Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yamaha Motosiklet Haziran 2022 Fiyat Listesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    R25 in olayı şudur galeri alsatçı fiyatı gerçek alınabilir sıfır liste fiyatını ve bu sıfır fiyat doğrultusunda geçmişe dönük ikinci el piyasasını oluşturuyor..

insanların çoğu bayiden alamıyor al satçı galerici alıyor genelde ve ekliyor üstüne koyup satıyor …vatandaş da dışardan sıfır aldımı satıcağı vakit liste fiyatına göremi satıcağını zannediyorsunuz oda aldığı piyasa rakamı üstünden satıcak zaten liste fiyatına bakacağınıza dönün R25 lerin eski modelleri ne ediyor ona bakın ..

2016-2017 abs siz tertemiz sorunsuz R25 ler zaten şu anda 100-110 bine satılıyor … bu motorun şu anda liste fiyatı sıfır 115 bin değil mi nasıl bu fiyatlara satılıyor hemde abs siz .. çünkü kimse o liste fiyatından alamıyor kolay kolay haliyle o liste fiyatı üstünden de satmıyor ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Derdiniz motora binmek mi galericilik yapmak mı beyler? Al sat için mantıklı bir motor olduğunu hepimiz biliyoruz R25'in.

Binmek için bugün 190 bin lira verip R25 alan adam açık açık gerizekalıdır, götünden donunu alırım, boğaz köprüsünü benim diye kandırır satarım fark etmez. 5000 euroluk motoru 10000 euroya alacak adam salaktır daha ne diyeyim?

Binmek için rc390 var, cbr650 var, ninja 650 Krt var, street triple var, rs var Hepsi R25'ten her konuda iyi. R25'in iyi olduğu tek konu ikinci el hızı. Burada da bahsettiğim şey binmek ve kalite zaten.

Ben de Mt25 kullanıyorum la, kendi motorumu boklattırmayın bana. Beni gaza getirdiniz, Bayiye ben de yazılıcam, sıram geldiğinde alıcam. Sonra bir salağa sokucam 50bin üstten. Doğal seçilime inanıyorum.
    tommygun, Mr.wind, M.balibey ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hırsızlık çok artacaktır, 190.000'e R25 alan galerici daha deposuna ulaşamadan yolda tartaklanıp motoru elinden zorla alınacaktır. Dayak öncesi "biz oralıyız" ,"biz buralıyız" sözleri dayağın şiddetini azaltmayacaktır. Kasko falan hikaye, R25'i olanın gözüne uyku girmeyecektir. Çıkma yedek parça işi de fırlayacak, bu da çalınan R25'lerin sayısını daha da arttıracaktır.
    M.balibey ve espresso bunu beğendiler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25i 200 bin ya yine alan çıkar. Bende mt09a niyetlendim ama gittikçe uzaklaşıyorum hayalimden
    tommygun ve xtrafrozen bunu beğendiler.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı XGAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 TR54 Edition yaklaşık 140Bin TL ve deli sıra var

https://www.yamaha-motor.eu/tr/tr/De...r54-edition/#/
    Bunu alan kendini kenan veya toprak mı sanacak? Racing dediğin 600cc den başlar, ne bileyim aklım almıyor.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu alan kendini kenan veya toprak mı sanacak? Racing dediğin 600cc den başlar, ne bileyim aklım almıyor.
    Şekile şemale önem veren, güçlü görüneni seven bir toplum haline dönüştüğümüz için. Garip değil bence.
    joshua ve M.balibey bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Neden 600'den başlıyor? Çok keyifli 125cc 250cc supersport motorlar oldu yıllarca.
    R25 KNNHNN edition falan onu bunu bilmem de, yani 600'den başlar diye bakmamak lazım bence.
    joshua bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden 600'den başlıyor? Çok keyifli 125cc 250cc supersport motorlar oldu yıllarca.
    R25 KNNHNN edition falan onu bunu bilmem de, yani 600'den başlar diye bakmamak lazım bence.
    Bu benim fikrim katılmayan olabilir gayet normal, çift silindir 35hp supersport motor oyuncak gibi geliyor, supersport hızlanmasıyla, gücüyle çok yüksek devirler çevirebilen dört silindir motoru ve egzoz sesiyle öne çıkan bir sınıftır.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bu benim fikrim katılmayan olabilir gayet normal, çift silindir 35hp supersport motor oyuncak gibi geliyor, supersport hızlanmasıyla, gücüyle çok yüksek devirler çevirebilen dört silindir motoru ve egzoz sesiyle öne çıkan bir sınıftır.
    Alakası yok eskiden aprilla rs125 leri vardı 2 zamanlı 600 lük makineleri kovalıyordu .. motor ömrü kısaydı sadece…

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alakası yok eskiden aprilla rs125 leri vardı 2 zamanlı 600 lük makineleri kovalıyordu .. motor ömrü kısaydı sadece…
    R6 kovalayan bir 125cc supersport görmek isterdim cidden.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    R6 kovalayan bir 125cc supersport görmek isterdim cidden.
    Youtube'a bakabilirsin. Serres'te R6'ları kovalamak değil gayet delip geçen RS125'ler var.

Tabii ki zevklere bir yorum yapamam, hepsi kişisel tercihtir. Ancak supersport motoru supersport yapan şey ne hızlanması, ne devir çevirmesi, ne de egzozudur. Farkettiysen saydıklarının tamamı bambaşka bir kafaya ait, bambaşka bir keyif türüne ait şeyler.
    Supersport sınıfını doğuran bir sürü 250cc 4 silindir makina da var. Supersport motor, pist yarış motorudur. Ondan beklenen şey iyi hızlanması değil, hızını virajda koruyabilmesidir, hızlı yön değiştirebilmesidir, clip-onlar sayesinde ön lastiği yükleye yükleye viraja girilebilmesidir. Yoksa saydıklarının tamamını naked motorlardan da alabilirsin, hatta sport touringlerden de alabilirsin.

