Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Türkiye'de satılan her 4 motosikletten biri Honda

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Honda, 30 yıldır faaliyet gösterdiği Türkiye'de 500 bininci motosiklet satışını gerçekleştirdiğini duyurdu.

AA'nın haberine göre, Türkiye pazarının ve Türk müşterisinin beklentilerine göre ürün gamını geliştiren, bugün itibarıyla 20 modeliyle pazarda 7 yıldır liderliğini koruyan Honda, 2022'yi de lider olarak kapatmaya hazırlanıyor.

Satılan her 4 motosikletten biri Honda

Honda Türkiye Motosikletten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Çetin Kardeş, Honda motosiklet sahibi her kullanıcının markayla güçlü bir bağı olduğunu belirterek satış oranlarındaki başarı sayesinde Türkiye'de satılan her 4 motosikletten birinin Honda olduğunu aktardı.

Müşteri memnuniyeti oranlarının da en az pazar liderliği kadar önemli olduğunu vurgulayan Kardeş, "Honda, sadece tasarımlarıyla değil, güvenlik ve teknoloji donanımlarıyla da rekabette fark yaratıyor.

Bu da doğal olarak motosikletseverler tarafından tercih edilen marka olmamızı sağlıyor. Geniş bayi ağımız ve yetkin satış sonrası hizmetlerimizle 1992 yılından beri hep ilk günkü heyecanımızla yola devam ettik.

Bundan sonra da yeni modellerimizle bu heyecanı sürdüreceğiz. Bizi bu rekor satış adedine ulaştıran tüm tüketicilerimize ve paydaşlarımıza teşekkür ederiz." dedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hırbo admini hacklemiş :D
    tommygun, DickName, harun27 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pazar payı sadece adetle mi ölçülüyor? Biraz komik durum. Zira Honda'nın sattığı 5 motosikletin ederi bir tane MV Agusta etmeyebiliyor

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar payı sadece adetle mi ölçülüyor? Biraz komik durum. Zira Honda'nın sattığı 5 motosikletin ederi bir tane MV Agusta etmeyebiliyor

pazar payı adetle ölcülüyor.

memnuniyet ya da kalite sıralaması pazar payını etkileyen şeyler değil :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    sınıflara göre pazar payı açıklasalar daha iyi olurdu.
    Helal Haram ver ALLAHIM,
    Menzilciler yer ALLAHIM...

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Pazar payı büyüklüğü markadan kaç kişinin ekmek yediği ile alakalıdır. Mv Agusta'dan Türkiye'da kaç kişi ekmek yer. Honda'dan kaç kişi?
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen yapma bari. Soruyu tersten soralım. Mv Agusta sattığı "bir" motosikletle pazar payı lideri mi oluyor?
    (Tamam filo satışları ile lider belki ama, bu durumda panik adak'ın "sınıflara göre pazar payı açıklasalar daha iyi olurdu." yaklaşımı daha doğru. Ayrıca iyi de satıyorlar.)

Ayrıca sürpriz veya yeni bir durum da değil. Her sene satış rakamları açıklanıyor. Yakın dönemde Honda'nın satış rakamlarında liderliği kimseye bırakmadığı da malum. Adamlar da, "satış rakamına göre biz lideriz" diyecek tabii reklamında.

"Pazar payı büyüklüğü markadan kaç kişinin ekmek yediği ile alakalıdır." bu da yeni kıstas herhalde.
    Yok böyle bir kriter. Tamam, memlekete faydalı bir yan da araalım diyorsunuz da, onun da yolu bu yaklaşım değil.
    panic adak bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

abi yapmayın ekmek yeme, kalite bunlar pazar payı ile alakalı şeyler değil

satılan 100 motosikletten kaçı sizin markanız. bu sizin pazar payınızı gösterir.
    retox70 bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Bir markanın ne kadar çok piyasada malı varsa, o kadar ustası, yedek parçacısı, aksesuarcısı, yan sanayicisi vs olmaz mı? Mesela cg'ler tek marka olmadığı için burada söz edilmiyor ama belkide piyasa lideri modeldir. GY6 scooterlar.
    oldcockroach bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Benden 25 dk daha uzun yaşayacaksın :D

zaten konu marka, model değil ki cg den bahsedilsin :D
    retox70 ve -Black- bunu beğendiler.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi yapmayın ekmek yeme, kalite bunlar pazar payı ile alakalı şeyler değil

satılan 100 motosikletten kaçı sizin markanız. bu sizin pazar payınızı gösterir.
    Arkadaş güzel bir şekilde açıklamış. Pazar payı toplamın içinde sattığın adettir. Honda bir şehirde 2 bayi açar mondial 6 tane, bu mondialin daha fazla sattığı anlamına gelmez ki? O 6 bayi 2 Honda bayii kadar satmayabilir. Hizmet noktası fazlalığı ancak markanın yaygınlığını açıklar ki bu da her zaman pazar payı üstünlüğü getirmez.
    -Black- bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Bugune kadar sahibi oldugum 25 civarı motosikletin sadece 2 tanesi yamaha idi geri kalanı ise Honda. Tebrikler Honda

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir markanın ne kadar çok piyasada malı varsa, o kadar ustası, yedek parçacısı, aksesuarcısı, yan sanayicisi vs olmaz mı? Mesela cg'ler tek marka olmadığı için burada söz edilmiyor ama belkide piyasa lideri modeldir. GY6 scooterlar.
    Cevapları arkadaşlar vermiş ama bir daha üzerinden geçeyim.
    -Bir markanın ne kadar çok piyasada malı varsa, o kadar ustası, yedek parçacısı, aksesuarcısı, yan sanayicisi vs olmaz mı?
    - Daha çok servis, yedek parçacı, usta olması; satış adedi üstünlüğü sağlayan bir şey değildir. Satış adedi, çok basit olacak ama, "satılan motosiklet adedir". Zaten haber de satış adedine göre yapılmış.
    2- Pazar payını sonradan -ero- ilave etmiş. Ama tespiti değiştirmiyor. Pazar payı = satılan her bir adet ürünün kaç tanesinin, modelden bağımsız olarak, sizin markanız olduğu ile ilgilidir.
    Kaç tane servisiniz olduğu ile ilgili başka bir köşede "en yaygın servis ağı" reklamı yaparsınız.

