Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1 Kasım 2021 Honda Güncel Fiyat Listesi (ZAM)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC 750 yerine CB 500 serisi kullanmak daha mantıklı. En azından daha ekonomik ve daha hafif. NC 750 ağır bir motor. Tek avantajı ön tarafta kask bagajı var. 2021 modelinin benzin kapağı bile elde kalıyor hala. Arka maşa benim motorla aynı, balkon demirinden yapılma.
    Hahaha Evet maşa konusunda çok haklısın, ayıptır, gerçekten yakışmıyor.

Benzin kapağını hiçbir zaman dert etmedim NC'de; benzin dolumu sele altında olduğu için orada kapağı koyacak dünya kadar yer var asla elde kalmıyor. Kimin elinde kalıyorsa sorun kapakta değil ondadır, kapak tutmayı seviyordur.
    blueway2, espresso ve Ezio41 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynısını yazmaya gelmiştim. Geçen yıl Doğu Batı'da 82.xxx TL'ye "stokta yok beklemelisiniz" dedikleri için almadığım motosiklet. Hayır 1 yılda naptı da bu kadar zamlandı? Gerçekten ekonomik sebepler bir kenara bırakılırsa bu artışı anlamak çok güç.
    Özellikle NC serisi aşırı zamlanıyor, talep çok bu motora karşı. Africa Twin 6 bin zam alırken NC 8 bin zam alıyor. Mantıklı bir açıklaması yok. AT kat kat daha üstün bir motosikletken, NC diye yanıp tutuşan düdüklenme hastalarına Honda ve 2. el sahipleri saplıyor. Başka bir açıklaması olamaz.
    espresso bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Haklı olmasının sebepleri nelerdir Bluewaycim? Kral olmasının argümanlarını önümüze serer misin az yakması dışında?
    Valla benim ortaya bişey sermeme gerek yok,ürünün fiyatı,piyasası,yok satması,kalitesi herşeyi ortada ve kendisini kanıtlamış zaten.
    Kısaca bende özetlersem Otomatik vitesi,yakıtı,ön bagajı,hızlı 2.el piyasası,sorunsuz uzun ömürlü motor bloğu,en yaygın servis ve bayi ağı,zengin orjinal ve yan sanayi aksesuar parça seçeneği,konforlu motoru vb konularda kraldır.

Motosikleti
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benim ortaya bişey sermeme gerek yok,ürünün fiyatı,piyasası,yok satması,kalitesi herşeyi ortada ve kendisini kanıtlamış zaten.
    Kısaca bende özetlersem Otomatik vitesi,yakıtı,ön bagajı,hızlı 2.el piyasası,sorunsuz uzun ömürlü motor bloğu,en yaygın servis ve bayi ağı,zengin orjinal ve yan sanayi aksesuar parça seçeneği,vb konularda kraldır.
    Kral tabiri bu ithamlar için gereksiz çünkü sadece sıfırını yok satıyorlar. İlanlarda bekleyen, sıfırından daha pahalıya onlarca yeni kasa NC var. Haftalardır satılmıyor hiç birisi? Bir malın çok satılması onu kral yapmaz tek başına. Aksesuar olarak haklısın evet bol çeşidi var. Bu konuda gerçekten iyi bir söz diyemeyiz. NC bu fiyatlardayken artık ekonomi dostu olamaz. Sadece zenginlerin bindiği bir krallığı ben ne yapayım? Düşük gelirli insanların alabilmesi lazım. Kalite olarak da o paraya çok daha iyileri mevcut piyasada. O yüzden kalitesi de tartışılmaya açık halde. NC orta segmente hitap eden bir motosiklet. O yüzden göklere çıkarmanın bir anlamı yok. Ben kendi kullandığım motoru bile göklere çıkarmıyorum, yeriyorum sürekli.
    espresso bunu beğendi.

Bile derken zaten o motosiklet halk arasında fakir dört silindiri diye geçiyor :D

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Eldekini korursak ne mutlu bize
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı İnazuma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bile derken zaten o motosiklet halk arasında fakir dört silindiri diye geçiyor :D
    Fakir ve 4 silindir ayni cumle icerisinde yanyana biraz komik olmus gibi

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Herzamanki kıyaslamam CBR650R 8,700 zamnlanmış.

2017 Başlarında 36bin tl idi.
    Her Honda fiyat listesinde kıyasladığım tek motor.
    132.800 Tl olmuş Geldiğimiz yeri görme açısından güzel.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Özellikle NC serisi aşırı zamlanıyor, talep çok bu motora karşı. Africa Twin 6 bin zam alırken NC 8 bin zam alıyor. Mantıklı bir açıklaması yok. AT kat kat daha üstün bir motosikletken, NC diye yanıp tutuşan düdüklenme hastalarına Honda ve 2. el sahipleri saplıyor. Başka bir açıklaması olamaz.
    Sen simdi nc alanlari duduklenme meraklilari olarak mi tanimladin

Bir nc sahibi yilda 20k yapsa 6 yilda 120k eder.

Yuksek cc nin konforunu sunup diger yuksek cc lerden 2 lt az yakiyor hic lafi evirip cevirmeye gerek yok,fuelly orda isteyen baksin.

100 km 2 lt ise 120.000 km de kac yapar,hemen icler dislar carpiyorum sonuc 2400 lt.

2400 x 8.5tl = 20.500 tl.

Ne guzel iste..ben nc den 1 lt fazla yakiyom ama bakim masraflari kol gibi.

Nc iyi motor arkadaslar hiç bosuna bok atmayin.

Bu motor iyi olmasa,begenilmese 10 senedir devam etmezdi..

Bak xj6 kayboldu gitti,neden ? Basarili degildi cunku ;)
    blueway2 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    NC 750 yerine CB 500 serisi kullanmak daha mantıklı. En azından daha ekonomik ve daha hafif. NC 750 ağır bir motor. Tek avantajı ön tarafta kask bagajı var. 2021 modelinin benzin kapağı bile elde kalıyor hala. Arka maşa benim motorla aynı, balkon demirinden yapılma.
    Aslında Nc 750 X ve Cb 500F'i kıyaslıyorsak anlamsız bir kıyaslama yapmış oluruz. Nc'nin sele konforunu düzelttiğimiz an bence uzun yolda Cb500F'e göre daha konforlu olur. Rüzgarın etkisini hissettirmemek açısından Nc'nin daha başarılı olduğunu tahmin ediyorum. 2 motorun da olumlu/olumsuz yanları var, sahipleri de ona göre satın alıyorlar zaten. Şahsi düşüncem her haftasonu abuk subuk yerlere 500-600 km süren adamım, tercih imkanım olsa Nc'yi tercih ederdim. Tabi hiçbiri performans anlamında Ninja 650'yi geçtim bir Er6F değil ama yine de amacına göre güzel motorlar. (Mt07 ve Tracer 7'ler de beni tokatlıyor, yapacak birşey yok, hayat böyle..)
    Ezio41 ve espresso bunu beğendiler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    cıbır 125 ikinci eli 30K oldu mu :D olunca söyleyin :D

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahaha Evet maşa konusunda çok haklısın, ayıptır, gerçekten yakışmıyor.

Benzin kapağını hiçbir zaman dert etmedim NC'de; benzin dolumu sele altında olduğu için orada kapağı koyacak dünya kadar yer var asla elde kalmıyor. Kimin elinde kalıyorsa sorun kapakta değil ondadır, kapak tutmayı seviyordur.
    Benzin kapağı önemli çünkü ben uzun tura çıkacaksam arkaya çanta bağlayacağım. Uzun yolda zırt pırt eşyaları söküp benzin almak neden işkence olsun? Sele altına benzin kapağı ilkel bir yaklaşım, en azından uzun tur düşünenler için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Alıntı İnazuma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakir dört silindiri ama NC'yi şamar oğlanına çevirir her konuda

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldekini korursak ne mutlu bize
    Devir artık eldekine sahip çıkmakta evet hocam. Motor yenilemek hayal bu maaşlar ile..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herzamanki kıyaslamam CBR650R 8,700 zamnlanmış.

2017 Başlarında 36bin tl idi.
    Her Honda fiyat listesinde kıyasladığım tek motor.
    132.800 Tl olmuş Geldiğimiz yeri görme açısından güzel.
    CBR 650 R güzel zam yedi son bir yılda

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen simdi nc alanlari duduklenme meraklilari olarak mi tanimladin

Bir nc sahibi yilda 20k yapsa 6 yilda 120k eder.

Yuksek cc nin konforunu sunup diger yuksek cc lerden 2 lt az yakiyor hic lafi evirip cevirmeye gerek yok,fuelly orda isteyen baksin.

100 km 2 lt ise 120.000 km de kac yapar,hemen icler dislar carpiyorum sonuc 2400 lt.

2400 x 8.5tl = 20.500 tl.

Ne guzel iste..ben nc den 1 lt fazla yakiyom ama bakim masraflari kol gibi.

Nc iyi motor arkadaslar hiç bosuna bok atmayin.

Bu motor iyi olmasa,begenilmese 10 senedir devam etmezdi..

Bak xj6 kayboldu gitti,neden ? Basarili degildi cunku ;)
    Hırbocum yakıt hesabı yapacaksak neden NC ile kıyas yapıyoruz? Yakıtı düşünen adam gitsin YS 125, CB 125 vs alsın. 100 km'de 1.7 litre yakarak daha da çok kâr yapar 120 bin km'de. NC'ye çamur atmıyorum. Güzel alet, ucuz olsaydı ben de alacaktım hatta ama piyasada sıfırı yok. Hepsi fırsatçı 2. El satıcıların elinde. Ben bu duruma çamur atıyorum.

Ayrıca XJ6'nın tutulmaması kötü olduğu anlamına gelmez. Yamaha'nın bu zamana kadar üretmiş olduğu en sağlam ve sorunsuz bloğuna sahiptir. Segman atmadan 300-400 bin km deviren arkadaşlarımız var XJ6 ile. XJ6'nın tutulmamasının nedeni MT serisine bağlı. İnsanlar tercihini torktan yana kullandılar. Brezilya'da 2020 modelleri bile mevcut XJ6'nın. Yakıt olarak da 250 cc kadar az yakıyor. XJ6 hakkında bilgin yoksa onu da konuşuruz Hırbocum
    gurcanozturk ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında Nc 750 X ve Cb 500F'i kıyaslıyorsak anlamsız bir kıyaslama yapmış oluruz. Nc'nin sele konforunu düzelttiğimiz an bence uzun yolda Cb500F'e göre daha konforlu olur. Rüzgarın etkisini hissettirmemek açısından Nc'nin daha başarılı olduğunu tahmin ediyorum. 2 motorun da olumlu/olumsuz yanları var, sahipleri de ona göre satın alıyorlar zaten. Şahsi düşüncem her haftasonu abuk subuk yerlere 500-600 km süren adamım, tercih imkanım olsa Nc'yi tercih ederdim. Tabi hiçbiri performans anlamında Ninja 650'yi geçtim bir Er6F değil ama yine de amacına göre güzel motorlar. (Mt07 ve Tracer 7'ler de beni tokatlıyor, yapacak birşey yok, hayat böyle..)
    NC'yi hepimiz seviyoruz abi çünkü tam fakirin dostu, orta halli kişinin geçiş motoru. Az yakması, aksesuar bolluğu vs bunlara laf etmiyoruz. Sadece alemin kralı olması lafına karşı çıkıyorum o kadar Alemin kralı olacak bir marka varsa o da Yamaha olur bu ülkede. Son 5 yılda Yamaha'nın yaygınlığı Honda'dan daha fazla durumda. MT serisi bu alemin kralıdır özetle
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benzin kapağı önemli çünkü ben uzun tura çıkacaksam arkaya çanta bağlayacağım. Uzun yolda zırt pırt eşyaları söküp benzin almak neden işkence olsun? Sele altına benzin kapağı ilkel bir yaklaşım, en azından uzun tur düşünenler için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

Fakir dört silindiri ama NC'yi şamar oğlanına çevirir her konuda

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Devir artık eldekine sahip çıkmakta evet hocam. Motor yenilemek hayal bu maaşlar ile..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

CBR 650 R güzel zam yedi son bir yılda

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

Hırbocum yakıt hesabı yapacaksak neden NC ile kıyas yapıyoruz? Yakıtı düşünen adam gitsin YS 125, CB 125 vs alsın. 100 km'de 1.7 litre yakarak daha da çok kâr yapar 120 bin km'de. NC'ye çamur atmıyorum. Güzel alet, ucuz olsaydı ben de alacaktım hatta ama piyasada sıfırı yok. Hepsi fırsatçı 2. El satıcıların elinde. Ben bu duruma çamur atıyorum.

Ayrıca XJ6'nın tutulmaması kötü olduğu anlamına gelmez. Yamaha'nın bu zamana kadar üretmiş olduğu en sağlam ve sorunsuz bloğuna sahiptir. Segman atmadan 300-400 bin km deviren arkadaşlarımız var XJ6 ile. XJ6'nın tutulmamasının nedeni MT serisine bağlı. İnsanlar tercihini torktan yana kullandılar. Brezilya'da 2020 modelleri bile mevcut XJ6'nın. Yakıt olarak da 250 cc kadar az yakıyor. XJ6 hakkında bilgin yoksa onu da konuşuruz Hırbocum
    Ya 125 cc ornekleri olmuyor ama.Nc ye oturdugun anda buyuk motor konforunu yasiyosun 125 cc ile kiyaslanir mi hic ?

Arkadasimda ern6 vardi,nc 700 den buna bir bindim yemin ediyorum boyle konforsuzluk olmaz olsun,tamam daha iyi hizlaniyorda benim aradigim bu degil ki !

Arkadas ern6 nasilmis begendin mi diye sordugunda uzulmesin diye cok iyimis dedim

Mt7 mesela(binmedim) hic nc konforu ile kiyaslanir mi ?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cıbır 125 ikinci eli 30K oldu mu :D olunca söyleyin :D
    Kardeşim isterse 50K olsun,sonuçta alacagin motorun da fiyati yerinde durmuyor.

Hee satip motor defterini kapatacaksan amenna..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

NC'yi hepimiz seviyoruz abi çünkü tam fakirin dostu, orta halli kişinin geçiş motoru. Az yakması, aksesuar bolluğu vs bunlara laf etmiyoruz. Sadece alemin kralı olması lafına karşı çıkıyorum o kadar Alemin kralı olacak bir marka varsa o da Yamaha olur bu ülkede. Son 5 yılda Yamaha'nın yaygınlığı Honda'dan daha fazla durumda. MT serisi bu alemin kralıdır özetle
    Hacim,senin de motorun guzel nc de guzel ybr de guzel,kuba cg de guzel..binin keyfinize bakin,tekerinize taş değmesin..

Ama en güzel motor hirbo da...

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Nedir bu Nc'ye gıcıklığınız kardeşim? Açın Nc.cilerin önünü.. Vay efendim gitmiyor 4 silindir gibi, vay efendim dönmüyor, durmuyor..Onlar size diyor mu "Len bakkala bile gidebilmek için 9-10000 devir çeviriyorsunuz, 4 silindirmiş sanki Zx6r"
    blueway2 ve Hırbonen bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim isterse 50K olsun,sonuçta alacagin motorun da fiyati yerinde durmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Hacim,senin de motorun guzel nc de guzel ybr de guzel,kuba cg de guzel..binin keyfinize bakin,tekerinize taş değmesin..

Ama en güzel motor hirbo da...
    Ahaha

Vallahi oyle levent,adamlar dunyanin en iyi motorunu yapmis, km yaptikca daha cok seviyorum

Gecen 1250 gs test ettim,tamam iyi de abicim dana gibi bisey ustelik cirkin..fakat nasil bu kadar kivrak olabiliyor o biraz ilginccc

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ahh ahhh zamanında 28000 TL'ye kıpkırmızı bir Mt07 alacaktım da pintiliğim tuttu Er6f aldım 10.000 TL ucuza. Şu an elimi öpene o Mt'yi 60-70.000'den okutmuştum.
    levend84 ve espresso bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahh ahhh zamanında 28000 TL'ye kıpkırmızı bir Mt07 alacaktım da pintiliğim tuttu Er6f aldım 10.000 TL ucuza. Şu an elimi öpene o Mt'yi 60-70.000'den okutmuştum.
    Şans abi ne yaparsin boyle olacagini bilsek evi arsayi satip Mt25 e gömerdik.esasinda az çok belliydi ama bizim maçalar yemedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahaha

Vallahi oyle levent,adamlar dunyanin en iyi motorunu yapmis, km yaptikca daha cok seviyorum

Gecen 1250 gs test ettim,tamam iyi de abicim dana gibi bisey ustelik cirkin..fakat nasil bu kadar kivrak olabiliyor o biraz ilginccc
    Nasilda hoşuna gitti değil mi

AT bir yana dünya bir yana..
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    Ama kapağın elde kalmasıyla ne ilgisi var bunun? Önde bagaj istiyorsan mecbur çekeceksin sele altı depo kapağını. Ben uzun yol için yan çanta aldım, öyle sele üstü çanta ile uğraşamam vallahi. Zaten sağladığı yakıt tasarrufuyla çanta demiri ve çanta masrafını çıkarıyor.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)