Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

LS2 Challanger Kask Stoklarda!

Leoncino
    Motosiklet Online
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

LS2 Challanger kask, yüksek performanslı spor ve sporttouring motosiklet kullanıcıları için tasarlanmış bir model. Tasarım mühendisleri tarafından MotoGP, Moto2 ve Moto3 sürücüleri ile birlikte çalışarak, yüksek süratlerde uzun bir süre rahat kullanım için geliştirilmiştir. Kask geniş görüş açısı sayesinde uzun mesafeli sürüşlerinizi daha rahat ve eğlenceli bir hale getirecektir.

Özellikleri:

• HPFC ( Yüksek performanslı Fiber Kompozit ) Kabuk,
    • 3 Farklı kabuk boyutu ,
    • Çok yoğunluklu ve havalandırma kanallı EPS,
    • UV filtreli kilit sistemine sahip ve buhar yapmaz özellikte ön vizör,
    • Geliştirilmiş vizör bağlantı mekanizması,
    • Dahili güneş vizörü,
    • Dahili Pinlock buhar camı,
    • Hipoalerjenik sökülüp yıkanabilir iç pad sistemi,
    • 3D Lazer kesim köpük sistemi,
    • Çıkarılabilir çene altı rüzgar perdesi,
    • Hava dağıtıcı burunluk,
    • Aliminyum takviyeli kolay açılıp kanalabilir ve üçgen plakayla güçlendirilmiş mikrometrik bağlantı sistemi,
    • Kask ağırlığı bedenlere göre değişkelik göstermektedir smal beden S - 1350g , L - 1420g,
    • Kutu içerisinden;
    • Kask taşıma çantası,
    • Taşıma kılıfı,
    • Pinlock buhar camı,
    • Kask standı,
    • Gözlük takılabileceğini işaret eden lastik kılavuzlar çıkmaktadır.

Visör Özellikleri:

Ls2 vizörler, çarpmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve maksimum netlik sağlayan
    Dirençli bir polimer olan A sınıfı Polikarbonat ile üretilmiştir.

Justforfun bunu beğendi.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    ls2 kendini baya geliştirdi gördüğüm kadarıyla. iyi kasklar üretmeye başlamış.

Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    şekil şukul olarak baya ilerlemişler. arge leri baya iyi çalışıyor. ama fiyat olarak da uçuyorlar.

Ls2 gerçekten kendini geliştirdi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Kaskı birebir görüp denedim. İçerisinden pinlock u ile beraber çıkıyor. Gorünümü gayet iyi. Lakin henüz sharp testleri bilgisi olmadığından tereddüt yaşatabilir. Yurt dışı sitelerde 4-5 yıldız alacağına dair kesin gözüyle bakıyorlar.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki VStrom DL650 2007 ABS
    1,750 TL den başlayan fiyatlarla LS2 almak.....
    ne kadar katileli olursan ol, senin markanın bir bedeli var.
    sen iyi olmaya yakın bir kask yaptın diye, ben niye agv veya shoei almak yerine senin kaskını alayım?
    bana bunun için fiyat da güzellik yapman lazım ki bende gelip alayım.

2 bin liraya kask alacak olsam bile sen dünyanin en iyi kaskını yapsan, ben gene daha kötü bir kaskı 3 bin liraya alırım.

isyanim fiyatadır. kimsede maliyetten bahsetmesin. 2 sene önce 200 liraya kask satan firmadan bahsediyoruz.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns200
    Daha önce ls2 ff397 kullandım. 740liraya almıştım ve 2 sene doya doya neredeyse her gün kafamdaydi. Sonrasında hasanpasadaki her mağazada 1000-2000 arası her markayı her kaskı denedim. Ff397den sonra ben bunlara niye bu parayı vereyim dedim. Kafam rahat etmedi, içime sinmedi. Challenger kaskı ilk gördüğümde ise jeans modeli için ohaa bu ne ya dedim. N11de bulduğum en düşük fiyattan 6taksit olarak kendime doğum günü hediyesi aldım. 2aydir kullanıyorum. Gayet güzel bir kask. Parasının hakkini verir vermez birşey diyemem ama bu paraya başka marka bu kalitede ve yeni üretim bir kask alamazsınız. Bazi markalarin 1300-1500 liraya başlangıç seviyesi kasklarinda çene altı pedi bile yokken ls2nin orta ve üst seviye kasklari bence gayet güzel. Kask çin üretimi bu arada. İç kısım tamamen lazer kesim. Vizor buğu yapmaz+pinlock kutudan çıkıyor. Normal bez çanta harici soft bir çanta ve sisirilebilir kask standı da beraber geliyor. Bilmeyen birisine logoyu kapatıp verirseniz ls2 demez. Ses almamasi için de iki ayrı lastik eklenmiş, vizor tam kapandığında çok iyi oluyor. 120km/h gibi hızlarda boyunda baskı ya da kafada sallama itme gibi durumlar yok. Sırf aerodinamik bozulmasın diye kamera yapistirmadim. Ben kullandığım 4ncu ls2 kaskla marka bağımlısı oldum diyebilirim.
    instagram.com/gerivites

