Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İstanbul'da motosikletli maganda polisin üzerine sürüp kaçtı (YAKALANDI)

CFMOTO Z Force 550
    REKLAM ALANI
    vandamme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Hunk 150

Fatih'ta Haşim İşcan Alt Geçidi'nde uygulama yapan polis ekiplerinin 'dur' ihtarına uymayan motosikletli, aracını polislerin üzerine sürüp kaçtı.

İstanbul'un çeşitli noktalarında trafikte motosikletle tek tekerlek üstünde giden magandalara bir yenileri daha eklendi. Tüm uyarılara, ağır para cezalarına ve uygulamalara rağmen mega kentte trafik terörü devam ediyor.

KÖPRÜ ÜZERİNDE MAKAS

Son olarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde motosikletli bir maganda, araçların arasında defalarca makas atarak trafiği tehlikeye düşürdü. Aynı maganda şehir içinde seyrettiği esnada önündeki aracın hafif şekilde yanlama yapması üzerine karşılık vermek için tek teker üzerinde gitti.

POLİSLERİN ÜZERİNE SÜRDÜ

Başka bir gün Fatih Haşim İşçan Alt Geçidinde seyreden motosikletli, uygulama yapan polis ekiplerini "dur" ihtarına uymayarak üzerilerine sürdü. 3 memuru atlatan motosikletli kaçmayı başardı

HEM MAKAS ATTI HEM DE TEK TEKER ÜZERİNDE GİTTİ

E-5 Karayolu'nda ise başka bir motosikletli maganda, yoğun trafikteki araçların arasından sür'atli bir şekilde makas atarak geçti. Aynı maganda başka bir gün ise arkadaşıyla seyrettiği Göktürk-Kemerburgaz yolunda tek tekerlek üzerinde giderek trafiği tehlikeye düşürdü. Bu şekilde metrelerce giden magandalar, hem kendi hem de sürücülerin canını hiçe saydı. Şov uğruna akrobatik hareketler yapan motosikletlileri görenler ise şaşkına döndü. Trafikteki sürücülerin cep telefonlarıyla kaydettiği o anları magandalar sosyal medyada paylaştı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri 3 motosikletli magandayı yakalamak için çalışma başlattı.

Polisin üzerine motosikletini sürüp kaçan maganda yakalandı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde araçların arasında "makas" atarak trafiği tehlikeye düşüren ve Fatih'te ise "dur" ihtarına uymayarak polisin üzerine motosikletini sürüp kaçan kadın sürücü ile Göktürk'te tek teker üzerinde giden sürücü sivil trafik polisi tarafından yakalandı. Birinin ehliyetine el konulduğu ve 2 yıla kadar hapisle yargılanacak olan magandalara toplamda 2 bin 805 lira idari para cezası kesildi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinde seyreden motosikletli kadın sürücü, araçların arasında defalarca "makas" atarak trafiği tehlikeye düşürmüştü. Aynı sürücü Fatih Haşim İşcan Altgeçidinde uygulama yapan polis ekiplerini "dur" ihtarına uymayarak motosikletini üzerilerine sürüp kaçmıştı. Tek teker üzerinde de giden kadın sürücü, o anları kaydedip bir de sosyal medyada yayınlamıştı. Göktürk-Kemerburgaz yolunda ise iki motosikletli tek tekerlek üzerinde giderek trafiği tehlikeye düşürmüştü.

POLİSİN ÜSTÜNE SÜREN SÜRÜCÜYE CEZA YAĞDI

Görüntülerin medyaya yansımasının ardından harekete geçen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği görevlileri, çalışma başlattı. Görüntüleri incelemeye alan polis, 34 BGF 895 plakalı motosiklet sürücüsü Aslı İlayda Ç. ve 06 GC 9157 plakalı motosiklet sürücüsü Murat A'yı yakalayarak gözaltına aldı. Sürücü Aslı İlayda Ç'ye "Mahkemelerce veya Cumhuriyet savcılıklarınca yada Karayolları Trafik Kanununda belirtilen yetkililerce sürücü belgesi geçici olarak ya da tedbiren geri alındığı halde araç kullanmak" maddesinden 2 bin 18 lira, "Trafik düzenleme ve denetimle görevli trafik zabıtası veya özel kıyafetli ve işaret taşıyan diğer yetkili kişilerin uyarı ve işaretlerine uymamak" maddesinden ise 235 lira olmak üzere toplamda 2 bin 253 lira idari para cezası kesildi.

