Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Maske takmayan motosiklet sürücülerine ceza!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Selami27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende takıyorum sadece dururken hafif buğu yapıyor hareket halinde buğulanmaz. Boş yapıyorsunuz.
    Gözlüğümün nasıl ve ne kadar buğulandığını benden iyi bilen biri çıkmış. Asıl sen boş yapıyorsun (bu terimden de nefret ederim, çok aptalca bir ibare - tamam dil yaşayan bir olgu da yaşaya yaşaya buraya geliyorsa yaşamı batsın...); bu seviyesiz mahalle ağzını da git kendi denklerine yap.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:18 ----------

Alıntı ersoyb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu maske niye bu kadar sorun oluyor anlamıyorum. Alışmamaktan olacak herhalde. Yılın on iki ayı havanın sıcak, hatta dehşet sıcak olduğu Uzakdoğu'da özellikle motosiklet kullananlar sürekli maske kullanır.
    Ne büyük tesadüf ki Uzakdoğu'daki bu elemanlar hep jet kask kullanıyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun olması kapalı kaskta maske durmaz derdimiz bu en azındn benim öyle uzak doğuda kapalı kask takan kaç kişi var? ya yarım ya da hiç yok.
    Bunun yazıldığını şimdi gördüm. Yukarıda ben de o şekilde cevap vermiştim, görseydim bir daha tekrarlamazdım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Hep boynuma taktığım buff'ın bir gün beklentiden fazlasını vereceğini biliyordum

Kaskı çıkar, Buff'ı burnuna kadar çek .. işlem tamam ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kendi kararımla kapalı kask içine maske takıyorum. Hatta markete vs. kaskla giriyorum.
    Adamın biri markette kapalı kask + maske ile karşısına çıkınca korktu.
    "hasbinallah" çekip söylene söylene gitti.

Kapalı kaskta maske takmak yaşıma rağmen sorun oluşturmuyor. Fakat, kaskı çıkarırken bazen maske düşüyor.
    En iyisi buff kullanmak.

Yurdum insanının covid-19 önlemleri zengin bir çeşitlilikte.

- "covid bize racon kesemez" diyenler; Kask yok. Maske yok. Polis ceza yazarsa isyaaaann.

- "covid'e ayvallah. Kask neyin dokanıyo" diyenler; Maske var. Kask yok. Polis ceza yazarsa itiraz var.

- "O kadar da değil" diyenler. Kask var. Maske yok.

- "Ceremesi neyse çekicez" diyenler. Kask var. İçte buff veya maske var.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendi kararımla kapalı kask içine maske takıyorum. Hatta markete vs. kaskla giriyorum.
    Adamın biri markette kapalı kask + maske ile karşısına çıkınca korktu.
    "hasbinallah" çekip söylene söylene gitti.

Kapalı kaskta maske takmak yaşıma rağmen sorun oluşturmuyor. Fakat, kaskı çıkarırken bazen maske düşüyor.
    En iyisi buff kullanmak.

Yurdum insanının covid-19 önlemleri zengin bir çeşitlilikte.

- "covid bize racon kesemez" diyenler; Kask yok. Maske yok. Polis ceza yazarsa isyaaaann.

- "covid'e ayvallah. Kask neyin dokanıyo" diyenler; Maske var. Kask yok. Polis ceza yazarsa itiraz var.

- "O kadar da değil" diyenler. Kask var. Maske yok.

- "Ceremesi neyse çekicez" diyenler. Kask var. İçte buff veya maske var.
    şu virüs kışın gelseydi keşke. o zaman sıkıntı olmazdı kask+maske yada buff
    since 1987

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı admin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antalya'da akılalmaz bir görüntü ortaya çıktı. Yabancı uyruklu 3 kişinin aynı motosiklete binerek yaptığı tehlikeli yolculuk bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. Yolcuların yakın bir şekilde oturmalarına rağmen koronavirüse karşı önlem olarak maske takması ise dikkat çekti.
    SURİYELİ DEMİYORDA...

