Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklete Başlamak Ne

Motovento
    REKLAM ALANI

Forumda yeniyim belki bu konuda yüzlerce başlık var bilmiyorum. A2 ehliyeti almamla birlikte ailemden motor istememin zamanı geldi. Başlarda 125 cc 250 cc motorlarla başlama fikri en mantıklısıydı fakat daha sonra honda güvenli sürüş 1 2 ve 3 seviye kurslarını alıp bi 600 fazer neden olmasın dedim sonuçta herkes gibi 600 cc 4 silindirli bi makine beni de çok etkiledi ne yapacağımı bilmiyorum daha önce vitesli motor tecrübem bile yok ama Yalova'nın sakin yollarında honda dan alacağım eğitimle birlikte fazer süremez miyim çevremde birçok 600 cc motorla başlayan insan var onların 600 cc ile başlaması da beni buna itiyo olabilir. Yorumlarınız için teşekkür ederim. (Bütçemde kask + mont + ayakkabı dizlik vs vs de vardır).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    honda gs2 hazırlık ve gs2 her 2 eğitimi de al sonra vitesli motosikletinle 5000km kadar trafik tecrübesi kazan sonra gs3 hazırlık ve gs3 eğitimi al sonra ver kendini yollara
    trojan77 bunu beğendi.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Hiçbir güvenli sürüş kursu sana trafiği öğretmez -zaten öğretemez. Yüksek cc'li bir motorda yaptığın hatanın telafisini ödemen zordur.
    Hata yapma arkadaşım, al 250'lik, hatta 125'lik bir şey, iyice öğren, sonra istersen 1000cc alırsın.
    trojan77 ve capoverde bunu beğendiler.

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim. Honda cb 125ace 0 km si 3300 lira gibi bişey sonuçta honda sıfırını alıp şöyle hondanın eğitimleriyle birlikte bi 10-15 bin km devirdikten sonra sanırım 600 cc fazer alabilirim tek korkum aldığım motoru tekrar nasıl satabileceğim

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldin hemşo, yaşın kaç mesela? Kimsin kimlerdensin ?

Eyvallah sağolasın 18 yaşındayım yalova lisesindeydim şimdi üniversiteye hazırlanıyorum

Alıntı trojan77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda güvenli sürüş 1 2 ve 3 seviye kurslarını alıp
    Önce bi al bunları sonra yeniden değerlendirirsin. Hatta hepsini değil, ilkini ve ikincisini bi al sonra bir daha bakarsın duruma. O zaman daha kolay karar verirsin.

Önce motoru alayım sonra bir ara eğitime giderim dersen o iş yaş.
    mithrelios bunu beğendi.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Kendine yazık edersin, motor sürmeyide tam olarak öğrenemezsin, o motora hakim olacam diye pert olursun. 125 lik iyidir.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Bence 125 yerine 250cc ideali, 250'nin sınırlarını zorlayarak gitmekten inan bana daha çok zevk alacaksın..

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    abi git bi eğitimi al önce sonra düşün bunları. herşey olur hepsi olur da bir bilgilen, bir motora bin önce. sonra kendin için neyin iyi olduğuna zaten karar verirsin.

soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    honda eğitimlerini üst üste alamıyorsun gs 1 i aldıktan sonra sonra gs 2 ye gelmeden önce 7 bin ila 10 bin km yol yapın diyorlar. aynı sey gs 2 ve 3 arasında da var. yani doğru olan bu tabi ki para senin istersen alırsın ama ne kadar amacına uygun olur tartışılır.

zaten emin ol gs1 i bile alınca işin o kadar da kolay olmadığını deneyim gerektirdiği anlayacaksın. 20bin km kadar deneyimim var hala 4 silindir 600cc makine beni korkuturken, onunla "eğitim almış olsan bile" başlamak kendini imha etmekten başka bir sonuç doğurmaz.

bu konuda kimse hem fikir olamaz. bazısı birşey olmaz başla der bazısı ölürsün der. daha yaşın genç sen yavaş yavaş cc yükselt hepsinin tadı ayrıdır.

