Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Belediyenin açtığı çukurun üzerinden motosikletiyle atlamaya çalıştı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ankara'da, belediyenin açtığı çukurun üzerinden motosikletiyle atlamaya çalışan sürücü düşerek, ağır yaralandı. Kaza güvenlik kamerasına yansıdı.
    Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Sincan ilçesi İstasyon Caddesi’nde su çalışması kapsamında 1,5 metre derinliğinde çukur açtı. İsmi öğrenilemeyen motosiklet sürücüsü, dün akşam saatlerinde uyarı levhalarına aldırış etmeden çukurun üzerinden atlamak istedi. Sürücü, çukurun önünde çakıl taşlarından oluşan tepeliğe motosikletini hızla sürdü. Ancak havalanan motosiklet çukura, sürücü ise diğer tarafa düştü. Yaralanan sürücü, çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan sürücünün hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Bu arada kaza, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntüde motosikletin toprak alana çıkarak yükselip, tekrar yere düştüğü ve parçalandığı, sürücünün de yola doğru savrulduğu görüldü. Arkasından gelen motosikletteki 2 kişinin sürücünün yardımına koştuğu görüldü.

Polis kazayla ilgili inceleme başlattı.

Kaynak: DHA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Dökülmüş kum. Yumuşak işte. Motor saplanacak. niye böyle şeyler denersin ki be birader.
    İnşaattan kumun üstüne hiç mi atlamadın.
    geçmiş olsun.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Daha once de yazmis olabilirim;

90'li yillar, ortaokuldayim, bir tane sehir bisikletim var. Frenleriyle filan kendim oynuyorum hep. Arkadasta ders calistik eve donuyorum, yokus asagi bir yol, yol ileride caddeye T seklinde baglaniyor, baglandigi yerde duvar var, benim saga ya da sola donmem lazim kisaca.

yokus asagi inerken arka fren sizlere omur, on frene asildim tutmuyor o da, ayagimi da koyamiyorum sehir bisikleti ayak girmiyor, ayakla on frenin mekanizmaya bastim biraz ama durmuyor. Ileride bi baktim insaat, onunde de kum yigini. Dedim bu beni durdurur, daldim kuma.

Evet, videodaki arkadas gibi daldim ama on teker saplandi, bisikletle birlikte takla attim o momentum ile. Biraz sirtim soyuldu biraz kollar, igrencti. O gun bu gundur kuma yaklasmam bisiklet/motosiklet ile.

Arkadas ne yapmaya calisiyordu bilmiyorum ama yaptigi gercekten mantiksiz. Acaba icip icip iddiaya mi girdiler, bilemedim.
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha once de yazmis olabilirim;

90'li yillar, ortaokuldayim, bir tane sehir bisikletim var. Frenleriyle filan kendim oynuyorum hep. Arkadasta ders calistik eve donuyorum, yokus asagi bir yol, yol ileride caddeye T seklinde baglaniyor, baglandigi yerde duvar var, benim saga ya da sola donmem lazim kisaca.

yokus asagi inerken arka fren sizlere omur, on frene asildim tutmuyor o da, ayagimi da koyamiyorum sehir bisikleti ayak girmiyor, ayakla on frenin mekanizmaya bastim biraz ama durmuyor. Ileride bi baktim insaat, onunde de kum yigini. Dedim bu beni durdurur, daldim kuma.

Evet, videodaki arkadas gibi daldim ama on teker saplandi, bisikletle birlikte takla attim o momentum ile. Biraz sirtim soyuldu biraz kollar, igrencti. O gun bu gundur kuma yaklasmam bisiklet/motosiklet ile.

Arkadas ne yapmaya calisiyordu bilmiyorum ama yaptigi gercekten mantiksiz. Acaba icip icip iddiaya mi girdiler, bilemedim.
    Benim kardeş de 80'lerde bisikletle inşaata uçtu, ağzı yüzü kireç oldu, hiçbirimizin aklına belediyeyi suçlamak gelmedi, kardeşim için "amk beyinsiz malı" dedik, geçtik. O dönemler daha sıkıntılıydı şu ana göre
    berk_cglr, espresso ve enlighteray bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çukurdan atlamaya çalışan ile kaza ifadesi uyuşmuyor. Ya görmemiştir, kazadır. Ya da bilerek yapmıştır, intihara teşebbüstür.

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy xi
    Off! Çok geçmiş olsun. Umarım iyileşir.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Burada belediyenin sucu yok ama levha var calisanlar var dubalar var serit var .motosiklet cok hizli muhtemelen telefonu vs kurcaliyordu yada onune bakiyordu frene bastığını bile düşünmüyorum.
    espresso bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı admin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da, belediyenin açtığı çukurun üzerinden motosikletiyle atlamaya çalışan sürücü düşerek, ağır yaralandı. Kaza güvenlik kamerasına yansıdı.
    Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Sincan ilçesi İstasyon Caddesi’nde su çalışması kapsamında 1,5 metre derinliğinde çukur açtı. İsmi öğrenilemeyen motosiklet sürücüsü, dün akşam saatlerinde uyarı levhalarına aldırış etmeden çukurun üzerinden atlamak istedi. Sürücü, çukurun önünde çakıl taşlarından oluşan tepeliğe motosikletini hızla sürdü. Ancak havalanan motosiklet çukura, sürücü ise diğer tarafa düştü. Yaralanan sürücü, çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan sürücünün hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Bu arada kaza, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntüde motosikletin toprak alana çıkarak yükselip, tekrar yere düştüğü ve parçalandığı, sürücünün de yola doğru savrulduğu görüldü. Arkasından gelen motosikletteki 2 kişinin sürücünün yardımına koştuğu görüldü.

Polis kazayla ilgili inceleme başlattı.

Kaynak: DHA

Saçma bir haber. Belediye çukurunu açıp iki dandik kuka arasına naylon şerit çekip güvenliğe aldık demek için yapılmış, belediye hatasını örtme çabası haberleri...

Rampadan atlamaya çalışan adam frene basmaz. Adamın stopları cayır cayır yana yana kuma dalıyor. Muhtemelen yetersiz ikaz işaretleri nedeniyle kum tümseğini geç farketti. Bizim basın da iyice kafayı bulmuş anlaşılan. İnsan önce yayınladığı videoyu inceler öyle başlık atar, yazısını yazar

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Burda yol çalışmasını yapan her kimse o suçludur.

Net...

Kurallara göre aracımızla yolda kaldığımızda en az 30 metre geriye reflektör koymamız gerekiyor.

Bu angutlar yolu kapatmışlar.
    Ve koydukları dubalar kumun dibinde.

Burasa virajda reflektör uygulaması gibi 100 metre önceye uyarı konulmalıydı...
    espresso ve Ali Mert bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    O yolu belediyenin kapatıp, komple diğer şeride vermesi gerekiyordu. Belediyelerde bu iş için dünya kadar para alan saha kontrol mühendisleri var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    O yolun başına ve sonuna " yaklaşık 2-3 km'lik uzunluk" Beton bariyer konuldu, yol kapalı giriş yok..Trafik akışı yok...Yani akıllı, mantıklı insan; o beton duvarın aralarından geçip, orada araç sürmez.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kardeş de 80'lerde bisikletle inşaata uçtu, ağzı yüzü kireç oldu, hiçbirimizin aklına belediyeyi suçlamak gelmedi, kardeşim için "amk beyinsiz malı" dedik, geçtik. O dönemler daha sıkıntılıydı şu ana göre
    videoya aynı tepkiyi verdim bende :D
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    speederbike
    Habercilik cidden sıfır. Adamın hayati tehlikesi var, demek ki adamdan bilgi alma şansları yok. Peki çukurdan atlamak istediği bilgisini nereden almışlar?

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Habercilik cidden sıfır. Adamın hayati tehlikesi var, demek ki adamdan bilgi alma şansları yok. Peki çukurdan atlamak istediği bilgisini nereden almışlar?
    "Arkasından gelen motosikletteki 2 kişinin sürücünün yardımına koştuğu görüldü."

Tanidik olabilir mi arka motosiklettekiler?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Olabilir. Onlardan öğrendiyse yazmalılar ki biz de belediyeye saydırmayalım. Arkadaş diyor ki adamın fren lambaları yanıyor. Atlayacak adam fren yapmaz gerçekten.
    Haber eksik veya yanlış.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olabilir. Onlardan öğrendiyse yazmalılar ki biz de belediyeye saydırmayalım. Arkadaş diyor ki adamın fren lambaları yanıyor. Atlayacak adam fren yapmaz gerçekten.
    Haber eksik veya yanlış.
    Ulusal bir gazete/tv sirketinde 5 yil calismis biri olarak, habercilik filan yok bu ulkede, zamaninda oldu mu ondan da emin degilim. (Ugur Mumcu gibi saygin kisileri saymiyorum, onlar isin nirvanasiydi.)

Turkiye'de bir kac haber ajansi var (IHA, DHA, AA, vs.) bir de yurtdisi ajanslar var (AP, Reuters, AFP, vs). Gazeteler haberleri bu ajanslardan aliyor, harfine dokunmadan copy-paste yapiyorlar. Aralarindaki anlasma geregi degisiklik, yorum katma gibi bir sanslari yok. Boylece gazeteler filan sokaga cikmadan haber yapiyorlar, dogru mu kesinlikle degil.

O yuzden, ortamdan cok haberi ilk yazan kisinin beceriksizligi, vurdumduymazligi ya da siyasi/ekonomik iliskileri devreye giriyor. Kalite? Kim takar kaliteyi, kim duzgun yapiyor ki isini su ulkede? (Ben dahil)
    espresso ve tommygun bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaş umarım hastaneden sagsaglim cıkar da akrabaları "bravo einstein" yazılı bir ödül verir.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Efsane bir "gazeteci". Efsane bir yalan. Mevcut şartlarda sağlam bir kariyer yapar.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulusal bir gazete/tv sirketinde 5 yil calismis biri olarak
    Hmm Playmen?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm Playmen?
    Cosmopolitan.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)