Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motobike İstanbul 2020 Ziyaretçi Rekoru Kırdı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Benim son fuar ziyaretimdi,hiç bir faydasını görmedim.Ne indirim var ne de etkinlik vs.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam çok haklısın ama birde şu açıdan düşün; bazıları da o fuara girip yeni R 1250GS adventure ye 210bin tl şakkadanak verip satın alabiliyor

Şimdi 40tl giriş bize pahalı gibi gelirken bir kesim de Takır takır yeni GS satın alıyor.

Acaba "fuar girişi mi pahalı yoksa biz mi fakiriz?" sorusuna felsefi yaklaşımda bulunup sizi bu sorunsalı buzlu viski eşliğinde tartışmaya davet ediyorum

Keşke fuar girişi 100tl olsa ama yeni africa twin adventure da fuara özel 50bin tl fiyata satılsa
    Buzlu viski sevmem, hatta viskiyi sevmem, mesai saatleri içinde olduğumdan çay eşliğinde tartışabilirim şu an için
    210 Bin TL şakkadanak verebilen adamların bizim ülkemizde var olması sizin de dediğiniz gibi bizim fakirliğimizi tescillemiş oluyor bir nevi.
    Fakat, bizim fakirliğimizden ziyade, zaten o fuarı düzenlemek için katılımcı firmalardan belirli bir ücret almışsın, sponsorlardan para almışsın, kısacası satış/reklam yapıp kâr elde edecek tüm firmalar zaten parayı yatırmış hesabına. Ben son kullanıcıyım, sadece tek avantajı tüm markaları bir arada görmek olan bir organizasyon için 40 TL ödemek bana ülkemiz ekonomisi şartlarında pek mantıklı gelmiyor.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fakirlik kokusu aldım geldim, merhaba.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değil de buji dediğin 5-10 lira birşeydi ya. 70-80 liraya buji mi olur ?
    Shrieker bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakir fakirin halinden anlar ama konuya bir zengin de gelsin ki onların bakış açısından hayat nasılmış onu da öğrenelim

Siz yine 70e buji buluyorsanız iyi, benim motorun bujileri fabrika çıkış iridyummuş, tanesine 120tl diyorlar. Seti 240tl (motor çift silindir).

Fiyatını duyunca "aman tanrım" didim.

Fakir fakirin halinden anlar ama konuya bir zengin de gelsin ki onların bakış açısından hayat nasılmış onu da öğrenelim

Siz yine 70e buji buluyorsanız iyi, benim motorun bujileri fabrika çıkış iridyummuş, tanesine 120tl diyorlar. Seti 240tl (motor çift silindir).

Fiyatını duyunca "aman tanrım" didim.
    Benimkiler iridyum değil allahtan, lakin 4 adet lazım

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 3 buji 86 lira. 3 bin km sonra 20 bin agır bakımına sokacağım 400 lira.

400 liraya benim mondial'in baştan tasarlar tamamını yenilerdim
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Ben cuma günü geldim fuara bence çok verimli değildi. Bir çok firma stant açmamıştı. Açanlarda fuara özel indirim falan yapmamıştı. Mesela bir Venom mont beğendim, fuarda 700 liraydı, nette de 700 liraydı. İnternet ile aynı fiyata satılıyordu her şey. Fuara özel indirim vs olması gerekirdi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Fuarda 3 metrelik standın dört günlük kirasını duysanız firmalardan ciddi indirimler beklemezdiniz

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Konuya zengin birini bekliyormuşsunuz duyunca geldim. Şaka şaka Fakirler yine toplaşmış ağlıyormuş bizde yerimizi alalım.
    SuleymanE ve fatih.met bunu beğendiler.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuya zengin birini bekliyormuşsunuz duyunca geldim. Şaka şaka Fakirler yine toplaşmış ağlıyormuş bizde yerimizi alalım.
    Hayır ağlamıyoruz gözümüze birşey kaçtı
    SuleymanE bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Hocam çok haklısın ama birde şu açıdan düşün; bazıları da o fuara girip yeni R 1250GS adventure ye 210bin tl şakkadanak verip satın alabiliyor

Şimdi 40tl giriş bize pahalı gibi gelirken bir kesim de Takır takır yeni GS satın alıyor.

Acaba "fuar girişi mi pahalı yoksa biz mi fakiriz?" sorusuna felsefi yaklaşımda bulunup sizi bu sorunsalı buzlu viski eşliğinde tartışmaya davet ediyorum

Keşke fuar girişi 100tl olsa ama yeni africa twin adventure da fuara özel 50bin tl fiyata satılsa
    yani düzen takır takır alana çalışıyor, çünkü aylık geliri 3 bin lira olanda oraya gitmek isteyebilir ve aylık geliri 30 bin lira olanda oraya gitmek isteyebilir... aylık 3 bin lira alan adam 40 liranın hesabını yapar ama diğeri 250 lira olsa umursamaz...

bu durumda çok kazanandan çok ve az kazanandan az alınmalı yani orantının korunması açısından giriş bileti çok ucuz olmalı ve pahalı oyuncakları satıp çok kazanacak olanlara biraz daha yük bindirilmeli...

yani alma işi kişiye göre olması daha adil olur... şahsen böyle fuarlar ile pek işim olmaz, mankenler dışında ilgimi çeken bir şey olmuyor böyle yerlerde.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyun fıtığını titreşimle düzelteceğim diyorsun yani? Ben olsam 701 Supermoto'ya bakardım, madem egzotik takılacağım...

Şaka bir yana Vitpilen 701 oturuş ergonomisi çok agresif (gidon çok aşağıda, pegler arkaya doğru ve yukarıda), ulaşım amaçlı değil tamamen zevke/eğlenceye yönelik tasarlanmış.

İki sene önce fuarda üzerine bindiğim anı hatırlamak bile boynumu, kollarımı ve belimi ağrıtmaya yetiyor
    Geçenlerde test için almıştım 401 modelini,ne bilek kaldı ne sırt kaldı valla 1 saat içinde pertimi çıkarttı.Mükemmel yakışıklı bir motor,boyuna göre inanılmaz şaşırtan bir gücü var."ulan küçücük motor nasıl böyle çıldırıyor"dedirtiyor.Tamami ile zevk motoru alıcaksın ufak bi geziceksin o kadar.

[IMG][/IMG]
    oialdemir bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Anfibi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde test için almıştım 401 modelini,ne bilek kaldı ne sırt kaldı valla 1 saat içinde pertimi çıkarttı.Mükemmel yakışıklı bir motor,boyuna göre inanılmaz şaşırtan bir gücü var."ulan küçücük motor nasıl böyle çıldırıyor"dedirtiyor.Tamami ile zevk motoru alıcaksın ufak bi geziceksin o kadar.

http://<a href="https://hizliresim.c...9N.jpg</a></a>
    Nasıl anlatsana biraz

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl anlatsana biraz
    Walla pejo 106 ne ise bu motor'da o,tam bir otoban faresi,küçücük motora hayvan gibi güç yüklemişler.Hızlanması mükemmel bir anda rahatça 180 görüyor aletnoluyor ya falan oluyprsunuz.Motosıkletın şekli şemali muazzam ötesi ancak oturunca herşey değişiyor,uzun süreli kullanımda(1 ay 3 ay)koltuk üzerinde duzgun oturamayabilirsiniz.Oturuş pozisyonu aşırı öne yatık,pedler zaten geriye dogru olduğu için kendi yükünüzü bileklerinize ve kolarınıza bindiriyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)