Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet Alacaklar Dikkat!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

MEB sürücü kurslarını mercek altına alıyor. Devamsızlığı tespit edilen şoför adayları sınava alınmayacak ve gerekli şartları taşımayan kurslar hakkında yasal işlem yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), sürücü kurslarına formalite icabı kaydolan ancak devamsızlık yapanlarla mücadeleye başlıyor.

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü, sürücü kurslarını habersiz olarak denetleyecek, kurslara katılmayan öğrencileri belirleyecek. Bu kişiler ehliyet sınavına giremeyecek. Yetkililer denetimler sırasında gerekli şartları taşımadığı tespit edilen sürücü kursları hakkında da yasal işlem yapacak.

Şoför adaylarının sürücü belgelerini almalarına getirilen yeni düzenlemeler kapsamında, daha önce kursiyerlerin direksiyon sınavında yanında bakanlığın denetmeninin oturması ve randevulu sistem getirilmişti. Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, ilçe milli eğitim müdürlüğündeki görevli öğretmenlerin akşam saatleri de dahil belirli aralıklarla sürücü kurslarını denetlediğini söyledi. Şu ana kadar 30 kurs hakkında işlem yapıldığını belirtti. Bu kontrollerin devam edeceğinin altını çizen Aydoğan, amaçlarının ehliyet alacak şoför adaylarının iyi bir eğitimden geçmesine imkan tanımak olduğunu kaydetti.

Kaynak:NTV

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Tenefüslerde ehliyet alma dönemi sona erecek yani
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tenefüslerde ehliyet alma dönemi sona erecek yani
    Olurmu öyle şey yaa... Özellikle doğu ve güneydoğu taraflarında hala 1kere bile kursa gitmeden, direksiyon sınavında da "araba kullanmayı biliyor musun?" sorusuna cevap vererek araba ehliyeti alabilen fazlasıyla insan var. Sanmıyorum ki motor ehliyetlerine sıkı denetim yapılsın. Bunlar hep lafta kalır. Denetim adı altında ceplerini doldurmaktan başka hiçbişey olmaz şimdiden söyliyim.
    #sürenadam

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    zaten soruyorlar araba kullanıyormusun kullanıyorum dersen sınav aracına bindirmiyorlar puanı veriyorlar geçiyorsun direksiyondan burası türkiye alıştık böyle konulara

Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    derslerede gitmek zorundamıyız onu anlamadım?
    Tedbir Senden Taktir Allahtan...

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ben bikere gittim motosiklet için araba ehliyeti için gitmesem olmuyormu

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende motosiklet ehliyeti alırken sordular kullanmayı biliyormusun diye bende hayır dedim 1 saat cg 125le 50 dakika da cbf 150 ile doya doya gezdim eğitim alanı köyde olduğundan eğitim sahası dışına çıkmakta serbestti kafama göre gezdim yani bi dünya kurs parası veriyorum karşılığını almak isterim elbetti ki almayanların parasını kesin başkası veriyordur babası veya annesi o yüzden karşılığını almasakta olur mantığından olabilir eğitim görmek istemeyebilirler
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

serdar23_Bilgem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS Adventure
    Ben Trafik,motor,ilkyardım dersini almak istiyorum veya direksiyon derslerini almak istiyorum diyen kursiyerlere, yok gelme diyen bir sürücü kursu mu var?

Vatandaş bilinçlenecek, eğitimin hakkı olan ücreti verdikten sonra gereğini de isteyecek.

Sürücü kursuna selam veren kişinin ilk sorusu, kaç liraya ehliyet veriyorsunuz şeklinde oluyor. Ya arkadaşım beni kaç saat çalıştıracaksınız, araçlarınız nedir vs.vs. soran yok çok şükür.

Bizim zihniyetimiz düzelmedikçe, sürücü kurslarının düzelmesini beklemesin kimse.

.
    Gönül ne gezi ister, ne dernek şahane;

Gönül iki kalıcı dost ister, motosiklet bahane.

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende motosiklet ehliyeti alırken sordular kullanmayı biliyormusun diye bende hayır dedim 1 saat cg 125le 50 dakika da cbf 150 ile doya doya gezdim eğitim alanı köyde olduğundan eğitim sahası dışına çıkmakta serbestti kafama göre gezdim yani bi dünya kurs parası veriyorum karşılığını almak isterim elbetti ki almayanların parasını kesin başkası veriyordur babası veya annesi o yüzden karşılığını almasakta olur mantığından olabilir eğitim görmek istemeyebilirler
    Aynen çoğu kursun amacı o engellerin arasından sorunsuz gidip direksiyon sınavını geçmek.

Trafikte nasıl kullanılır viraja nasıl girilir 60-70-80 km hızlarda nasıl sürülür ön fren arka fren dengesi nasıl yapılmalı vitesler nasıl değiştirilmeli far nerde uzun kısa far nerde ayak marşı nasıl yapılır vs. yok. Ama adı kurs. Sınav geçirme merkezi değil.