Tercihlerine tek kelime edemem tabii ki.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Hep en durust biziz , baskaları sahtekar.

R25 i gidip 115 bin TL'den bayiden alsa; 2 ay binip 130 bin TL ye ilana koyup, " e abi piyasa böyle benim sucum mu!" diyecek arkadas mı soyluyor bunu ?

Arkadas = Hepimiziz
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    R7'nin liste fiyatı 236bin TL olmuş.
    Gaziantep'te bir Yamaha bayisi 265'e koymuş ilan. =) Doluymuş falan ne var acaba. Dİğer 300'e falan koyan şahsi delileri geçiyorum da bu bayi ha bayi =)

Yahu ben bugün fotoğraf çekeyim de RS'i 350'den ilana koyayım =)

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırsızlık çok artacaktır, 190.000'e R25 alan galerici daha deposuna ulaşamadan yolda tartaklanıp motoru elinden zorla alınacaktır. Dayak öncesi "biz oralıyız" ,"biz buralıyız" sözleri dayağın şiddetini azaltmayacaktır. Kasko falan hikaye, R25'i olanın gözüne uyku girmeyecektir. Çıkma yedek parça işi de fırlayacak, bu da çalınan R25'lerin sayısını daha da arttıracaktır.
    Motorla giderken yolda önümüzü kesip motoru alacak çeteler türemese bari. Gidişat öyle gösteriyor gibi. tekinsiz mahallelerden geçmemek lazım.
    tommygun, Cyan ve volkan190 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorla giderken yolda önümüzü kesip motoru alacak çeteler türemese bari. Gidişat öyle gösteriyor gibi. tekinsiz mahallelerden geçmemek lazım.
    Güney Afrika ve Brezilya'da sıradan olaylar. İngiltere'de bile sokak ortasında güpe gündüz motosiklet çalıyorlarmış. (Genelde ortadoğulu / Pakistanlı veya Afgan göçmenler tarafından, ama sadece onlar değil...)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Bazı arkadaşlar yeni dünyaya hala adapte olamadılar hala eski 2015 li 2016 lı yılların kafası ile konuşuyorlar .. 2020 pandemi sonrası dünyanın bütün dengeleri değişti bu bizede yansıdı ..

Bakın göreceksiniz ikinci elde mt25 r25 falan sıfır 500 lük 600 lük makinelerle neredeyse aynı rakamlara satılıcak yakında..

Bunun nedeni belli fabrikalar hiç bir zaman düşük hacim modelleri ile yüksek hacim modellerinin sarf malzemesi yedek parçası aynı rakamlarda tutmaz her zaman yüksek hacim iki üç misli pahalıdır..

Adam niye mt25 R25 alıyor çünkü yedek parçası nispeten uygun ve inanılmaz bir yedek parçada çıkma ikinci el pazarı da oluştu .. sadece r25 için demiyorum cfmoto su bajajı cbr250 si hepsi için ..

niye alıyorlar çünkü bakımları nispeten yüksek hacimlere göre gayet uygun ve özellikle çok satan R25 gibi bajaj grubu gibi modellerin pek çok firma yan sanayisini üretiyor ..
    Basit örnek cbr650 nin balatısını 3 firma üretiyorsa R25 balaasını 30 firma üretiyor ..

Neden insanlar alıyor yakıtı gayet uygun özellikle Yamaha r25 mt25 revize ettikten sonra yakıt değerleri çok düştü normal sürülürse insanlar insanlar gayet rahat 3.2 leri görüyormuş.. bajajlar da zaten ekonomik sürmek istesen 2.6 ları bile görüyorsun .. tavan yakıtta da tapagaz bassan 4-5 litreden üstünü görmen imkansız görüyorsan motorunda bir sıkıntı vardır ..

Neden insanlar alıyor inanılmaz bir sirkülasyon var aşırı canlı bir ikinci eli var ve insanlar ilana koydumu üç günde satıyor..

Neden insanlar alıyor çünkü bugün 100 bine aldığı R25 mt25 yada cfmoto bajajı üç ay sonra 120-140 satabiliyor o rantı primi yüksek hacimler bile yapamıyor…

Şimdi yukardaki nedenleri bir sepete koyduğunuz da hepsini karşılaya bilecek bir yüksek hacim yok birisini karşılasa diğerini karşılamaz ..

İşte bunları anlayamadığımız idrak edemediğimiz sürece biz havanda su dövmeye devam ederiz ..

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    2014 crypton kullanıyorum memnunum ortalama 2-2.2 litre yakıyor. bu sene 2022 model crypton ile değiştiririm diyordum. belli ki uzun süre daha 2014 ile seviyeli ilişkimiz sürecek

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    İşte bunları anlayamadığımız idrak edemediğimiz sürece biz havanda su dövmeye devam ederiz ..
    Cık. Bütün bunlar mantıksız değil elbette; ama asıl idrak edilmesi gereken bambaşka bir şey var, bütün bunlar hep ondan... O mevzu elbette idrak edilecektir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cık. Bütün bunlar mantıksız değil elbette; ama asıl idrak edilmesi gereken bambaşka bir şey var, bütün bunlar hep ondan... O mevzu elbette idrak edilecektir.
    Türkiye nin %98 i zaten idrak etti satış rakamları ortada yüksek hacim satışı koca pazarda %2 gerisi teferruat burda hala R25 alıcağına git rc390 al cbr650 al demeye devam eder minik bir azınlık ..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)