Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Plakalarını gizleyen motorcular polis denetimine takıldı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğin otobanda, ama yeşil olan değil mavi olan otobanda, eskişehir yolunda şehirden en az 30 km uzaklıkta bomboş bir arazide
    123 KM ile 1002 TL ceza yedim.
    arkamda 118d bmw geldi ve 127 km ile 288 TL ceza yedi.

"hak hukuk adalet dedim, devlete para lazımmış vasifemizi yerine getirdik dedim"
    instagramdan paylaştım. ve hakkımda soruşturma açıldı, sebep ise " kamu görevlisine hakaret "

sonra içimden epey şeyler dedim, ama artık dışıma vuramıyorum
    İntagramda paylaştın diye kamu görevlisine hakaret soruşturması açtılar demek. Tabi canım kesin sebepsiz yere açmışlardır
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Scrambler
    İyi olmuş, keşke denetimleri sıklaştırsalar, plakayı kapamak, gizlemek neymiş, hırsızlar, itler uğursuzlar gizler plakayı, Neymiş köprüb
    ücreti fazlaymış, geçmeyeceksin o zaman, bunun vergi kaçırmaktan yada alelen hırsızlık yapmaktan hiç bir farkı yok. Hiç bir şekilde de dürüst namuslu insanların savunacağı bir şey değil.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı BoraKara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi olmuş, keşke denetimleri sıklaştırsalar, plakayı kapamak, gizlemek neymiş, hırsızlar, itler uğursuzlar gizler plakayı, Neymiş köprüb
    ücreti fazlaymış, geçmeyeceksin o zaman, bunun vergi kaçırmaktan yada alelen hırsızlık yapmaktan hiç bir farkı yok. Hiç bir şekilde de dürüst namuslu insanların savunacağı bir şey değil.
    plaka gizlemeyi savunmuyorum ama devletin organizmalarıda benden para çaldı , en kısa mesafe içinde çıkış yaptığım halde en uzak otoyol ücreti kilitledi hemde defalarca , itiraz maili attım aradım sonuç yok , köprülerden geçerken motosiklet yerine otomobil ücreti tahsil ettiğide oluyor , o farkları geri alabilen var mı ?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plaka gizlemeyi savunmuyorum ama devletin organizmalarıda benden para çaldı , en kısa mesafe içinde çıkış yaptığım halde en uzak otoyol ücreti kilitledi hemde defalarca , itiraz maili attım aradım sonuç yok , köprülerden geçerken motosiklet yerine otomobil ücreti tahsil ettiğide oluyor , o farkları geri alabilen var mı ?
    Bir keresinde motosikletimin HGS kayitlarinda Adana-Nizip otoyolu giselerinden otomobille gectigim gorunuyordu, ki Iznik'ten doguya gecmedim henuz motosikletle Itiraz maili attim, duzelttiler. Kontrol ettim duzeltip duzeltmediklerini de.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Beter olsunlar. Kimliğini gizleyen kişi benim gözümde suç işleyip kaçan kişidir.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Tüküren adama gelişine bir yumruk atasım geldi.
    Sonra onun seviyesine inmekten vazgeçtim.
    Lama mısın sen azıcık insan ol ya.
    Gerçekten içler acısı halimiz.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir keresinde motosikletimin HGS kayitlarinda Adana-Nizip otoyolu giselerinden otomobille gectigim gorunuyordu, ki Iznik'ten doguya gecmedim henuz motosikletle Itiraz maili attim, duzelttiler. Kontrol ettim duzeltip duzeltmediklerini de.
    Yazmayi unutmusum otomobilim de yok

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Abi tükürmemiş, kusmuş, içindeki kötülükleri dışarı salmış resmen.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Dayı yüzüme geldi napıyosun ya

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğin otobanda, ama yeşil olan değil mavi olan otobanda, eskişehir yolunda şehirden en az 30 km uzaklıkta bomboş bir arazide
    123 KM ile 1002 TL ceza yedim.
    arkamda 118d bmw geldi ve 127 km ile 288 TL ceza yedi.

"hak hukuk adalet dedim, devlete para lazımmış vasifemizi yerine getirdik dedim"
    instagramdan paylaştım. ve hakkımda soruşturma açıldı, sebep ise " kamu görevlisine hakaret "

sonra içimden epey şeyler dedim, ama artık dışıma vuramıyorum
    Devletin gözünde motosiklet, sokak arasındaki mobilet, moped, cg tarzı şeyler ve bu yüzden böyle aletlere göre hız sınırını belirlemişler. Şimdi bu mevzuat kaç senesinde çıkmış acaba? O zamanlar otobanlarda at arabasına geçiş izni vardı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:23 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi o tüküren adama bişi derdim de @angrypower gelip bana motorcu düşmanı der.
    Yahu o tüküren insan değil. Motor değil, uçak kullansa da gene aynı. Ayrıca bende paketçi tayfayı ve şirket motoru kullanan kuryeleri sevmiyorum. Bunu motorcular die genellemiyorum.
    azizsele bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..........Devletin gözünde motosiklet, sokak arasındaki mobilet, moped, cg tarzı şeyler ve bu yüzden böyle aletlere göre hız sınırını belirlemişler.......
    hangi devletten bahsediyorsun
    dünyada birçok devletin trafik kanununda motosiklet hız sınırı otomobilden düşük , zaten bizimkilerin konu hakkında bir araştırması vs yoktur herhalde , dünyada böyleyse bizdede öyle olsun mantığında işlenmiştir..

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüketici hakları hakem heyeti çözer işinizi...

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.Mart.2005 trafiğe çıkışlı aracıma, 6 yıl sonra 27.Şubat.2005 te kaçak köprü geçişi ve Tem kullanım cezası gelmişti. Üstelik kaçak geçiş saatlerine bakınca, o yolu kesintisiz 180 le almam gerek.

Eğer kitledikleri ceza 27.şubat yerine 27.mart olsaydı eli mahkum ödeyecektim o cezayı...

Kimbilir kimlerin ahını alıyorlar böyle...

Motosikleti
    MT-07
    hangi devletten bahsediyorsun
    dünyada birçok devletin trafik kanununda motosiklet hız sınırı otomobilden düşük , zaten bizimkilerin konu hakkında bir araştırması vs yoktur herhalde , dünyada böyleyse bizdede öyle olsun mantığında işlenmiştir..
    Yanlış anlaşıldım herhalde. Savunduğum nokta; motosikletler ile arabaların hız sınırlarının eşitlenmesinin sağlanmaması. Araba 120’den sonra ceza yerken ben 100’le ceza yememeliyim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Çok saçma bir kural. Niye motosiklet arabadan yavaş gitmek zorunda? Hayır aynı trafikte seyreden iki araç için farklı kurallar olması saçma ilk başta...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eskiden herşey bir başkaydı, polisler Hulusi Kentmen gibi babacandı, yeni jenerasyon polislerin affı yok, veriyorlar küsküyü. Eds yoktu, Gbt sorgulamaları şimdiki kadar kolay değildi. Hiçbirşey online değildi. Şu an adamlar TCKN'den herşeyini görüyorlar. 1990'lı yılların sonunda kız arkadaşımdan dönerken polis çevirmişti, sadece kimliğim var mı yok mu ona bakmışlardı. Hayatınızın bir döneminde kriminal bir hayata mecbur kalmışsanız, o dönem, bu dönem olmamalı.
    azizsele bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok saçma bir kural. Niye motosiklet arabadan yavaş gitmek zorunda? Hayır aynı trafikte seyreden iki araç için farklı kurallar olması saçma ilk başta...
    aslında kamyonlarada hız sınırı olması çok saçma , 400 bg motorları ramazan davulu gibi de fren diskleri var :D
    azizsele bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Gazeteci eğer fazla yapıştıysa, ki öyle görünüyor, tükürüğü hakketmiştir bence. Tüküren canlı, evet öküz olabilir, ama haberlere çıkmak zorunda mı? Polis bir yandan konuşuyor, ki dinlemek zorunda, gazeteci de diğer yandan. Yanlış. Polisle işini bitirdikten sonra "soru sorabilir miyim?" diye izin isteyip çeksinler. Böyle dayatma olur mu?

Velhasıl öküzün eliyle de olsa sosyal adalet yerini bulmuş insanların özel alanına saygı duymuyorlarsa da en azından tükürük mesafesinin uzağından çekmeyi öğrenmiştir keçiler.
    espresso ve azizsele bunu beğendiler.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Burdaki herkes 600cc ve üstü racing bi motora binse kesinlikle ama kesinlikle plakasını katlar, gizler...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdaki herkes 600cc ve üstü racing bi motora binse kesinlikle ama kesinlikle plakasını katlar, gizler...
    Hea. Demekki benim plakam reyzink olmadığı için açıkta duruyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)