Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS RK 125 - Bilgi Toplamak İstiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Unknownloce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle selamın aleyküm. Ehliyet zamanım geldi çattı. Bi yandan ehliyet alırken, bir yandanda motorum hazırda durmasını istiyorum.

İstediğim tarz Touring motordur. Bu yüzden, RKS RK 125 düşünüyorum.
    Bu arada MAX 5000TL bütçem vardır. Motor önerilerinizi bekliyorum.
    Ama lütfen bana gelip; şu kadar daha para koy, şu kadar daha biriktir şu motoru al demeyin.
    Benimde belirli bir bütçem vardır. Çünkü 5000TL dışında biraz ekipmanlara ve ehliyete ayırdım.

1. Bu arada RKS RK 125'i olanlar görüşlerini söyleyebilirler mi? Yanlış duymadıysam tek sorunu titreşimiymiş.
    2. Atıyorum kaç km'de ortalama ne kadar yakıyor veya kaç basıyor gibisinden.
    3. Ek olarak en fazla ne kadar aralıksız sürebilirim? Kaç saatden sonra motor yorulur ve en fazla kaç km yol yapabilirim 1 kerede?

Eldiven, mont vb. dışındada şuan kaskım Ls2 Ff353 Mat Siyah Kask kolayca bulabilirsiniz. Bu motora bu kask iyimidir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Kaskı aldın mı yoksa aklındaki kask mı bu?
    Motosiklet için ise git bir Lifan al derim. Lifan discovery'leri bazı bayi 5 bine veriyor. Ama sen bilirsin.

Unknownloce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskı aldım lifan düşüneceğim

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Daha uyguna olsa sıfır emisol al diyeceğim ama maalesef.

Motosikleti
    Bajaj discover 125 st(satıldı) Honda CB125E
    1-Hocam merhabalar arkadaşımda var bu motordan motor acayip titriyor kimse titremiyo demesin 1.30 saat yoğun trafikte kullandım motoru her yanım uyuştu motorun kronik sorunu titreme var benim bildiği blok açısından pek sıkıntı yaşamazsın cg bloguna benzer bi blok kullanıyorlar vitesler ters hep aşşağı duğru büyüyor vitesler
    2-Benim kullandığım motorun ciğeri baya sağlamdı 2 kişi 130 gördük ve daha gidiyordu yol bitti yakıt olarak 125'lik motora ne yaktıra bilirsin'ki ortalama vermek gerekirse 2.5 max 3 litre yaktırabilirsin
    3-bu tamamen sana kalmış bişey sen motoru sıkıştırmadığın sürece aralıksız 1.30-2 saat yolculuk yaparsın ama 125'lik motordan pek fazla bişey bekleme

Benim nacizane fiktim o motor yerinde 2.el bi japon motor alabilirsin cbf-ybr-cb125e veye bajaj discover alabilirsin ben o motoru 25bin km kullandım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım
    Unknownloce bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Kuba Strike 150 - Loading
    Hocam 5000 TL yi RK 125 e vereceğine 2016 model öncesi Titanic 150 alsan daha iyi. RK125 lerin alt motoru çöp. Masaj yapar ayaklarına. 2016 ve öncesindeki Titanic 150 ler Suzuki GS alt motorlu. Titreşimi az ve dayanıklı motorlardır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)