Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu'nu bezdirdiler!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

2007 yılı Dünya Süpersport Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, çevresindeki insanların kendi başarısı yerine ne kadar kazandığını konuşmaya başladığını belirterek, büyük bir ihtimalle 2010 yılında Hollanda'ya yerleşeceğini söyledi..
    Sakarya Ticaret Sanayi Odası'nın (SATSO) meclis toplantısına onur konuğu olarak katılan Sofuoğlu'na, yönetim kurulu başkanı Akgün Altuğ tarafından çini vazo hediye edildi.

Sofuoğlu, toplantının ardından yaptığı açıklamada, bu yılki şampiyonanın istediği gibi geçmediğini belirtti. 2009 yılındaki şampiyonaya dünya şampiyonu olacağı gözüyle baktığını ifade eden Sofuoğlu, yarıştığı Honda takımının kendi isteği dışında motosikletini değiştirdiğini kaydederek, şöyle konuştu:
    ''Bu karar hiç hoşuma gitmemişti ama sonuçta ben bir pilotum. Honda ne verirse onu kullanmak zorundayım. Şampiyona lideriyken yeni motor gelince şampiyonada 6. sıraya kadar geriledim. Takımın son yarışlarda iyi çalışmasının ardından motosiklet bayağı bir gelişti ve yarış kazanmaya başladım. Yapabileceğim en iyi işi yaptım. Şampiyonayı dünya üçüncülüğü ile tamamladım. Umut ediyorum ki 2010 yılı farklı olacak, çünkü motosikletim değişmeyecek. Motosiklet hazır olduktan sonra şampiyon olabileceğime inanıyorum. Bunu zaten son yarışlarda gösterdim. Son üç yarışa bakıldığında en çok puan toplayan isim ben oldum. İnşallah bir aksilik yaşamazsam 2010 yılında tekrar dünya şampiyonluğuna ulaşırım.''

Sofuoğlu, ağabeyi Sinan Sofuoğlu'nun vefatının ardından Türkiye'de yaşamaya başladığını belirterek, Türkiye'de yaşamaya başladığı 1 yıllık süre zarfında çevresindeki insanlar nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiğini anlattı.

-''EN GÜZEL YILLARIMI AĞABEYLERİMLE BİRLİKTE YAŞADIM''-
    Yarışlarda belirli bir noktaya geldiği için maddi sıkıntı içinde olmadığına dikkati çeken Sofuoğlu, şunları dile getirdi:
    ''Türkiye'de yaşadığım süre zarfında insanların artık tek değer verdiği şey benim maddiyatım oldu. Çevremdeki birçok insan nedeniyle zorlanmaya başladım. Çünkü birçok insan yardım ve destek istiyor. Sonuçta ben bir sporcuyum. Türkiye'yi kalkındırabilecek biri değilim. Ben Türkiye'de böyle bir sıkıntı yaşamaya başladım. Herkes yaptığımdan çok kazandığımı konuşmaya başladı. Bu da beni çok rahatsız ediyor. O yüzden önümüzdeki yıllarda, büyük bir ihtimalle 2010 yılında yurt dışında yaşamaya başlayacağım. Hollanda'da takımımın olduğu yerde yaşamayı düşünüyorum. Ağabeyimin vefatından sonra Türkiye'ye geldim. Son bir yıla bakılınca artık böyle bir sıkıntı yaşamaya başladım. İnsanlar Kenan'ın başarısını değil de, Kenan'ın ne kadar kazandığını konuşmaya başladı. Bu, beni çok rahatsız ediyor. O yüzden Türkiye'de çok fazla vakit geçirmek istemiyorum. Büyük bir ihtimalle 2010 yılında Hollanda'da yaşamaya başlayacağım.''

Çevresindeki insanların davranışları nedeniyle Sakarya'dan ayrılmak zorunda kalacağını ifade eden Sofuoğlu, ''Sporda başarılı olmak için bazen sevdiğiniz yerden uzak kalmanız gerekiyor. Kaderime bakıldığında zor yıllar geçirdim ama halime şükrediyorum. En güzel yıllarımı ağabeylerimle birlikte yaşadım. Yaşayan bir sporcu için belirli bir noktaya gelmek ve o noktada kalmak daha da zordur'' diye konuştu.

Kaynak:Ajans Spor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Kenan sende ne kazdığını açıkla rahatsız etmesinler,
    zenginin parası züğürtün çenesini yorar misali

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Gitsen Sakaryaya sorsan, en çok biz seviyoruz Kenanı derler. Toz da kondurmazlar. Ama şimdi gelde yaptıkları muameleye bak...Çoğu bilinçsizce yapıyor bunu. Cehaletten dolayı. Cahillik sadece bilim-teknoloji için geçerli bir tabir değil işte....Farkında olmasak da kabullenmesek de çok kötü alışkanlıklarımız var toplum olarak. Bireysel baksan herkez mükemmel ama...

