Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ASIL SORUN MOTOSİKLETLER

Motovento
    REKLAM ALANI

" ASIL SORUN MOTOSİKLETLER "

Değil ya'huu , " Asıl sorun , motosiklet Sahipleri, yani insanımız."

Şeytanlı fıkralar ve karikatürler geliyor aklıma...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    vay be ne enayiyiz, dişimizden tırnağımızdan arttırıp motosikletin sigortasını, vergisini, kaskosunu eksik etmiyoruz bana senelik gayet sağlam bir maliyeti var ve ticari amaçlı da kullanmıyorum, adam paket servis, kurye adına ticari olarak kullanıp sigorta yaptırmıyor, hem ne idüğü belirsiz bir suçlu durumunda da çünkü çarpsa kaçacak, hayata ve mala karşı bir tehdit, eminim bu sigortaları ödemeyenler de malum partiye ve kişiye oylarını basıyordur, cidden dürüstlüğün insanı madur ettiği az gelişmiş ülkelerdeniz.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Sözde Müslüman ama en çok hakka giren memleketlerden :D Bkz. kaçak elektrik

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be ne enayiyiz, dişimizden tırnağımızdan arttırıp motosikletin sigortasını, vergisini, kaskosunu eksik etmiyoruz bana senelik gayet sağlam bir maliyeti var ve ticari amaçlı da kullanmıyorum, adam paket servis, kurye adına ticari olarak kullanıp sigorta yaptırmıyor, hem ne idüğü belirsiz bir suçlu durumunda da çünkü çarpsa kaçacak, hayata ve mala karşı bir tehdit, eminim bu sigortaları ödemeyenler de malum partiye ve kişiye oylarını basıyordur, cidden dürüstlüğün insanı madur ettiği az gelişmiş ülkelerdeniz.
    bozuk bir düzendeyiz ve her şeyin yoluna girmesi için hiç bir atılım yapmıyoruz, benim şimdilik sigorta yaptırmıyor olmam bence yeterli bir protestodur, herkes benim gibi yapsa mecbur yeni düzenleme getirirler, mecbur yeni düzenleme gelir.

dişinden tırnağından arttırıyorsun ama bu yaptığın bu kahrolası düzeni devam ettiriyor.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bozuk bir düzendeyiz ve her şeyin yoluna girmesi için hiç bir atılım yapmıyoruz, benim şimdilik sigorta yaptırmıyor olmam bence yeterli bir protestodur, herkes benim gibi yapsa mecbur yeni düzenleme getirirler, mecbur yeni düzenleme gelir.

dişinden tırnağından arttırıyorsun ama bu yaptığın bu kahrolası düzeni devam ettiriyor.
    bireysel yaparsan ama bu bir sıkıntı, motorcuların bir platformu sendikası vs. yaparsa o zaman gerçekten protesto olur, sen bunu yaparsan yarın bir kaza durumunda sağlık açısından başına bir sıkıntı umarım gelmez ama diğer yönden başına büyük sıkıntılar gelir, ayrıca bu durumda bir yayaya çarpıp kaçacak tipte de bir sürü insan olması olası, yani birine zarar vermek haklı bile olsan artık suçlu duruma düşürür, sigortası olmayan adam olay eğer ki kaçacak imkanı varsa olay yerinde durur mu? haklı ya da haksız hiç fark etmeyip kendisi haksız durumda olacağını bildiğinden kaçacaktır, mala ve insana zarar vermiş olup kaçmak, bu mu devlete vereceğin mesaj?

bu iş bireysel değil örgütsel olur, bunun dışında seni destekleyenlere de zarar vermiş olursun, tüm motor camiasına da, bana ne dersen de asıl kahrolası düzenin ekmeğine yağ sürmüş olursun. Bir platform olması için uğraşmaktan başka çare yok, bunun ne zaman olacağını bilemem ama er ya da geç insanların aklı başına gelince olacak, umarım görürüz.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Trafik sigortası olmayan bir araç sizin aracınıza çarparsa, sizin sigortanız zararınızı karşılar, karşı tarafın sigortası olmasına gerek yok. Fakat bu durumda kesinlikle trafik polisi çağırılıp kaza tutanağı bizzat polise tutturulmalı. Daha sonra sigortanız bu zararı kusurlu olandan tahsil eder, sizin poliçeniz de bozulmaz. Bundan birçok kişinin haberi yok, sigortacılar da kasko yaptırılsın diye söylemiyorlar.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Sigorta yaptıranlar resmen enayi şu tabloya göre, keriz gibi gittik 430 lira verdik seneye bende yaptırmayacağım anasını satayım.

tayfunley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125F
    konuyla alakası var diye buraya yazıyorum. bizim zorunlu trafik sigortasında modeli cb125f yazması gerekirken pcx125 yazıyor. şase ve motor no doğru ama model yanlış. motoru aldığımız bayiye söyledik, adam "tramerden haber bekliyorum size yollayacağım" diyor. bir kazaya karışırsak sıkıntı çıkarır mı bu durum?

