Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sadece 54 kişi sahip olabilecek! Yamaha R25 TR54 Edition

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı xtrafrozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben en cok ana yola baglanırken arka lastigi yanlamalarına imreniyorum. Keşke yaşım genç olsa da ben de böyle fesatça yorum yapmasam.

https://img.letgo.com/images/d8/00/6...policy=img_900
    Ooooo tek parmakla ön fren
    oialdemir, espresso ve xtrafrozen bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bir de bu R25 sanki çok pahalı bir motormuş gibi davranıyorlar. xmax bile daha pahalı ondan.
    Coğrafya kaderdir işte, avrupanın orta halli gençlerinin başlangıç seviye motoru ülkemde insanların hayali oluyor zar zor alıyorlar.

Motosikleti
    MT-07
    O satışa koyan eleman yazmış utanmadan "değerini bilene" die. Sanane düdük parasını verip, fıstığa vuracaklar kırbacı vuracaklar kırbacı
    espresso ve xtrafrozen bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Türkiye ilk kez bir motosiklet yarışında en üst sınıfta şampiyon çıkardı.
    Yamaha WSBK tarihindeki ikinci şampiyonluğu 11 sene sonra kazandı.

Bunun anısına limitli yapılan motor.. R25.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Türkiye mi kazandı? Yani hepimiz mi kazandık?
    Bir kişinin bireysel bir başarısını ben ne hakla sahipleneyim? Hadi bir tek birey değil, arkasındaki takım da ekip de önemli ama onların başarısını niye sahipleneyim? En fazla aferin der geçerim. Benim için bu yarışları kazanan diğer yarışçılardan bir farkı yok. çalışmış, uğraşmış, yeteneği ve fırsatı da varmış kazanmış.
    DickName bunu beğendi.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O satışa koyan eleman yazmış utanmadan "değerini bilene" die. Sanane düdük parasını verip, fıstığa vuracaklar kırbacı vuracaklar kırbacı
    " Ben gozum gibi baktım umarım sonraki sahibi de iyi bakar beyaz güvercinime "

La satma o zaman ? Kahvaltıda süs biberi yiyen toplumuz, normal
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye mi kazandı? Yani hepimiz mi kazandık?
    Bir kişinin bireysel bir başarısını ben ne hakla sahipleneyim? Hadi bir tek birey değil, arkasındaki takım da ekip de önemli ama onların başarısını niye sahipleneyim? En fazla aferin der geçerim. Benim için bu yarışları kazanan diğer yarışçılardan bir farkı yok. çalışmış, uğraşmış, yeteneği ve fırsatı da varmış kazanmış.
    E sahiplenme, kim sahiplen dedi ki?
    Türkiye şampiyon çıkardı dedim, zaten bu yüzden de Türkiye'de özel satış çıkan bir model var.

Ben böyle bir durum için özel bir motor çıkartılırken Türkiye'de kimse R1 / R1M alamayacağından kalkıp R25 çıkartıyor olmalarına dikkat çekmek istemiştim.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    E sahiplenme, kim sahiplen dedi ki?
    Türkiye şampiyon çıkardı dedim, zaten bu yüzden de Türkiye'de özel satış çıkan bir model var.

Ben böyle bir durum için özel bir motor çıkartılırken Türkiye'de kimse R1 / R1M alamayacağından kalkıp R25 çıkartıyor olmalarına dikkat çekmek istemiştim.
    Türkiye çıkardı derken bu şampiyonda senin benim ya da hepimizin adına devetin katkısı var mı? Yok. O zaman şampiyonun şampiyonluğuna ortak olmayalım, tamamen kendi çalışması ve yeteneği ile kazandı. Benim bir katkım olmadı ki anca onun adına sevinebilirim tebrik edebilirim ama o kadar.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye çıkardı derken bu şampiyonda senin benim ya da hepimizin adına devetin katkısı var mı? Yok. O zaman şampiyonun şampiyonluğuna ortak olmayalım, tamamen kendi çalışması ve yeteneği ile kazandı. Benim bir katkım olmadı ki anca onun adına sevinebilirim tebrik edebilirim ama o kadar.
    Türkiye çıkardı derken kastettiğim şey de bu vatanın evladı, bu topraklarda yetişti falan değildi. Türkiye cumhuriyeti vatandaşı birisi şampiyon oldu. Nereden neyi zorluyorsun ya
    Ben diyorum bir Türk WSBK şampiyonu oldu, bunun hatırasına Yamaha Türkiye'ye bir özel R1M falan veremiyor, daha doğrusu Türkiye alamıyor.. Sen ne diyorsun. Gökbrü Özdağ hazretlerini çok mu izliyorsun bu ara ne yapıyorsun?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Yazar burada niye ozel R25 yapilmis, niye ozel R1M degil de niye R25 demek istemis.

Niye? Tamamen duygusal.

Motosikleti
    MT-07
    Ben söyleyeyim. Türkiye'de R1 veya R1M alan adam özenti olmaz, pistine adam gider, kendi keyfine göre motosikletini süsler veya süslemez. Demem o ki; kimse saçma sapan para ödemez o fiyat bandında. Fakat bizim gençlerimiz apaçilik, cahillik ve şımarıklık bandında gezince kendilerini bir halt sandıklarından ve ailelerinin paralarını harcama konusunda bir sınıra tabi olmadıklarından dolayı o R25 bu ülkede satar.

Led far takmışlar, sticker yapıştırmışlar daha ne istiyorsunuz? Led far taktık yaaaa die adamlar kendilerini de savunurlar

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bu kadar yanlış bakılabilirdi anca.

Eğer Türkiye satın alma gücü Afrika kabilelerine eşitlenmiş bir halka sahip olmasaydı R1 Toprak Edition gayet güzel olurdu ve mantıklı bir farkla da satılırdı. 2022'de kaç tane R1 satmış Yamaha Türkiye'de? Ben çok açık yazdığımı zannediyordum büyük yanılmışım, gurcanozturk güzel açıklamış ne demek istediğimi.

Ayrıca Türkiye'deki R1 sahiplerinin yarısından fazlasının piste girmediğini yemin edebilirim ama ispatlayamam.

Motosikleti
    MT-07
    Senin bakış açınla benimkinin tutmamasının bir önemi yok. Benim tanıdığım kesim o motorlara tr54 falan yapmaz, öyle bir motor da almaz. Afrika kabilesinden düşük değil en yüksek milli gelirimiz bile olsa gene almaz. Millet "Limited Edition" bir araç aldığı zaman kalite, görüntü vs bekler. Böyle apaçilikten bozma bir şeye para vermezler.

Dediğim gibi herkes bakış açısından bakar, benim çevremde buna 1 kuruş verecek adam yok.

Ha bu arada Shoei de aynı haltı yemiş ve NXR kasklarına sofuoğlu 54 tantanası çıkartmıştı. Senelerce raflarda kaldı ve kimse almadı. 6-7 senelik ömürlerini tamamladıklarında çok ucuza verip ellerinden çıkarttılar. 3000tl normal parası iken 1000tl den okuttular millete raf ömrü dolan kaskları.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Shoei kalktı Kenan'ın lafına inanıp herkesin tuğralı sancaklı kask takacağını sandı orada farklı bir dandiklik var.

Tamam da bu senin söylediğin dandik eklemeler motor R25 olduğu ve fiyatı artıracak nitelikli ekler yapamayacakları için var. R1 için özel bir livery hazırlayabilirler veya PATA'nın motoruna komple çevirebilirler. Böyle boyalık bir eşşekten bahsetmiyorum özel R1 olsa alınır derken. O açıdan biraz eksik açıklamış oldum fikrimi.

("Bu kadar yanlış bakılabilirdi ancak" lafı biraz sert kaçabilecek bir çıkış olmuş, smiley ile biraz yumuşatmaya çalışsak da. Anlayışlı güzel cevap verdiğin için teşekkürler.)

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    TR de en cok satılan modeli süsleyip piyasaya surmek oldukca mantıklı bence, hem marka repütasyonu hem de akılda kalması adına .. Yamaha bayilerine akın ettigine eminim bircok insanın "bizi de sıraya yaz" diye. Keske Şam'da namaz kılsaydık da 87 Edition cıkarsaydık dedigine yemin edebilirim Yamaha nın ama ispatlayamam

Sözüm meclisten dısarı , pist konusu fazlaca büyütülüyor bence. Sokak sürüsüne insan eliyle evrilmiş motosikletler üretiliyor bircogumuz icin. Pistte süren "God" , süremeyen/sürmeyen "parya sınıfı" na mensup olmaz

++
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Pistte süren GOD süremeyen FART değil canım tabii ki. Ama gazlıyorum diyen kekoları ayıklamak için güzel bir ölçüt pist, orada artık saklayacak bişeyi kalmıyor :D

Ama angrypower'ın söylediğinde böyle bir piste çıkmayan şöyledir böyledir diye bir anlam yok bence. Böyle special edition olmaz, R1 sahibi dediklerin böyle böylemotor kullanır anllmaında dediğini düşünüyorum.
    xtrafrozen bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)