Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAMAHA XJ 600 i nasil bilirsiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Piyasasi fazla yok ciktigi gunden beri cok satilmiyo sanirim nedeni nedir bu yuzden 2nd el de de elimde kalma ihtimali nedir en cok ilgimi ceken tarafi gucu tam optimize olmasi ama 650f de cok satilmis neden acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alip satmasi jolaymidir

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    dün bitane almış bulunmaktayım
    kahve ve Pisman bunu beğendiler.

Alıntı e_trkuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün bitane almış bulunmaktayım
    2. El ise yazarmisin ozellikleri falan

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasasi fazla yok ciktigi gunden beri cok satilmiyo sanirim nedeni nedir bu yuzden 2nd el de de elimde kalma ihtimali nedir en cok ilgimi ceken tarafi gucu tam optimize olmasi ama 650f de cok satilmis neden acaba
    Paşam ben xj6 yı 2 sene kadar kullandım oldukça memnundum kendisinden,hatta benim aldığım dönemlerde parçası o kadar kolay bulunmuyordu şimdilerde daha rahat bulunabiliyor ikinci eli biraz zayıf motor benim motor ilanda 1 aya yakın kaldı ama maalesef satılmadı ki full+full idi.

Bir arkadaşıma senetle sattım sonrasında o da şu anda paşalar gibi sorunsuzca biniyor,xj6 yakıt tüketimi düşüktür egzost takmaksan 23 krş yakar takarsan 25-30 krş çıkar.
    Şehir içinde kıvraktır,parçası bakım maliyetleri seni üzmez kullanımı kolay bir motordur
    Yani fiyat performans ürünüdür.Tavsiye ederim.
    velizrsln ve kahve bunu beğendiler.

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. El ise yazarmisin ozellikleri falan
    2. el aldım 2013 model beyaz 3000 km de. benimde hakkında pek fazla bilgiye hakim olduğum bir motor değil daha 50 km anca sürebildim ama şunu söyleyebilirm, bu motoru görmeden binmeden önce bende çok tutulmayan performansız ve tipsiz bi motor olarak biliyordum, nedense aklımda öyle yer etmiş. halbukim hiç de öyle değilmiş

varsa bildiğin temiz hiç düşünme al pişman olmazsın. 2. el olayındada korkulacak bir durum yok bence, bilen zaten biliyo motoru sadece mt fazer veya r serileri gibi herkesin diline düşmüş bir motor olmadığından göz önünde değil, pazarlama hatası da olabilir bu durum.
    mehmetenis ve velizrsln bunu beğendiler.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam biraz sonra bu konuyu neden açtınız diye fırçalayacaklar, bence kaçın hayırlı uğurlu olsun.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence güzel motor alınabilir. para ucu ucuna yetiyosa scooter al boşa para bağlama

diwersionf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha-XJ6 F 2015
    Merhaba,
    22 nisanda motoru teslim aldım. 3-4 yıl motora binmeme ragmen bazı tereddürlerim vardı. İlk gün inanın motordan inesim gelmedi. Şehir içi kullanımı, uzun yol kullanımı oldukça iyi. Yakıt super denilebilir. Ben şehir içi kullanımı seven birisi değilim fakat kesinlikle çok iyi. Henüz 3-4 saat uzun yolculuğum olmadı, sürekli 2 saat kullanıdığım oldu, kesinlkle pişman değilim. bu motora karar vermek için yaklaşık 1 yıl düşündüm.
    Bir de insanlar ne istediğini tespit etmeli önce.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    bi arkadaşımda vardı xj6, 50.000km fazer kullanmış bi arkadaşımla değişip karşılaştırmak için yol yaptılar, sonuç olarak fazerden daha sakin, ama daha oturaklı, virajı daha iyi olduğu ikisi tarafından da söylendi
    velizrsln bunu beğendi.

m.r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x
    ay itibariyle xj6 diversion f i aldım.uzun süredir 500-800 cc arası karşılaştırma yapıyorum.özelliklerine kıyasla fiyatı en cazip olan ve sakin sürüşü nedeniyle orta yaşa hitap edebilen bir motor olması tercih nedenim oldu.sürüş deneyimlerimi sizlerle paylaşmak ve bu motor hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler olabilir diye yazmak istedim.

