Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kadın Motosiklet Sürücüsüne Tükürüklü Taciz.

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Trafikte kadın sürücülere yönelik taciz ve şiddet olaylarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Son olarak Mecidiyeköy'de kadın motor sürücüsü Mira Cihan Yalçınkaya, bir otomobil sürücüsünün tükürüklü tacizine uğradı. Tacizci, duruma tepki gösteren kadına bir de ölüm tehditleri savururken o anlar kameraya yansıdı.

Mecidiyeköy'de geçtiğimiz gün meydana gelen olayda seyir halinde olan kadın motor sürücüsü Mira Cihan Yalçınkaya yan şeritte araç içerisinde ilerlemekte olan bir grup genç tarafından motoruna tükürülerek taciz edildi. Kendisine yapılan 'Tükürüklü Taciz' e kayıtsız kalamayan genç kadın ise motorunu durdurarak arabadaki gruba tepki gösterdi.

TACİZE TEPKİ GÖSTERİNCE TEHDİTLER SAVURDU

Genç kadının tepkisi sonrası araç içerisinden inen bir şahıs motor sürücüsü Mira Cihan Yalçınkaya'nın üzerine yürüyerek hakaret etti ve tehditlerde bulundu. O anlar sürücünün motor kamerasına saniye saniye yansıdı.

''MOTORUMA TÜKÜRÜP SIKIŞTIRMAYA ÇALIŞTILAR''

Yaşadığı taciz olayını anlatan Mira Cihan Yalçınkaya, "Hava biraz güzeldi. Motorumla trafiğe çıktım, Halıcıoğlu taraflarında biraz gezdim. Tekrar Mecidiyeköy'e dönüş yaparken yanımda yüksek sesle müzik dinleyen arabanın içerisinde bir grup genç vardı. Kulağımda müzik vardı, ben onları duymadım. Sürekli olarak bana bakarak ve benim hakkımda konuşup güldüklerini fark ettim. Umursamadım. Beni taciz ediyorlardı ama kulağımda müzik olduğu için ne söylediklerini anlayamadım. Bu yüzden de benim onları umursamadığımı düşündüler. Sonra benim onlara motorla yaklaşmamı bekleyip, motoruma tükürdüler. Motorun önüne geldi tükürük. Ben de onlara 'Terbiyesiz, ahlaksız' diye bağırdım. Önce eliyle işaret edip 'Kenara çek' dedi. Sonra arabayı önüme doğru kırmaya başladılar ve beni İETT otobüsüyle kendi arabalarının arasına sıkıştırmaya çalıştılar. Ben de sıkışacağımı düşündüğüm için ilerlemedim. Ben şeridin ortasından gidiyordum, kendisi önüme geçti. Ben de durmak zorunda kaldım, ilerleyemedim" dedi.

Kadın motor sürücüsüne tükürüklü tacizde bulunup ölüm tehditleri savurdu! Anbean kamerada

"DUA ET KADINSIN SEN DEDİ"

Şahsın kendisine savurduğu tehditleri anlatan Yalçınkaya, "Arabasından hakaretler ederek indi ve üzerime yürüdü. Benim terbiyesiz ahlaksız dememi küfür olarak algılayıp 'Sen bana küfür edemezsin' dedi. 'Seni öldürürüm, dua et kadınsın sen, Ben sana kasıtlı yapmadım bunu' dedi ama kasıtlı olarak gözümün içine bakarak yaptı. Kasıtsız yapsa bu kadar gerilmeyiz, insanlık hali deriz. Ardından arkadaşları geldi ve bunu arabaya bindirmeye çalıştılar. Arabaya giderken hala beni tehdit etmeye devam etti. Arkadaşları bunu arabaya bindirdi ve tekrardan tehdit ederek gidince ben yine kızdım. 'İnsanları taciz ediyorsunuz, arkanızda motor olduğunu görmüyorsunuz' dedim.

Kadın motor sürücüsüne tükürüklü tacizde bulunup ölüm tehditleri savurdu! Anbean kamerada

''SENİ ÖLDÜRÜRÜM DİYE TEHDİT ETTİ''

Tekrar arabadan indi. Yanıma geldi ve eliyle işaret ederek seni öldürürüm, senin kafanı kırarım diyerek tehdit etmeye devam etti. Benim kafamda kask vardı ve kafasını bana doğru yaklaştırdı. Kamera açısında da net olarak belli aramızda en fazla 10 cm vardı. Sonra tekrar hakaretler ve küfürler etmeye başladı. Arkadaşları onu tekrar arabaya götürüp sakinleştirirken ben de trafikten faydalanıp direkt aralardan kaçmaya başladım. Çünkü daha ileride de aynı şeyleri yapabileceğini düşündüm" diye konuştu.

TACİZ SONRASI YAŞANANLAR KAMERADA

Sürücünün kask kamerasına yansıyan görüntülerde ise tükürüklü tacizi gerçekleştiren şahsın aracından inerek sürücü kadının üzerine yürümesi ve tehditler savurarak sergilediği agresif tavırları yer alıyor.

Kaynak: İHA

espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüküren hayvana LAMA, tüküren yaratıklara DALLAMA denir.
    pea, Nasate, espresso ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı DickName adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüküren hayvana LAMA, tüküren yaratıklara DALLAMA denir.
    Ortam başka bir şey yapmalarına uygun değilmiş.
    DickName ve Smlgndz bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 500R '17
    Trafikte o kadar silahlı bıçaklı sopalı magandalara alışmışım ki izlerken çok normal geldi ne var bunda diye geçirdim içimden. İstanbul'u bilmem ama Türkiye'ye güzel bir ülke diyemeyeceğim içinde yaşayanlar yüzünden :D
    yosunum83 bunu beğendi.

Alıntı tarikbaba02 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte o kadar silahlı bıçaklı sopalı magandalara alışmışım ki izlerken çok normal geldi ne var bunda diye geçirdim içimden. İstanbul'u bilmem ama Türkiye'ye güzel bir ülke diyemeyeceğim içinde yaşayanlar yüzünden :D
    Türkiye dünyanın en güzel ülkelerinden biri. Evimde haşerat üredi diye evim kötü demem. Sadece kötü bir dönemdeyiz.
    okican bunu beğendi.

Sawtelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskla kafasına geçirip bayılttıp gazlamak lazım bu dallamaların anlayacağı dil o. O zaman haşere gibi dağılırlar.
    Bunların delikanlılığı bu kadardır çünkü. Gözüne kestirdiklerine yürürler. Oksijen israfı bunlar.
    Çok sinir oldum.
    Motosiklet sürücüsüne geçmiş olsun.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her ne yapıldıysa yapılsın yanlış elbet ama şu görüntülerin elbet bir evveliyatı var. Ben işin o kısmını merak ediyorum.

Yapanların "TİP"ler zaten ne olduklarını anlatıyor. (şimdi bu tipteki arkadaşlar mermiyi namluya sürecekler ama böyle ne yazık ki... En azından benim gözümde profil bu.) TİP derken sadece sakal değil, yürüyüş, konuşma tarzı vb...

Motosikleti
    domicik 400 ug
    videonun sadece başını izledim açıklamalara baktım. hatalı hatasıza girmicem zaten tiplere bakınca nasıl kişiler oldukları ortada ama orada o kadın yerine bir erkek olsaydı ve aynı şu kadının dediği tepkileri verseydi ne olurdu merak ediyorum. arabanın içinden galiba 3 kişi çıktı hızlı geçtim videoyu 3 kişi saldırırlardı herhalde.

yav o değil yere tükürmek, arabadan tükürmek nedir ya. hayatım boyunca çözemedim bu saçmalığı manası nedir.
    benim zamanımda bundan 10-15 sene önce sigara içenler tükürürdü o dönem aynı zamanda sigara da tükürme de ergen kafalı, özenti tiplerin işiydi hala o dönemden kalma diye düşünüyorum.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapılan eylemin savunulacak birşeyi yok, hayvanlıktan öte birşey değil ancak video net değil. (sesi dinleyemiyorum konusmaları duymadım)

Videonun ilk sahnesinden izlenimim Öncesinde büyük ihtimalle inatla arac ile otobüs arasına girip arabayı taciz etmiş olabilir. EVET ARKADAŞLAR, motorcuların 2 araç arasında yaptıgı bu durum insanları germek ve taciz etmektir. Bunu da bilin.

Diğer bir durum da neden bu pozitif ayrımcılık? Erkeğin agzına zıçsınlar serbest mi? o hayvanat erkek sürücüye tükürse taciz olmuyor mu , saldırı olmuyor mu?

Bu ülkenin haberciliği cidden leş.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılan eylemin savunulacak birşeyi yok, hayvanlıktan öte birşey değil ancak video net değil. (sesi dinleyemiyorum konusmaları duymadım)

Videonun ilk sahnesinden izlenimim Öncesinde büyük ihtimalle inatla arac ile otobüs arasına girip arabayı taciz etmiş olabilir. EVET ARKADAŞLAR, motorcuların 2 araç arasında yaptıgı bu durum insanları germek ve taciz etmektir. Bunu da bilin.

Diğer bir durum da neden bu pozitif ayrımcılık? Erkeğin agzına zıçsınlar serbest mi? o hayvanat erkek sürücüye tükürse taciz olmuyor mu , saldırı olmuyor mu?

Bu ülkenin haberciliği cidden leş.
    Memleketteki motosiklet sürücüleri sağolsun öyle bir kullanışları var ki motoru, her olayda acaba motorcu ne yaptı diye bakıyoruz önce. Otomobil sürücüsü de kural bilmez maganda, motosiklet sürücüsü de. ( Azınlıkta olan düzgün sürücüleri tenzih ederim.) Tükürmenin izahı yok o ayrı. Ama videoyu kesip, biçip kendi yediği haltı göstermeden milleti linç etmeye çalışmak da yeni moda oldu. Bizim insanımız da bayılır yargısız infaz yapmaya. Önceki mesajlarda da arkadaşlar sormuşlar videonun öncesi nerede diye. Yavaş yavaş öğreniyoruz bu işi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Seneler önce Kurtlar Vadisi'nin ilk sezonunda Oktay Kaynarca'nın canlandırdığı Süleyman Çakır karakteri sürekli burnunu çekerdi. O dönem memlekette yaz vakti bile nezle olmuş, burnuna kuş s.çmış gibi insanların fırk fırk burun çektiğini hatırlıyorum.

Videodaki dingile gelirsek ya izlediği mafya veya tarihi dizilerdeki karakterlerden biri sürekli tükürüyor, bu da ona öykünüyor ya da arabada giderken arkadaşlarından biri bu arkadaşa "cum to mouth" yaptı, o da mecburen yola tükürdü.

Alıntı Beto87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleketteki motosiklet sürücüleri sağolsun öyle bir kullanışları var ki motoru, her olayda acaba motorcu ne yaptı diye bakıyoruz önce. Otomobil sürücüsü de kural bilmez maganda, motosiklet sürücüsü de. ( Azınlıkta olan düzgün sürücüleri tenzih ederim.) Tükürmenin izahı yok o ayrı. Ama videoyu kesip, biçip kendi yediği haltı göstermeden milleti linç etmeye çalışmak da yeni moda oldu. Bizim insanımız da bayılır yargısız infaz yapmaya. Önceki mesajlarda da arkadaşlar sormuşlar videonun öncesi nerede diye. Yavaş yavaş öğreniyoruz bu işi.
    Simdi sesli izledim öncesinde bir tükürük mevzusu varmış, orayı kadın sürücü göstermediği için su an net olarak videoyu kırpıp haklı cıkma cabası oldugunu düşünüyorum. Adam gelip küfür nedeniyle sinirlenmiş.
    Kadın sürücü ama küfür ediyor? Kimse buna neden birşey demiyor?
    Hepsini geçtim adam tükürüğü 3 metre öteye kadar atamayacağına göre motor net olarak aracın yanına giderek kışkırtmış.
    Burada dangoz arkadaşlar yanlış anlamasın, kışkırtma vs vs hiç fark etmez, kadın erkek de fark etmez küfür, tükürme tehdit hiç bir şekilde kabul görülebilir bir konu değildir.

Ben sadece şahsi yorumuma göre videoyu kesip biçip kendi kusurlarını gizlemeye calısmalarına tepki gösteriyorum.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Al birini vur ötekine... Memleketin özeti budur.
    Gökhan_Aygün ve espresso bunu beğendiler.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne yapıldıysa yapılsın yanlış elbet ama şu görüntülerin elbet bir evveliyatı var. Ben işin o kısmını merak ediyorum.

Yapanların "TİP"ler zaten ne olduklarını anlatıyor. (şimdi bu tipteki arkadaşlar mermiyi namluya sürecekler ama böyle ne yazık ki... En azından benim gözümde profil bu.) TİP derken sadece sakal değil, yürüyüş, konuşma tarzı vb...
    Tam bende onu düşünüyordum.. Sanki ablamız kendi haklı gözüken yerleri koymuş videoya..
    Ama gene de genç arkadaşın fazla tepkisi olmuş..Kadın milletine bulaşılmaz yahu bu memlekette..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bu tür tartışmalarda bir şey dikkatimi çekiyor. Hatta bu yazacaklarım sokak röportajlarında da var.

İnsanlar karşı karşıya geliyor, yüz yüze "mıy, mıy, mıy," yarı korkak tavırlar. Tam tartışma bitiyor, biri arkasını dönüp gidiyor ya da biri gelip tartışmayı ayırıyor hoooop bir hakaret, son bir laf sallama derken ...

Haydaaa ne oldu? olay döndü başa.

1.seçenek: Bu kadar kavga etmeye niyetliysen, bu kadar kaos ve gerginliğe meraklıysan partiyi başlat.

2.seçenek: Modern ve kanun tanır biriysen de al kamera kaydını, git suç duyurusunda falan bulun.

Bence bu tür videoların haklı tarafı yok. İki taraf da ruhsal mastürbasyon yapmış. Umarım buna değmiştir.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Konu kadınların dırdırı olsaydı kadın haklı da olsa haksız derdim (Tabi ki bu yazdığımı eşim görmüyor)
    Fakat, bir kadını trafikte araba ile sıkıştıran, üzerine yürüyüp tehdit eden bir erkeği haklı bulmak imkansız. Yahu burası İstanbul. Türkiye'nin en büyük şehri. Kadınlara karşı kibar olmak diye bir şey yok mudur? (Tükürme, laf atma olmamış sayalım) Sözlerimi muhterem bir zatın söylediği veciz cümle ile bağlıyorum; "Hiç bir şey olmasa da bir şey olmuştur"

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu kadınların dırdırı olsaydı kadın haklı da olsa haksız derdim (Tabi ki bu yazdığımı eşim görmüyor)
    Fakat, bir kadını trafikte araba ile sıkıştıran, üzerine yürüyüp tehdit eden bir erkeği haklı bulmak imkansız. Yahu burası İstanbul. Türkiye'nin en büyük şehri. Kadınlara karşı kibar olmak diye bir şey yok mudur? (Tükürme, laf atma olmamış sayalım) Sözlerimi muhterem bir zatın söylediği veciz cümle ile bağlıyorum; "Hiç bir şey olmasa da bir şey olmuştur"
    Şöyle bir durum da var; çift şerit bölünmüş yol, sol şeritte akarken abla sağdan sol şerite geçmeyi kendinde hak görüp benim altıma sıçmama ve düşme tehlikesi atlatmama sebep oluyor. İşte orada kadın-erkek eşitti kuralı girer devreye hiç kimse kusura bakmasın. Ay kadın ama bık bık değil olay, olay cana kasıttır ki belasını ... Sonrasında verdiği röportaj kısmı tabi daha ilginç. Yoruma çok açık anlatış tarzı var. 30 saniyelik videoyu 3-4 dk anlatmak. Kaldı ki abla madem "kurallara çok bağlı" motosikletini yaya geçidine niye park etmiş?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir durum da var; çift şerit bölünmüş yol, sol şeritte akarken abla sağdan sol şerite geçmeyi kendinde hak görüp benim altıma sıçmama ve düşme tehlikesi atlatmama sebep oluyor. İşte orada kadın-erkek eşitti kuralı girer devreye hiç kimse kusura bakmasın. Ay kadın ama bık bık değil olay, olay cana kasıttır ki belasını ... Sonrasında verdiği röportaj kısmı tabi daha ilginç. Yoruma çok açık anlatış tarzı var. 30 saniyelik videoyu 3-4 dk anlatmak. Kaldı ki abla madem "kurallara çok bağlı" motosikletini yaya geçidine niye park etmiş?
    Hiç tavsiye etmem..Tamam ablacım haklısın demeni sağlığın açısından tavsiye ederim.. Çirkefin birine denk gelirsin bana tacizde bulundu der içeriyi boylarsın.. Anlat derdini ondan sonra... Kadın beyanı esas alınan kanunlarımız yürürlükte..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç tavsiye etmem..Tamam ablacım haklısın demeni sağlığın açısından tavsiye ederim.. Çirkefin birine denk gelirsin bana tacizde bulundu der içeriyi boylarsın.. Anlat derdini ondan sonra... Kadın beyanı esas alınan kanunlarımız yürürlükte..
    Benımde en cok korktugum şeylerden birisi. Bunu cok fazla kullanıyorlar.
    Gecenlerde bir video izlemiştim, adamın birşeylerini calmış kadın. Adam geri istediğinde "taciz etti beni" diye şikayet ederım seni falan diyor. Adam video kamerayı acıyor kadının yanına gidiyor, calınmıs malını geri alıp kaçmaya başlıyor. Kadın arkadan tecavüzler tacizler şiddetler falan diye bağırmaya baslıyor.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Kadınlara karşı önyargılı olması gereken benim gibi ihtiyarlar olmalıydı. Kadın motosiklet kullanıcılarını foruma üye olup görüşlerini belirtmeye davet ediyorum. Neden kadın üye yok forumda? Neden üye olanlar tez elden kaçıyor?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)