Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bebek Fireblade satışa çıktı. 2023 Honda CBR 250 RR SP

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla 2014 süper dükün alakası ne onu anlamadım. 1300cc motorla 250cc motoru her yönden karşılaştırmak mantıksız. 1300cc motoru euro normlarına uydurmak için harcanacak para, efor ve teknolojik gelişmeler 250cc için geçerli olamaz. Kafam kadar pistondan çıkan zararlı gazla fincan kadar pistondan çıkan zararlı gazlar aynı seviyede değil öncelikle.
    Ama titanyum subaplar :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimizde R25/3 gibi bir örnek varken şu dediğinizin bir geçerliliği yok. Yapılmak istenirse yapılıyor demek ki. Yapıldığında da müşteri kitlesi ufak güç törpülenmesini umursamadan alır. Bu klasmanda iddialı kaç tane motosiklet var ki zaten müşteri kitlesi almasın.
    Konuyla 2014 süper dükün alakası ne onu anlamadım. 1300cc motorla 250cc motoru her yönden karşılaştırmak mantıksız. 1300cc motoru euro normlarına uydurmak için harcanacak para, efor ve teknolojik gelişmeler 250cc için geçerli olamaz. Kafam kadar pistondan çıkan zararlı gazla fincan kadar pistondan çıkan zararlı gazlar aynı seviyede değil öncelikle.
    R25 42 beygir mi? Euro 5'e uyarlandığında R25'ten daha güçlü olmadığında kim alacak bu motosikleti?

Euro5 normları hacme bağlı. 250cc ile 1300cc hacimdeki motosikletler için izin verilen emisyon miktarları farklı. 1300cc için çekilen zorluklar kısmen 250cc için de geçerli.

Daha da abartı örnek vereyim: H2R 300 beygirken H2 200 beygir. Emisyon ve gürültü kuralları ciddi baskı uyguluyor performansa ve ağırlığa.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Paramız yok, paramız olsa kol gibi vergiler var, vergilere göğüs gersek Euro bilmem kaç normları var. Biz hayalini kurduğumuz motorlara Türkiye'de hiçbir zaman binemeyeceğiz.
    espresso, Mr.wind, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düküm var benim. 😂

Sahip olduğum modeli yakından takip ettiğim için örnek verdim. Uyuz fanboyları da, malıyla övünen malları da sevmem.

Buyrun, içinizi dökün:
    https://www.motosiklet.net/forum/mot...m-haslama.html

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Beyazını beğendim nasıl olsa gelmeyecek sıkıntı yok, gelse de zaten alamam yine sıkıntı yok :D

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyazı çok yakışıklı olmuş.

Motosikleti
    250r
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çift vurur tek sayar
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 bunu tokat manyağı yapar
    Bunları görmeye gelmiştim, gördüm gidiyorum.

Mavi - kırmızı olan güzelmiş. Blok bildiğimiz CBR250/CB250R bloğu mu acaba ?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    R25 Avrupa pazarı için de üretilmiş bir motor, bu Endonezya'da üretiliyor ve sadece Asya için. Olay bir tane 300cc blok takıp Avrupa'ya salabilmek değil sadece.
    Yıllardır bu pazarlara yapılan bu motorları siz CBR Fireblade ile alakalı falan mı sanıyorsunuz da bu kadar arzulanıyor anlamıyorum. Gelse yüzüne bakmama ihtimaliniz var. (Honda olsun çamurdan olsun diyene farketmez tabi)

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Espri olarak yazılmadıysa:
    Ağırlık ve güç değerlerine baktınız mı? Sürücülerin eşit ağırlık ve yetenekte olduğu bir senaryoda matematik tersini söylüyor.
    (Güç/Ağırlık oranında - 170kg olacağı varsayımı ile (daha az olacak yazılmış...) - Honda %14 daha yüksek...)
    Espridir sayın @cyan
    Cyan bunu beğendi.

SuperSport60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sanki her haltımız avrupa uyumlu maaşlar yaşam standartı adalet eğitim saglık vs de euro 5 normu felan uyumlu olmazsa olmuyor

te allm hükümet bu vatandaşın kaliteli gıda araç gereç vb almaması için elinden geleni yapıyor
    tommygun ve Thesinner83 bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı SuperSport60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki her haltımız avrupa uyumlu maaşlar yaşam standartı adalet eğitim saglık vs de euro 5 normu felan uyumlu olmazsa olmuyor

te allm hükümet bu vatandaşın kaliteli gıda araç gereç vb almaması için elinden geleni yapıyor
    İhracatın çoğu avrupaya, haliyle avrupanın standartlarında üretim yapılması ve uyumlu olmak önemli. Avrupaya mal satacağız diye mecburen uyumlu olduk.
    Zaten geçmişteki ve şimdiki hükümetler avrupa birliğine gireceğiz diye uyum adına ilk önce bu tür sermayenin faydasına olan uyumlulukları hallettiler ama nedense insan hakları, özgürlükler vb. konularda ya hiç bir şey yapmadılar ya da yapıyormuş gibi görünüp tersini yaptılar, haliyle AB de yemedi bunları bizi almadılar. AB'nin de böylesi işine geliyor, AB'deki büyük sermaye ile bizdekiler partner halinde bizi kendi kümesimize kapalı bağırta bağırta yoluyorlar böyle.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)