Böyle başarılı bir sporcunun bu tür bir sebepten dolayı yurdundan başka bir yerde yaşamaya karar vermesi nekadar üzücü ve utanç verici bir durum. Hemde nekadar güç bir olay üzerine Türkiyede yaşamaya karar vermesinden sonra...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eminim herkes gibi o da elinden geldiği yardımı yapıyordur.
    Ama belliki bunaltmışlar çocuğu.

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Hayırlısı olsun... 2010 Kenan için inşallah unutulmaz olur. Güzel haberler gelir.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kim bunalmaz ki...

Yardım gibi konularda ne kadar eli açık biri olduğunu her zaman duyuyoruz, bu adamı bile bıktırmışlar ya ne diyim ben...

İnsanımız suistimali çok seviyor.

Mantıklı bir karar vermiş, Allah yardımcısı olsun.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Bartu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor 150T
    haklı ya yarısında adam varya hayattan bezmişti resmen herkes nasıl sıkıyo yok fotoraf cekinelim ama motorla gezdir adam kimseyide kırmamaya calısıyo

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    En dogrusu bence, Turkiye zaten hic bir basarili sporcusunu elinde tutmayi beceremiyor. Bir tek futbola endeksli oldugumuzdan diger spor dallarinda basarili vatandaslarimiz hep sikayetleri ile kaciyor bu ulkeden. Tenis , okculuk , tekwando da bir cok basarili sporcumuz var bakin hepsi cekti gitti. Adam hakli sizene ne kadar kazandigindan , onca sene onunla beraber mi emek verdiniz motor ustunde. O basarmis kazanir milyon dolar. Devletten , sanatcidan , basbakandan , validen, birazcik forsu olan her hangi birinden hep bir yardim umuyoruz halk olarak.Benide gorsun gibi utanilacak bir laf var hep agzimizda. Bence asiri tembelik var bizde, calisip kazanmak yerine hizli kazanma hayallerimiz agir basiyor.Kimse kazandigini kimse ile paylasmak yada dagitmak zorunda degil. Bu adam Turkiye Milli Marsini kursude herkeze dinletiyormu basarisi ile, bu bize yeter bence. Yazik.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    benim porsche mi almadan hiç bi yere gidemess

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    düşündüğüm konu hollanda sakat abi, yakışıklı bir erkek aklını çelmesin falan
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

coolsoul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xl650 Transalp
    kenan 10 numara bi çocuk ya hayatını okumustum.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşündüğüm konu hollanda sakat abi, yakışıklı bir erkek aklını çelmesin falan
    Ulan varya

Öyle bi eğilimi olsa çıkardı şimdiye kadar Zira zaten yarış aralarında Türkiye'de değilse zamanını Hollanda'da geçiriyor.

Konuya gelirsek. Her sporcunun rahat kalmaya hakkı var. Kafası rahat olmassa başarı gelmez. Bu kadar basit.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kenan zaten Hollanda'da yasiyordu arkadaslar.
    Abisi ölünce ailesi ile daha fazla birlikte olabilmek için Türkiye'ye yerlesti.
    Tekrar geri donus yapacak anlasilan.
    Isabet olmus.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    şimdi etrafınızda esnaf memur işçi sınıfı var hiç ummadığınız bır katagorıde bir insan yaşıyor cevrenızde maddi yonden sıkmasalar başka turlu sıkarlar bence isabetli secim olmuş başarılar dilerım kendisıne
    Birde şöyle düşünün stemızde bır konu ya yorum yaptı yada konu actı bız burda bıle rahat bırakmayız polimik bile cıkar iki saate kalmaz sıkarız adamı

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Kendi sporcumuzu bile memleketinden insanından bıktırdıkya helal olsun bize. Birde bu ülkeden niye yıldız çıkmaz diyoruz. Çıkan yıldızları söndürmekte gösterdigimiz üstün başarıdan olsa gerek.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı Bartu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklı ya yarısında adam varya hayattan bezmişti resmen herkes nasıl sıkıyo yok fotoraf cekinelim ama motorla gezdir adam kimseyide kırmamaya calısıyo

Mahlalede bütün çocuklar sıraya geçiyorlar. aksam iş dönüşlerimi hesaplıyor adamlar. Geç geldiğimde geç kaldın diyen bile var.
    Kenan ile durum bu kadar da değildir canımm.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    O resimdeki tulumunun altında giydiği botlardan sol teki bende...............

Ben olsam çoktaaan gitmiştim...Geç bile kaldı...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O resimdeki tulumunun altında giydiği botlardan sol teki bende...............

Ben olsam çoktaaan gitmiştim...Geç bile kaldı...
    Ulem adamin ayagindan botunu bile sokup aldiniz, bi de utanmadan buraya yaziyon.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulem adamin ayagindan botunu bile sokup aldiniz, bi de utanmadan buraya yaziyon.

Kendi fırlattı...Kafama geliyordu.... Bir an sinirlenip kim ulan bu botu kafama atan diye geri fırlatıcaktım....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Kenan yürü be diyemeyeceğim gitme kal Kenan

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler