Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu’nun hayat hikayesi film oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Türkiye'nin ilk motor sporları dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun hayat hikayesi film oldu.

Dünya Supersport Şampiyonası’nda Türkiye’ye 5 dünya şampiyonluğu getiren, başarılarıyla genç sporculara ilham veren efsane eski Red Bull sporcusu Kenan Sofuoğlu’nun hayatını konu alan bir belgesel çekildi. Sofuoğlu’nun yaşadığı zorluklardan şampiyonluklara uzanan yolculuğunu anlatan, Red Bull Media House prodüksiyonu ‘Köklere Dönüş’ belgeseli, 19 Mayıs Salı günü Red Bull TV’de yayınlanacak.

Türkiye’nin ilk motor sporları dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun hayatı belgesel oldu. Efsane eski Red Bull sporcusu Sofuoğlu’nun yaşadığı tüm zorlukları, mücadelesini ve 5 dünya şampiyonluğunun öyküsünü canlı tanıkların anlatımlarıyla aktaran Köklere Dönüş isimli belgesel, 19 Mayıs Salı günü Red Bull TV’de yayınlanacak.

Red Bull Media House yapımı 26 dakikalık belgesel, Kenan Sofuoğlu’nun ‘Hayatım’ dediği yarış pistinde başlıyor. Annesi, eşi, ailesi, arkadaşları ve eski takım direktörlerinin de anılarını paylaştığı belgeselde, Kenan Sofuoğlu’nun doğduğu ve büyüdüğü Sakarya da önemli bir yer tutuyor.

YENİ ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRİYOR
    Kariyerinde ilk kez 2007 yılında, bitirebildiği tüm yarışlarda podyuma çıkarak Dünya Supersport Şampiyonası’nda mutlu sona ulaşan eski Red Bull sporcusu Sofuoğlu, 2010 yılında bu başarısını tekrarlamayı başarmıştı. Kariyerinin 3. Dünya şampiyonluğuna 2012 senesinde ulaşan Kenan Sofuoğlu, 2015 ve 2016 yıllarında da birinciliği kimseye bırakmamıştı.

2018 yıllında emeklilik kararı alan Sofuoğlu, Türk motosikleti için çalışmaya devam etti. Kenan Sofuoğlu, halen Türkiye’yi uluslararası arenada temsil etmek üzere yeni şampiyonlar yetiştirilmesine katkıda bulunuyor. Bu isimlerin başında da Red Bull sporcuları Toprak Razgatlıoğlu, Can ve Deniz Öncü geliyor. Red Bull’un desteğiyle 2015 yılında Avrupa Superstock Şampiyonası 600 şampiyonu olan Toprak Razgatlıoğlu, Kenan Sofuoğlu’nun yönlendirmesiyle Dünya Superbike Şampiyonası’na geçmiş ve 2019’da da Fransa’da üst üste iki yarış kazanarak yılın en iyi bağımsız sürücüsü seçilmişti. Toprak, sadece ilk etabı yapılabilen Dünya Superbike Şampiyonası’nda bu sezon bir birincilik bir de ikincilik elde etmişti.

2018’de Red Bull MotoGP Rookies Cup’ta şampiyon olan Can Öncü ise 2018’de de Valencia’da yarış kazanarak Moto GP tarihinin yarış kazanan en genç pilotu unvanını almıştı. Can Öncü Red Bull’un desteği ve Kenan Sofuoğlu’nun yardımlarıyla Turkish Puccetti Racing Team bünyesinde Dünya Supersport Şampiyonası’na yarışmaya başladı. 2017’de Asya Yetenek Kupası’nda şampiyon olan Deniz Öncü ise Red Bull KTM Tech3 takımıyla Moto3’te şampiyonluk mücadelesi verecek.

Kaynak: Sözcü Gazetesi

Red Bull TV Uygulaması

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    motosiklet yarışlarının ilk basamağı olan bir bölümde çoluk çocukla senelerce yarışıp birinci gelen, eski motor sürücüsü yeni senatörün hayatı 26 dk

bende online bir oyunda senelerdir oynuyorum rütbe var vs. bazen ego tatmini için yeni başlayanların olduğu maçlara girip dağıtıyorum ortalığı, herkes ooo abi fena oynutosun falan diyo. onun gibi bişey bu adamın yaptığı
    cıbılduck, BIYIKLI, fatih.met ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Reisin de hayatını çekmişlerdi, sinemalarda bedava gösterilmesine rağmen çok az ( laz kit e yakın bir seviye de az) izlenmişti. O geldi aklıma... Bir ropörtajın da moto gp ye neden katılmadığını anlatıyor. Ben dinledim, yanlış anlamış olabilirim, " Maçam yemedi diyor" kendi ağzınla sanki... şahsi görüşüm bu .. Siz de bulun o ropötajı görüşünüzü belirtin... Yarıştığı çoluk çocuk kategorisinde filme konu olacak ne başarı var bilemedim ben....
    cıbılduck, birbilent ve yigozya bunu beğendiler.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet yarışlarının ilk basamağı olan bir bölümde çoluk çocukla senelerce yarışıp birinci gelen, eski motor sürücüsü yeni senatörün hayatı 26 dk

bende online bir oyunda senelerdir oynuyorum rütbe var vs. bazen ego tatmini için yeni başlayanların olduğu maçlara girip dağıtıyorum ortalığı, herkes ooo abi fena oynutosun falan diyo. onun gibi bişey bu adamın yaptığı
    Güzel bir açıklama ama işte ülkemizde başarı o kadar az bulunan bir şey ki , elinde bayrak tutup 1. oldu denilenlere alkış tutuyoruz. Aslında yaptığımız kötü bir şey değil ama hedefimizi küçümsüyoruz. Aslında Kenan için büyük zekice bir şey. Motogp de olsaydı ve bu başarısızlıkla kimse adını bile anmazdı. Ama 600rr ile güzel reklam yaptı
    yigozya bunu beğendi.
    TATOĞLUBİLİŞİM

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Öyle veya böyle ülkemizin ismini uluslararası yarışlara taşımış ve temsil etmiş birini nasıl bu kadar acımasızca eleştiriyorsunuz anlamakta zorlanıyorum. Kusura bakmayın da siz yurt dışında ülkenizi temsil ettiniz mi hiç? Politikasını eleştirin, iktidar yalakalığını eleştirin, ama yaptığı herşeyi de çöpe atmayın yahu. Çöpe atılacak şeyler değil çünkü. Biraz denge, azıcık insaf...
    wing41 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buralar karışır.

Kenan Sofuoğlu düz bir açı ile baktıgımızda evet oldukca başarılı bir yarışcı idi, bayrağımı cok zaman dalgalandırdı. Emin olun bunu yapmış olması bile tebrik gerektiren birşey.

Profesyonel ya da az bucuk bu camiadan anlayan bir acı ile baktıgımız zaman ise evet başarıları var ancak kendınden cok daha tecrübesiz ve kücüklerin oldugu bir ligde başarılı olmak profesyonel açıdan EFSANE sıfatına yakışacak birisi gelmiyor bana. Başarılı mı evet? Böcekler arasında bir Tanrı kendisi. Bunu inkar edemeyiz.

Fİlm konusuna gelince, konuyu okudugumda BELGESEL oldugunu fark ettim, arada fark var. Belgesel son derece mantıklı cunku adamın başarıları var, film olacak kadar başarısı var mı dersen, ı ıh.
    yigozya bunu beğendi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle veya böyle ülkemizin ismini uluslararası yarışlara taşımış ve temsil etmiş birini nasıl bu kadar acımasızca eleştiriyorsunuz anlamakta zorlanıyorum. Kusura bakmayın da siz yurt dışında ülkenizi temsil ettiniz mi hiç? Politikasını eleştirin, iktidar yalakalığını eleştirin, ama yaptığı herşeyi de çöpe atmayın yahu. Çöpe atılacak şeyler değil çünkü. Biraz denge, azıcık insaf...
    abi ilk başarısında helal olsun dedim (ki o zamana kadar doğru düzgün sponsoru bile yoktu)
    sonra sponsorluklar falan derken 2 kez dünya şampiyonu, ooo süper lan bu adam dedim valla helal olsun. daha üst basamaklara taşımalı bu performansı dedim.

ama adam birinci sınıfı tekrar tekrar bitirip taktir belgesi getiriyor sanki gibi gelmeye başladı.

herkes bunun farkına varmaya başlayınca komple çekildi yarışlardan. sonrada senatör oldu falan işte (bunu yapmasaydı belki bukadar irite olmayacaktım bu adama)

eleştirmek en doğal hakkımız. Bir filme gittiğimde de eleştiririm, bir lokantada yemek yediğimde yemeği de eleştiririm. Kimsede bana git o filmi sen çek ozaman veya yemeği sen yapta biz yiyelim diyerek gelemez.

defalarca aynı yemeği yapan bir aşçı bile çıtasını her seferinde yükseğe taşırken bu adamın yaptığı nedir?
    MekoZeko ve birbilent bunu beğendiler.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Reisin de hayatını çekmişlerdi, sinemalarda bedava gösterilmesine rağmen çok az ( laz kit e yakın bir seviye de az) izlenmişti. O geldi aklıma... Bir ropörtajın da moto gp ye neden katılmadığını anlatıyor. Ben dinledim, yanlış anlamış olabilirim, " Maçam yemedi diyor" kendi ağzınla sanki... şahsi görüşüm bu .. Siz de bulun o ropötajı görüşünüzü belirtin... Yarıştığı çoluk çocuk kategorisinde filme konu olacak ne başarı var bilemedim ben....
    gerçekten maçam yemedi diyor ise saygı duyarım.
    aksi halde çoluk çocuk kategorisinde yıllarca yarışması kabul edilebilir değil.

Herkesin her şeyi eleştirme hakkı var.

Eleştiri yaparken:
    Nesnel,
    Gerçekçi,
    Tarafsız olmak zorundasınız.

Öbür türlü yapılan eleştiri değil, lakırdı olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    eleştirmek en doğal hakkımız.
    Tabii ki. Açıkçası benim yaptığım da sizin eleştirinizi eleştirmekten başka bir şey değil.

Belli noktalarda siyaset üstü düşünebilmemiz lazım bence. Sofuoğlu'nun başarılarının neredeyse mahalleler arası futbol turnuvası seviyesine indirgenmesi bence bariz bir körlük. Bu körlük, bir açıdan, "ne yaparsa yapsın ben liderimi desteklerim" diyen malum tiplerin körlüğünden çok da farklı değil. Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilmemiz lazım, her ne kadar şahsi görüşlerimiz ve bakış açımızla örtüşmese de.

Şahsen Sofuoğlu'nun bir yalaka olduğunu düşünmekteyim, daha önce sebepleriyle belirtmiştim. Ancak bu görüşüm, sporundaki başarılarını hiçe saymamı gerektirmiyor. Tamamen özgür olduğumuz siyasi tercihlerimizdeki farklar, ve hiç birimizin bağışık olmadığı şahsi zaaflar, kendisinin başarılarını takdir etmeme, hatta bir Türk vatandaşı olarak onlarla övünmeme engel olmamalı... Milli bir değerimiz kendisi.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    ben de üzerine çok gidildiği kanısındayım
    karakter olarak olmasada metin oktay ve ya can bartu kıvamında düşünülebilir bir messi değil ama sonuçta ilk
    iyi niyetli olarak ta motosiklet sektörü için birşeyler yapmaya çalışıyordur muhtemelen ama eziyorlardır onu orada

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hasmet hocam, hatalı bir bakış açısı.

Bir kişiyi eleştirmek için onla aynı yeteneğe sahip olmak ya da ondan iyi olmak gerekseydi dünya üzerinde ne sinema eleştirmeni ve sanat eleştirmeni ne de futbol eleştirmeni diye bir meslek olurdu.

Şahsi fikirlerimiz doğrultusunda bilgimiz var ise eleştirebiliriz. Kenan ın durumu malum, takdir ediyor muyum evet ancak abartıldığını ve şişirildiğinin herkes farkında. bunu eleştirmek için motogp ye katılmam gerektiğini sanmıyorum.
    izzmarit, birbilent ve yigozya bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten maçam yemedi diyor ise saygı duyarım.
    aksi halde çoluk çocuk kategorisinde yıllarca yarışması kabul edilebilir değil.
    iŞTE RÖPORTAJ;

https://www.youtube.com/watch?v=6sfq7Im8B6o

1. dk dan sonra neden yemediğini anlatıyor... Kendi ağzıyla "1. olamazdım, kimsede beni umursamazdı" diyor. Kendi 32 yaşındaymış, 25-26 yaşında çocuklar 2. olmuş. Kendinden sonraki en büyükte 28 yaşındaymış... abartıyor diyen 1 ila 3. dakikalar arasını dinler. Adam kendi ağzıyla Yemedi diyor işte abartı yok
    izzmarit bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir kişiyi eleştirmek için onla aynı yeteneğe sahip olmak ya da ondan iyi olmak gerekseydi dünya üzerinde ne sinema eleştirmeni ve sanat eleştirmeni ne de futbol eleştirmeni diye bir meslek olurdu.

