Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2021 MTV tutarları belli oldu!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt07 ile 1045 tl ye selamlar.ama ocak ayında 2018 model motorunum muanesi var bu 3 yıl doldumu demek acaba doluyormu demek.yoksa bir alt dilimden faydalansam çok güzel ve hoş olucaktı.temmuz ayı için sanırım o dilime giriyorum
    Yaş dilimleri 1-3, 4-6, 7-11

Sizinki bu sene 4-6 dilimine denk geliyor. Yani sıfır motordan farklı, indirimli dilimdesiniz.

MTV temmuz ayında azalma veya artma göstermez. Sene başında hesaplanır, ocak ve temmuz olmak üzere 2'ye bölünür.
    haluk23 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    251-650 cc arası 12-15 yaşında bir motor kullanıyorum, 108 TL yıllık Mtv. Vergiden etmekte olduğum tasarrufu rektefiyeydi, kranktı, yataktı bunlara harcamam inşallah.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah, kazasız belasız hocam. Kaç model? Blokta parça değişimi oldu mu hiç?
    Çok teşekkürler, 2007 model 2 gün önce 100k'yı gördüm
    hayır blok hiç açılmadı hatta üst kapak bile açılmadı. Yetkili servise götürdüm egzantrik değiştirelim artık 100k oldu dedim.
    Normalde 80-90 da değişmesi gerekiyor. Motora bir baktı gerek yok dedi, ses yapmıyor şuan dedi test yaptı maşallah dedi :D
    ama ben genede yaz başında epey masraflı bir bakım yapmayı düşünüyorum.

75 bin de almıştım 1,5 yılda 100 oldu
    2 kere keçeleri değiştirdim 3 takım balata harcadım 1 takım zincir aldım 4-5 kere yağ değişimi yaptım k&n filtre olduğu için 2 kere temizliğini yaptım, 1 kere buji takımı aldım ( 4 adet ) 1 kere akü aldım. başka da masraf yapmadım
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş dilimleri 1-3, 4-6, 7-11

Sizinki bu sene 4-6 dilimine denk geliyor. Yani sıfır motordan farklı, indirimli dilimdesiniz.

MTV temmuz ayında azalma veya artma göstermez. Sene başında hesaplanır, ocak ve temmuz olmak üzere 2'ye bölünür.
    çıktığı ay ve yıla göre diye biliyorum.teknik olarak 3 yıl bitmiş olucak 2018 ocakta gelmiş motor türkiyeye.en merak ettiğim konulardan birini 1 ocak itibari ile görücem umarım 4. yıla geçiş yapmıştır.ama hiç ümidim yok ilk taksit 0-3 2. taksit 4. yaşa denk gelicek gibi geliyor bana.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çıktığı ay ve yıla göre diye biliyorum.teknik olarak 3 yıl bitmiş olucak 2018 ocakta gelmiş motor türkiyeye.en merak ettiğim konulardan birini 1 ocak itibari ile görücem umarım 4. yıla geçiş yapmıştır.ama hiç ümidim yok ilk taksit 0-3 2. taksit 4. yaşa denk gelicek gibi geliyor bana.
    Rıfkıcığım ben mi anlatamıyorum, bir daha yazayım: motorlu taşıt vergisi ocak ayında bir kereye mahsus tahakkuk eder; ocak ve temmuz olmak üzere ikiye bölünür. İki eşit taksitte ödenir.

Motorun 2018 model anladığım kadarıyla. 2018'de dahil olmak üzere sayıyoruz. 2018-2019-2020. Yani bu sene 3 yaşında sayılıyor. Seneye yani 2021'de 4-6 yaş aralığında vergi dilimine giriyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3900 lira maaş alan adamlar twitter da "asgari ücret %21.54 aldı bize niye bu kadar az" diyor.

Ben az alıyorum o az alsın mantıgı değil, başkalarının çaresizliğini kendilerine bahane olarak kullanma oluyor.
    Doğru diyorlar bence. Şükredip insanca yaşamaya yetecek para istemeyi bıraksınlar mı?
    May the Force be with McLaren Mercedes

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru diyorlar bence. Şükredip insanca yaşamaya yetecek para istemeyi bıraksınlar mı?
    3900'un %21'i ile 2300'ün %21 'i aynı mı? Ötekinin 2 katı yapıyor miktar olarak.

İnsanca yaşamaya yetecek kadar para isteyeceklerse bunu asgari ücretlinin zammı üzerinden konusarak yapmayacaklar.

Oldu asgari ücretli 1 sene beklesin 500 lira zam alsın bunlar onların zam oranı üzerinden 1000 tl zam almak asgari ücretliyi örnek göstersin, ne güzel. herkes orana bakıyor ama tutara bakan yok

gerçi belli yerler hariç bi halt olamayacagını anlayan kişi memur oluyor bu ülkede, cok da birşey beklememek lazım.

Ayrıca yazdıgım şeyi başka yere cekmeye calısıyorsun hocam, ben diyorum ki asgari ücret almıyorlar asgari ücret oranını bahane göstermemeleri lazım , sen diyorsun ki zam istemesinler mi de yok insanca yaşamak da yok şu da yok bu da diyip duyar kasıyorsun.
    Ben onu mu diyorum? =)

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650

gerçi belli yerler hariç bi halt olamayacagını anlayan kişi memur oluyor bu ülkede, cok da birşey beklememek lazım.

Bu söylediğine %100 katılıyordum. Dün subaylık ön başvuru sonuçları açıklandı. Mahalleden sevdiğim bir arkadaşım başvurmuştu. 92 lisans kpss ( inşaat mühendisliği bölümü bitirdi ) Sonuçlara bir baktık. taban 90 ile kapatmış. yani 90 üzeri kpss ile 8 kişi aldı. Düşündükçe aklım ermiyor, Subaylık elbette çok güzel meslek ancak 92 kpss puanı ile birde 5 yıl inşaat mühendisliği bitirip ana dilin gibi ingilizce konuşup, subay olmaya mecbur bırakılıyorsun.
    Ülkemizde hangi bölümü okursan oku, yandaş olmadığın sürece vasıfsızsın. Mesela ben hukuk fakültesi 4. sınıf öğrencisiyim. Ama bir hukuk bürosunda çalışmak yerine mağazada çalışıyorum. İşte ülkemizin geldiği konum bu ne yazık ki, son 7-8 sene Türkiye aslında 20 sene birden geriye gitti ancak bunun farkında değil halkımız ne yazık ki :(

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    3900'un %21'i ile 2300'ün %21 'i aynı mı? Ötekinin 2 katı yapıyor miktar olarak.

İnsanca yaşamaya yetecek kadar para isteyeceklerse bunu asgari ücretlinin zammı üzerinden konusarak yapmayacaklar.

Oldu asgari ücretli 1 sene beklesin 500 lira zam alsın bunlar onların zam oranı üzerinden 1000 tl zam almak asgari ücretliyi örnek göstersin, ne güzel. herkes orana bakıyor ama tutara bakan yok

Ayrıca yazdıgım şeyi başka yere cekmeye calısıyorsun hocam, ben diyorum ki asgari ücret almıyorlar asgari ücret oranını bahane göstermemeleri lazım , sen diyorsun ki zam istemesinler mi de yok insanca yaşamak da yok şu da yok bu da diyip duyar kasıyorsun.
    Ben onu mu diyorum? =)
    Dediğiniz doğru da zamlar oran üzerinden yapılıyor. Ne zaman ki zamlar miktar üzerinden yapılır, o zaman dediğiniz tamamen doğru olur. Tam bilmiyorum ama vasıfsız memur 4000, genel müdür 20 bin alıyor diyelim. %3 zam koyun. Onlara da oran üzerinden vermesinler o zaman. Desinler ki her kademeden memura 500TL zam. Oluyor mu? Olmuyor.
    May the Force be with McLaren Mercedes

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Tracer'a 6 ay için 520 lira ödeyecem.Offf

750cc üstüne geçince niye bu kadar artıyor

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son 14 senenin MTV rakamları: https://www.motorumla.net/motosiklet...leri-2020-mtv/

:(

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Ohhh girdim girdim 6 aylik 310 tl borç cikti.yeni yila iyi haberle girdim.en som 455 tl idi bu sene 550 olucakti galiba.310u gorunce bayram ettim.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    yıllık 1045 lira olmuş mt07

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Başlığı görünce bugün hemen ödedim ilk taksidi. Neme lazım unuturum falan diye. Benim motosiklet için 153₺.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz doğru da zamlar oran üzerinden yapılıyor. Ne zaman ki zamlar miktar üzerinden yapılır, o zaman dediğiniz tamamen doğru olur. Tam bilmiyorum ama vasıfsız memur 4000, genel müdür 20 bin alıyor diyelim. %3 zam koyun. Onlara da oran üzerinden vermesinler o zaman. Desinler ki her kademeden memura 500TL zam. Oluyor mu? Olmuyor.

asgari ücret zammı acıklanırken %20 zam yapıyoruz bu da X tl ye denk geliyor değil asgari ücreti X tl yapıyoruz o da bu orana denk geliyor olarak ilerleniyor. enflasyon vs. hikaye.

zaten fark etmiyor zam oran üzerinden oluyorsa da ben etik açıdan bakıyorum. 4bin tl maaş alan adam 2300 tl maaş alan adamın zammını kıskanıyorsa ve onu örnek gösteriyor ise aç gözlüdür.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)