Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Toprak Razgatlıoğlu Yamaha ile yollarını ayıracağını açıkladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Toprak Razgatlıoğlu 2023 sezonunun bitiminde Yamaha ile yollarını ayıracağını açıklandı.

Toprak Razgatlıoğlu: Bana gösterdikleri sevgi ve saygı için tüm Yamaha ailesine teşekkür ediyorum. Gelecek sezon için yeni bir mücadeleye ihtiyacım olduğunu hissediyorum. Hem marka hem de çalışanlardan ayrıldığım için üzgünüm ama değişim her sporun bir parçasıdır. MotoGP'de bir fırsat vardı, ancak Superbike ile olan bağın aynısını hissetmedim. Ancak WorldSBK'de kalacaksam, o zaman yeni bir hedefe, yeni bir hırsa ihtiyacım var.

Barcelona'da düzenlenen Superbike Dünya Şampiyonası'nda Kenan Sofuoğlu, Toprak Razgatlıoğlu için BMW'den teklif geldiğini söylemişti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yamaha'nın fiyat politikasına ve de galericilerle olan sıkı fıkı ilişkisine uyuz olup "Sizin ben yapacağınız işin" diyerek tepkisini ortaya koymuş ve takımdan ayrılmış.
    numan, freasy, espresso ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kymco AK550
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha'nın fiyat politikasına ve de galericilerle olan sıkı fıkı ilişkisine uyuz olup "Sizin ben yapacağınız işin" diyerek tepkisini ortaya koymuş ve takımdan ayrılmış.
    bu yorumu okumak için tıkladım linke. teşekkürler tommygun :D
    tommygun bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    MotoGP'den teklif gelmiş ve beğenmemiş mi?

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    ve toprak efsanesi böylelikle sona eriyor.olsun ülkemizi en güzel şekilde temsil etti ve hiç bir motorsporcusunun yapamadığı bir noktada başarı sağladı.büyük bir başarı yaşadı ama bu takımdan sonra başka bir takımdan randıman alabiliceğini hiçmi hiç sanmıyorum heleki bmw falan olacak iş değil 'kendimce'
    motogp konusunu anlamadım iyi yada kötü oraya çıkması ulaşması gerekirdi kendi fikriyse çok üzücü takım bulamadıysa o başka bir konu.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alo alo! Kimse yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bkw ile anlasma duyruldu.Orta siralarda mucadele eder artik

Motosikleti
    speederbike
    Umarım MotoGP'yi teklif rekabetçi bir takımdan gelmediği için reddetmiştir -ki tahminim bu yönde-. Sanmıyorum ki abisi gibi SBK'da şampiyonluk rekoru kırmayı amaçlasın. Eğer öyleyse MotoGP umutları bir sonraki nesile kalır.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorcunun Sinan Soğan'ı

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Ata, Cumhur'a gider. Toprak BMW'ye
    Ulen hiç mi yüzümüz gülmeyecek bizim

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ata, Cumhur'a gider. Toprak BMW'ye
    Ulen hiç mi yüzümüz gülmeyecek bizim
    Bizi kurtaracak olan kendi kollarımızdır.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım MotoGP'yi teklif rekabetçi bir takımdan gelmediği için reddetmiştir -ki tahminim bu yönde-. Sanmıyorum ki abisi gibi SBK'da şampiyonluk rekoru kırmayı amaçlasın. Eğer öyleyse MotoGP umutları bir sonraki nesile kalır.
    ducati neredeyse heryeri domine ediyor,fakat motogp de ki fark o kadar çok yok,nerdeyse her takımın kazanma potansiyeli var.
    ama wsbk fark gerçekten açık,hangi takıma gideceği çok önemli değil,yarışlarda iddasını ve tehditini gösterir ama şampiyon olamaz gibi duruyor.
    bu durumda motogp yi tercih etmeliydi...
    biz idailist düşünüyoruz
    fakat kendisi; devamlı, garanti ve dolgun bir sözleşmeyi kabul etmiş olabilir

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paşa gönlü bilir.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Toprak babası vefat ettiğinden beri çok değişti. Daha olgun birisi. Kendi ağından söyledi; rekabetçi bir takım olmassa motogp düşünmüyorum dedi. 2024 içinde yamaha ile yine şampiyon olamayabilir. Geleceğinide düşünüyor. İyi bir kontrat imzaladı. Bmw nin arayıp bulamayacağı pilot. Allah yolunu açık etsin.

Motosikleti
    speederbike
    Sofuoğlu:
    "Toprak'a MotoGP'den de teklifler vardı ama tabii Toprak, MotoGP testinde o motoru çok sevemedi, bu seviyeye gelmiş bir sporcu için zaten kategori değiştirmek çok büyük risk olur, kariyerini tehlikeye atmak olur."

"Geçmişte de bunun örnekleri var. Daha önce Superbike'ta çok büyük başarılar elde etmiş sporcuların hangisi MotoGP'ye geçtiyse MotoGP'de iki yıl içinde kariyerini tamamen bitirdi ve genç yaşta motosiklet yarışlarını bırakmak zorunda kaldı."

Diyor ki o da benim gibi Superbike'ta 10 şampiyonluk alacak ama bir adım öteye gitmeyecek.

Razgatlıoğlu:
    "MotoGP'ye geçmeyi, sadece en iyi motosiklete sahip takımlardan teklif gelmesi halinde düşünebilirim. Oraya gidersem, amacım yine zirve mücadelesi vermek olmalı. Sadece, 'Ben MotoGP pilotuyum.' demek için oraya gitmek istemiyorum. MotoGP'ye iddiasız geçmek, beni mutlu etmez. Podyum mücadelesi veremeyeceksem, MotoGP'yle ilgilenmiyorum."

Razgatlıoğlu daha mantıklı konuşmuş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)