Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bmw K1200lt mi Bmw r1200rt mi tavsiye edersiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Biliyorum sizin istediğiniz motor sinifında değil ama Honda Integra 750 dct alabilirsiniz hem eglenceli hem az tüketimiyle hem de sorunsuzluguyla hem uysallığıyla gönlunuze taht kurabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Anka2556 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...28708404/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...13639860/detay

Bana en çok kawasaki kle 650 tavsiyesi geldi, bir de suzuki vstrom dl 650.

Kabul çok iyi motorlar ama ne kadar spor touring motorlardır emin değilim.
    İkiside sport touring kavramının can bulmuş hali.Türkiye'de şu kategori olayı bi oturmadı.Motorların yarısı enduro diğer yarısı reyzing

O segmentte 50 bin bütçe ile alacağınız en iyi motor BMW K1200GT 2007-2008 model.

Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım...

https://www.youtube.com/watch?v=Iitw8vmpR48

https://www.youtube.com/watch?v=qRAzr2u2ME4

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Goldwing, RT1200 tamam da (maxi tour)...Multistrada ne alaka? Bu sınıfa ait değil ki!!! Yok olmadı T-max 530 da ekle....
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar kullanabilecek ve sağlıklı motosiklet tavsiyeler yapıyor. Milletin önerisini beğenmeyebilirsiniz. Dalga geçip boş yorum yazacağınıza sizde bir tavsiye verin arkadaşa yardımcı olun.
    Eee ne demiş atalarımız?

Opinions are like @, everyone has one.

Motosikleti
    2014 Honda Nc 750s
    Alıntı sodurlu88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O segmentte 50 bin bütçe ile alacağınız en iyi motor BMW K1200GT 2007-2008 model.

Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım...

https://www.youtube.com/watch?v=Iitw8vmpR48

https://www.youtube.com/watch?v=qRAzr2u2ME4
    K1200gt nin hata affetmediği ama rt den daha iyi viraj aldığını söyledi rt çi bir abim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Alıntı fireblade e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorum sizin istediğiniz motor sinifında değil ama Honda Integra 750 dct alabilirsiniz hem eglenceli hem az tüketimiyle hem de sorunsuzluguyla hem uysallığıyla gönlunuze taht kurabilir.
    Dct yi çok düşündüm, yeni neslinde virajda vites değişim sorununu da çözdüler. Ama scooterın hormonlu görüntüsünden çok hoşlanmadım bir de manualin tadını seviyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkiside sport touring kavramının can bulmuş hali.Türkiye'de şu kategori olayı bi oturmadı.Motorların yarısı enduro diğer yarısı reyzing
    Sport touringden kastım otoban aygırı tipler.
    Bmw 750 otomobil için neyse ben de onuniki tekerlisini arıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harika araçlar fakat türkiyede yan sanayisi olmayan bir markanın neredeyse 20 yaşında motosikletine binmek hakikaten yürek ister. Hele mt 07 den sonra. Geçmişte yaşlı bmwlerle yaşadığım problemleri uzun uzadıya anlatmaya gerek yok fakat size tavsiyem böyle eski ve büyük makina alacaksanız kapalı kutu yerine daha enduro tarzı açık ve gerektiğinde sizin müdahale edebileceğiniz bir motosiklet almanız. Rt yada lt nin grenaj veya bazı vidalarını çok iyi sanayi ustalarına bile söktüremeyebilirsiniz. Ha bu tarzda yol motosikleti istiyorsunuz keyif ve gezi amaçlı ozaman kendinize yine daha genç japon motosikletler bakın elden çıkarması kolay olur

İnsanlar kullanabilecek ve sağlıklı motosiklet tavsiyeler yapıyor. Milletin önerisini beğenmeyebilirsiniz. Dalga geçip boş yorum yazacağınıza sizde bir tavsiye verin arkadaşa yardımcı olun.
    Bu şuna benziyor, 2009 model x5 3.0d mi, yoksa 0 km honda crv 1.6 dizel mi.
    Her ikisinin de artısı eksisi ayrı.
    Kesin şu taraf iyi diyemiyor insan.

