Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ümraniye tem'de feci kaza kamerada. Emniyet şeridindeki minibüse çarptı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaza, saat 11.00 sıralarında Ümraniye TEM Otoyolu, Elmalı Mevkiinde meydana geldi. Ankara istikametinde giden 34 LC 9784 plakalı motosiklet, arızalandığı için emniyet şeridinde duran 34 RS 3954 plakalı minibüse çarptıktan sonra yola savruldu. Bu sırada motosiklet, sağ şeritte ilerleyen 34 LC 9784 plakalı özel halk otobüsün önüne devrildi. Otobüs, sürücü frene basmasına rağmen motosikleti metrelerce aracın altında sürükledi. Güvenlik kamerasına yansıyan feci kazada motosikletteki 2 kişi öldü. Kaza yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Kaza nedeniyle Ankara istikametinde trafik durma noktasına geldi.

MİNİBÜS SÜRÜCÜSÜ KONUŞTU

Arızalandığı için emniyet şeridinde bekleyen minibüsün sürücüsü Mehmet Budak "Minibüs arızalanınca emniyet şeridine çekerek, kaputu açmıştık. Motosiklet bize çarptıktan sonra otobüsün altında kaldı" diye konuştu.

KAZA ANI KAMERADA

2 kişinin hayatını kaybettiği feci kaza saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde motosikletin minibüse çarptıktan sonra otobüsün altına girdiği görülüyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Emniyet şeridinde ki araç kapıyı açtığı için mi düşüyor yanlış mı gördüm
    muhammetcon bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır. Kapı değil de, direkt arabaya çarpmış gibi duruyor. Koca transite vurmuş. Ya başka birşey ile ilgileniyordu. Ya da Güneş tam karşıdan vurunca göremedi galiba.

Allah rahmet eylesin. Sevenlerine sabırlar versin.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Tam "gidip şu halk otobüsçüye saydırayım" dedim ki adamın yapacağı hiçbir şey yok.

Ahhh ulan. NAsı görmesin durup duran o arabayı. Bodoslama vurmuş. Diğer arabaların gölgeleri arkalarında. Sabah saatleri, güneş tam karşıdan vuruyor. Görmüyor. Veya şeker-tansiyon düşmesi- çıkması birşey oldu.

Bu kaza ile de doğrudan olmasada biraz ilgisi var ki güneş vizörü, sis farı bir konfor ekipmanı değil, önemli bir güvenlik ekipmanıdır. Racinginden, skuterine her motora sis farı takılmalıdır, kasklarda güneş vizörü bulunmalıdır.

Tüh ya mekanları cennet olsun.
    Justforfun bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    ALLAH rahmet eylesin motosiklette hata affetmiyo. 😔

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    karsidan vuran güneşten dolayi emniyet seridindeki arac gorulmemis gibi.motor da goldwing filan sanirsam allah rahmet eylesin.otobus soforunun sucu yok ama buyuk bir travma yaşadığı

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu işte belli bir hızda akıyorsa trafik m.k var o emniyet şeridinde. Allah rahmet eylesin yazık...
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

eksik takip mesafesi
    hatali konumlanma
    trafigi erken okumama
    dikkat daginikligi

emniyet seridinde parketmis, dörtlulerini yakmamis , geriye reflex ücgen koymamis bir adet öküz arabasi

kaza geliyorum demis

cok uzucu....
    allah rahmet eylesin, kalanlara sabir versin :(
    Justforfun bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru görüyorsun. Kapı açılınca o hızla motor yön değiştiriyor. Normalde düz öne doğru gitmesi veya diğer aracın arkasına girecekken, fırlayıp otobüsün altına giriyor.

Motosikleti
    Suzuki Burgman UH 200
    görünce kötü oluyor insan, Allah yakınlarına sabır versin. İstanbul'da maalesef 10 kat daha dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Araba şöförü kaputu açmıştık diyor. Ama ben arabanın kaputunun açık olduğunu farketmedim. Sanki araba daha yeni yanaşıp kapıyı açıyormuş gibi geldi. Ama motor bariz kapıya değil aranın köşesine vurmuş. Allah rahmet eylesin.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Araç, emniyet şeridinde durur vaziyette. Maksadı dahilinde ya da değil, bir aracın emniyet şeridinde duruyor olması aykırı bir durum değil. Kapı açılabilir, bagaj açılabilir... Yaşadığı bir sorun ile alakalı aracını emniyet şeridinde durdurup henüz iniyor olabilir fakat motosikletin o hızla 45 dereceden biraz fazla açılmış kapıya çarpması durumunda kapı yerinde kalmaz. Ya çok az açılmış bir kapıya ya da aracın arkasına çarpmış gibi görünüyor. Bu kadar durağan bir sürprize dahi hazır değilsek hızlarımızı makul düzeyde tutmamız gerek. Emniyet şeridi resmi araç şeridi değil, güvenli durma şeridi malum.

Makul bir hızla akan yolda böyle bir kaza keşke yaşanmasaydı. Çok üzücü bir görüntü, keşke tanık olmasaydık. Ancak bu videodan pay almamız gerek: "EMNİYET ŞERİDİ, MOTOSİKLETLERİN TRANSİT YOLU DEĞİLDİR." Arızalı bir araç çekmiş olabilir, lastik değiştiren ya da kaza atlatmış olan bir araç duruyor olabilir... Varılacak noktaya birkaç dakika erken yetişme riskine değmiyor arkadaşlar. Yakınların yaşayacağı acıyı tahayyül ederek sürüş biçimlerimizi gözden geçirmemiz gerek.
    Swindler, UzunYolAdami ve Onur34 bunu beğendiler.

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    Aslında çözüm basit ama uygulayan yok gibi..
    DURA BİLECEĞİN HIZDA GİTMEK.
    Motorda 5, arabada 10 saniye kuralı uygulayacaksın
    5 saniye sonra nerede olacağını kestireceksin
    Yolu okuyacaksın, trafiği okuyacaksın
    Bakışların ufuk çizgisini tarayacak
    Motorun aksesuarlarınız veya cep telefonunu değil.
    Allah rahmet eylesin.
    rasitkoksal bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah rahmet eylesin, bana da sanki güneş yüzünden park etmiş minibüsü son anda farketti ve kaçayım derken minibüsün soluna vurdu gibi geldi. Vefat eden sürücü arkadaşın FB.da ismini vermişler, artçısı da eşiymiş.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)

Kazada yaşamını yitiren çift ve kazadaki motor..

Bİr cruiser motor kullanıcısı olarak şunu söylemeliyimki kazanın oluşu tamamen sürücü hatasından.

Kazanın yaşandığı an otobüsün gittiği şeridin önü boş ve motoru kullanan rahmetlide o şedire girmeyi tercih etmeyip emniyet şeridinden devam ediyor ve bir şekilde konsantrasyon kaybı yaşayıp duran araca arkadan vuruyor.

Güneşin yansıması,motorun ön panelindeki gösterge-telefon gibi aygıtlara bakarken ani yol kaybı yaşaması ve ya kask içine bağlı intercom görüşmesi esnasında yaşadığı dalgınlık vb durumlar kazaya davet,iye çıkarmış gibi görünüyor.

Goldwing model motorun ağırlığı ile sert şekilde arka köşeden vurma tepkiside motoru vurduğu bölgenin tersine savurmuş motoru zira motor hafif motor değil.

Elbette motoru kullanan rahmetlinin böylesi ağır motoru kullanma tecrübesi ne kadardır bilemiyoruz,motor kullanan kişinin tecrübesini tartışmak bu noktada afaki ancak kazada maalesef motoru kullanan kişi hatalı.

Genelde yüksek ve ağır CC cruiser motor kullananların ölümlü kazaları yıllık oranlarda yok denecek kadar azdır.Cruiser motor kullanımı genelde keyfi sürüş ve sakin kullanım düşüncesinde de olduğundan bu kaza olayı benide hem üzdü hemde şaşırttı.Benim merak ettiğim motoru kulananın ne kadarlık motor tecrübesi olduğu zira kazanın sebebinin direkt sebebini bu etken belirleyecekdir.Tecrübesi var isede başka etkenler vardır muhtemlen.Güneş yansıması vb gibi durumlardan ben etkilendiğini düşünmüyorum zira ekipmanlarıda tam ve muhtemelen güneş vizerörünüde kullanıyordur diye düşünüyorum.

Yinede sebebi ne olursa olsun ölen bir daha geri gelmeyecek,çiftin ailesine sabır diliyorum.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    buyrun video https://www.mynet.com/son-dakika-umr...r-110106364993

işte bu yüzden emniyet şeridi kullanılmamalı.allah rahmet eylesin 2 can vefat etti.konu ne olursa olsun can gitti bahane olamaz ama emniyet şeridinde arıza yapan araç duruyor son anda motor manevra yapıp hemen yan seritte giden aracında altında kalıp sürükleniyor.üzüldüm.
    Onur34 bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buyrun video https://www.mynet.com/son-dakika-umr...r-110106364993

işte bu yüzden emniyet şeridi kullanılmamalı.allah rahmet eylesin 2 can vefat etti.konu ne olursa olsun can gitti bahane olamaz ama emniyet şeridinde arıza yapan araç duruyor son anda motor manevra yapıp hemen yan seritte giden aracında altında kalıp sürükleniyor.üzüldüm.
    0.25 e alıp baksanıza çarptıktan sonra kapı neden hareket ediyor kapıya çarpmış gibi duruyor kapı kapalı değil bi kere kesinlikle onu söyliyim
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Allah rahmet eylesin. Çok üzücü

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu kazanın hızla bir alakası yok.Bende kapıya çarpıyor gibi gördüm.Emniyet şeridinde duran aracın altından üstünden içinden dışından yani her yerinden adam çıkabilir diye yaklaşmamak lazım bu kadar.
    Onur34 bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Motosikletli tertemiz bindiriyor sol taraftan kapı açılması filan değil iş zaten motorlunun yol çizgisine bakın neyse kapı açılmış vs demeye gerek yok olay belli, yazık olmuş ikisine de vade dolunca Allah kalanlara sabır versin.
    Onur34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)