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    2 yildir kullaniyorum. Sıfır aldim. Naked modeli. Kesinlikle hem s.içi hem s.dışı icin alinabilecek en ideal motor.

Modern ve şık goruntusu. Gunluk kullanimda sehir ici kolay kullanimi, benden 10 numara 5 yildiz aliyor.

Yakit 3.8 litre / 100km kadar az yaktigim oldu.

Torku ile trafikte sizi zor durumda asla birakmaz.
    4 silindirin sesi ile gucu kendinizde hissettirir.
    Duruşu ve heybeti ile gözleri kamastirir gonulleri fetheder..

Varedero, vfr gibi buyuk motorlara göre hafif oldugu için kullanimi cok kolay ve keyiflidir.

Taavsiye = 100%

Alıntı m.r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ay itibariyle xj6 diversion f i aldım.uzun süredir 500-800 cc arası karşılaştırma yapıyorum.özelliklerine kıyasla fiyatı en cazip olan ve sakin sürüşü nedeniyle orta yaşa hitap edebilen bir motor olması tercih nedenim oldu.sürüş deneyimlerimi sizlerle paylaşmak ve bu motor hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler olabilir diye yazmak istedim.
    Alıntı gokhan0679 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yildir kullaniyorum. Sıfır aldim. Naked modeli. Kesinlikle hem s.içi hem s.dışı icin alinabilecek en ideal motor.
    Modern ve şık goruntusu. Gunluk kullanimda sehir ici kolay kullanimi, benden 10 numara 5 yildiz aliyor.
    Yakit 3.8 litre / 100km kadar az yaktigim oldu.
    Torku ile trafikte sizi zor durumda asla birakmaz.
    4 silindirin sesi ile gucu kendinizde hissettirir.
    Duruşu ve heybeti ile gözleri kamastirir gonulleri fetheder..
    Varedero, vfr gibi buyuk motorlara göre hafif oldugu için kullanimi cok kolay ve keyiflidir.
    Taavsiye = 100%
    Alıntı diwersionf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    22 nisanda motoru teslim aldım. 3-4 yıl motora binmeme ragmen bazı tereddürlerim vardı. İlk gün inanın motordan inesim gelmedi. Şehir içi kullanımı, uzun yol kullanımı oldukça iyi. Yakıt super denilebilir. Ben şehir içi kullanımı seven birisi değilim fakat kesinlikle çok iyi. Henüz 3-4 saat uzun yolculuğum olmadı, sürekli 2 saat kullanıdığım oldu, kesinlkle pişman değilim. bu motora karar vermek için yaklaşık 1 yıl düşündüm.
    Bir de insanlar ne istediğini tespit etmeli önce.
    biraz daha yakıttan bahsedermisiniz şehir içinde ortalama nasıldır? en fazla nasıldır? 4 silindirde en fazla daha önemli malum bir egzozla sürekli kesiciye giricez
    omertsen bunu beğendi.
    insta: veli_montana_

Motosikleti
    Yamaha XJ6-N
    Basmazsan altindaki kedi gibidir.
    3.8 lt/100 km.

Basarsan altindaki canavari hissedersin
    6.5 lt.

Normal s.içi kullanim 5lt.
    velizrsln ve omertsen bunu beğendiler.

omertsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cross, XJ6 DİVERSİON F
    Xj6 Diversion F ile ilk seyehatim dün itibariyle Ankara-Beypazarı oldu. Deneyim ve izlenimlerimi paylaşmak isterim.
    Öncelikle şunu söyleyim çift kişi full den fulle yaptığım ölçümümde 190km de 46TL yaktı =10.75Lt .