Neye istinaden K1200GT hata affetmiyor muş anlamadım Çok güçlü bir motor olmasından dolayı belki tecrübe konusunda düşündürür ama RT ye göre titreşimsiz, gidişine göre yakıtı çok uygun ve şuanda birçok motorda bulunmayan donanımlara sahip çok güzel bir sporttouring.

Motosikleti
    2014 Honda Nc 750s
    Alıntı sodurlu88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neye istinaden K1200GT hata affetmiyor muş anlamadım Çok güçlü bir motor olmasından dolayı belki tecrübe konusunda düşündürür ama RT ye göre titreşimsiz, gidişine göre yakıtı çok uygun ve şuanda birçok motorda bulunmayan donanımlara sahip çok güzel bir sporttouring.
    Rt sahibi kullanıcıların bana dediği rt bmw 5 serisi gt ise bmw m5.
    Gt daha performanslı ve sürücüye daha çok hakimiyet veriyor.

Honda Crosstourer falan da bakın bence çok daha yüksek modelli ve düşük km bir motor alıp honda güvencesiyle binersiniz. 15 16 yaşında bmw motor maddi olarak çok üzebilir. Bir de bu kadar büyük ve ağır bir aleti şehiriçinde kullanmak çok yorar yani sadece şehirlerarası kullanacaksanız bilemem ama arada uzun yol yapıp ağırlıklı şehiriçinde binecekseniz bence 1 defa daha değil 2 defa daha düşünün.

Motosikleti
    2014 Honda Nc 750s
    Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Crosstourer falan da bakın bence çok daha yüksek modelli ve düşük km bir motor alıp honda güvencesiyle binersiniz. 15 16 yaşında bmw motor maddi olarak çok üzebilir. Bir de bu kadar büyük ve ağır bir aleti şehiriçinde kullanmak çok yorar yani sadece şehirlerarası kullanacaksanız bilemem ama arada uzun yol yapıp ağırlıklı şehiriçinde binecekseniz bence 1 defa daha değil 2 defa daha düşünün.
    Çift sürücü seyahatler de yapacak olsam, motor aslen ise gidip gelmelik olacak. 10 km mesafe biri yavaş ama trafiksiz, biri hızlı ama dur kalklı 2 yolum var.
    30-50km mesafelerde de gidiş lerim olacak.

Aradığım motor için bu kmlere hararet bile yapmaz farkındayım.

Günlük kullanımı, motorla km yapmak, motora alılmak için talim olarak düşünüyorum.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    bir honda nc 750 integra kullanıcısıyım
    benim yaptığım bmw araştırmasında kendi hedefim için bmw r 1200 rt ye karar verdim
    sanada tavsiyem rt olacaktır diğer motorlar arasında ancak bütçeyi bi tık daha yukarı çek ve 2005-2006 rt lere bulaşma alabiliyorsan 2010 ve üstü rt bak

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar şu ilana bakar bakar çıkarım

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...98670972/detay
    Değerli Boldpilot Bende SS i bırakıp vfr ye geçmeyi düşünüyordu önceden.Ama aynı tadı alamamaktan korkuyorum.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

motorun ısınıp ısınmamasından ziyade o kadar büyük motorla şehiriçinde aradan dereden geçemezsin dar sokaklarda manevra yaparken, yokuşlarda dur kalklarda vs bir hayli zorlar. dolu depo ve seninle birlikte 400kg+ olacak o motorlar arçı ve çantalarla yarım tona yanaşacak. Benim düşüncem bu tarz motorlar bizim ülkemizde anca gezilerde turlarda vs kullanılır şehiriçi için bir motor daha gerekir. O yüzden bulabiliyorsan bir yerlerden ödünç al, kirala vs 1 hafta kullan öyle karar ver derim.

Motosikleti
    2014 Honda Nc 750s
    Tüm araştırmalarım ikinci ek sport touringlerde masrafların çokluğu kadar yüksek cc leri motorların çoğu kez garajda sürücü beklediği yönünde.