Motosiklet aceleyi asla tolere etmez. Motosiklette sakin, yavaş yavaş ilerleyeceksin...
    zaferce ve Darkin bunu beğendiler.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Alıntı soa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda eğitimlerini üst üste alamıyorsun gs 1 i aldıktan sonra sonra gs 2 ye gelmeden önce 7 bin ila 10 bin km yol yapın diyorlar. aynı sey gs 2 ve 3 arasında da var. yani doğru olan bu tabi ki para senin istersen alırsın ama ne kadar amacına uygun olur tartışılır.

zaten emin ol gs1 i bile alınca işin o kadar da kolay olmadığını deneyim gerektirdiği anlayacaksın. 20bin km kadar deneyimim var hala 4 silindir 600cc makine beni korkuturken, onunla "eğitim almış olsan bile" başlamak kendini imha etmekten başka bir sonuç doğurmaz.

bu konuda kimse hem fikir olamaz. bazısı birşey olmaz başla der bazısı ölürsün der. daha yaşın genç sen yavaş yavaş cc yükselt hepsinin tadı ayrıdır.

Motosiklet aceleyi asla tolere etmez. Motosiklette sakin, yavaş yavaş ilerleyeceksin...
    Özet geçmiş, elinize sağlık.
    soa bunu beğendi.

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ego tatminini bırakıp gerçekten motosiklet sürme keyfinize bakın ve acele etmeyin
    capoverde bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    herkes sallıyor işte link http://www.hondamotosiklet.com/
    aç oku

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

gs1 i almayıp direk gs2 yi alan bile var
    lütfen okuyupta konuşalım insanları yanıltmayalım
    yalnız gs3 ü almak için gs1 ve gs2 yi almış olmak lazım
    OKUYALIM....
    zaferce bunu beğendi.

mbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor...
    Eğitim şart ama hepsi zamaninda alınmalı.
    Arkadaşlar samsun'da yaşıyorum buraya en yakın eğitim nerde, sadece istanbul'da mı eğitim alabiliyoruz.

Motosikleti
    jin lun 150 cbf150
    Paylaşımda bulunan herkesi tebrik ederim...Aklın yolu bir(1)

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Bence üniversiteni kazandıktan sonra trafiğe çık ne olur ne olmaz 6 ay kol ya da bilek kırık ders çalışmak istemezsin.
    Herkes iyiyi düşünürse kötüyü kim düşünücek dimi. :D
    oluroyle bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    istediğin eğitimin kralını al tecrüben yoksa ufak motorla başlaman en iyisi
    capoverde bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

konu 2014 Eylülde açılmış ama yazasım geldi..Bu konular şakaya gelmez.

BENCE şöyle de bi durum vaa .. Sınır,kapasite meselesi..Kimi gerçekten motor sürmek için doğmuş dedirtebiliyor.Ancak bu çok iyimser bir düşünce olur.Ben motor sürmek için doğmuşum,bu konuda iyiyim, ben a2 ehliyetimi de alırım, güvenli sürüş 1-2-3 neyse, bütün eğitimleri alır gider 600 cc motorumuda sürerim dersen ki POLYANNA der ki " neden olmasın,sürebilirsin" ancak bu durumda riskleride kabullenmiş olursun,ÖLMEK gibi. İlk hatada,belki ikinci hatada,belki bir virajda ölebilirsin,acı çekebilirsin,sakat kalabilirsin gibi gibi gibi ..Unuttuğumuz birşey var, ne kadar eğitim alırsan al,öğrendiğin bilgileri trafikte uygulayabilmen önemli ve uygulayabildiğin kısmı yetersiz gelebilir. Trafikte öğrendiklerini uygulayabilmen gerek.. Bunun içinde altında ivmelenmesi müthişşş birşey varsa, deh dedin mi gidecektir,geri dönmeyi ya da durmayı düşünmeden

En güzeli,babalar gibi ehliyeti almak sonrasında da eğitim alabilmek için madem bütçen var,sana uygun-şartlarını yerine getirdiğin eğitimleri alır.Hatta hocalarla hangi motorun sana uygunluğu konusunda bir sohbete girebilirsin.

Buradan da gelecekte googleda " eğitim alıp 600 cc motor sürmek " yazacak gelecek nesile mesajımızı sayesinde iletmiş olalım

Ölmek için motor sürmeyin.
    Ahmanamra bunu beğendi.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Aslında bende biraz saçma buluyorum ama yel meselesi

Sen araba kullanmayı öğrenirken ilk önce 1.2 multijet kullan sonra 1.9 tdi'ye geç mi diyorlar

Basmadığın sürece sıkıntı yok bence

Ama bu demek değilki git 1000RR al nasıl bir tepki vereceğini bilmiyorusn

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)