Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Sürücüsü İki Otobüs Arasında Sıkıştı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Mecidiyeköy’de biri park diğeri hareket halinde olan iki halk otobüsünün arasından geçmeye çalışan motosiklet sürücüsü, araçların arasında sıkıştı. Motosikletlinin otobüslerin altında kalmaktan kıl payı kurtulduğu kaza güvenlik kameralarına yansıdı.

Kaza, geçtiğimiz 31 Ocak Cuma günü saat 14.00 sıralarında Şişli Mecidiyeköy Merkez Caddesi üzerinde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, halk otobüsü duraktan yolcu aldıktan sonra seferine başladı. Otobüs bir süre ilerledikten sonra seyir halinde olan motosiklet sürücüsü, hareket halinde ve park halinde olan iki otobüsün arasından geçmeye çalıştı. Ancak iki araç arasında sıkışan motosikletli kontrolü kaybederek yere savruldu. Otobüslerin altında kalmaktan kıl payı kurtulan motosikletli, kazayı hafif sıyrıklarla atlattı.

Motosikletlinin arada sıkıştığını gören otobüs şoförü de durarak gencin yanına gitti. Otobüsteki yolcular ise panik yaşadı. Kaza anı ve yaşananlar otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, otobüs yolcu aldıktan sonra ilerlemeye başlıyor. O esnada bir motosiklet sürücüsü otobüsün yanından geçiyor. Diğer motosiklet sürücüsü ise arada sıkışıyor. Sürücü yere düşerken, otobüs ise duruyor. Araçtan inen şoför, “Ne işin var orada senin?” diye tepki göstererek gencin yanına gidiyor.

Polis ekipleri kazayla ilgili inceleme başlattı.

Kaynak: Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ah be güzel kardeşim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    oraya da girmezsin hani. Ben motorumu araba gibi kullanıyorum abi. arabayla nasıl gidosam onla da öyle. bi en çılgınca şeyim de emniyet şeridi oluyor. Onun dışında böyle aralara girmem kolay kolay.
    espresso bunu beğendi.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Gördüğümüz her boşluktan geçme zorunluluğu mu var?

Şu psikolojiden kurtulmamız gerek. Hiç mi canının kıymeti yok, oradan geçmeye çalışmak nedir? (Ben geçmiyor muyum böyle aralardan, evet geçiyorum. Başıma böyle bi olay gelmediği için rahat rahat yorum yapıyorum.)

Hiç çevre kontrolü yok, hızı nispeten fazla, tek hedef o aradan geçmek. Ok gibi kilitlenmiş kalmış.

Yine de ucuz atlatmış, geçmiş olsun.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Öndeki kuryeyi takip ederek gidiyormuş fakat aranın kapanma hızını hesaplayamamış. Kurye aradan geçmiş bu arkadaş takılmış.

pea ve Anfibi bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Büyük hiç bir aracın sağına gi-ril-mez. Hele otobüs, hele tır, hele kamyon. 1 dakika geç git sağlam git.

Motosikleti
    MT-07
    Bir daha otobüs gördüğünde kafasını oraya buraya sokmaya cesaret edemez. Böylece hayatı boyunca ezilip, ölmekten kurtulmuş olur.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Sahibinden; çiziksiz, yatması kalkması olmayan, boyasız KTM Duke. Dosta gider.
    kaanklky bunu beğendi.

mal.
    bu mallar sadece kendilerini değil bizi de riske atıyor.
    çünkü etrafında kim var hiç umurlarında değil. diğer motosikletlilerin yanından da aynı bu şekilde geçiyorlar. kendi ölse sıkıntı değil de, bizi de öldürecekler.
    geri zekalılar.
    olcaytuna, Siluet... ve kurubuz bunu beğendiler.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Abartılacak bir şey yok,şimdi çocuğa bok atıp şuraya yorum yapan herkesss ama herkess defarca buna benzer aralardan son anda geçmiştir.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    ders çıkarır umarım.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az daha başaracakmış 3-5 cm sola yaklaşsaymış.

kamyon ve otobüs gibi ağır taşıtlara azami dikkat gerekir. düşünce herzaman bu kadar şanslı olamayabilirsiniz. tekerlerin etrafı açık olduğu için Allah korusun tekerin altında kalma durumu olabilir.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Yeri gelmişken:

Bir de video çekmiş kamyoncu arkadaşlar, güzel güzel anlatmışlar: Kamyonlar, Tırlar Diyor Ki: “Gerçekten sizi bazen fark edemiyoruz.” (tıklayınca yeni sayfada açılır).
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Bence hakaret etmeye hiç gerek yok. Sonuçta kendi etmiş ve yine kendi bulmuş. Allah korusun çok daha kötüsü olabilirdi. Zaten hayatının şokunu yaşamıştır muhtemelen. Umarim bu hem ona hem bize bir tecrübe olur.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yiyemeyeceğin muzu soymayacaksın!

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Allah kötüsünden korumuş, malesef ki bazılarımızın başına kötü bir şey gelmeden dikkatli olmamız mümkün olmuyor. artık tecrübesiyle daha dikkatli olacağını umuyorum

ErenArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs iron max
    orası öyle lanet bir yer ki
    içeride durak var ama otobüsler yolda bulunan bir şeridi park için kullanıyor.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Verilmiş sadakası varmış giriyordu tekerin altına,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Abi hepimiz eleştiriyorduk da ben ehliyetimi ilk alıp trafiği çıktığım zamanı düşünüyorum. Allah'a çok şükür ölmemişim o dönem. Ehliyet eğitimi sadece motoru sürmek olunca yaşayarak öğrenmek zorunda kalıyoruz. Ve bu tarz olayları ne yazık ki acı tecrübelerle sürdükçe öğreniyoruz. Bir nevi soba elimizi yakana kadar sıcak olduğunu anlamıyoruz. Yani asıl eleştirilmesi gereken nokta eğitim bence. Dünya para alıp ehliyet veren sistemin bir tane trafik güvenliği maddesine değinmemesi. Bilmiyorum yanlış düşünüyorum belki ama ben de burnumu sürte sürte risk algımı genişletmeye başlattım. Bu süreç de hala devam ediyor. Ama minimum seviyede güzel bir güvenlik eğitimi alarak başlasam çoğu riske girmemiş olurdum. Kim bile bile kendini sakat bırakmak ister ki?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)