Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Şile otoyolunda ata çarpan motorcu

Motovento
    REKLAM ALANI
    otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bisey dicem: Facebookta ve baska yerlerde de paylasildi bu konu. %99 ata uzulmus motorcu da davar. Bir kisi de demedi ki ben de emniyet seridinde boyle gidiyorum. Ama ben her gun emniyet seridinde veya sagdan bunun gibi yardiran yuzlerce adam goruyorum.

Hepiniz motosiklet egitmeni misiniz sagdan 40la mi gidiyorsunuz hep nasi oluyor bu isler?
    dostum Van ilinde kullanıyorum. buraya gelenlere trafiğinin nasıl olduğunu sorun!
    Ben bunca yıldır burada kullanmama rağmen halen benden kaynaklı kaza yapmadım.
    asla sağdan gitmem asla araçları sağdan sollamam
    ben araçlardan çok dürümcülerden şikayetçiyim 660 lık motorla 40 la gittiğim yerden 80-90 la beni yalayarak geçiyorlar
    en son birini temiz dövecektim elimden aldılar beni köprüden aşağı atıyordu az daha
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok fazla bilgisiayar oyunu oynamanın zararlarını görmüş olduk bu videoda. Hayatta kalırsa mucize

yol ayrımına gelmişsin, bütün araçlar duruyor bunlar sana yavaşlaman için bir ipucu vermiyorsa senin sonun kötü olur arkadaşım.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Kardeşim reyzing tamammı,299 ekıpmana gerek yok daha hafif daha hızlı gidiyorum,attım kızı arkama yardırıyorum trafik falan umurumda değil hepsini silme geçiyorum kerizler öyle duruyor

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığı

"Şile otoyolunda ata çarpan andaval/ayı/angut/sığır/denyo/mal"

yapabilir miyiz?
    fatih.met bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    insan demeye bin şahit istenilecek bir mahlukatın kaza videosunu izledik, emniyet şeridinden bu şekilde yardıran çok motorcu var ama bura düz yol da değil, ileride sapak var ve herkes sapakta durmuş. yani oradan bir şeyin geçtiğini tahmin etmek için filozof mu olmak gerekiyor.

bu kişinin ehliyetine sınırsız el konulmalı, bu arkadaş bir daha araç kullanmamalı, bisiklet dahi kullanmamalı.

4 yol ağzı var gibime geldi orada, böyle bir yerde durmuş arabaların yanından öyle.... yorum yapasım bile gelmiyor aslında.
    Cloud bunu beğendi.

O kadar bariz ki bir şey olacağı buna kaza bile denmez. Duran trafikte emniyet şeridinden yardıra yardıra gitmek nedir. Oradan at arabası çıkmış, insanda çıkabilir, o arabaların birisi kapıyı açıp aşağıda inebilir, ya da karşıya geçen başka bir otomobil, motosiklet vs de olabilir yani nasıl bir algı kapalılığıdır bu.
    fatih.met ve Cloud bunu beğendiler.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akla gelmez bir kaza olmuş.motorcu yüzde 100 haklı çıkar keşke kavşağa gelirken hız falan keseydi.at sürücüsünün hiç bir şekilde haklı olma ihtimali yok at kara yollarına çıkamaz.kısaca olan garibana oldu yine embesil at sürücüsü dikkatsiz motor sürücüsü eşittir atın ölümü.ölmesede zaten bacaklar vs kırılcak hayvanı uyutucaklardı.ne oluyorsa hep garibana oluyor bu ülkede zaten
    %100 haklı çıkmaz bir yerinden element uydurma. Emniyet şeridinden sürüyor. %50 kusur olur ki burada bence %100 haksız olan taraf motor sürücüsü.

Görüntünün sonunda kaskını çıkaran bir kız yer alıyor.. Artçı mı, yoksa arkadan gelen motor mu? Herhalde işin içine
    yine çoşku girmiş, akıl uçmuş.

Motosikleti
    CBF 150, Kisbee 50
    Şimdi bu racingçi arkadaş katil olmuyor mu? Bence direk hayvan katili... 100 ile ata çarpıyor... ya yaya olsaydı ne olacaktı... İnsan olan orada 30-40 arası bir süratle gider... hiç yol okuma yok, kafayı kaldırmak yok... bunların hepsi niye duruyor demek yok... racingçisin ya yardır yürü bütün yollar senin... eldiven yok, motosiklet pantalonu yok... mucize eseri hayatta kalmış.... teyzeyi de ekmek teknesinden etmiş hayvanını öldürmüş... haklı çıksa ne olur... Zaten bizi trafikte en büyük sevmeme nedenlerinden birisi racingçiler... mal mal kullanıyorlar her yerde... dürbünden bakar gibi bakıyor yola...

