Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İstifa ettiler, dünya turuna çıktılar. Su ve Berkay'ın motosiklet seyahatleri başladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    killingroad ve joshua çok güzel bir konuya parmak basmışlar. Bu işler "para varsa kolay hacım" gibi algılanıyor ama maalesef öyle değil. Bir yerden sonra iş tamamen ruhla ilgili, yani adamın gezmek-görmek-yeni mekanlar tanımak-bunu yaparken de motosiklet sürmek gibi merakı yoksa dünyanın parasına sahip olsun anca Gs ile Şile'ye gözleme yemeye gider.
    işdaşlisadsad aşldkasşkdas Ofisten sandalyeden düştüm Kral çok yaşa :D
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Para imkan açar. Parayı verin izleyin nerelere gidiyoruz motorla :D Kısır , mercimek köfte , çay ve bonus kıbrıs tatlısı için Muğladan Ankaraya gittik :D Ruhsa alın dibine kadar ruh :D
    M.balibey bunu beğendi.

Yayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jl 150 , cbf 150 er -5 ve aprilia pegaso.
    Yolları açok olsun.sag ve salim çıktıkları yol bitince sağ ve salim memlekete dönmelerini dilerim.
    Kendime not ; zenginlik güzel şey be kardeşim.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben bu sevimli çifti bajaj ile balkanlar gezisinden beridir instagramdan takip ediyorum. İkisi de çok sevimli gençler. Balkan gezileri zamanında öğrenciydiler, bajaj yolda motor sorunu çıkarmıştı da parça beklemişlerdi çok sıkıntılı olmuştu. Pandemi zamanı evlendiler pek insternette görünmez olmuşlardı ama güzel plan yapmışlar.

Böyle geziler için para tabi biraz lazım, istanbul'dan izmit'e kadar bile ne yakar acaba diye düşünülen devirdeyiz ama en büyük gereklilik gençlik. Gençlikte çadırda da kalınır, hostellerde de kalınır, insan çok rahatlık çok lüks aramaz. 45 yaşını geçip çoluk çocuk olunca zor gelir. Bakın gençlikleri var, başlarına olumsuz durumlar gelmiş olsa bile yine güzel güzel gülebiliyorlar.

Tuğçe ve Fatih de ybr ile gezdikleri zamanlarda çok az bütçe ile dünya turu yapmışlardı. Büyük motorları satıp tamiri kolay ve ucuz, yakıtı az YBR'lerle yola çıkmışlardı. Sonradan kocaman KTM'leri çektiler, kendilerini arazide sürmeye verdiler ama yine gençlik deliliği ile geçen kış karda buzda nordkap yaptılar. instagramda takip ettiğim motocular bir bu iki çift var.
    GoGi, tommygun, SuleymanE ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Beğenerek takip ediyorum Berkay & Su çiftini. Birçok motosikletli çift var internette ama bana en yakın gelen çift kendileridir.
    Onların yaşındayken ben böyle bir şeye cesaret edemezdim. Artık benden geçti demek istemem ama yaş ilerledikçe böyle bir maceraya atılmak daha zor. Çünkü zamanla birlikte konfor alanımız daha daralıyor. İş değiştirmek bile belli bir yaşa gelince zorlaşıyor. Ama yine de ölüp gitmeden, tek başıma böyle bir tur yapmayı çok isterim.

Ayrıca bence bu macera için birinci şart maddiyat değil cesarettir. Maddi problemi olmayan kişilerin böyle bir tur yapma ihtimali daha düşük kalır. Maddi problemi olanların da büyük çoğunluğu parayı bahane eder. Zafere ulaşmak için cesaret ve inanmak yeterlidir. Gerisi zaten gelecektir.

Yolları açık olsun.
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu sevimli çifti bajaj ile balkanlar gezisinden beridir instagramdan takip ediyorum. İkisi de çok sevimli gençler. Balkan gezileri zamanında öğrenciydiler, bajaj yolda motor sorunu çıkarmıştı da parça beklemişlerdi çok sıkıntılı olmuştu. Pandemi zamanı evlendiler pek insternette görünmez olmuşlardı ama güzel plan yapmışlar.

Böyle geziler için para tabi biraz lazım, istanbul'dan izmit'e kadar bile ne yakar acaba diye düşünülen devirdeyiz ama en büyük gereklilik gençlik. Gençlikte çadırda da kalınır, hostellerde de kalınır, insan çok rahatlık çok lüks aramaz. 45 yaşını geçip çoluk çocuk olunca zor gelir. Bakın gençlikleri var, başlarına olumsuz durumlar gelmiş olsa bile yine güzel güzel gülebiliyorlar.

Tuğçe ve Fatih de ybr ile gezdikleri zamanlarda çok az bütçe ile dünya turu yapmışlardı. Büyük motorları satıp tamiri kolay ve ucuz, yakıtı az YBR'lerle yola çıkmışlardı. Sonradan kocaman KTM'leri çektiler, kendilerini arazide sürmeye verdiler ama yine gençlik deliliği ile geçen kış karda buzda nordkap yaptılar. instagramda takip ettiğim motocular bir bu iki çift var.

Bir çoğumuz bajaj motorlarının yurt dışında arıza yapması ile tanıdılar bu çifti ben de dahil olmak üzere. Keyifli ve bilincli insanlara benziyorlar Allah yollarını bahtlarını açık etsin. Motor seçimleri bu sefer güzel olmus.
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende istifa ettim sırada karıyı boşamak var
    böyle geziyi evli arkadaşlarda yapabiliyor
    benim arkadaş var her yıl 30 35 gün gider gezer teneke çelebi
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi bu insanlar nasıl başarıyor ya.Biz mi yanlış işlerde çalışıp birikim yapmaya çalışıyoruz anlayamıyorum. Ben istifa etsem 3-4 ay sonra ay sonunu getiremem, millet dünya turuna çıkıyor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Motorla gezmek zor iş ruh muh bir yere kadar ..
    yaş da bir faktör bu gezen arkadaşların çoğu 20 li yaşlarında 30 lu yaşlarında genç insanlar ..

Özellikle 20 li yaşlarda o gençliğin verdiği heyecan gözükaralık enerji o delikan denilen şey oluyor şimdi bana desen gene gezerim ama atlar uçağa gider indiğim şehirde motor kiralar gezerim… şimdi Yurtdışı gezisi yapıcak olsam bir motokaravan alır arkadasına 125cc lik bir motor takar gezerim keyifl li keyifli ..

herkesin maddi durumu kendisini ilgilendirir ancak ben bu tarz istifa ettiler herseyi arkalarinda biraktilar tarzi iceriklere pek guvenmiyorum kimse bizim maddi durumumuz yeterli veya ailemiz arkamizda diyip dogrulari soyleyerek icerik uretmiyor malesef tur oncesi hazirlik yaptiklari videoyu izlemiatim aldiklari benzin depolarinin fiyati bile 3000 tl civariydi soft cantalari hic saymiyorum bile 20 25 bin tl sadece cantalar tutabilir istifa edip tazminat aldiklari bi is yapiyorlarsa orasini bilrmem boyle icerikleri ornek alicak kqrdeslerimizin biraz dqha gerceklerle hareket etmesini onerir kendilerine hayirli keyifli ve kazasiz yolculuklar dilerim.
    ergunerbaş ve uthec bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayılıyorum su zengin tayfanın böyle fantazilerine.

sorsan "kapitalist sistemin yorgunlugundan kacıyoruz" derler ama bankadaki parayı yolda harcarlar.
    İnsanların geçmişini hayatını tanımadan ''zeygin tayfası'' demek ne kadar doğru?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanların geçmişini hayatını tanımadan ''zeygin tayfası'' demek ne kadar doğru?
    Zengin tayfa bir hakaret değil belirliği bir paraya sahip insanları aynı grup içinde belirtmektir.

Bu ülkede yaşayan orta halli birisinin işi bırakıp böyle bir masraf altına girebilmesi mümkün değil. yani arkadaşların parası var.

ha diyeceksiniz ki calısma hayatında 10 yıl boyunca para biriktirdi belki bu iş için vs. Birikmiş para zaten zenginlik demek. zenginliklerini buraya harcamaları birşeyi değiştirmez.
    Karabulut bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok genç sayılmam, ama macerasever tarafım hala 18-20 li yaşlarda. İşin içinde olduğum halde fırsat bulduğumda 5 yıldızlı bir otel yerine, çadır vaya arabada yatıp kalkıp, ıssız, sakin yerlerde gezip tozup konaklamak daha keyifli geliyor. Yani ruh kısmı tamam da abi para daha öncelikli bence.
    Şimdi ben istifa edip, şöyle 2 senelik bir motosiklet turuna çıksam, kira, çocukların masrafları, kredi ödemeleri, kendi gezi masrafım derken, daha tura çıkmadan 250 bin içeri girdim ya.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar NS200
    Bence yapmadığımız şeyler için bahane bulmayı bırakalım, burada çok parası, mükemmel şartları vs olan 2 insan yok. Hayatta hayalleri ve hedefleri olan, onları gerçekleştirmek için de bahane bulmadan çalışan 2 insandan başka kimse yok. Altlarında 2 crf motosikletle IRAK!! tan geçerek gezi yapıyorlar. Siz maddi durumu çok iyidir vs diyorsunuz. Maddi durumu iyi olanı bırak kötü olanı bile o topraklara adımını atmıyor. Kimi ev alır, kimi dünyayı dolaşır. Bu maddiyat değil, anlayış meselesidir. Umarım kazasız belasız dönerler.
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı od_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yapmadığımız şeyler için bahane bulmayı bırakalım, burada çok parası, mükemmel şartları vs olan 2 insan yok. Hayatta hayalleri ve hedefleri olan, onları gerçekleştirmek için de bahane bulmadan çalışan 2 insandan başka kimse yok. Altlarında 2 crf motosikletle IRAK!! tan geçerek gezi yapıyorlar. Siz maddi durumu çok iyidir vs diyorsunuz. Maddi durumu iyi olanı bırak kötü olanı bile o topraklara adımını atmıyor. Kimi ev alır, kimi dünyayı dolaşır. Bu maddiyat değil, anlayış meselesidir. Umarım kazasız belasız dönerler.
    Valla gezmeleri güzel, birşey demiyorum, bence o topraklara adımını atmayan adam akıllı adamdır, mantıklı adamdır, zeki adamdır

Şu ortadoğu ülkelerini güzelleyen entel tipler yüzünden millet bi b.k var sanıp gidiyor ama akıl mantık işi değil.

Nasıl ki avrupadan otostop yaparak veya bisikletle ülkemize kadar gelen ve buradan çine kadar gitmeyi düşünen macera sever avrupalılar için "aha canına susamış, birileri öldürmezse iyi, inşallah başına bir şey gelmez" diyoruz ya, hah işte Irak için x5 katını düşünün.

Yahu kanun kural yok, doğru dürüst bir otorite polis teşkilatı falan yok, yok oğlu yok. Ama biz macera seviyoruz, ha gidin de görün macerayı. Kötü niyetli biri öldürüp bir çukura gömse dünyanın haberi olmaz, sonra da ah vah eder geride kalanlar. En basitinden sınırda bile sorun yaşamışlar, 30$ rüşvet verip irana zar zor geçmişler. İran da biraz riskli ama hiç değilse bir devlet ve otorite falan var ortada.

Rahmetli AEA ın bu konuda çok güzel bir lafı vardı, "gençler batıya gidin batıya, go west, medeniyetten uzaklaşmayın" falan diyordu (huzur içinde yatsın inşallah). Bende o kafadayım . Şu karman çorman orta doğu ülkelerini bir türlü sevemedim gitti. Medeniyetin beşiği diyorlar, çok afedersiniz de s.çayım öyle medeniyete de beşiğe de...
    1000 yıl öncesinde yaşarken belki zamanın çok ilerisinde yaşayan medeni efendi insanlarmış, ama şimdi o medenilikten eser kalmamış hocam.

Daha fazla macera isteyen Afganistana gitsin. Bakın afganistan denen ülkede yönetimde Taliban denen çok çılgın maceraperest bir grup var, acaip maceralar yaşarsınız oralarda. Selfie falan da paylaşabilirsiniz, kafa çocuklardır hepsi
    tommygun, Cyan, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu

Zengin tayfa bir hakaret değil belirliği bir paraya sahip insanları aynı grup içinde belirtmektir.

Bu ülkede yaşayan orta halli birisinin işi bırakıp böyle bir masraf altına girebilmesi mümkün değil. yani arkadaşların parası var.

ha diyeceksiniz ki calısma hayatında 10 yıl boyunca para biriktirdi belki bu iş için vs. Birikmiş para zaten zenginlik demek. zenginliklerini buraya harcamaları birşeyi değiştirmez.

Ben hakaret ediyorsun demedim. Sadece tanımadığın bilmeidğin kişiler hakkında böyle söylemen ne kadar doğru dedim.

Neye dayanarak Mümkün olmadığını söylüyorsun? Senin için 1 yıllık maaş başkası için 5 aylık maaş olabilir Bu zenginlik göstergesi değil senin az aldığın anlamına geliyor olabilir mi?

10 yıl çalış yeme içme para biriktir. Sonra bu zenginlik mi oluyor? Bu mu senin zenginlik anlayışın?
    gurcanozturk bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla gezmeleri güzel, birşey demiyorum, bence o topraklara adımını atmayan adam akıllı adamdır, mantıklı adamdır, zeki adamdır

Şu ortadoğu ülkelerini güzelleyen entel tipler yüzünden millet bi b.k var sanıp gidiyor ama akıl mantık işi değil.

Nasıl ki avrupadan otostop yaparak veya bisikletle ülkemize kadar gelen ve buradan çine kadar gitmeyi düşünen macera sever avrupalılar için "aha canına susamış, birileri öldürmezse iyi, inşallah başına bir şey gelmez" diyoruz ya, hah işte Irak için x5 katını düşünün.

Yahu kanun kural yok, doğru dürüst bir otorite polis teşkilatı falan yok, yok oğlu yok. Ama biz macera seviyoruz, ha gidin de görün macerayı. Kötü niyetli biri öldürüp bir çukura gömse dünyanın haberi olmaz, sonra da ah vah eder geride kalanlar. En basitinden sınırda bile sorun yaşamışlar, 30$ rüşvet verip irana zar zor geçmişler. İran da biraz riskli ama hiç değilse bir devlet ve otorite falan var ortada.

Rahmetli AEA ın bu konuda çok güzel bir lafı vardı, "gençler batıya gidin batıya, go west, medeniyetten uzaklaşmayın" falan diyordu (huzur içinde yatsın inşallah). Bende o kafadayım . Şu karman çorman orta doğu ülkelerini bir türlü sevemedim gitti. Medeniyetin beşiği diyorlar, çok afedersiniz de s.çayım öyle medeniyete de beşiğe de...
    1000 yıl öncesinde yaşarken belki zamanın çok ilerisinde yaşayan medeni efendi insanlarmış, ama şimdi o medenilikten eser kalmamış hocam.

Daha fazla macera isteyen Afganistana gitsin. Bakın afganistan denen ülkede yönetimde Taliban denen çok çılgın maceraperest bir grup var, acaip maceralar yaşarsınız oralarda. Selfie falan da paylaşabilirsiniz, kafa çocuklardır hepsi
    nepal e giden bi tenere ci vardı afganistanda neler yaşamış youtube de anlatıyor du o kadar macerayı her bünye kaldıramaz
    moğolistan kazak kırgız ı anlarım da hindistan nepal katmandu afganistan ırak boşver abi orda kalsın
    SuleymanE ve espresso bunu beğendiler.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yav adamlar aplalar memlekette pahalı benzin yüzünden motora binemeyince, benzinin ucuz olduğu, bol bulunduğu diyarlara dehlemişler işte.
    Yoksa akıllı adamın ne işi var Irak'ta, İran'da. Tabi deli dürtmediyse. Tamamen duygusal. Bize de macera diye yutturuyorlar işte.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Gitmediğiniz yerler hakkında bu kadar ön yargılı olmayın, Irak’a çok geçtim özellikle kuzey ırak erbil ve süleymaniye turizmin popüler hale gelmeye başladığı yerler, İran’a hiç geçme fırsatı olmadı, tebriz, tahran, isfahan, kum ve şiraz’ı çok merak ediyorum.
    espresso bunu beğendi.

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nepal e giden bi tenere ci vardı afganistanda neler yaşamış youtube de anlatıyor du o kadar macerayı her bünye kaldıramaz
    moğolistan kazak kırgız ı anlarım da hindistan nepal katmandu afganistan ırak boşver abi orda kalsın
    Bahsettiğiniz video bu mudur acaba?

https://www.youtube.com/watch?v=_gouBt5JKTI
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)