat çözülür diye düşünüyorum. Sen hangi modellere baktın.
    Ben o dönem Tdm 900'den Varadero'ya, Cbf 500'den Mt 03'e farklı kategorilerde, eski ama nispeten yakın tarihli sayılabilecek birçok model düşündüm. 2008 Er6F aldım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o dönem Tdm 900'den Varadero'ya, Cbf 500'den Mt 03'e farklı kategorilerde, eski ama nispeten yakın tarihli sayılabilecek birçok model düşündüm. 2008 Er6F aldım.
    Aslında CBF500 de iyi seçim olurmuş. Taş gibi onlar.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında CBF500 de iyi seçim olurmuş. Taş gibi onlar.
    Güzel motor ama o dönem istediğim gibi bir ilana denk gelememiştim.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Tdm 900 super olur. Temizi bulunsa...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Cevapları hiç okumadım. Çünkü cevap çok net. Ömürlük motor diyorsun ama listenin tamamı bitik-ölmüş motorlar.

Hyo muhatabı yok. Aynan kırılsa parça yok. Yani "neredeyse" lastiğin patlasa motoru çöpe atman gerekir o derece pişman olursun. O derece parça yok.

2002-2008 R1. Hocam güldürme beni. Motoru değişmemiş, bitik, tek atımlık kurşununu da sana göstermelik kalmış 20 yıllık R1 !!! Tamamen sokağa para saçma. (Yamaha R1 soruluyor, başka model değildir umarım)

Thunderace 1000. Abi Yapma gözünü seveyim.

Hocam senin isyanın bizi bu hallere düşürenlere olmalı. Ban değil. Çok çok yanlış yoldasın. Samimi söylüyorum o paraya 3-5 fukara doyur. Hiç olmazsa hayır işlersin. Yoksa vereceğin para tamamen sokağa atılmış bir para olacak. Ki daha ilanlardaki temiz sandığın motorları görmeye gittiğinde yalanlar dolanlar başlayacak.

Çok yaptık- çok gittik, çok gördük- çok duyduk. Yazıldı, çizildi. Etme dostum.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)