TEK TEKER MAGANDASININ EHLİYETİNE EL KONULDU

Sürücü Murat A.'ya ise "motosiklet sürenlerin en az bir elleri, motorlu bisiklet sürenlerin manevra için işaret verme hali dışında iki elleri ve motosiklet sürenlerin devamlı iki eller ile taşıtlarını sürmeleri ve yönetmelikte belirtilen güvenlik şartlarına uymaları zorunludur" maddesine istinaden 288 lira, "Trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer kural, yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak" maddesinden ise 132 lira, "Zorunlu mali sorumluluk sigortasını yaptırmamak" maddesinden de 132 lira olmak üzere, toplamda 552 lira idari para cezası kesildi.

2 YILA KADAR HAPİSLE YARGILANACAKLAR

Ayrıca Murat A'nın ehliyetine, "Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik" sağlık şartları gereğince ilgili sağlık kuruluşuna sevki yapılarak geçici olarak geri alındı. Şubede işlemleri tamamlanan sürücüler "Kara, Deniz Hava veya demir yolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, 3 aydan iki 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır" maddesine istinaden adli işlem yapılmak üzere ilgili polis merkezlerine teslim edildi.

Kaynak: Haberler.com

İlgili haberdeki şahıs @ilaydaqsl instagram hesabından aşağıdaki açıklamayı yayınladı.

Öncelikle merhaba

ben bu haberlerde polisin güya üstüne sürdügü söylenilen vıdeonun sahibiyim ismim ilayda.. Beni tanımayan arkadaslar icin kendımı ifade edeyim ;benim haberde de gördüğünüz üzere 125 lik motorum mevcut . Öncelikle Bu video eskidir . Ve cezası ödenmistir. Olay yansıtıldıgı gibi de degildir . Söyleki; ben motorumla normal süratte giderken cevirme oldugunu farkettim ve yavasladım ehliyetim gecici süre el konuldugu ıcın cevirmede durmadım lakin ben orda gösterge de de görüldügü gibi 15-20 arası bi hızla geciyorum polis memurların arasından ve polis memurları benı vazifesi geregi durdurmak icin önüme ATLIYOR ben hic bir polis memurun üstüne KIRMIYORUM. Zaten altımdaki 125 lik bir motor ve aralarından 20 ile gecıyorum . Ekran görüntüsü de mevcut . ben turkıye cumhurıyetınde vatani görev yapan ve bizi korumak ıcın gorevlendırılen polislerimize böyle bisey neden yapayım ?

Ayrıca videoyu haber yapan güya polis muhabiri olan kişi 6 tan fazla fake hesaplardan beni ve diger motorcu arkadasları takıp ederek vıdeolara ulasıyor ve benım videoyu hızlandırarak sırf haber olsun prim kassın reklam gelsın tıklanma olsun para kazanılsın diye durumu kendi lehine cevirip videoyu baska bir boyuta getiriyor ve tek teker yaparken polisin üstüne süren motorcu kz olarak gösteriyor beni...

Hepimiz 2 teker üstündeyiz biliyorum ki basına bu tarz olaylar gelen bir cok motorcu arkadasım var . Arkadaslar Ben cezamı ödedim DURMADIGIM İCİN. Lakin polislerin üstüne kırma gibi suclayıcı cumleleri kabul etmıyorum ..ve bu durum benı gercekten cok üzüyor.. sadece ehliyetim olmadıgı ıcın durmadım hepsi bu kadar lütfen bilip bilmeden yargılamayın her haber dogru olmayabılıyor ..
    ayrıca videodaki polis memurlardan dur ihbarına uymadığım icin burdan özür diliyorum ..

Instagram hesabı: https://www.instagram.com/ilaydaqsl/
    birbilent bunu beğendi.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    REKLAM ALANI
    Motomax

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    İyi b*k yemişler.
    vandamme bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    birazdan o polisin orada ne işi vardı, o ayna orda olmamalıydı diyen, her durumda motorcuyu savunan tipler gelir.

neyse yine motorcu düşmanı sıfatı yemeyim burada.
    vandamme bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke
    Vlogger'ın biridir bu. Çok kolay tespit edilebilir. Ben şahsen Youtube'da gördüm bir kaç tanesini. Genelde özellikleri aynasız sürmek, R25, MT7 gibi apaçiliğe müsait makineler
    kullanmak.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F
    Bu gerizekalıyı Allah bildiği gibi yapsın, yahu sığır madem bir halt ettin, kaçtın ne diye videosunu çekiyorsun? Madem çektin, ne diye yayıyorsun?
    bursalıali ve drejj bunu beğendiler.

Motosikleti
    2012 Honda CB125E
    Manitasıyla birlikte bu kızın ehliyeti aldılar :D İnstagramı ilaydaqsl, bi ton cezaları var

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Fazla sürmez yakalanması (Fake hesapla atınca yakalanmayacağını sanan tiplerdense eğer)
    Sivil trafik yazılı yelek giyen polislerle videosu yayılır birkaç saate😁

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Keşke böyle motorcuları ve motorcu düşmanlarına direk elektroşok verseler? Bence dünya daha bir güzel olur. Sizce?

Motosikleti
    Razore 100
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manitasıyla birlikte bu kızın ehliyeti aldılar :D İnstagramı ilaydaqsl, bi ton cezaları var
    İyi olmuş. Kask takmak dışında kıyafet giymeyi gereksiz bulanlardan. Ne eldiven, ne dizlik ne plakası var ne bir şey. İnsan gibi sürsen kendi tercihindir diyeceğim ama...
    Hayır üşümüyor musun la? ince bir tayt giymiş onunla sürüyor. Ben 5 kat giyiniyorum 20 derece havada. Kaskı da rüzgarda önünü görebilmek için takıyordur.
    Şov yapmak için motosiklete biniyorlar.Motosiklete binmek için bile belli bir zeka seviyesi gerekiyor, ehliyetini alana kadar motoru en az 100 kere düşürmediyse ben de bir şey bilmiyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Anlamayacak ne var? Kara cahil ve daha önce hiç motosiklet kazası geçirmemiş. Kaza derken ufak tefek sıyrıklarından veya yana yatırmadılar bahsetmiyorum. Böyle gençleri bende suçlayamıyorum çünkü bundan 10sene önce İzmir’de zaman zaman bende kasksız sürüyordum.

Fakat 1 yapılır, 2 yapılır. Benim dişimden tırnağımdan biriktirip aldığım mt-revenge kaskım, 4riders 4mevsimlik montum ve prohel 6767 spider pantolonum vardı ki kask ile montu bir abime hediye etmiştim. Elektrikli bisikletle gidip, 1-2 defa kaza yaptı die. Pantolon halen dolabımda duruyor. Artık tamamen paramparça olmuş bir şekilde.

Gerçi kural z saolsun. Parafinle kaplama videosu sayesinde, yazın pantolonunu mumlarım herhalde.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı zeynelhazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayende hemen takibe geçtim 😆
    Motosiklet üzerine bilgi ve görgümüzü geliştirmek için takibinde fayda bulunan bir hesapmış 😆

