Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2. el motosiklet fiyatları sıfırını geçti

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arz-talep dengesi. Adam almış, para yatırmış risk almış, elinde patlama ihtimali de var (düşük ihtimal olsa da). İhtiyacın yoksa almayacaksın. İhtiyacın varsa zaten mecbur alacaksın.
    Antitez: Şu anda piyasadaki CB500F'lerin hepsi "USD enflasyona göre düzeltilmiş USD maliyetleri üzerinden" ortalama %30 primli satılıyor. Ne riskinden bahsediyorsunuz ben anlamadım? Adam motoru 3-5 yıl önce almış, 30-40k kullanmış, şimdi de yukarıdaki hesapla satışa koymuş. Bunu bilip de bunu "risk almak" olarak nitelendirmek en hafif tabiri ile safdillik olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Stok yapanlardan bahsediyorum. 30 bin km motora fahiş fiyat isteniyorsa almayacaksınız. Sorun nedir, anlamadım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stok yapanlardan bahsediyorum. 30 bin km motora fahiş fiyat isteniyorsa almayacaksınız. Sorun nedir, anlamadım.
    Piyasa sağlıklı değil üzerine anlaşabilirsek sorun kalmayacak. Siz yukarıda verdiğim örneği "arz-talep dengesi" mantığı ile açıklamakta diretirseniz sorun devam eder. O fiyatlar yazılıyor ama o fiyatlarda işlem olmuyor. Olamaz. Yani ortada bir piyasa yok ki arz-talep dengesinden bahsedelim. Benim diyeceğim bu kadar...

Motosikleti
    speederbike
    Ekonomi sağlıklı değil ki piyasa sağlıklı olsun, onda sorun yok. Ama mevcut şartlarda denge bu yönde kurulmuş. Yazılan fiyattan satılmıyor, daha düşük fiyattan satılıyor ise zaten bu ekonomik dengedir. Yazılan fiyata talep yok ki daha ucuza gidiyor. Hiç satılmıyorsa da denge henüz oturmamıştır.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı retox70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl alakası yok? Tek neden değil ama nasıl alakası olmuyor aciklarmisin? Adamın biri piyasadaki satılan xmax lerin yarısını alıyor, dükkan açıyor orada sıfırdan 10-15 bin pahalı satıyor. Benzer olaylar sahibindende emlak, oto da da dönüyor. Sen bence biraz uyan. Bu konuda önde gelen bir enstrüman sahibinden. Bilen bilir. Sen de öğren.
    dayı ne fark eder ya? senin söylediğin şey hastalığın belirtilerini geciktirmek olur, stokçuluk yapılmasa bile eninde sonunda çember daralıyor ve kaçınılmaz kıtlık yine baş gösterecek, ha şimdi olmuş ha 6 ay sonra olmuş ne fark eder abicim? her ay cari açık veriyorsun ve her geçen gün ülkeye daha az döviz giriyor ve çıkan döviz ise katlanıyor... abicim babacım ne bekliyordunuz başka? ne olacaktı? dış mihraklar mı sebep oldu?

hiç mi düşünmüyorsunuz yani gerçekten bazen aşırı kızıyorum... sahibinden.com yeni açılmadı bunu unutan yada bilmeyen varsa hatırlatmış olayım. insanlarda bir suç var ise oda bu hükümeti seçmeleridir, çünkü bütün problemlerin baş kaynağı bu aç gözlü hükümettir. yiye yiye şişip patlasalarda kurtulsak bıktık artık.

cahilliğin de bilgisizliğinde bir sınırı olur, iyice pisliğe sarmaya başladık. ülkede değerli bir üretimin yok ki senin paran değerli olsun, hal böyle olunca daha değersizleşen paran ile daha azına kanaat edeceksin ve buda sadece sizin motosikletinize yansımaz, her şeye yansır her şeye.
    espresso bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Doları da sahibinden.com yükseltiyor sanki. Hatta mazotu benzini.. Yahu dolar bugün 2 TL olmuş olsa, 250 CC skuter kaç para olacaktı? 2015'de dolar 2,70 di.. Xmax 'de 20 bin TL idi.. Dolar 7 kat artmış.. Xmax kaçpara oldu? 120-140 bin TL.. Neyi tartışıyoruz?
    espresso ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Bu iktidar dış güçlerle mücadele sözü verdi, başaramadı, üstüne gitti onlardan para istedi. Enflasyonu dövizi düşürme sözü verdi, başaramadı. Ülke şahlanacak sözü verdi, başaramadı.

Bazıları üretim deyince sadece yurtdışına sattığımız üç beş adet SİHA ile büyüyeceğimizi sanıyor. Gitsinler sadece Volkswagen grubunun 2022 ilk 3 ay kâr miktarına baksınlar.
    fatih.met bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    zam gelecek aman alın. Bir an önce alın kesin alın. Alın bi kenarda dursun şu paraya satarsınız sonra. Ulan bu ekmek su gibi elzem bişey mi ki bu kadar talep var anlamıs değilim. Almazsanız adamaların elinde patlayacagı için illa ki düşecektir fiyatı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)