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    sorsanız kısa far kaç, uzun hüzmeli far kaç metreye kadar aydınlatır diye kimse bilmez paneldeki kısa farlar açıkken panelde hangi renk ışık yanar kimse bilmez bu kadar basit birşeyi bilmeyen araç kullanmasın takip mesafesini bile bilmeyenler var e5 te gidiyorum adam yapıştı arkaya hızım 80 aramızda 5 metre var çok sap odun var bunlara ehliyet verip trafige çıkartanların ben aslında yeni bir düzenlemeye girsek çok iyi olacak ehliyeti olan herkez tekrardan egitimden geçse eger bilgi ve becerileri yeterli ise ehliyeti alınmaz yeterli degil ise ehliyeti alınıp tekrardan egitimlere katılması ve başarılı olması sonucunda ehliyetinin geri verilmesi gerekli ama nerde bu olaya el atan yokki dogru düzgün denetimler yapılsa ve benim düşündügüm gibi yapılsa sürücü kaynaklı kaza bayagı bi düşerdi diyorum

Motosikleti
    Kanuni Elite 100
    Üniforma da giyelim mi? İnsanlar sınavı geçtikten sonra ehliyetini alabilmeli. Kursta anlatılanla evde kitaptan okuduğu farklı konular değil. Zira ben evde çalıştığımda kursta dinlediğimden daha çok anlıyordum konuyu...
    [B]"Yurt toprağı, sana herşey feda olsun. Kutlu olan sensin."[/B] [B][COLOR="DarkRed"]Mustafa Kemal ATATÜRK[/COLOR][/B]

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Özellikle B sınıfı ehliyet için direksiyon dersi almazsanız güzel indirimler yapılıyordu bir zamanlar.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Araç muayenesi gibi bu işi de almanlara versinler, bak bakalım nasıl yoluna giriyor. Öttürürler adamı valla ehliyeti verene kadar ...

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Yupiiiiiiiiiiiii

artık ulen ehliyeti hangi kasaptan aldın mandaaaaaa diye bağırmak zorunda kalmayacağız ,

denetlesinler arkideş yollara bilinç gelsin , herkes bilerek farkında olarak araç kullansın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:17 ----------

Alıntı Farukxtm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorsanız kısa far kaç, uzun hüzmeli far kaç metreye kadar aydınlatır diye kimse bilmez paneldeki kısa farlar açıkken panelde hangi renk ışık yanar kimse bilmez bu kadar basit birşeyi bilmeyen araç kullanmasın takip mesafesini bile bilmeyenler var e5 te gidiyorum adam yapıştı arkaya hızım 80 aramızda 5 metre var çok sap odun var bunlara ehliyet verip trafige çıkartanların ben aslında yeni bir düzenlemeye girsek çok iyi olacak ehliyeti olan herkez tekrardan egitimden geçse eger bilgi ve becerileri yeterli ise ehliyeti alınmaz yeterli degil ise ehliyeti alınıp tekrardan egitimlere katılması ve başarılı olması sonucunda ehliyetinin geri verilmesi gerekli ama nerde bu olaya el atan yokki dogru düzgün denetimler yapılsa ve benim düşündügüm gibi yapılsa sürücü kaynaklı kaza bayagı bi düşerdi diyorum
    sevgili arkadaşım ağzın bal yesin ne güzelde şeyler söylüyorsun

fakat biz türk milleti olarak 5 seferde sınava girsek acaba bazı şeyler düzelirmi bunun üzerinde harbiden deriiiinnn tartışmak gerek ,

ehliyet alanlar şimdiye kadar aldılar ancak geçmiş zamanlarda en azından benim aldığım dönemde 1993... yılında kursa kayıt yapılma kaydı ile ehliyet alan insanlar gördüm ders yok ,direksiyon yok bul karayı al parayı

pas parayı al ehliyeti hesabı her ne kadar ,o direksiyonun başına geçtiğimizde aracı ehliyet kullanmıyorsada , sonuçta daha fazla bilinçlenmekten zarar gelmez , bilgi herşeydir ,yaşamdır..

selamlar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:24 ----------

Alıntı Farukxtm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam...

valla 2 tane ehliyet aldım harbiden kısa farın ve uzun farın kaç metre ışık verdiği sorusunu ne kitapta okudum nede başka birinden duydum

ayrıca farlar yanarken kısa ve uzunlarda paneldeki lambaların renkleri nereden aklına geldi üstadım fıkra gibi geldi bana komiğime gitti kusurum varsa hoş gör

takip mesafesi olayına gelince çoookkk karmaşık ve detaylı bir iştir arkandaki senin arka tanponuna yapışırsa sende mecbur kalıp öndekinin arkasına girmen çoğu zaman olası bir durum ,haaaa takip mesafesini uygulayan varmı çoğumuz uygulamıyoruz hızının 80 olduğunu yazmışsın ve aradaki mesafenin 5 metre olduğunu emin ol 5 metre iyi bir boşluk vermiş
    burada ben böyle diyorum diye gittiğim km nin yarısı kadar metre, araya boşluk koyacağımı biliyorum merak etme ama bunu en çok motosiklette yapıyorum..

yani ottan saptan bahsetmişken , kendine ben bu anlattığım sürücü tiplemelerinden hangisiyim diye sormayı da ihmal etme derim
    sürçü lisan ettiysem affola...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:38 ----------

ilk yardım dersi olmazsa olmazlar arsında direksiyon eğitimi ve trafik bilgisi, şart ama kursta yeterli değil ,
    motor dersi.... teknik olarak kısaca aklında bir şey kalsa bile yolda kalmadan ,akünün, devir daim kayışının,bujilerin sıralamasını,, teker takmanın ne olduğunu kursta okuyarak anlaşılacağını sanmıyorum ,

ağır vasıta ehliyeti alanlarda kurs aracı fazla akaryakıt tüketmesin diye sen biliyormusun biliyorum, şöyle bir tur at bakalım

turu atıyorsun tamam senin gelmene gerek yok diyorlar

yavvv arkadaş ben kamyonla gezmek istiyorum

valla iyi olur iyiiii verdiğim paranın karşılığını her türlü almam lazım maddi manevi ,

sevgili kurubuz a aynen katılıyorum sürücü kurslarını almanlara versinler bak nasıl tırmalıyoruz ehliyet alacağız diye
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)