-Mesela cg'ler
    -Arndiol'un belirttiği üzere, CG marka adı değildir. Motosiklet türlerine göre bir araştırma yapılırsa, o alanda değerlendirirsiniz.

Yapmayın arkadaşlar. Herhalde başka konulardan bahsetmek istiyor ama çok önemsemediğiniz için kısaca geçiştiriyorsunuz. Öyleyse eğer yapmayın lütfen, zaten insanlar yaşadığı toplumu ağır bir şekilde sorgular durumda. Durumu iyice zorlaştırmayın.
    retox70 ve arndiol bunu beğendiler.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    500 bin motor sattı ve bunlardan bir tanesi bile benim olamadı

Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevapları arkadaşlar vermiş ama bir daha üzerinden geçeyim.
    -Bir markanın ne kadar çok piyasada malı varsa, o kadar ustası, yedek parçacısı, aksesuarcısı, yan sanayicisi vs olmaz mı?
    - Daha çok servis, yedek parçacı, usta olması; satış adedi üstünlüğü sağlayan bir şey değildir. Satış adedi, çok basit olacak ama, "satılan motosiklet adedir". Zaten haber de satış adedine göre yapılmış.
    2- Pazar payını sonradan -ero- ilave etmiş. Ama tespiti değiştirmiyor. Pazar payı = satılan her bir adet ürünün kaç tanesinin, modelden bağımsız olarak, sizin markanız olduğu ile ilgilidir.
    Kaç tane servisiniz olduğu ile ilgili başka bir köşede "en yaygın servis ağı" reklamı yaparsınız.

-Mesela cg'ler
    -Arndiol'un belirttiği üzere, CG marka adı değildir. Motosiklet türlerine göre bir araştırma yapılırsa, o alanda değerlendirirsiniz.

Yapmayın arkadaşlar. Herhalde başka konulardan bahsetmek istiyor ama çok önemsemediğiniz için kısaca geçiştiriyorsunuz. Öyleyse eğer yapmayın lütfen, zaten insanlar yaşadığı toplumu ağır bir şekilde sorgular durumda. Durumu iyice zorlaştırmayın.
    allah razı olsun valla :D
    -Black- bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Hırbo admin olmuş

Arndiol benden önce davranmış
    arndiol bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Honda benim gördüğüm edindiğim izlenim Türkiye pazarında ticariye oynuyor ve ortalama günlük kullanıcı denilen motoru sadece vasıta olarak binen kesme oynuyor büyük kısmını satışınıda bence bu kesimden yapıyor ..ticari nedir paket kurye kargo v.b .. pcx 125, dio , günlük kullanıcı nedir forza 250 cb250r falan … ama esas parayı büyük payı bence ticariden götürüyor ..

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    [/COLOR]
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 bin motor sattı ve bunlardan bir tanesi bile benim olamadı
    Belki de şanslısınızdır.

2 hafta öncesinin şikayeti:

"Honda nc750x motorum amortisörden yağ kaçırdığı için Antalya Honda ataberk servisine randevu alıp gittim. Bulunduğum bölgedeki Honda bayisi büyük motora bakmadığı için 1 buçuk saat yol yaptım.
    Amortisör keçelerinin değişmesi gerektiğini dile getirdiler, keçe ellerinde olmadığı için dışarıdan temin edeceklerini, verilen IBAN a para atmam gerektiğini söylediler. Ben de yönlendirdim.

Parçalar hariç 1200 TL işçilik ödemesi yaptım. 1 buçuk saat yol geldikten sonra, yağ kaçağı olduğunu söyledim. Normaldir ilk aşamada yapar cevabının ardından 10 gün gözlemledim. Hala devam ettiği için servis ve Honda Türkiye ile görüştüm.

Honda Türkiye konuyla alakalı bayiye bir şey diyemediğini Tüketici Hakem Heyeti'ne iletebileceğimi söyledi.
    Şu ile iadem konusunda görüştüm, aynı şekilde Tüketici Hakem Heyeti'ne iletin, biz işlem yapamıyoruz dendi.
    Honda servisi işini yapamıyor, Honda müşteri hizmetleri işini yapamıyor.

Bu marka kullanarak ve alarak çok büyük hata yaptığımı fark ettim."

"2022 Honda pcx daha 200 km de lansman rengi on granajda boya solması var Antalya Honda ataberk bana garanti dışında dedi. 200 km de bir motorda nasıl renk solması olur. Bende yasal hakkımı arayacağım. Solma sebebi dış etkenler diye belirtmişler. Kesinlikle beyaz almadığına pişmanım."

Motor almak ayrı dert, sattığı malın arkasında duran marka, ilgili bayi ve servis bulmak ayrı dert.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Benim de sahip olduğum dört motosikletin üçü, altı araba ve SUV'nin dördü, ve bir çim biçme makinası Honda'ydı. Çoğundan memnun kaldım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)