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    adam kaza yapmış nolursa olsun. Belki hayati tehlikesi var
    bağırıyor hayvanım telef oldu diye

İnwe Elensar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazık, olan ata olmuş. Umarım sucuk olarak bize dönmez.
    Hocam kahkaha attım gece gece, karnım patladı gülmekten Allah affetsin.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    kazanın son durumu hakkında bilgisi olan varmı her iki taraf ne durumda

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaçma ihtimali zaten yok denecek kadar az ancak en azından bir kontra vermeye calıssaydı bi kacmaya calıssaydı diye düşündüm arkadaşın.

o değil de başıboş at napıyor la orada ?

https://i.pinimg.com/236x/81/3c/7c/8...ent-movies.jpg
    Başıboş at mı?
    At arabaya koşulu köylü bir teyzenin atı kadın zaten feryat ediyor orada bütün trafik durmuş kadına yol vermiş motorcu da hayvan gibi son süratbasmış gidiyor nereye gidiyorsa?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet olarak trafikte herhangi bir taşıt sürme kabiliyetimiz yok. bizim trafik kazalarının emsallerini yüksek ihtimal votkasız gezmeyen RUSYA da görebiliriz.. Bizim trafikten neden adam olmaz ?

1) Sürekli en önce ben olmalıyım öndekini mutlaka ben geçmeliyim şeklinde araç kullanımı.
    2) Takip mesafesi diye bir fizik kuralı olayı varken öndeki aracın kıçına kadar girmek.
    3) Taşıtın kapasitesi , fren meselesi vs dikkat etmeden Allah ne verdiyse canını çıkarmak.
    4) Kırmızıda geçmek, geçiş önceliği ne ki?
    5) Hatalı sollama & sağlama, makas atma.
    6) Arabaya lastik almama , bakımını yaptırmama..
    7) Araba & motor alırken bu kaç beygir kaç basıyor ( örn. R25 le 190 gördüm geyikleri )
    8) 5 bin km. düşük cc kullanan kabiliyetli gencimizin prof eğitim falan almadan 600 lük ( genelde ss ) bakınması.. İlk kazasındada şanslı ise sadece kolunu bacağını kırması..
    9) Saygısız ve malesefki matematik algısı zayıf bir toplum olmamız.. ( örn. Doblo düz yolda takla atmaya meyilliyken dobloyla gazlamaya çalışmak gibi )

vs.vs.. Velhasıl bu kazalar bilinç seviyesi ile eşdeğer orantılı azalır & artar..
    Yıllar önce davarın biri TEM'de Hürriyet'in orada kaza yapmış kendi ev ailesinden 2 kişi ölmüştü. Davar diyorum çünkü aynı adam 1-2 yıl önce aynı yerde yine kaza yapmış ve ucuz atlatmış. Bahsettiğim yer yaklaşık 90 derecelik bir dönüş ve otoban. Adam diyor ki "yolu bozuk yapmışlar böyle yol mu olur? (haklılık payı var burada ama)ben burada geçen sene de kaza yaptım" ulan andaval herif geçen sene de kaza yaptım deyip sabıkalı viraja daha kolay takla atan bir araçla girip daha büyük kaza yapmanın izahı var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vezneye kocaman yazdım İKİ KİŞİDEN FAZLA GİRMEK YASAKTIR diye, buna rağmen giriyorlar. Okumuyorlar yazıyı. Okumaya karşı alerjik reaksiyon gösteriyorlar adeta.
    ben bişey sorup çıkacaktım da

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:56 ----------

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bisey dicem: Facebookta ve baska yerlerde de paylasildi bu konu. %99 ata uzulmus motorcu da davar. Bir kisi de demedi ki ben de emniyet seridinde boyle gidiyorum. Ama ben her gun emniyet seridinde veya sagdan bunun gibi yardiran yuzlerce adam goruyorum.

Hepiniz motosiklet egitmeni misiniz sagdan 40la mi gidiyorsunuz hep nasi oluyor bu isler?
    ben de emniyet şeridinden gidiyorum iş çıkışı istanbul'da emniyet şeridini kullanmazsan o motor altında kor gibi yanar muhtemelen sen de 1 saat sonra ayıyla güreşmiş gibi yorgun argın yığılıp kalırsın bir yerde ama mesele şu sağına soluna dikkat edeceksin tem kilitlenmişken 110-120 km ile emniyet şeridinden gidersen ölüme hiç olmadığın kadar yaklaşabilirsin. Sağını solunu kontrol et ve solda biraz mesafe bırakarak makul bir sürat ile devam edersen sorun olmaz. Bu herif bildiğin davar gibidavranmış.
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)