Şahsi fikirlerimiz doğrultusunda bilgimiz var ise eleştirebiliriz. Kenan ın durumu malum, takdir ediyor muyum evet ancak abartıldığını ve şişirildiğinin herkes farkında. bunu eleştirmek için motogp ye katılmam gerektiğini sanmıyorum.

Hasmet, "Yurtdışında Türkiye'yi temsil etmeyen, Sofuoğlu'nu eleştiremez" demiyor. Yurtdışında ülkeyi temsil etmenin zorluğuna dikkat çekiyor.

Yurtdışında ülkeyi temsil etmenin zorluklarının farkında mısınız? Onca masraf, sponsor arayışı, sponsorlarla ilişkiyi sürdürebilme zorunluluğu vs.
    Bu tür şeyleri yaşamadığımız için zorluklarını bilmiyoruz ve bol keseden sallıyoruz.

Ve bu zorlukları görmeden, nesnel şartları tartmadan, tarafsız olmadan konuşmak ne yazık ki eleştiri olmuyor.

Motosikleti
    Bajaj >Pulsar 200NS
    seni lamborcu motorcu senii
    yigozya bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Katılıyorum. Gerçi amacım olayın zorluğuna ithafendi, sonuçta birilerinin size milyonlarca dolar yatırım yapmasını sağlamak çok da küçümsenecek bir kazanım değil. Ama daha çok yazdığınız gibi anlaşılıyor malesef.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600

onu bazen bende yapıyorum, 5 yıldır world of tanks oynuyorum, son seviye tanklar baya var ama bazen orta seviyede yada daha alt seviyelerde gelişmiş mürettebatlar ile yeni başlayanların arasında savaş yapıyorum. tabi çömezler tecrübesiz olduğu için pek kafa tutamıyorlar, ama tabi çıkıp bununla böbürlenmiyorum o da bizim farkımız.

ben ne motogp den anlarım ne de süperbike yarışları mıdır hiç birinden anlamam ama denildiği gibi "birinci oldum" demek için alt liglerde oynamak bence sportmenliğe yakışır bir hareket değil.

eleştirmemizi kınayanlar bence ahlak değer çitalarını gözden geçirmeli, zira motogp yarışıpta 9. olmuş denilmesi benim için yine gurur verici olurdu, sürekli alt lig oynayıp dünya şampiyonu olacağına sportmenliğe yakışır bir şekilde kendi sikletindekilerle yarışıp 6. oldum demesi bana daha bir gurur verirdi, başkalarını bilmem.

siz buyrun kenanınız ile gurur duyun, ben daha çok onun bu mütevaziliğe ve sportmenliğe aykırı ve siyasal görüşüde bu işe bulaştırması yüzünden ondan utanıyorum, sizler gurur duyarsınız o sizin düşünceniz. bence yanlış.
    murat1903, birbilent, yigozya ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kenan'ı günahım kadar sevmem ama burada yazılanları okuyunca hayret ediyor insan. İstanbul Park'ta bizzat kendisini izlemiş biri olarak motosiklet kullanmasına hayran olan birisiyim. Ki aldığı onlarca birincilik ve birden fazla kez şampiyon oluşu ne kadar iyi bir sürücü olduğunu kanıtlıyor.

Hayatınızda bir kere piste çıkıp SS kullandınız mı bilmiyorum ama işkembeden sallamak hoş olsa gerek. Yoksa kendinden küçük çocuklarla yarışıyormuş vs. Rossi'yi de eleştirsenize neden motogp ile yetiniyor, yeni bir sınıf yaratsın Rossi GP olsun. İnsanlar oraya katılsın. Kendinden 14 yaş küçük marquez'le neden aynı ligde yarışıyor. Böyle mantık olur mu? Zeka oyunu mu bu sürekli oyunun zorlaşması lazım. Enteresan..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bakın yukarıda biri demiş, film eleştirmek için film yönetmiş olmak gerekmiyor.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fıkra bu kadar...

yigozya, fatih.met, birbilent ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)