Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway 202, Rks Cafe Racer 152, Buccaneer 250i tarzı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Motosiklete başlamak istiyorum, tıp öğrencisiyim dolayısıyla trafiğe çıkmadan önce boş zamanlarımda evimin civarlarında turlayarak sakince pasifce öğrenmek istiyorum Ehliyeti aldıktan sonra dayımla da eğitim yapıp güvenle süreceğim. Ayrıca bisiklet ve manuel araba da kullanabiliyorum.
    Aradığım caferacer tarzı modeller var, lakin rks yeni çıkacak cafe racer modelini niyeyse çok beğenmiyorum daha çok Keeway 202 ve Buccaneer 250i çok hoşuma gidiyor ayriyetten destro 250 de biraz hoşuma gidiyor. Lakin maalesef Buccaneer 250i biraz pahalı, Keeway 202 de Türkiyeye çıkmayacak. Bu tarz motor önerilerinde bulunabilir misiniz ? Aradığım motorların headlight yani far kısmının yuvarlak olması ilgimi çekiyor yani yuvarlak farlı naked motor önerileri de olabilir. Bütçem 4-8 bin arası ayrıca ekipmanları da kask-mont-dizlik-eldiven olarak alacağım.

Yanlışım varsa kusura bakmayın, çok Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yuvarlak farlı olup cafe racer versiyonlarını çok beğendiğim Mondial 150 MR Vulture var. Alıp üstüne masraf ederek güzel bir motosiklet elde edilebilir o bütçeye.

derdalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az biraz koy 2. El suzuki van van al hem de japon olmuş olsun

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Paran varsa CB250R bekle.
    Mentor bunu beğendi.

Mayıs- Hazirana kadar beklerim, fiyatı ne kadar olur cb125r cb250r çok hoşuma gidiyor, ne zaman çıkar ? fiyatı ne kadar olur sence ? ve kesin türkiyeye gelecek mi ?

Alıntı Mentor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mayıs- Hazirana kadar beklerim, fiyatı ne kadar olur cb125r cb250r çok hoşuma gidiyor, ne zaman çıkar ? fiyatı ne kadar olur sence ? ve kesin türkiyeye gelecek mi ?
    Kesin geliyorlar da CB125R minimum 15-16 CB250R da 20-21 bin ₺ bandında olacaktır. Fiyatları 1 ay sonra fuarda belli olacak.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Başlığı okuyunca biraz araştırayım dedim, baktım Keeway'in sitesinde hiçbir şey yok. Yanlış siteye mi bakıyorum yoksa onu da RKS'nin altına mı taşıyacaklar anlamadım ?

Bir motora o biriktirip o kadar vermekten sonra çalınmasından korkuyorum :(

Bir motora o biriktirip o kadar vermekten sonra çalınmasından korkuyorum :(
    Önlemi almak lazım. Benim motorda disk kilidi var. Kırmaya çalışmışlar mesela. Her tarafı darbe izi. Şimdi kapalı garaj yapacağım demir kafes.

Önlemlerimi alırım da hırsızların hepsini çiğneyeceğinden korkuyorum bizim burada güvenlikler falan da var ama 1-2 dk da çalınıyormuş

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Önlemlerimi alırım da hırsızların hepsini çiğneyeceğinden korkuyorum bizim burada güvenlikler falan da var ama 1-2 dk da çalınıyormuş
    Güzel bi zincir kilit sağlam bir yere sabitleyerek,disk kilidi,branda,alarm sistemi,kasko,GPS sistemi.Kapalı bir yere sokamıyorsan alabileceğin önlemler bu.

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bi zincir kilit sağlam bir yere sabitleyerek,disk kilidi,branda,alarm sistemi,kasko,GPS sistemi.Kapalı bir yere sokamıyorsan alabileceğin önlemler bu.
    Aslında bisiklet gibi apartmana alabilirim ama 3-5 basamak merdiven indirmem gerekir ? 100kg bir motor için de mümkün değil sanırım kilit alarm gibi önlemler totalde ne kadar tutar acaba ?

Keeway 202 gelmeyecek ama benzer modeli Bajaj v15 taze geldi 11 küsür bin lira gibi bi fiyatı var bak bence.ben de Rks Cafe152 çıkana kadar giriş seviyesi neler neler araştırdım cbf250,bajaj boxer falan derken bu alet çıktı piyasaya.sitesinde mart 15 türkiyeye giriş tarihi diyor ama sahibindende bir tane var(keeway 152 olarak(asyada bu isimle satılacak) ama rks kategorisinde).benim hedefim bu inaşallah.şuan marka,satış sonrası ve diğer modellerinde yaşanan kronik sorunlarını araştırıyorum.

Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keşke keeway 202 geleymiş türkiyeye.Çok iyi satardı

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Aslında bisiklet gibi apartmana alabilirim ama 3-5 basamak merdiven indirmem gerekir ? 100kg bir motor için de mümkün değil sanırım kilit alarm gibi önlemler totalde ne kadar tutar acaba ?
    Çalınamasın istiyorsan 1000-1200 lira civarı tutar zincirle disk kiliti. Eğer önlem olsun istiyorsan 300-400 liraya da halledersin ama bildiğim kadarıyla (genelleme yapıyorum) 500-600 liranın altındaki zincirler demir makasıyla kesilebiliyor. Disk kilidi de 150-200 liraya güzel bir kilit alabilirsin. Marka olarak kesilemeyen Abus var bildiğim.

Şöyle bir modeli de var hem disk kilidi hem zincir hem alarmlı set şeklinde;
    https://www.motosikletaksesuarlari.c...lit_21673.html

Bir de şöyle bir video buldum; https://m.youtube.com/watch?t=381s&v=_rOdbDywrdE

not: ben ybr'yi 240 liraya aldığım bir zincirle bağlayıp 70-100 liraya aldığım bir disk kilidi takıyorum içim rahat değil ama en azından sürekli aklımda da kalmıyor gözümün önünden ayırmamaya çalışıyorum
    Mentor bunu beğendi.

bi ekleme yapayım konuya.fuarda keeway 202 vardı.fiyatı hakkında bilgi vermediler.gelecekmiş.güzel kaslı gözüken bir motor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler