Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha hem dijital hem fiziksel olarak kullanıcısı ile buluşuyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu yıl ilki gerçekleşecek olan, motosiklet ve otomobil sektörünün devlerini dijital platformda buluşturan ‘Autoshow2021 Mobility’ 14-26 Eylül tarihlerinde dijitale taşınıyor. Yamaha Motor Türkiye’nin sanal gezinti için boyutlandırılmış özel stant ile katıldığı dijital fuarda ziyaretçiler, Türkiye’nin her yerinden, yeni modeller, aksesuarları inceleme, bilgi alma ve bayiler ile iletişime geçerek satın alma fırsatı bulacak. Autoshow2021 Mobility’de dijital ziyaretler devam ederken Yamaha’nın merak edilen en özel modelleri ‘Yamaha Deneyim Günleri’nde’ 18-26 Eylül tarihlerinde İstanbul Autodrom’da meraklıları tarafından test sürüşüne açılacak.

Pandemi etkisiyle hızla dijitalleşen dünya erişim açısından büyük bir konfor alanı oluştururken herkes için erişim şartlarını eşitledi. Fuarlar, etkinlikler, lansmanlar dijital platformlara taşınıyor. Dünyanın herhangi bir noktasında ilgili kişi istediği etkinliğe katılma, bilgiye daha hızla ve uzaktan ulaşma imkanı yakaladı. Gittikçe daha çok şeffaflaşan bu dijital dünyaya tüketici ve özellikle yeni nesil çok daha hızla adapte oluyor. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen online ortamda düzenlenen ‘Autoshow2021 Mobility ’ye katılan Yamaha Motor, merak edilen tüm modelleriyle Türkiye’nin dört bir yanındaki motosiklet severlere ulaşacak. Fuarı ziyaret etmek isteyenler http://www.odd.org.tr/autoshow2021/ üzerinden kayıtolarak ücretsiz dijital fuar deneyimi yaşayabilir.

Yamaha Deneyim Günleri’nde yeni modeller teste çıkıyor...

Yamaha’nın deneyim odaklı etkinlikleri de Autoshow ile eş zamanlı devam edecek. AutoshowMobility 2021’de dijital ziyaretler devam ederken merak edilen modeller ‘Yamaha Deneyim Günleri’nde’ meraklıları tarafından test sürüşüne açılacak.18- 26 Eylül tarihleri arasındaİstanbul Tuzla Autodrom’daYamahaRiding Academy eğitim alanında festival havasında gerçekleşecek deneyim günlerinde motosiklet severlermerak edilen modelleri test edecek. Tüm Avrupa’da kullanıcıları tarafından heyecanla beklenen ve uğradığı tüm ülkelerde eşsiz deneyimler sunan MT Tour,Yamaha Deneyim Günleri’ne özel olarak geliyor. Yamaha Motor Türkiye’nin 3. kez ağırlayacağı MT Tour6 özel MT modeli ve toplamda 19 test aracı ile Autodrom’da yerini alacak. MT modelleri dışında Yamaha’nın şehir ve doğa yaşamına uygun scooter, sportheritage, sporttoring modelleri de etkinlik süresince deneyime açık olacak. Çeşitli yarışma ve oyunlarla festival havasına bürünecek etkinlikte motosiklet kullanıcıları tüm gün etkinlik alanında keyifle vakit geçirecek. Yamaha Deneyim Günleri’ne katılmak isteyenler https://tr-yamaha-motor.com/yamaha-d...leri/index.php linkinden ücretsiz kayıt olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayret bu sene bu etkinliğe pek ilgi yok. 18'i Cumartesi programım yok, hem Tracer 7 hem de Tracer 9 Gt'yi denemek için yazıldım.
    espresso ve Voltaren bunu beğendiler.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    bizimle buluşmasın parça fiyatlarını indirsin yeter
    Kerem34_ ve espresso bunu beğendiler.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Türkiye turu olmayacak anlaşılan

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Kim yayınladıysa gerçekten teşekkür ederim!

Çok uzun süredir Tracercığımla tanışmayı umuyordum.

Tenere 7 ve Tracer 7 için yazıldım. Tekrardan teşekkür ederim! Mükemmel!

Motosikleti
    honda cb500f
    Bende test surus gunune yazilmistim bi kac sene once.

Bi gittim kontenjan doldu siz ön kayitta varsiniz asil kayit burda diye sacmaladilar.

Tabi bitek ben degil bir suru kisi bu soku yasadik.

Neymis test surusu 1 saatmis binen tam anlamiyla makinayi tanisin falan anlatiyorlar.

Madem oyle bizi ne getirttin buraya kadar toplam zaman belli motor basina 8 kisi kayit al kayitlari kapat.

Bi daha da yamaha test surus gunu benim icin bittti.

Suan kayit olanlarda bi teyit alip oyle gidin bence.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçen hafta ayın 18'i için sabah 11:00 Tracer 9 Gt ve 13:30 Tracer 7 için kayıt oluşturmuştum. 10:15'de Tuzla Autodrom'da etkinliğin yapıldığı alana geldim. Mekanda da bir kayıt bankosu vardı, oraya gidip adımı soyadımı söyleyince sistemden kontrol edip rezervasyonumu teyit ettiler. Ehliyet kontrolü ve form doldurmamızın ardından 10:30-10:45 gibi isimlerimiz okundu, motorların başına geldik, ekipman kontrolü yapıldı. Yola çıkmadan önce yol kaptanı güzergah ve sürüş hakkında bilgi verdi. Motorcumuhabbeti ve Yamaha Riding Academy eğitmeni Metehan Hoca gruplara yol kaptanlığı yapıyordu. Benim 2 sürüşte de yol kaptanım Motorcumuhabbeti oldu. 1 yol kaptanı + yol güvenliğini sağlayan 2 motosikletli Yamaha çalışanı + 8 test motoru yola çıktık. İstanbul Park'a kadar gidilip dönüldü. 15-20 dakika sürüldü, bazı yerlerde yardırıldı bazı yerlerde sakin grup sürüşü yapıldı. Autodrom içinde etkinlikler de yapıldı, mesela halka atma yarışması, dart yarışması yapıldı. Ben dart yarışmasında 1. oldum ve Yamalube vizör temizleyici sprey hediye ettiler. Aslında etkinliği erken fark edip kayıt olmayı başaranlar istedikleri motorlara binip test ettiler. Tabi ehliyet sınıfı yetse bile tecrübesi az olan kullanıcılar da katıldıkları için kaza riskleri de ortaya çıkabiliyor. Mesela benim gruplardan birinde Mt09 deneyen bir hırt vardı, en sollanmayacak yerde sollayıp önümüze geçiyor, düzlükte yardırıyor, viraja geldiğimizde önümüzde cart diye fren koyup hızını 40-50'ye düşürüyordu. O agadan uzak sürdüm sürebildiğimce.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Kala kala mt09 kalmış bana, son şans olarak alabilirsem tracer 9 için biraz fikir verir dedim kaydoldum.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Bir kullanıcısı olarak da , motosiklet sevdalısı olarak da Yamaha'yı tebrik ederim. Bir çok modeli teste sunmaları, diğer markalara da örnek olmasını dilerim.

Test için her modeli yarım saat yollarda kullanma şansı verdiler. Kendi adım son günün son iki saatine gidebildim, MT09 ile Tracer9'u test edebildim, böyle olacağını bilseydim, hafta içi de birkaç günümü ayarlayıp tüm modellerini test edebilirmişim. Niken'ı merak ediyordum, mt10 ve yeni tracer 7'yi de geç kaldım, daha önce de yamaha Tuna'nın kampında tenere 700 test etmiştim böyle güzel etkinlikler Yamaha'dan sık çıkıyor diğer markalara da örnek oluyorlar, Honda'da şöyle eli yüzü düzgün bir deneyim haftası yapabilir, çinli markalar da mesela cf moto'da, kawasaki, suzuki'de umudu kestik zaten, ducati, truimph, bmw'de bir araya gelse ortak bir payda da test haftası yapsalar keşke.

Bu arada Tracer 9'u çok sevdim, mt09 ise oyuncak gibi çok eğlenceli, kaçıranlar üzülmeli bu testi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta ayın 18'i için sabah 11:00 Tracer 9 Gt ve 13:30 Tracer 7 için kayıt oluşturmuştum. 10:15'de Tuzla Autodrom'da etkinliğin yapıldığı alana geldim. Mekanda da bir kayıt bankosu vardı, oraya gidip adımı soyadımı söyleyince sistemden kontrol edip rezervasyonumu teyit ettiler. Ehliyet kontrolü ve form doldurmamızın ardından 10:30-10:45 gibi isimlerimiz okundu, motorların başına geldik, ekipman kontrolü yapıldı. Yola çıkmadan önce yol kaptanı güzergah ve sürüş hakkında bilgi verdi. Motorcumuhabbeti ve Yamaha Riding Academy eğitmeni Metehan Hoca gruplara yol kaptanlığı yapıyordu. Benim 2 sürüşte de yol kaptanım Motorcumuhabbeti oldu. 1 yol kaptanı + yol güvenliğini sağlayan 2 motosikletli Yamaha çalışanı + 8 test motoru yola çıktık. İstanbul Park'a kadar gidilip dönüldü. 15-20 dakika sürüldü, bazı yerlerde yardırıldı bazı yerlerde sakin grup sürüşü yapıldı. Autodrom içinde etkinlikler de yapıldı, mesela halka atma yarışması, dart yarışması yapıldı. Ben dart yarışmasında 1. oldum ve Yamalube vizör temizleyici sprey hediye ettiler. Aslında etkinliği erken fark edip kayıt olmayı başaranlar istedikleri motorlara binip test ettiler. Tabi ehliyet sınıfı yetse bile tecrübesi az olan kullanıcılar da katıldıkları için kaza riskleri de ortaya çıkabiliyor. Mesela benim gruplardan birinde Mt09 deneyen bir hırt vardı, en sollanmayacak yerde sollayıp önümüze geçiyor, düzlükte yardırıyor, viraja geldiğimizde önümüzde cart diye fren koyup hızını 40-50'ye düşürüyordu. O agadan uzak sürdüm sürebildiğimce.
    Plakasini bildirseydin hocam etkinlik yonetimine, almasinlar bir daha bunlari.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakasini bildirseydin hocam etkinlik yonetimine, almasinlar bir daha bunlari.
    Boşverelim, lakin Tracer 9 Gt hakikaten güzel motormuş
    Metela bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşverelim, lakin Tracer 9 Gt hakikaten güzel motormuş
    @Ezio41 alsin Diversion'i satip :D

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yamaha 2014 2015 gibi yıllarda festivale de geliyordu manavgat a orada tenere 1200 mt 9 test ettim
    ktm test sürüşüne katılıp 1090 1290 test ettim de etmesine testten sonra bize imzalattıkları kağıdı okudum evet biraz geç oldu ama daha da hiçbir firmanın test motoruna elimi sürmem yanlışlamaya bir kaza yapsanız burnunuz dan getirirler
    aslında test motosiklet'lerinde genişletilmiş kasko olmalı yoksa o motosikletleri alacak maddi gücü olmayan insanın hayatı kayar ocağına incir ağacı dikilir

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yamaha konusunda tecrübeli bir kullanıcı değilim ama Tracer 7-9 Gt kullanma şansı yakaladım tek alışamadığım nokta; vites koluydu. Sanki küçücük ve içeride gibiydi. "Vites kolunu ayağımla rahat bulamadım" desem yalan olmaz. Benim şu anki motorumda da önceki motorlarımda da vites kolu biraz daha çıkıntılı sanki.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim yayınladıysa gerçekten teşekkür ederim!

Çok uzun süredir Tracercığımla tanışmayı umuyordum.

Tenere 7 ve Tracer 7 için yazıldım. Tekrardan teşekkür ederim! Mükemmel!
    olumsuz hava muhalefeti sebebiyle Tracer ve Tenere randevularımın olduğu gün iptal edildi. MT09 ile test sürüşüne çıktım, bir olumsuzluk sebebiyle rotayı 2.5 km erken bitirmek durumunda kaldım. Yakın zamanda yayına başladığım youtube linkini bırakıyorum isteyenler izleyebilir.

not: oyuncak falan değil bildiğiniz ölüm makinası fazladan birşeyler istiyor mt09 ve bana hitap etmediğinden emin olduğumu söyleyebilirim. Tracer forever.

https://youtu.be/hAM-CGmdmdY?t=283

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    ankara da neden yapmıyorlar şu tanıtım günlerini?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)