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

Alıntı Ali Mert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi olmuş. Kask takmak dışında kıyafet giymeyi gereksiz bulanlardan. Ne eldiven, ne dizlik ne plakası var ne bir şey. İnsan gibi sürsen kendi tercihindir diyeceğim ama...
    Hayır üşümüyor musun la? ince bir tayt giymiş onunla sürüyor. Ben 5 kat giyiniyorum 20 derece havada. Kaskı da rüzgarda önünü görebilmek için takıyordur.
    Şov yapmak için motosiklete biniyorlar.Motosiklete binmek için bile belli bir zeka seviyesi gerekiyor, ehliyetini alana kadar motoru en az 100 kere düşürmediyse ben de bir şey bilmiyorum.
    Yanlış düşünüyosun, ince bir tayt haricinde korumalı motosiklet pantolonu giyse sen takip eder misin? Ben etmem? İsterse dakarı geçsin motoruyla bana ne 😂 ince tayt iyi iyi hava ısınsın daha da açılsınlar

Motosikleti
    Hero Hunk 150

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    bence polisin üstüne sürmemiş. polis durdurmak için motorun önüne geçmeyi düşünmüş, kaçmakta kararlı olduğunu anlayınca uğraşmamak için motorun önüne atlamamış. buda yanından geçmiş. bakış açısıyla alakalı mı bilmiyorum belki de sadece Türk habercilik anlayışıyla atılan abartı bir başlıktan ibarettir. linç yemeye hazırım ama siz yinede yavaş vurun kötü niyetle yazmadım. eleştirim yorum yazanlara değil.
    kadın olduğu için üstüne çullanıp düşürmeyi es geçmişte olabilirler. biz yapsak polisler üstümüze atlar pöh jöh teşkilat peşimize düşer konu kadın olunca tolerans gösterildiğini düşünmeden edemedim
    kamsea bunu beğendi.

dudakları var çabuk yakalanır

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    böyle bir halt yedin bari niye paylaşıyorsun?yakında sivil trafik ters kelepçeyi takar

Şöyle bi baktım instagramına... Kimsenin görünüşüyle dalga geçmek huyum değil fakat, tamamen silikon torbası haliyle ve maksimum 1.65 boyla bunca hava niye niye? Zamanın güzellik algısı bu hale geldiyse ben artık çirkin kadın görmek istiyorum sokaklarda arkadaş.
    numan, espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Hunk 150
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bi baktım instagramına... Kimsenin görünüşüyle dalga geçmek huyum değil fakat, tamamen silikon torbası haliyle ve maksimum 1.65 boyla bunca hava niye niye? Zamanın güzellik algısı bu hale geldiyse ben artık çirkin kadın görmek istiyorum sokaklarda arkadaş.
    Katılıyorum 👍

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki VStrom DL650 2007 ABS
    ilki için zaten yorum yok. asalak birisi.
    ikincisi ise tam kanserlik.... ulan beyinsiz, ulan akılsız... ulan kitapsız hem çarp hem konuş. ulan o adamın sakinliğine dua et sen..
    numan bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero Hunk 150
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilki için zaten yorum yok. asalak birisi.
    ikincisi ise tam kanserlik.... ulan beyinsiz, ulan akılsız... ulan kitapsız hem çarp hem konuş. ulan o adamın sakinliğine dua et sen..
    Bende ona çok sinir oldum👍

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence polisin üstüne sürmemiş. polis durdurmak için motorun önüne geçmeyi düşünmüş, kaçmakta kararlı olduğunu anlayınca uğraşmamak için motorun önüne atlamamış. buda yanından geçmiş. bakış açısıyla alakalı mı bilmiyorum belki de sadece Türk habercilik anlayışıyla atılan abartı bir başlıktan ibarettir. linç yemeye hazırım ama siz yinede yavaş vurun kötü niyetle yazmadım. eleştirim yorum yazanlara değil.
    kadın olduğu için üstüne çullanıp düşürmeyi es geçmişte olabilirler. biz yapsak polisler üstümüze atlar pöh jöh teşkilat peşimize düşer konu kadın olunca tolerans gösterildiğini düşünmeden edemedim
    Höh’ü unuttun. En çok üyeside bu forumda gizli!..

BLUE MOTOR
    Hero Motosiklet
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)