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    bizim kasklarımız pahalı değil, sizler fakirsiniz

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,750 TL den başlayan fiyatlarla LS2 almak.....
    ne kadar katileli olursan ol, senin markanın bir bedeli var.
    sen iyi olmaya yakın bir kask yaptın diye, ben niye agv veya shoei almak yerine senin kaskını alayım?
    bana bunun için fiyat da güzellik yapman lazım ki bende gelip alayım.

2 bin liraya kask alacak olsam bile sen dünyanin en iyi kaskını yapsan, ben gene daha kötü bir kaskı 3 bin liraya alırım.

isyanim fiyatadır. kimsede maliyetten bahsetmesin. 2 sene önce 200 liraya kask satan firmadan bahsediyoruz.
    Bence biraz acımasızca eleştirmişsiniz. Bir firma kaliteli segment ürün yapamaz mı yani adı ahmet mehmet olmadığı için onların fiyatına yakın ürün üretip satamaz mı ? AGV dediğiniz marka Rossi olmasa batan diğer İtalyan kask firmalarından farksız en üst seri kaskları hariç şekilli ama kullanışsız ve fason üretim yaptıran bir firma örneklemek gerekirse. Giriş seviye kaskları LS2'nin 2-3 kat fiyatında ve 1 damla zerre üstünde olmayan kasklar, gürültü şikayetleri malzemenin çabuk yıpranması ve dağılmasıyla alakalı 100lerce şikayet biliyorum.

Elbette para sizin karar sizin ama bu kaskın güncel muadili japonlarda 3-4 bin tl civarında 2019 üretimi alırsanız. Bunu satan adamlarda hayır kurumu değil bir işletme döndürmek o kadar zor ki bugünlerde. Bundan 2 sene önce 200 TL'ye aldığınız LS2 kasklar muhtemelen 3-4 hatta belkide 5 yıl önce üretilmiş bile olabilir 4-5 sene önceye dönünce dolar %100'den daha düşük diğer maliyetlerden bahsetmiyorum, siz yapın hesabı buradan lütfen. Bende bu sektörden ekmek yiyorum 2016-2017 model kaskları 500 ila 1500 TL arasında satıyorum şuan 2019 veya yakında üretilecek 2020 modelleri getirmek istesem en az 2.5 ila 4 bin bandından satmam gerekiyor.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence biraz acımasızca eleştirmişsiniz. Bir firma kaliteli segment ürün yapamaz mı yani adı ahmet mehmet olmadığı için onların fiyatına yakın ürün üretip satamaz mı ? AGV dediğiniz marka Rossi olmasa batan diğer İtalyan kask firmalarından farksız en üst seri kaskları hariç şekilli ama kullanışsız ve fason üretim yaptıran bir firma örneklemek gerekirse. Giriş seviye kaskları LS2'nin 2-3 kat fiyatında ve 1 damla zerre üstünde olmayan kasklar, gürültü şikayetleri malzemenin çabuk yıpranması ve dağılmasıyla alakalı 100lerce şikayet biliyorum.

Elbette para sizin karar sizin ama bu kaskın güncel muadili japonlarda 3-4 bin tl civarında 2019 üretimi alırsanız. Bunu satan adamlarda hayır kurumu değil bir işletme döndürmek o kadar zor ki bugünlerde. Bundan 2 sene önce 200 TL'ye aldığınız LS2 kasklar muhtemelen 3-4 hatta belkide 5 yıl önce üretilmiş bile olabilir 4-5 sene önceye dönünce dolar %100'den daha düşük diğer maliyetlerden bahsetmiyorum, siz yapın hesabı buradan lütfen. Bende bu sektörden ekmek yiyorum 2016-2017 model kaskları 500 ila 1500 TL arasında satıyorum şuan 2019 veya yakında üretilecek 2020 modelleri getirmek istesem en az 2.5 ila 4 bin bandından satmam gerekiyor.
    Hocam söylediğiniz kadariyla işin içindesiniz, yani bu sebepden dolayı tüketici gözüyle bakamayabilirsiniz. elbette ki maliyeti belli buna bir şey söyleyemem.
    lakin ls2 gibi kötü bir kask üreticisi bir anda iyi bir kask yaptığında bunun fiyatını 2000 bandında tutamaz.
    bir marka değeri olması gerekiyor. agv bir kıyaslamaydı, ben shoeiden asla şaşmıyorum. taktığın kaskın kalitesi en önemli şeyi, ancak irtibarı da çok önemli.

ls2 dediğimiz kaskları polislerin ceza yazmaması için takıldığını ve maddi geliri iyi olmayanların taktığını biliyoruz.
    bu sebeple, bu kaskın giriş bandı 1000-1200 civari olmalıydı ki, rakiplerinin fiyat olarak çok çok gerisinde kalmalıydı. herkes bu kaska yöneldiğinde ise ortaya kaskın gücü çıkacak ve marka bir üst seviyeye çıkacak.

ben kendim motorsiklet ekipmanları sektoründe olmasamda ,
    yaptığım iş olarak satış sektöründeyim. ve luxry dediğimiz ulaşılabilir lüks sekmentinde satış danışmanı olarak çalışıyorum.
    çalıştığım şirket kendi ürününü kendisi üretiyor, ve kimilerine göre değersiz kimilerine göre çok kıymetli bir ürün satıyorum.
    kendin evde yapmaya kalsan belki aynı olmayacak ama idare eden bir şeyi 50 TL ye maal edebilirsin, ben ise marka değeri olarak aynı ürünü 2500 TL ye satıyorum ve ciddi anlamda da satışı oluyor.

rakip sektörde, bizden daha iyi ve kaliteli yapanlar da var. bizim fiyatın yarısına satıyor ve çoğu ithal. çok düşük kazanç ile sürümden kazanıyorlar.

burada bahsettiğim nokta ise,
    bir şeyi marka sattırır.

bugün LS2 ye 2000 Lira verip iyi bir kask alacağıma
    Shoei ye 5000 Lira verip plastik kask alırım.

bu sebepten dolayı, acimasizlığım affola,
    kalite yapmadan önce marka değerini yükseltmeli.
    bunu da uygun fiyta çok satarak yapabilir.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    plastik kask alan neden ls2 yi gömer anlaması zor.

Motosikleti
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plastik kask alan neden ls2 yi gömer anlaması zor.
    shoei mi plastik

Shoei X-Spirit 3 benim kullandığım kask modeli geçen sene fuarda %35 indirimli satınaldım.

Moto GP ve Yarışçı Kask Modeli
    AIM + karbon dış yüzey (Advanced Integrated matrix)
    Çift kat astar (Hyper Dual Liner II)
    Tamamı çıkabilir ve yıkanabilir, anti-alerjik astar
    Ayrılabilir yanak padleri
    6 havalandırma ve 6 hava tahliye sistemi
    Rüzgar tünelinde test edilmiş mükemmel aerodinamik şekil
    Yarışlar için geliştirilmiş aero kenar spoyleri
    Buğulanmayı geciktirici CWR-1 ve CRW-F Vizör
    Çift D halkalı çene kayışı
    ACU Gold / EC2205 onay belgeli
    Taşıma kılıfı ile birlikte
    1250 gr

Made in Japan

sharp 5*

sizin önce biraz ufkunuzu geliştirip, araştırma yapmanız gerekiyor.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano panther 100 :)
    ls yi 9 senedir şehir içinde kullanırım fiyatı 700 800 olsa alınır bence

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün LS2 ye 2000 Lira verip iyi bir kask alacağıma
    Shoei ye 5000 Lira verip plastik kask alırım.
    sizin önce ne yazdığınıza bakmanız gerekiyor.
    MR.BERK bunu beğendi.
    https://bit.ly/30jiOxE

Motosikleti
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin önce ne yazdığınıza bakmanız gerekiyor.
    buyrun ben yazdığımı göremiyorum, siz bana gösterir misiniz?
    nerede plastik kask aldım dedim?
    plastik kask alırım, bunu almam dedim.

yani sen git ls2 nin karbon kaskını al, ben gideyim iyi bir markanın plastik kaskını alayım. bakalım hangisi daha dayanıklı.
    her konuda olmasa da bir çok konuda marka en önemli şeydir.

hiç bir prestiji olmayan markayı savunmak neden onu da anlamış değilim.

Bu sitenin bu huyundan nefret ediyorum.kendinizle itişmekden başka hiç bişeye yaramıyor sayenizde forum.sırf bunun için girmek istemiyorum foruma

Motosikleti
    Alıntı wağliğ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sitenin bu huyundan nefret ediyorum.kendinizle itişmekden başka hiç bişeye yaramıyor sayenizde forum.sırf bunun için girmek istemiyorum foruma
    çok haklısın, hatta bende böyle düşünüyorum. eskiden böyle değildi yahu. bir gezi fotoğrafları paylaşılırdı, herkes içeri girer heveslenirdi. şimdi millet bakmıyor bile. sadece tartışma için giriyorlar gibi resmen..

bazen kendimde de sorun arıyorum, acaba kıl bir insan mıyım diye.
    ama şimdi şu açıdan bakıyorum, markası kötü olan bir işletme 2000 liraya kask çıkarıyor ve satmaya çalışıyorlar, bense fiyata karşı çıktığım için eleştiriliyorum.
    burada da kendimi suçlu göremiyorum.
    çünkü ülke ekonomisi de belli.

Bende de ff 323 modeli vardı zamanı dolunca onu kenara koyup k5 aldım berbatdı.şimdide hjc fg 17kullanıyorum buda berbat. ikiside ff323 gibi memnun etmedi beni tekrardan 323 alıcam ama bu yeni modelide denicem .
    Bide siz bilgisi olmadan fikri olanlardan olabilirsiniz bi tartınız kendinizi atillabey

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    hala plastik kask alırım dediği halde ls2 yi gömmeye çalışıyor.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L, Xmax125
    Vallahi bu konuda kask üreticisi gibi yorum yapmak gerçekten komik. Daha geçenlerde burada ls2 carbonun konusu oldu forumda çok kaliteli ve bilgisiyle duvarları delen arkadaşlarımız koca koca üreticilerin bizleri kandırmak için kaskın dışını folyoyla kaplayıp karbon görüntüsü verildiğini söylediler. Hatta bu yalana sadece bizleri değil koskoca dünyaca ünlü satış sitelerini bile kandırmayı başarıp karbon olduğuna inandırmışlar neyse..

Bir ürüne sırf marka diye para verene saygı duymak gerek. Bugün shoei de 500 liraya kask yaparsa onuda bu kask sağlam diye kafaya takan kişiyle LS2 çöptür diyen aynı kafa olduğundan saygıdan öteye geçmek mümkün değil. Bazılarının sokağa atılacak çok parası olabilir fakat ben verdiğim paraya bana sunulan kalite malzeme ve işçiliğe dikkat ederim. Kaskın dış kabuğundan çok daha önemli çok kalem olduğu doğru. Böyle düşünen çok kişi bmw g310 gs aldı Yani daha somut ve anlaşılması açısından dünyanın en önde gelen otomobil ve motosiklet üreticisi BMW nin ürettiği g310 gs her türlü mt25 den daha iyidir demek kadar büyük bir çılgınlık bu. Tabi alana saygı duyarız. Bende shoei kullanıyorum bu arada fakat bu kaskı yakından incelediğimde işçilik malzeme ve hissiyat kalitesi çok rahat anlaşılıyor. Hiç kasktan anlamayan bir arkadaş bile kaskı eline aldığında bunu anlayacaktır.
    Green Arrow bunu beğendi.

ANES MOTOR
    Leoncino
    Hero Motosiklet
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)