Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İstifa ettiler, dünya turuna çıktılar. Su ve Berkay'ın motosiklet seyahatleri başladı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Çalıştığım yerlerde bazen arkadaşlarıma hali hazırda aldıkları maaşın %30-%40 fazlası verilerek başka bir şirkette iş teklifi geliyor. Hayretle ağzımı açık bırakacak şekilde "ya ne bileyim gitsek orada yapabilir miyiz" şeklinde düşüncelerle değerlendirmiyorlar. Hatta bir şirket arkadaşım bunu söyleyince, sizi aramızda gerçekten görmek isteriz diye %60 artırdılar teklifi, "olum yapma etme, değerlendir teklifi" desem de adam gitmedi ya ulen Düşünsenize misal 15 bin maaş alırken 24 bin maaş alacak. Bulunduğu şirkette 10 yıllık çalışan olsa, tazminatı izinleri yakmaya çekinse neyse. en fazla 2-3 senlik.

Dediğim gibi bu işler aksiyon alabilme, yaparım diyebilme işi. Yoksa millette para var, birikim de yapmış eyvallah lakin yemeyi bilmiyor. Yoksa her önüne gelene "al şu 100 bini git dünyayı gez" desen eline yüzüne bulaştırır gelir.
    espresso bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Olmayan işlerinden istifa etmişler. Balkan maceraları güzeldi. Sonra popüler olmaya başlayınca parayla ürün tanıtmaya başladılar. Crf falan da oradan gelme. Parayla ürün tanıtan motovloglar türedi. Biliyosunuz zaten. Yalan yanlış bilgiler verip insanları kandıran kanalları göresim yok. Yine de bu arkadaşlar diğer motovloglara göre iyi
    F54 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı haluk23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz video bu mudur acaba?

https://www.youtube.com/watch?v=_gouBt5JKTI
    aynen bu arkadaş ben şunu anlamadım gezdiğin motosiklet neden video da yok ben bir motosiklet ile böyle bir gezi yapsam video da yol arkadaşım olarak oda olsun isterdim
    bunun gibi gezen birde demiratlı yörük var adem oda çok güzel gezdi down sendromlu farkındalık yaratmak için
    hatta bu gezilerden sonra sakarya ya davet ettik istanbuldan kalktı geldi 2 defa japonya maceraları acayip video su varmı bilmiyorum gezmiş görmüş macera yaşamış
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zengin tayfa bir hakaret değil belirliği bir paraya sahip insanları aynı grup içinde belirtmektir.

Ben hakaret ediyorsun demedim. Sadece tanımadığın bilmeidğin kişiler hakkında böyle söylemen ne kadar doğru dedim.

Bu ülkede yaşayan orta halli birisinin işi bırakıp böyle bir masraf altına girebilmesi mümkün değil. yani arkadaşların parası var.

Neye dayanarak Mümkün olmadığını söylüyorsun? Senin için 1 yıllık maaş başkası için 5 aylık maaş olabilir Bu zenginlik göstergesi değil senin az aldığın anlamına geliyor olabilir mi?

ha diyeceksiniz ki calısma hayatında 10 yıl boyunca para biriktirdi belki bu iş için vs. Birikmiş para zaten zenginlik demek. zenginliklerini buraya harcamaları birşeyi değiştirmez.

10 yıl çalış yeme içme para biriktir. Sonra bu zenginlik mi oluyor? Bu mu senin zenginlik anlayışın?

hocam nasıl şartlarda yaşıyorsunuz bilmiyorum ancak aynı noktadan bakmıyoruz. Boşver.
    Garibanlar parasızlıktan istifa edip dünya turuna cıkmış, yazık
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

toujours09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-İNAZUMA-MT9 SP
    Enerji+heves+gençlik var; para, zaman yoktu.
    Tam da parayı zamanı bulunca enerjiyi cesareti bulabilecek miyim bakalım.10 gün sonra emekliliğe geçiş. Motor İnazuma hayırlısı bakalım.Gezicem, en iyisi gezmek, izin alamazsam kaçacam.Takipte sağlıcakla kalınız.Tekerinize taş değmesin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Aydın merkezdeyim,tanışalım,İran yaparım seninle.
    espresso bunu beğendi.

