Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İstifa ettiler, dünya turuna çıktılar. Su ve Berkay'ın motosiklet seyahatleri başladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Su Sezer & Berkay Sert yıllardır hayalini kurdukları dünya turuna başladı. İşlerinden istifa ettiler ve Honda CRF 250L model motosikletleri ile yola düştüler.

Su ve Berkay'ı seyahatlerini "Sonsuz Rota" adlı Youtube kanalından takip edebilirsiniz.

Instagram: routeinfinite
    Youtube: sonsuzrota
    Facebook: routeinfinite

"Irak’a girişimiz saatler sürdü.
    İran tarafından çıkış damgalarımız basıldıktan sonra, Irak tarafına geldiğimizde bu sınırdan motosiklet geçişi yasak dediler ve bizi 1 saat beklettiler. Sonrasında tüm çantalarımızı söktürdüler ve x-ray cihazından geçirdiler. Bu sınırda yaşadığımız en absürt olay Irak tarafında her birimde evlilik cüzdanımızı da istediler, umarım bunu meraktan yapmışlardır."

"Yöresel Irak yemeklerini bulduk. Bütün turistik bölgelerde ve büyük destinasyonlarda sadece kebap var. Hatta sınır giriş çıkışlarında bile yol boyunca sadece kebap var. Burada canımız ne istediyse bol bol yedik, hesap ödemeye gittik ancak hesabımızı lokantanın aşçısı ödemiş. Hem bu güzel lezzetleri yaptığı için hem de bu nazik davranışı için ona teşekkür ederiz."

erensel, espresso, GoGi ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    crf 250 depo hacmi çok düşük (değiştirmişler ama gene de yetersiz kalacak) zırp pırt benzinlik aramak ile geçecek gezileri heryer türkiye gibi değil adam başı benzinlik olsun her petrol ofisinde benzin yok
    umarım sağ sağlim geri dönerler
    mavellen bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu arkadaşlar geçmişte Bajaj Pulsar ile Avrupa'yı dolaşmışlardı. Bu gençler çok şanslı; hem motosiklet seven, hem kullanabilen, hem uzun seyahatler için hayal kurabilen, hem bu hayali gerçekleştirecek bütçeyi denkleştirebilen bir çift olarak birbirlerini buldukları için çok şanslılar. Üstelik bunu genç bir yaşta başarıyorlar. Ben çok takdir ediyorum.

Her ne kadar hanım kızımızın gülüşü çok sinir bozucu ama yine de "Allah ağlatmasın" demek boynumuzun borcudur.
    oialdemir, Green Arrow, mavellen ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Ybr 125 ile de karı koca Türkiye den Amerika’ya gitmişlerdi hemde en tehlikeli yollardan yolu uzatarak..
    F54 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hmmm,bu kizi hemen tanidim.Konusurken bebek taklidi yapiyodu,20 sn dayanabilmistim..hala o sekilde konusuyodur muhtemelen.

İstifa edip dunyayi gezmek keske ben de hobi olsun diye calissaam..
    ergunerbaş bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr 125 ile de karı koca Türkiye den Amerika’ya gitmişlerdi hemde en tehlikeli yollardan yolu uzatarak..
    Onlar ride to world
    espresso ve DickName bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı ❤️Honda❤️ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmmm,bu kizi hemen tanidim.Konusurken bebek taklidi yapiyodu,20 sn dayanabilmistim..hala o sekilde konusuyodur muhtemelen.

İstifa edip dunyayi gezmek keske ben de hobi olsun diye calissaam..
    Zaten akarın yoksa o işler zor illa bir yerlerden akarın olucak ..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hariçten gazel okumak tatlı değil mi?

Fatih ile Tuğçe (ride2world) evlenmek için ayırdıkları bütçeyi kullanarak iki ybr alarak çıktılar dünya turuna. Kıskanalım ben de kıskanıyorum ama her Dünya turuna çıkanı Miami'de teknesini demirleyip uçakla Türkiye'ye döneen Rahmi Koç da zannetmeyin. Bu tarzda kafayı kırıp bişeyleri değiştirerek böyle seyahatlere çıkanların da çok büyük kısmı hiç öyle zannedildiği kadar maddi gücü olan insanlar değiller.

Benim o kadar param olsa ben de yaparım diyen tanıdığım herkes de, "o kadar" parası olsa o parayı oturup evde yiyecek insanlar oldu.
    espresso, stubborn, Siyahi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    kira geliri, emekli maaşı vb gibi sabit geliri olan, işi ve zamanı uygun olan insanlar motosiklet veya başka yollarla dünyayı gezebilirler, kendinize göre öncelikleriniz önemli, iki yıl önce son uzakdoğu gezimin bütçesi ile sıfır xmax250 ve benzer fiyatta motorlar alınabiliyordu, çoğu arkadaşım o gezi yerine şunu alırdım bunu alırdım diye fikir beyanında bulundular. Benim nazarımda gezmek için para harcamak çok daha cazip geliyor, pandemide gezilere ara vermiştim önümüzdeki ay itibari ile gezilere tekrar başlıyorum uçak ve tren ile avrupada ayak basmadığım bazı ülkeleri gezeceğim. Motorla iran turu çok uzun zamandır aklımda, yakıt ekonomisi açısından ben de küçük motorum klx 250 ile gitmek istiyorum, belki de Van’a kadar otobüse yükler giderim.
    tommygun, M.balibey, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    killingroad ve joshua çok güzel bir konuya parmak basmışlar. Bu işler "para varsa kolay hacım" gibi algılanıyor ama maalesef öyle değil. Bir yerden sonra iş tamamen ruhla ilgili, yani adamın gezmek-görmek-yeni mekanlar tanımak-bunu yaparken de motosiklet sürmek gibi merakı yoksa dünyanın parasına sahip olsun anca Gs ile Şile'ye gözleme yemeye gider.
    joshua, espresso, M.balibey ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Tebrik ediyorum, iyi cesaret ve özgüven ister böyle işler ama diğer arkadaşlara da katılmak zorundayım.

Bu işler para varsa basit, ben öğrenciyim aga. İstanbul'dan çıkıp İzmit'e gidip gelince yaktığım benzin rahatsız ediyor artık.

Eskiden hep diyordum, altıma bir sponsor GS versin, yol paramı karşılasın ertesi sabah nordkapp'a çıkayım tüm yolda da reklamını yapayım diye.

Şimdi daha kolaylaştırıyorum. Altıma GS vermesine gerek yok, masraflarımı karşılasın ben kendi motosikletimle yarın Nordkapp'a çıkayım okeyim. En fazla vizeler bitsin öyle çıkayım derim, başka da şart koşmam. Varsa böyle bir tanıdık sponsorunuz motosiklet.net'i temsilen gidip geleyim. Nordkapp'da bir mangal yakayım. Dönerken de İzmit'e uğrar tüm foruma pişmaniye alırım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tebrik ediyorum, iyi cesaret ve özgüven ister böyle işler ama diğer arkadaşlara da katılmak zorundayım.

Bu işler para varsa basit, ben öğrenciyim aga. İstanbul'dan çıkıp İzmit'e gidip gelince yaktığım benzin rahatsız ediyor artık.

Eskiden hep diyordum, altıma bir sponsor GS versin, yol paramı karşılasın ertesi sabah nordkapp'a çıkayım tüm yolda da reklamını yapayım diye.

Şimdi daha kolaylaştırıyorum. Altıma GS vermesine gerek yok, masraflarımı karşılasın ben kendi motosikletimle yarın Nordkapp'a çıkayım okeyim. En fazla vizeler bitsin öyle çıkayım derim, başka da şart koşmam. Varsa böyle bir tanıdık sponsorunuz motosiklet.net'i temsilen gidip geleyim. Nordkapp'da bir mangal yakayım. Dönerken de İzmit'e uğrar tüm foruma pişmaniye alırım.
    Birader sen de öğrenci halinle bizimle il dışı gezilere yardırıyorsun, seninki de büyük başarı, küçümseme.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hariçten gazel okumak tatlı değil mi?

Fatih ile Tuğçe (ride2world) evlenmek için ayırdıkları bütçeyi kullanarak iki ybr alarak çıktılar dünya turuna. Kıskanalım ben de kıskanıyorum ama her Dünya turuna çıkanı Miami'de teknesini demirleyip uçakla Türkiye'ye döneen Rahmi Koç da zannetmeyin. Bu tarzda kafayı kırıp bişeyleri değiştirerek böyle seyahatlere çıkanların da çok büyük kısmı hiç öyle zannedildiği kadar maddi gücü olan insanlar değiller.