Motora alışma sürecinde olduğum için ani hızlanmalar gereksiz gazlamalar yapmış olabilirim.
    Yolun 30km si otoban ortalama 160-180kmh ile
    kalan 160 km si bölünmüş ve ara ara virajları ve iniş çıkışları olan yolda ortalama 120-140 kmh ile , gayet güvenli ve hissiyatı bol bi yolculuk geçirdim. Ortalama yakıt benzin 1Lt =4.28TL 'den 1km'de 24krş 100km/5.66lt

Motor herşeyiyle stabil haraket ediyor sahibi olduğunuzda kıymetini anlayacağınız bi alet, Bu zamana kadar Mt-07 kullanıcısı olarak bu motora büyük haksızlık etmişim bende zamanında xj6 ya çamur atan birisiydim ama kullanma fırsatını anca sahibi olunca bulabildim. Dışardan bakıldığında önyargıları yüksek.

Hız/performans olarak yanlış anlaşılmasında Adam olana mal değeri bilene çok bile, efendi adamı bozmaz kesinlikle ihtiyaç anında da fazlasıyla adrenalin salgılatıyor.

2.elde her ürünün piyasaya çıkartan bi satıcısı olduğu gibi alıcısıda mutlaka olur sırf piyasası belki daha iyi diye 5-6bin fazla verip 650f almak gerçekten mantıksız,sonuçta xj6 yı hiçbir kronik sorunuz olmayan makine olarak biliyoruz diğeri gereksiz heyecan olur.

Benim gönlümde Fazer8 vardı bütçem yetmediği için bu motora yöneldim, küçük bi hesap yaptığımda da fazer8 hastalığımı bastırabiliyorum şöyleki,

Tatlı su motorcusu olarak yılda 5bin km yapacağımı düşünürsek her km de fazladan 10krş yakacaktı= 5.000X0.1= 500TL fazla yakıt (kesin bilgi)
    Şuanki vergim yılda 243TL fazer8 olsaydı 623TL olacaktı arada ki fark = 380TL fazla vergi (kesin bilgi)
    sigortanında ülkemizde yaz il vede aracınızın marka model ve beygir oranında göre çıktığını düşünürsek = 120TL fazla sigorta (ortalama rakam)
    TOPLAM= 1.000TL FAZLADAN
    Tabiki Fazer8 çok daha yakışıklı bi motor ama kime göre PARASI OLAN ADAMA GÖRE...
    Alırmıyım= tabiki alırım,
    Ne zaman alırım= Havaya atacak Bin liram olduğu zaman.
    Elimdeki parayla kendi tarzımda ne alabilirim= Tabiki XJ6 DİVERSİON F
    tiawern, velizrsln ve Hcuygur bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    ben de şuanda mt7 ve xj6 yı araştırıyorum. İkisini de kullanma fırsatı bulmuş bir sürücü olarak karşılaştırabilirmisiniz. Ağırlık şehiriçi kıvraklık yakıt uzun yol rahatlığı olarak?

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    bende 2 ay kadar xj6 f kullandım ön amörtisöerleri bana çok sert geldi onun dışında gayet güzel motordur.bizim ülkemizde çok fazla kıymeti bilinmeyen motorlardan.fiyatını uygun yazmama rağmen kısa zamanda satamayıp takas yapmıştım.zevklimi bence cok zevkli abs' siz olduğu için alışamamıştım ama parasının hakkını sonuna kadar hakediyor

Motosikleti
    BMW K1300S
    XJ600 90 li yillardan motosiklet degilmi?
    Bende XJ900 Diversion vardi saftli, iyi bir makina

bence güzel motor fakat tek eleştirdiğim noktası profil arka maşası..sağlamlık manasında değil kalitesiz gözüküyor sadece..nc750 ninde arka maşası profil uyuz oluyordum kullandığım dönemde hatta integranın maşasını takacaktım alıp..sonra sattım başka cihaz aldım (s1000xr)aldığım cihaz aliminyum maşa gerek kalmadı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)