Arkadaşlarla aynı yaştayım her türlü imkanım var ama hevesim yok. Böyle gezip zevk alabilenlere çok özeniyorum. Yolları açık, yüzlerindeki gülümseme daim olur inşallah.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitmediğiniz yerler hakkında bu kadar ön yargılı olmayın, Irak’a çok geçtim özellikle kuzey ırak erbil ve süleymaniye turizmin popüler hale gelmeye başladığı yerler, İran’a hiç geçme fırsatı olmadı, tebriz, tahran, isfahan, kum ve şiraz’ı çok merak ediyorum.
    Scooterla gidebilirsem takilirim hocam senin pesine, bir de mudure aglamam lazim biraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Bu yorumlarin hepsinin tek anlami, "fakirlik". Fakirlik sadece bugun paranizin cebinizde ya da banka hesabinizda olmasi degildir, ileriyi gorememeniz, geleceginizi garantileyememis olmanizdir. Turkiye nufusunun muhtemelen cok buyuk bir kesimi (benim kaba etimden atarak yaptigim tahminim %90) gelecegini goremiyor, cunku belirsiz.

Bu sartlarda, ben de dahil, bir cok Turk vatandasinin "isi birakiyorum, dunyayi gezicem" fikri zor bir karar. Bunu yapabilmek icin belli bir guvene, destege, vizyona ve birikime ihtiyac var. (Bunu birikim olmadan da yapanlar var elbette, bu da vizyon ile ilgili, bunu ayrica yazayim.)

Gectigimiz ay Antik Kentler gezim sirasinda Kas'ta kamp alaninda 32 yasinda bir Alman elemanla tanistim, eleman calismiyorum ben dedi, su an geziyorum dedi, o da CRF250L ile geziyordu bu arada.

Cocuk, istisnasiz her Turk'un kendisine ne is yaptigini, calismadigimi soyledigimde de paranin nereden geldigini, ailesinin mi karsiladigini sordugunu soyledi. Bizim zihniyetimiz boyle, bir insanin nereden para kazandigi bizim icin cok onemli, cunku biz kotu kazaniyoruz onlara gore. Cocugun da anlattigi su oldu; "Devlet, ulkeme dondugumde, issiz kalsam bile maas verecek nasil olsa. O zamana kadar da biriktirdigim parayi yiyorum" dedi.

Senin uzerinde yasadigin topraklar senin gelecegine dair ne garanti veriyor sana? Asil olay burada diye dusunuyorum.

Ben ki, Arndiol'e gore zenginim, 25 yildir calisiyorum para kazaniyorum birikim yapmaya calisiyorum kendime gelecek garantisi saglamak icin, ben bile dusunuyorum "ulan 2 yil ara versem ise guce kim beni ise alir, ne is yaparim, nereden surekli gelir elde ederim". Bizi bu hale getiren serefsizlerin cocuklari dusunuyor mu sizce bunlari? Onlar cikabilir mi boyle bir seyahate?

Bir de anlamiyorum ben bizdeki bu hazimsizligi. 20 gun motosikletle sehir sehir gezdim, adam diyor ki ne kadar para harcadin, X TL diyorum, eee cokmus. Sanane ulan, para benim zaman benim keyif benim. Nasil eglendigime, nasil zaman gecirdigime, nereleri gordugume dikkat edecegine maliyete odaklaniyor. Kendi yapmayacagi (yapamayacagi degil) seyin maliyetini soruyor.
    tommygun, GoGi ve espresso bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu iran ya da ırak'ta ne var hiç anlamış değilim. Macera desen ülkemizde zaten bolca var. Arap merakı mı? Biri aydınlatabilir mi?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iran ya da ırak'ta ne var hiç anlamış değilim. Macera desen ülkemizde zaten bolca var. Arap merakı mı? Biri aydınlatabilir mi?
    İran Arap mı?
    killingroad bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooterla gidebilirsem takilirim hocam senin pesine, bir de mudure aglamam lazim biraz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Bu yorumlarin hepsinin tek anlami, "fakirlik". Fakirlik sadece bugun paranizin cebinizde ya da banka hesabinizda olmasi degildir, ileriyi gorememeniz, geleceginizi garantileyememis olmanizdir. Turkiye nufusunun muhtemelen cok buyuk bir kesimi (benim kaba etimden atarak yaptigim tahminim %90) gelecegini goremiyor, cunku belirsiz.

Bu sartlarda, ben de dahil, bir cok Turk vatandasinin "isi birakiyorum, dunyayi gezicem" fikri zor bir karar. Bunu yapabilmek icin belli bir guvene, destege, vizyona ve birikime ihtiyac var. (Bunu birikim olmadan da yapanlar var elbette, bu da vizyon ile ilgili, bunu ayrica yazayim.)

Gectigimiz ay Antik Kentler gezim sirasinda Kas'ta kamp alaninda 32 yasinda bir Alman elemanla tanistim, eleman calismiyorum ben dedi, su an geziyorum dedi, o da CRF250L ile geziyordu bu arada.