Benim o kadar param olsa ben de yaparım diyen tanıdığım herkes de, "o kadar" parası olsa o parayı oturup evde yiyecek insanlar oldu.
    Kardeş sen ne yaşıyorsun nasıl okuyorsun yazılanı ben takdir ettim üstelik çok zor yollardan tehlikeli yollardan gittiler dedim .. bende Yunanistan’a motorla gittim italyada motor kiralayıp İtalya turu attım ..

Bu işte akarın olucak ama evlilik parası birikimi ama kira ama emekli maaşı ama akarın olucak insan taşmı yiyecek o motorun yağını lastiğini masraflarını benzinini kendi kişisel masraflarını para vermeden mi karşılıycak tabiki akarın olucak ama birikimdir ama kiradır ama emekli maaşıdır bazı insanlar yollarda incik boncuk kolye bileklik yapıp satıp parasını çıkarıyor ama bir şekilde o para geliyor gelmelide yoksa o lastik dönmez o karın doymaz…
    fearlesboyy bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Bende istifa ettim sırada karıyı boşamak var
    tommygun, erensel, killingroad ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş sen ne yaşıyorsun nasıl okuyorsun yazılanı ben takdir ettim üstelik çok zor yollardan tehlikeli yollardan gittiler dedim .. bende Yunanistan’a motorla gittim italyada motor kiralayıp İtalya turu attım ..

Bu işte akarın olucak ama evlilik parası birikimi ama kira ama emekli maaşı ama akarın olucak insan taşmı yiyecek o motorun yağını lastiğini masraflarını benzinini kendi kişisel masraflarını para vermeden mi karşılıycak tabiki akarın olucak ama birikimdir ama kiradır ama emekli maaşıdır bazı insanlar yollarda incik boncuk kolye bileklik yapıp satıp parasını çıkarıyor ama bir şekilde o para geliyor gelmelide yoksa o lastik dönmez o karın doymaz…
    O halde yanlış anlamışım özür diliyorum. Ama "akarı olmak" böyle anlaşılmamıştır bence? O işlerde akarın olacak dendiği zaman ben "Ali Sabancı da ne yapmış benim de arkamda Sabancı olsa ben de yaparım" gibi anladım. Akarı olmayı rahat olmak olarak yorumlamıştım.
    Guven ve haluk23 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O halde yanlış anlamışım özür diliyorum. Ama "akarı olmak" böyle anlaşılmamıştır bence? O işlerde akarın olacak dendiği zaman ben "Ali Sabancı da ne yapmış benim de arkamda Sabancı olsa ben de yaparım" gibi anladım. Akarı olmayı rahat olmak olarak yorumlamıştım.
    Özür dilemek büyük erdemdir .. normalde böyle forum yerlerinde haksızda olsa bazı insanlar haklı olmak için elli dereden su getirir kelime oyunları yapar.. takdir ettim ..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bu işlerde biraz birikmiş para olacak ama en önemlisi cesaret ve heveste olacak. Az parayla da gezi olur ama cesaret yoksa hiç olmuyor.

Benim bizzat tanıdığım bir akrabam var, gençliğinde motor sürüyordu sonra motoru satıp sürmeyi bıraktı. Ardından ticarette iyi paralar kazanıp zengin oldu. Şu anda maddi olarak aşırı iyi durumda ama motosikleti yok ve ne zaman motosiklet muhabbeti açılsa ortamda laf salatası yapıyor: "almak lazım, binmek lazım, gezmek lazım, ah şimdi bir motorum olsaydı..." falan filan. Çoğumuzun hayallerindeki motorları 1-2 aylık kazancıyla alabilecek imkanı var ama cesaret kalmamış, sürekli bahane üretiyor.

Ha bu işler hiç parasız da olmuyor tabi. En başta bir motor alacak kadar birikim yapıp, sonra gezilecek güzergaha yetecek kadar da ufak da olsa bi nakit birikmiş lazım.

Bu genç arkadaşlara hayırlı yolculuklar dilerim, başka çiftler evdeki koltuk takımını, mutfak aletlerini yenilemeyi düşünürken bunlar motorla dünya turuna çıkmışlar, bana da helal olsun demek düşer.

Kendilerini tebrik ediyor, kazasız belasız sürüşler diliyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Karavan olsa gene mutfağın yatağın duşun tuvaletin yanında

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Irakta ufak bi kaza olmuş. Su hafif yaralanmış.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bayılıyorum su zengin tayfanın böyle fantazilerine.

sorsan "kapitalist sistemin yorgunlugundan kacıyoruz" derler ama bankadaki parayı yolda harcarlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)