10 yaşında 3000 km de motorlar var, para basılıp alınmış bi kaç kere caddeye inilmiş sonrasında tembellikten garajda yatmış parababası kalantorlar.

3000 de takla atmış, yan yatmış, saşe kaynaklı, debriyaj bitik, motor yanık 6 aylık apaçiler.

Risk her araçta var, sıfır alıp satarken ki değer kaybı, ikinci el de arıza riski.

Bütçe konusu da ayrı sanırım, 50bine bile gönlümce motor bulmak zor.

Araştırmalarım devam ediyor, tarz ve bütçe değişikliğini bile düşündüm ama henüz değiştirmedim.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    50bin liraya kasa olarak RT ye benzeyen Triumph Trophy bulabilirsiniz , aynı motor ve şaseye sahip Explorer ı da incelemenizi tavsiye ederim zira 2011 - 2014 modelleri 40bin e düşüyor arada , arkadaşım 2013 45binde ful aksesuarlı kazasız bir Explorer ı üç ay önce 42 bine aldı , hergün Bahçelievler Kartal şehir içide rahatlıkla gidiyor , bende kullandım ağırlığı yavaş hızlarda zorlasada 30 km/h sonrası müthiş kıvrak bir makina , uzun yolda 130 bg lik üç silindirin tadı harika..

Motosikleti
    2014 Honda Nc 750s
    Kawasaki versys 650 çok hoşuma gidiyor, inceleyip duruyorum, atak motoru, süspansiyonları iyi.

Evet tam sport touring değil, daha enduro tarzı, bmw fs600 değil tabi

Tasarım felaket, o arka nedir yahu? davlunbazlarında o devasa boşluk niye var?
    Çanta koymuşlar, kelebek gibi duruyor.

Motosikleti
    2014 Honda Nc 750s

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Daha ucuzları var aynı sitede hocam

Motosikleti
    2014 Honda Nc 750s
    Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha ucuzları var aynı sitede hocam
    Var tabi ama sonrasında ki bakıma daha fazlasını harcamak da var.

Ucuz yorgun ihtiyar almaktansa , pahalı bakımlı bi genci almak daha ucuza gelebilir.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Dostum 1,5 ay önce ustama da danışarak 2006 model bir R1200RT aldım. Km 85.000'de. 13 yaşında bir motosikletin hiç boyası olmamasına bir kere takılma. Ben bile şu an komple boyatsam mı diye düşünüyorum. Zira sıfıra yakın kondisyona getirme rahatsızlığım var. Motor her anlamda çok güzel. İyi ki cesareti toplayıp almışım diyorum. Bundan önce xmax400, integra750d gibi tecrübelerim oldu. Dolayısıyla aslında bu motoru her halükarda seveceğimi biliyordum. Evet boxer motorda titreme var ama uzun yolda hissedilmiyor. Yakıtı şu ana kadar şehir içi 5,0 - 6,0 arasında gidip geliyor. Uzun yolda 4,5 lara düşer zannediyorum. Ustam bana 4 silindir 1200gt yerine daha az problemli ve tamiri kolay ve daha az masraflı olan RT yi tercih etmemi söyledi. Bu motorun ömrü zaten 80-100,000 ler değil. iyi baktığın takdirde 500,000 leri görmek mümkün. Tek korkulacak şey abs, esa gibi elektronik sistemlerin arızalanması olabilir. Bunları karşılayabilecek güçte isen al. Hep söylerim yaşlı bir araba veya motor alacaksan, o bozuldu şu gitti diye ağlayıp sızlamayacaksın.Tamirini yaptırıp keyfini sürmeye devam edeceksin. Zira bu keyfi inan başka motorlarda alamazsın. Kafaya koyduysan bir kere touring motor, bütçene göre al gitsin, burada kimsenin sözüne bakma.

Motosikleti
    Tracer 700
    Dostum hiç uğraşma gelecek yılı bekleme, satıyorum gel gör istediğin bmw servisine göster ve al git.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...66785903/detay

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler