Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikletleri parçalamaya götürürken yakalandı

Motovento
    REKLAM ALANI
    murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    Sanırım sende ruhsal bir problem var . Ya da yaşlılığın getirdiği bazı duygusal değişimler. Sektörümü bilmeden neye göre konuşuyorsun ? Mesai saatlerinde danışmanlık yapmadığımı ya da teslim etmediğimi vurgulamışsın. Bu karara neye göre vardığını merak ediyorum ! Bir firmada üst yönetici olarak görev alıyorum. Evime geçtiğimde de ek müşterilerimin siteleriyle ilgileniyorum yani daha net anlamanız için ek olarak '' 2 iş yapıyorum ''

Sizin aldığınız sertifika ya da ön lisans diploması ne işe yarayacağını merak ediyorum ?

Kendinizi yetişkin olarak görüyorsunuz ancak bu konuda hangi duygunuza kapılarak yorum yazdığınızı merak ediyorum. Hükümeti mi eleştirmek istiyorsunuz eleştirin. Ancak genel bir ZENGİN kavramıyla yapılan yorumda hırsızlığı savunamazsınız ! Anlatılmak istenen çok farklı olabilir fatih.met farklı haksızlıklara değinmek istemiş olabilir ancak söylemek istediğini daha net kavramalı. Burası motosiklet formu ve yüzbinlerce ziyaretçisi mevcut. Burada aklı başında insanların olduğu kadar hırsız ya da aklında acaba soru işareti olanlarda mevcut. Bu yüzden yazılanlara tekrar tekrar dikkat edilmeli .

Tekrarlıyorum;

Fatih.met adlı kullanıcının söylemek istediklerinin çok farklı olduğunun farkındayım. Ancak forum ortamında düz bir şekilde bu yazı metnini okuyunca insanın şaşırmaması elde değil. Anlatmak istediğini son mesajda çok daha net bir şekilde ifade etmiş zaten. Bende saygı duyuyorum

kazasız belasız hayırlı günler dilerim.

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beğenenlerden biri de benim ve senin hayatının tamamı kadar emekliliğe esas hizmetim var. Bu hizmetin 23 yılı da hırsızlara karşı koymakla geçti. Eğer mesai dışında "kıçını yırtıp müşterilere danışmanlık hizmeti veriyorsan" demek ki müşteriye mesai zamanında düzgün hizmet vermediğindendir. Yoksa sen çocuğunla oynarken müşteri de çocuğuyla oynardı evinde. Eksik bilgi, eksik hizmet vermek de bir çeşit hırsızlıktır. Çok zeki, çok, bilgili, çok ahlaklı olmana rağmen Fatih'in vurgulamak istediği ironiyi anlayamamışsın.
    Profilinde bilişimci olduğun yazıyor. Ne tesadüf ki senin o çok bildiğin allame olduğun, gecelerce çalıştığın "yazılım" konusunda benim 52 yaşında alınmış ön lisans diplomam var. @fatih.met de ön lisans bilgisayar programcılığı okuduğunu yazmıştı bir ara. Yine ne tesadüf ise üçün beğenen kişi @espresso 'nun profil bilgilerinde de "yazılım geliştirici" yazıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    birbirinizi kırmaktan zevk alıyorsunuz. Dolar Albayrak şu anda hurilerin arasında masajlar eşliğinde purosunu tüttürüyor, öbürleri pudra şekeri çekiyor, diğerleri v12 leri ile asfaltları ağlatıyor.

Sizde burda bir birinizi yiyin :D

Çalıcam, gıcıklığına, inadına, yolsuzluk yapacağım, çakal çukal takılıcam bir süre, birazda yalan söyleyeceğim, dürüstlükten sıkılıyor insan, biraz değişiklik iyi gelir.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birbirinizi kırmaktan zevk alıyorsunuz. Dolar Albayrak şu anda hurilerin arasında masajlar eşliğinde purosunu tüttürüyor, öbürleri pudra şekeri çekiyor, diğerleri v12 leri ile asfaltları ağlatıyor.

Sizde burda bir birinizi yiyin :D

Çalıcam, gıcıklığına, inadına, yolsuzluk yapacağım, çakal çukal takılıcam bir süre, birazda yalan söyleyeceğim, dürüstlükten sıkılıyor insan, biraz değişiklik iyi gelir.

https://www.youtube.com/watch?v=jHJxYjL1DF8
    gurcanozturk ve fatih.met bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2000'li yılların başında günümüzün aksine cep telefonlarının küçük olanlarının makbul olduğu zamanlar, kız arkadaşımla Çiçek Pasajı taraflarında mekandan kalkarken tantanacının teki bizi uyuttu ve cep telefonunu kaptırdık ve saatler sonra anladım telefonu çaldırdığımızı. O dönem param çok ama hazmedemedim malımı çaldırmayı, kudurdum sinirden. Birkaç gün boyunca farklı saat dilimlerinde cebimde kelebekle o mekanın etrafını turladım, samimi söyleyeyim adama denk gelsem sakat bırakırdım. Malın değerinin önemi yok, ben ilke olarak hırsızlığa, tipini şeyettiğiminin gundisinin malıma dokunmasına karşıyım. Allah korusun eski püskü motorum çalınsa sanırım hayata yeniden adapte olmam aylarımı alırdı. Çalanları da es kaza bulursam da hapse girmem garanti, 2007'de 9 gün hapis de yattım, hapis de kötü.
    lokalsürücü ve espresso bunu beğendiler.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı murattatoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım sende ruhsal bir problem var . Ya da yaşlılığın getirdiği bazı duygusal değişimler. Sektörümü bilmeden neye göre konuşuyorsun ? Mesai saatlerinde danışmanlık yapmadığımı ya da teslim etmediğimi vurgulamışsın. Bu karara neye göre vardığını merak ediyorum ! Bir firmada üst yönetici olarak görev alıyorum. Evime geçtiğimde de ek müşterilerimin siteleriyle ilgileniyorum yani daha net anlamanız için ek olarak '' 2 iş yapıyorum ''

Sizin aldığınız sertifika ya da ön lisans diploması ne işe yarayacağını merak ediyorum ?

Kendinizi yetişkin olarak görüyorsunuz ancak bu konuda hangi duygunuza kapılarak yorum yazdığınızı merak ediyorum. Hükümeti mi eleştirmek istiyorsunuz eleştirin. Ancak genel bir ZENGİN kavramıyla yapılan yorumda hırsızlığı savunamazsınız ! Anlatılmak istenen çok farklı olabilir fatih.met farklı haksızlıklara değinmek istemiş olabilir ancak söylemek istediğini daha net kavramalı. Burası motosiklet formu ve yüzbinlerce ziyaretçisi mevcut. Burada aklı başında insanların olduğu kadar hırsız ya da aklında acaba soru işareti olanlarda mevcut. Bu yüzden yazılanlara tekrar tekrar dikkat edilmeli .

Tekrarlıyorum;

Fatih.met adlı kullanıcının söylemek istediklerinin çok farklı olduğunun farkındayım. Ancak forum ortamında düz bir şekilde bu yazı metnini okuyunca insanın şaşırmaması elde değil. Anlatmak istediğini son mesajda çok daha net bir şekilde ifade etmiş zaten. Bende saygı duyuyorum

kazasız belasız hayırlı günler dilerim.
    1- Yirmi üç yıl karakolda itle puştla, hırsızla uğursuzla dalaşmaktan mütevellit psikolojik problemlerim var. Hırsızlık nasıl yapılır, hırsızı kim kovalar, kim yakalar, 15 kişinin 15 günde yakaladığı hırsızı mahkeme 5 dakikada nasıl salar iyi biliyorum.
    2- Sektörünü herhalde biliyorumdur. Hem mektebinde okudum, hem de 2016 - 2020 arası SGK il müdürlüğünde supervizor, network sorumlusuydum.
    3- Diplomalar ve sertifikalar ne işe yarayacak diye merak etmişsin. Bir sonraki seçimde köye muhtar olacağım. Diploman nerde diye sormasınlar diye önceden hazır ettim.
    4- Yaşlılığın getirdiği bazı duygusal değişimleri illa ki sen de göreceksin kocayaraktan...
    fatih.met bunu beğendi.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ülker.halley davidson
    Benim aldığım kilit kaç para olmuş
    https://www.motoplusizmir.com/abus-8008-granit-detecto?language=tr¤cy=TRY

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000'li yılların başında günümüzün aksine cep telefonlarının küçük olanlarının makbul olduğu zamanlar, kız arkadaşımla Çiçek Pasajı taraflarında mekandan kalkarken tantanacının teki bizi uyuttu ve cep telefonunu kaptırdık ve saatler sonra anladım telefonu çaldırdığımızı. O dönem param çok ama hazmedemedim malımı çaldırmayı, kudurdum sinirden. Birkaç gün boyunca farklı saat dilimlerinde cebimde kelebekle o mekanın etrafını turladım, samimi söyleyeyim adama denk gelsem sakat bırakırdım. Malın değerinin önemi yok, ben ilke olarak hırsızlığa, tipini şeyettiğiminin gundisinin malıma dokunmasına karşıyım. Allah korusun eski püskü motorum çalınsa sanırım hayata yeniden adapte olmam aylarımı alırdı. Çalanları da es kaza bulursam da hapse girmem garanti, 2007'de 9 gün hapis de yattım, hapis de kötü.
    güzel konuşuyorsun ama çalanlar gözümüzün önünde ve her gün televizyonlarda görüyoruz, hiç birimizin elinden bir şey gelmiyor.. gücümüz yetmiyor onlara, eğer o hırsızlardan birini alt etmek istiyor isek o zaman hayatımızdan vazgeçmemiz lazım, peki, gücümüzün yetmediğine ellemiyor isek o zaman da bizden zayıfı ile uğraşmak pek delikanlı işi olmazdı dimi. dur yanlış oldu, ne diyorum ben ya kanallar karıştı :D mesele öyle değil, şöyle konuşmak daha doğru olur;

Olayı kökten çözmenin yolu; çıbanın başı ezilmediği sürece bu ülkede hırsızlığı törpüleyebilecek bir delikanlı olamaz. engellenemez, çünkü sistem hırsızlığa çanak tutmak üzere tasarlanmış ve işliyor.. sistemin kurucularını ve bu sistemi yürütenleri ortadan kaldırmadıkça ancak kendimizi harcarız..

tıpkı yıllardır bitmeyen PKK olayı gibi.. teröristi öldürmek olayı çözseydi şimdiye dek biterdi ama bitmedi.. Gaffar Okkan gibiler var oldukça terör biter bu ülkede fakat terörün bitmesini istemeyenler onun gibi insanları suikaste kurban götürür..

yani hırsızlığı bitirmek istiyor isen bu çarpık sistemi yönetenleri ortadan kaldırman gerek.. hırsızları etkisiz hale getirsen de yenileri olacak..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

gece gece iyi güldüm :D
    Osm@n ve espresso bunu beğendiler.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    burada konusu vardır belki.. sene 2008, tam evlilik 1 yıldönümü günüydü. honda innova 125 motorum benim üşengeçliğim ve kilitlememem yüzünden 15-16 yaşında tinerci tipli gördü tanıklarından aldığım bilgi) piçler tarafından direksiyon kilidi kırılarak sokağımdan çalındı. karakola gittim, karakolda ifade verme olayları falan zaten 3 saat sürmüştü..tabi üzüldük falan derken
    o gece polisler aradılar ve bulduk dediler, (allah düşürmesin yenibosna kararkola gel, hemen gittim, dediler doğu sanayi tarafından bi park var oraya git bekliyor ekip motorun başında.. gittim, motorun içine sçmışlar. shad arka çantayı açamamışlar, açsalar içinde baya ekipmanım vardı ama özel yaptırdığım demirini eğmişler, yaşlıca polis dedi nasıl çalıştırcaz düz kontak kablolar falan saçak saçak. dedim "dur bunun sigortası atmış ondan stop etmiş bırakıp kaçmışlar ben çalıştırırım" seleyi açtım sigorta atmış yaptım çalıştı karakola gittik. tabi işlemler yapılacak ama sabah oldu, beyfendiler ayak sürüyor bilerek.., dediler olay yeri gelecek bakacak parmak izine.. gün ağırdı, olay yeri geldi motorun her yerini simsiyah yaptı bi mok çıkacağından değil tabi.. o zamanlar satış işleri çetrefilli, motorun satışı var ruhsat üzerime almamışım, dediler 1 ayı geçmiş ceza kesicez bağlıycaz.. zaten canım yanmış motor haşat bana ayak yapıyorlar.. dedim kesin, öyle diyince üşendiler baktılar olmadı, beni 2 polis mutfağa çekti.
    dediler bak motorunu bulduk bu işin bi raconu var böyle olmaz bize bişeyler ateşleyecen bize.. ya sanki polis değil de topkapıda değnekçi arkadaş..o zamanlar para değerli tabi. cebimde 150-200tl var elimi cebime atıyorum ne olur 100 çıkmasın derken ohh 50tl çıktı, dedim alın bunu lanet olsun bırakın beni.. aldım motoru eve getirdim brandayı örttüm, 1 ay öyle kalmıştı.. bu da böyle bir anımdır..

motorun bulunduktan sonra karakol önünde ki hali..

https://prnt.sc/143cofx
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Geçen hafta da bursa da bir arkadaşımın motorunu çaldılar..Mondial z none 150.. 9 ay oldu ilk motorunu alalı çalındı motor..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)