Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rauf Gerz’in katiline ödül gibi ceza

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstanbul TEM Otoyolu’nda aniden iki şerit birden değiştirerek gazeteci Rauf Gerz’in (56) motosikletine çarpan ve bariyerlere girip ölmesine neden olan Yüksel Çalkam, sadece 4 ay tutuklu kaldığı davada 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Çalkam’ın 4 ay cezaevinde kalmasını göz önünde bulunduran mahkeme tahliye kararı verdi.

Karara itiraz eden Rauf Gerz’in oğlu Atahan Gerz, “En azından hayatı boyunca araç kullanmaktan men edilseydi içimiz bir nebze olsun rahatlardı” dedi. Yüksel Çalkam kazanın ardından tutuklanmış, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı hakkında bilinçli taksirle ölüme neden olma suçundan 9 yıl hapis istemiyle Dava açmıştı. Davaya bakan Gaziosmanpaşa 15. Asliye Ceza Mahkemesi, olayda kusur oranlarının tespitini istemişti. Bilirkişi, dikkatsiz, tedbirsiz ve kurallara aykırı olarak iki şerit birden değiştiren Yüksel Çalkam’ı tam ve asli kusurlu bulmuştu. Bilirkişiye göre Rauf Gerz’in kazada hiçbir kusuru yoktu.

Kaynak: Hürriyet

espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bir zamanlar ciddiye almadığımız bu gibi tipler yüzünden ihtiyacımız olan değerler kaybediliyor. Bu ülkeye Rauf Gerz gibi değerler gerekti halbuki.

Altınızda Hayabusa da olsa çin malı 50 cc de olsa değeriniz buyrun aşağıdaki linkte.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/g...-ceza-42139159
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir zamanlar ciddiye almadığımız bu gibi tipler yüzünden ihtiyacımız olan değerler kaybediliyor. Bu ülkeye Rauf Gerz gibi değerler gerekti halbuki.

Altınızda Hayabusa da olsa çin malı 50 cc de olsa değeriniz buyrun aşağıdaki linkte.

Ülke içind euzun tur yapacağım diyenlere boşver pasaportunu vizeni ayarla batuya doğru yola çık diyorum bunu dememin en büyük nedeni de bu gibi olaylar. Görecek bir şey yok, her yer aynı, ortadünyanın Mordor'u gibi oldu her yer, ne gerek var orklar arasında gezmeye diyorum.
    retox70 bunu beğendi.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı GoGi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

malesef ülke gerçekleri bir motorcudan nefret ediyor ve ölmesini istiyorsan trafikte arabanla kamyonunla ez geç cezası yok nasılsa
    rahmetli tuğper geldi aklıma onun katilinide böyle bırakmışlardı
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef ülke gerçekleri bir motorcudan nefret ediyor ve ölmesini istiyorsan trafikte arabanla kamyonunla ez geç cezası yok nasılsa
    rahmetli tuğper geldi aklıma onun katilinide böyle bırakmışlardı

Ferhan Şensoy' un dediği gibi "adalet dediğiniz çok da adil bir şey değil o zaman".
    Thesinner83 bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani buradan anladığım sevmediğim birini araba ile ezip öldürsem alacağım ceza sadece 4 ay
    espresso, maktama, siyanoz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Yukarıdaki yazanlardan anladığımız kadarıyla zaten maksimum 9 yıl yatacakmış. Demek ki 9 yıla kadar hapis istemiyle dava açılırsa 4 yıl sonra salınabiliyor sanıklar. Davanın işleyişini, duruşmanın celselerini ve karşı tarafın savunmasını bilmiyoruz. Ancak görülüyor ki kamu vicdanı rahat değil.
    Thesinner83 bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    6 yıl 8 ay ceza alıpta 4 ay tutuklu kaldı diye salmak nedir mk? Zaten bizim ceza evleri otel sanki. Eski amerikan filmlerinde olduğu gibi göndereceksin madene çalıştıracaksın. Yani illa maden olmasına da gerek yok anladınız siz onu.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Demek ki yarın öbür gün yine böyle bir şuursuz yanlaya yanlaya gelip üstümüze çıksa 5-6 ay yatıp çıkacak ha, vay be!

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bugün bende aracın bir tanesini sollayayım derken arabaya sol yandan giriş(login) yaptım, daha doğrusu sağ şoför kapısına doğru kayıt oldum(sign in) diyeyim, hafif bir kaza idi... adamın şoför kapısında 1 lira genişliğinde çok hafif göçüklük ve 15 cm kadar çizik oluştu... benim motorda bir şey yok, zaten yere de düşmedim...

Adam sola dönecekmiş meğer fakat sinyal vermemişti ve önü de trafik olarak pek açık olmadığı için yavaşlamasının sebebini sola dönmek olduğunu anlayamadım ve sollarken hızlı sollayayım da adam bir yerlere manevra yapma ihtimaline karşın çabucak geçeyim dedim ama adam sola dönmeye başlayınca ben hızlanmıştım ve kaza kaçınılmazdı... Ön frene abanmam yetmedi ve çarpacağımı anlayınca arka freni son bir kaç metrede kitleyip yanlamasına çarpayım da motorun ön çatal falan yamulmasın dedim ve drift yaparcasına yan yan çarptım.

Arabadaki adam iyi biriydi, polis çağırır diye düşündüm, motorda sigorta da var fakat adam "önemli değil" dedi ve bana bir kaç kez "iyi misin, ben dönerken aynaya bakmadım bende suçluyum" falan dedi yani iyi biriydi, bende arabasına masraf açtığım için üzüldüm...

.......... o olaydan sonra arabaları sollamaya korkuyorum şu anda, işin tuhaf yanı ise yarın GSR 600 bakmaya gideceğim, artık boş yolda basacağız ne yapalım dimi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Katılımın yüksek olacağı, medyanın da yer alacağı, sesimizi duyurabilmemiz için ne kadar kalabalık o kadar iyi.

tommygun bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fark ettiniz mi son 2 yıldır bu tür kararların sayısı arttı.
    espresso bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Bu tür adetsiz kararları son zamanlarda çok duyar olduk.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    https://www.dha.com.tr/gundem/rauf-g...tersiz-2147033

Sultangazi'de 6 ay önce motoksiletine çarpan otomobilin etkisiyle bariyerlere girerek hayatını kaybeden gazeteci Rauf Gerz (56) için motosikletçi dostları bir araya geldi. Rauf Gerz'in de bir dönem başkanlığını yaptığı Supereva Riders Motosiklet Kulübü'nün Başkanı Muhammet Kurt, "Trafikte sorumsuz davranışlarla ölüme sebebiyet vermenin kanun önündeki cezası yetersizdir. Rauf Gerz'in ölümünün acısını hafifletmemiş, mahkeme kararı yüreğimizi soğutmamıştır" dedi.

KISA TUTUKLULUĞUN SÜRÜCÜLERİ CAYDIRDIĞINI DÜŞÜNMÜYORUZ

KATİL BARİYER SORUNU: VERİLEN SÖZLERİN TUTULMASINI BEKLİYORUZ

ÇARPAN SÜRÜCÜNÜN EHLİYETİNE 3 AYLIĞINA EL KONULMASINA KARAR VERİLDİ
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)