Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

ASIL SORUN MOTOSİKLETLER

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    ben ne zaman şehir dışına çıksam deli gibi denetleme ve çevirme görüyorum. sanırım burda ki memur amcalar sadece radara yaz gonder işlemi yapıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xv250
    bazi küçük illerde işler öyle adam belki de kaza yaptıgı gün telefon açacak geçmiş günün sigortasını yaptıracak

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süpermiş o zaman... Kaskoya ne hacet?
    Güvence hesabı sadece bedeni ( insan hasarlarını ) karşılamaya yönelik bir konudur.. Konunun özet açıklaması şöyle "Yani Güvence Hesabı’nın devreye gireceği durumlarda ya trafik sigortası yoktur ya da zor durumda olan bir sigorta şirketi vardır. Ancak bu güvencenin devreye girmesi için; kaza zor durumda olan ya da kusuru bulunmayan kişinin bedeni zarar görmüş olması gerekir." Karşı tarafın araç hasarını karşılamaz.. Türkiyede zaten kaç kişi bedeni hasar almış güldürmeyin insanı. Bu gelişmiş avrupa ülkeleri için geçerlidir. Türkiyede hasar ortalamaı 3.000-5.000.-TL arasındadır.. Bu aralıktaki hasarlar toplam hasarın %85 ini oluşturur.. Geri kalanı orta ve pertotal hasarlardan oluşur..

İngiltere de en çok ödenen sigorta hasarları kaza sırasında oluşan boyun hasarlarıdır. Ancak Türkiyede maddi hasarlar ön plana çıkar..

Kasko kesinlikle gerekli bir poliçedir.. Karşı tarafın premium bir arabası varsa ve sen kusurluysan trafik sigortan o arabanın hasarını karşılamaya yetmez. Devreye KASKO İMM ( ihtiyari mali mesuliyet ) teminatı girer..

Ayrıca artık araçlar elektronik aksamlı xenon , led farlı, 6 ve üzeri airbagli olduğu için orta hasarda pert olma riski taşıdığından KASKO gereklidir..

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Türkiyede zaten kaç kişi bedeni hasar almış güldürmeyin insanı...
    Bende sizin gibi düşünüyordum. Taki bu sene başında reasürans kurumu raporlarını okuyana kadar.
    Ne yazık ki durum tahmin ettiğinizden daha kötü ve bedeni hasar tazminat ödemeleri hiçte az değil...

Fazla vaktim olmadığı için hemen gazete küpürü linki bırakıp çıkıyorum.
    Reasürans kurumu resmi raporlarına googla sorarak ulaşabilirsiniz.

2016 da 312.000.000,-TL
    2017 de 340.000.000,-TL
    tutarında, tedavi, maluliyet, ölüm tazminat ödemesi yapılmış.

http://www.milliyet.com.tr/ekonomi/g...odendi-2599299

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Sigortası olmayan araç size (aracınıza) zarar verirse aracınızın zararı karşılanır. Yaşadım biliyorum, paramı aldım. Bu kadar.

https://www.sigortam.net/trafik-sigo...sigortam-yoksa

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Ülkemizde binlerce tl verip egzoz alıp motosiklete takıyoruz,susturucusunu da kullanıyoruz ve ceza yiyoruz.Ehliyet ruhsat sigorta olsa ne olur olmasa ne olur...Yetkili servislerin bu işe el atıp ,yetkili servis kontrolünde egzoz montajına ( susturuculu )belge verip bunun ruhsat ile beraber trafikte ibraz edilmesi yeterli olmalıdır aslında. Biraz konu dışı oldu ama ...ülkemizde her konuda olduğu gibi trafik ve motor kullanma bilinci de yerlerde maalesef ...

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortası olmayan araç size (aracınıza) zarar verirse aracınızın zararı karşılanır. Yaşadım biliyorum, paramı aldım. Bu kadar.

https://www.sigortam.net/trafik-sigo...sigortam-yoksa
    Bu başlıkta bahsedilenle sizin bahsettiğiniz farklı şeyler.

Trafik sigortası olmayan bir araç size çarparsa bedeninize gelen hasarlar sigortalar birliği reasürans güvence hesabından karşılanır. Aracınızın hasarı ödenmez.

Trafik sigortası olmayan biri sizin araca çarptı ve maddi hasar verdi, bu durumda reasürans güvence hesabından kuruş alamazsınız.

Kasko sigortanız varsa eğer, sizin kasko sigortanız sizin hasarınız öder sonra karşı taraftan almaya çalışır.

Zaten linkini verdiğiniz yazıda da aynen benim yazdıklarım yazmakta...

Özetle sigortası olmayan bir araç sizin aracınıza çarpar ve zarar verirse, sizinde kasko sigortanız varsa, kasko sigortanıza "suçlu tarafın sigortasının bulunmaması halinde sizin araca vereceği hasarın ödenmesi" klozu eklenmişse, aracınızın hasarı sizin kaskonuz tarafından karşılanır. (Güvence hesabından karşılanmaz).

Özetin özeti .... suçlu tarafın priminide kaskoyla siz yatırmışsanız gibi bir durum var ortada...

Kaskonuz, veya kaskonuzda ilgili kloz yoksa,kuruş alamazsınız...
    Angrypower ve yamtareroglu bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)