Cocuk, istisnasiz her Turk'un kendisine ne is yaptigini, calismadigimi soyledigimde de paranin nereden geldigini, ailesinin mi karsiladigini sordugunu soyledi. Bizim zihniyetimiz boyle, bir insanin nereden para kazandigi bizim icin cok onemli, cunku biz kotu kazaniyoruz onlara gore. Cocugun da anlattigi su oldu; "Devlet, ulkeme dondugumde, issiz kalsam bile maas verecek nasil olsa. O zamana kadar da biriktirdigim parayi yiyorum" dedi.

Senin uzerinde yasadigin topraklar senin gelecegine dair ne garanti veriyor sana? Asil olay burada diye dusunuyorum.

Ben ki, Arndiol'e gore zenginim, 25 yildir calisiyorum para kazaniyorum birikim yapmaya calisiyorum kendime gelecek garantisi saglamak icin, ben bile dusunuyorum "ulan 2 yil ara versem ise guce kim beni ise alir, ne is yaparim, nereden surekli gelir elde ederim". Bizi bu hale getiren serefsizlerin cocuklari dusunuyor mu sizce bunlari? Onlar cikabilir mi boyle bir seyahate?

Bir de anlamiyorum ben bizdeki bu hazimsizligi. 20 gun motosikletle sehir sehir gezdim, adam diyor ki ne kadar para harcadin, X TL diyorum, eee cokmus. Sanane ulan, para benim zaman benim keyif benim. Nasil eglendigime, nasil zaman gecirdigime, nereleri gordugume dikkat edecegine maliyete odaklaniyor. Kendi yapmayacagi (yapamayacagi degil) seyin maliyetini soruyor.
    Bu konuda yazilacak cok sey var aslinda da kafami toplayamiyorum su an.

Iyi bir maasi olan bir arkadasim var, bir ara var olan otomobilini satip kredi cekip luks bir otomobil aldi ve kapali otoparka cekti. Sonra o otomobili eskimesin diye daha alt seviye bir otomobil alip gunluk olarak onu kullanmaya basladi. Kisaca derdi otomobilden kar etmek oldu. Bu adama icmeye disari cikalim deyince "her sey ates pahasi, cikmayalim" diyor.

10 yildir biriktirdigim parayla ulke ulke gezmek isteyen ben mi zengin bu adam mi?
    tommygun, GoGi, haluk23 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre de Persepolis antik kentini görmek, Pers imparatorluğunu keşfetmek lazım. Çok sıcak oluyor en uygun zamanlar nisan veya eylül ayları diye düşünüyorum, iznini ayarla gidelim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana göre de Persepolis antik kentini görmek, Pers imparatorluğunu keşfetmek lazım. Çok sıcak oluyor en uygun zamanlar nisan veya eylül ayları diye düşünüyorum, iznini ayarla gidelim.
    Eylul olabilir hocam, gelecek yil ramazan bayrami Nisanin son haftasina denk gelir, o da guzel olur. Konusalim.
    joshua ve espresso bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İran Arap mı?
    Resmî diller Farsça
    Tanınan bölgesel diller Azerice, Beluçça, Kürtçe, Arapça, Türkmence

Etnik gruplar
    %61 Fars
    %16 Azeri
    %10 Kürt
    %6 Lurlar
    %2 Beluciler
    %2 Türkmen
    %2 Arap
    %1 Diğer

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0ran

Hadi tamam diyelim ki değil. Kabul. Ben yanlış biliyormuşum.

Sorumu da değiştireyim o halde...

Bok mu var bu Orta Doğu'da?

Oldu mu?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim atalar Balkan göçmeni, vakit ve nakit olursa benim bu işlerde sıralama mantığım;

1)Önce Türkiye'yi gez, bitir.
    2)Ardından Balkanlar
    3)Sonrasında Avrupa'nın batı ve kuzey kısımları
    4)Hala nakit ve vakit varsa, ömür de yetiyorsa İran ve sonrası Orta Asya(Suriye, Irak, Arabistan vs boşver)

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resmî diller Farsça
    Tanınan bölgesel diller Azerice, Beluçça, Kürtçe, Arapça, Türkmence

Etnik gruplar
    %61 Fars
    %16 Azeri
    %10 Kürt
    %6 Lurlar
    %2 Beluciler
    %2 Türkmen
    %2 Arap
    %1 Diğer

https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0ran

Hadi tamam diyelim ki değil. Kabul. Ben yanlış biliyormuşum.

Sorumu da değiştireyim o halde...

Bok mu var bu Orta Doğu'da?

Oldu mu?
    Arastirmayi sevdigine gore, senden ricam bi bakarmisin “ortadogu” hangi ulkeler var? Yani Tr yasadigina gore demek ki ortadoguda bok varmis…
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)