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Dün akşam Halkalıdan, Basın Eksprese yarım kask ve ağzımda maskeyle çıktım. Yanımda ne buf, nede bandana vardı. O yüzden kalsın dedim maske.

Yol açık, saatte 90'la AHL'ye doğru ilerliyorum. Birara karşıdan fena rüzgar darbesi geldi. Maske tabi yapışıyor ağza. Maskenin tadı, kokusu iğrenç. Nedenide gerçek cerrahi maske olması.

Çok afedersiniz miğdem bulandı. Dörtlüleri yakıp, kenara yanaştım, indirdim maskeyi öyle devam ettim.

Özetle yüksek hızlarda, buff veya bandana maskeden daha güvenli. En azından ben öyle düşünüyorum. Cerrahi maske rüzgarda ağzımıza yapışıp, bu kez hasta değilsek bile bizi tehlikeye sokuyor.

Sırf motosiklette kullanmak için, nano maske denen ama nanoyla alakası olmayan, don kumaşından yapılma siyah maskelerden aldım. İçerisine kağıt mendil koyarak, rüzgardaki etkisini deneyeceğim. Bir tv programında bu şekilde kullanılabileğini söylemişlerdi.

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskla petrole girdim,kaskın çenesi açıktı.Maskesiz almıyoruz dedi görevli.Birden farkettimki kafamda kask var.Kask ile maskeyi aynı anda nasıl takabilirim düşüncesine kapıldım.Saçmalık.Kaskın çenesini kapattım.Böyle olurmu dedim.Görevliolur dedi.

Kask zaten kafamı komple kapatıyor.Çokfazla boşalan yok.Havada sıcak.Nefesimde buhu yapıyor.Birdemaske taksam nefes alamam.Bu maske saçmalığı gına verdi.Çoğunluğun taktığı maske sadece göstermelik.Zerre koruduğuna inanmıyorum.
    Maske insanı korumaz virüs kapmış insanlardan başkasına bulaşmasın diye maske takılır
    espresso bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maske insanı korumaz virüs kapmış insanlardan başkasına bulaşmasın diye maske takılır
    Maske, takan kişiyi koruyor. Ama en fazla %30 oranında koruyor. Eğer hasta olan kişide maske var, sizde yoksa %95 oranında korunmuş oluyorsunuz.

2. Sayfada bununla ilgili bir resim var.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekşide 2 postum gg gerekçesiyle silindi, biri Emine'nin çantası ile ilgiliydi.
    O yüzden şaşmıyorum.

Balaklava taksanızda mı yasak?
    Hakkaten. Ben balaklavayla sürüyorum. Durdurup bir de maske sormazlar herhalde ??
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben bir kaç gün önce bir haberde okudum bisiklet kullananlara maske zorumlu değil diye.Yoksa bisiklete serbest motosikletemi yasak.Yada arabada tek giderken maskeyi çıkardık diye cazamı yazacaklar.

İyice şaşarıdılar heralde.Kasa tam takır nereden para toplasak kar diyorlar.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem...lu-mu-5885773/

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Amma geyik dönmüş yahu. Buff varsa boynunuzda kimse ceza falan yazamaz konuyu boşuna uzatmayın Aylardır yürüyüşlerimde maske yerine buff kullanıyorum.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Motosiklette maske arayacaklarına kadar kask arasınlar.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Anladığım kadarıyla kask takmadığı halde maske takmayanlara yazılmış arkadaşlar.Çünkü zaten fullface kask takan bi adam vizörünü de kapatırsa o saçma kağıt maskeden 20 kat daha iyi korumuş olur kendini.
    Ben cebimde maskeyi taşıyorum inip kaskı çıkarınca maskeyle devam.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Motosiklet üzerindeyken arkamdaki artçı da maske vardı bende fullface kask vardı ama ceza yazdılar itiraz etsem ceza geri çekilir mi?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)