Yanlış iş yanlış iştir.. Devletin ve yargı kurumlarının görevi sağlıklı ve huzurlu yaşam için gerekli olan yasal düzenlemeler çerçevesinde "dürüst" vatandaşı korumak kollamaktır. Çok hızlı bir şekilde meksikaya evriliyoruz.. O yaptırmıyorsa bende yaptırmam kafası ile saçma sapan bir ülke olmaktan başka bir yere gidemeyiz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortası olmayan bir araç sizin aracınıza çarparsa, sizin sigortanız zararınızı karşılar, karşı tarafın sigortası olmasına gerek yok. Fakat bu durumda kesinlikle trafik polisi çağırılıp kaza tutanağı bizzat polise tutturulmalı. Daha sonra sigortanız bu zararı kusurlu olandan tahsil eder, sizin poliçeniz de bozulmaz. Bundan birçok kişinin haberi yok, sigortacılar da kasko yaptırılsın diye söylemiyorlar.
    Emin misiniz?

Çünkü eğer öyleyse kaskonun hiç bir ama hiç bir anlamı yok.

Açıkçası bana çok makul da gelmedi. Diyelim arabanız lüks. Çarpan da fakir. Nasıl tahsil edecek?

Masraf sigorta şirketine girecek. Halbuki sigorta karşı tarafın masrafını karşılamak için var, sizin değil. Sizinkini karşılayan kasko.

Burada "uninsured motorist" sigortası da satıyorlar... Aylık $5 gibi ek prim verince, eğer karşı taraf sigortasızsa sizin masrafınızı karşılıyorlar...

Trakyada köylerde plakasız motorsikletler var. Sigorta büyük lüx.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Karşı taraf geldi bana vurdu, sigortası yok, parası da yok.

Benim sigortam masrafı karşıladı diyelim. Bana herhangi bir masrafı da olmadı. Ama sigorta zararını karşılayamadı.

Sonra da motosikletlere ortalama
    300 - 500 lira sigorta çıkıyor.

Elektrikteki kayıp kaçak bedeli misali sigorta yaptırmayanlardan ettiği zararı çıkarabilmek için primleri tavan yaptırıp kendi götünü sağlama alıyor şirketler, giren yine vatandaşa giriyor.

Düzen değişse bile düzülen değişmiyor efendim.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Burada asıl sorun maddi hasardan ziyade bedeni zararlarda...

Durakta otobüs bekliyorsunuz. Araba veya motosiklet farketmez bir araç kontrolünü kaybetti ve durağa daldı.
    Hastanede tedavi görmeniz gerekmekte.
    Ancak aracın trafik sigortası yok.

Bu durumda GÜVENCE HESABI devreye giriyor.

Güvence hesabı, sigortasız kişinin aracınıza verdiği hasarı değil, sadece bedeninize gelen zararları karşılar.

Bununla ilgili mevzuat vs çok var ama, en açık ve anlaşılır anlatım aşağıdaki linkteki gibi...

http://www.baskentavukatlikofisi.com...guvence-hesabi

.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    YAZIKLAR OLSUN neden doğru dürüst denetim yapılmıyor
    düzgün vatandaşa biniyor bütün yük

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motosikletlerin büyük bölümü kırsalda kullanılıyor.
    Yani ilde göründüğüne bakmayın.

A ilinin B ilçesine bağlı C köyünde tarlasına gitmek için motor alan Hacı amcanın sigortayı bırak plakası olması mucize.
    Sigortayı bırak.
    Motosiklet ehliyeti olan kaç kişi var bi bakın hele!
    Bende bu yoruma katılıyorum. Zira ilk sıralarda bulunan yerlere dikkat edince zaten ne kadar gerçek olduğu da ortaya çıkıyor. Kırsal yerel bölgelerde malum fiyatlı çekik gözlü arkadaşların motosikletleri fazlasıyla var. Değil sigorta ne plaka var ne muayene. Zaten oralarda ki bir çok yapıda ruhsatsız, elektrik kaçak bu tarz bölgelerde resmi veya denetlenen ne var ki sıra motosiklet sigortasına gensin. Yine haber yapmak için bomboş haber yapmışlar bana göre. Bence asıl sorun medya. Motosiklet veya sigorta sorunu değil.

Not: Neden düzgün denetlenmiyor diyecek arkadaşlar adına da şöyle söyleyeyim; Defalarca haberlerde denk geldim ben, zabıta gidiyor jandarma gidiyor ev sahibi ağlıyor olmadı kavga kıyamet. Temel sorun toplum kültür düzeyi egitim bilinç seviyesi. İstanbul'da Ankara'da İzmir'de yok mu? Buralarda bile bu tarz yasal olmayan şeyleri yapan hatta alışkanlık hâline getirmiş insanlar var. Yaşam şartları zor, herşey planladığı gibi olmuyor bazen. Gerçekten maddi imkanları olmayan kişilere lafım meclisten dışarı.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sorun kesin motosiklet ve motosiklet sürücülerinde...

Az önce PTT yan duvarına parkedip kafamda yarım kaskla ptt'ye girdim.

Güvenlik görevlisi : "Beyefendi, kaskı çıkarırmısınız" denezmi?

"Çok meraklı değilim kaskla dolaşmaya, oturacak bir yer bulunca çıkarırım herhalde" deyip geçtim içeriye.

Kafamda Buf var. Güvenlik kıl kıl bakıyo...

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun kesin motosiklet ve motosiklet sürücülerinde...

Az önce PTT yan duvarına parkedip kafamda yarım kaskla ptt'ye girdim.

Güvenlik görevlisi : "Beyefendi, kaskı çıkarırmısınız" denezmi?

"Çok meraklı değilim kaskla dolaşmaya, oturacak bir yer bulunca çıkarırım herhalde" deyip geçtim içeriye.

Kafamda Buf var. Güvenlik kıl kıl bakıyo...
    Güvenliğin kafanda ki kaskı çıkar demesi çok normal değil mi? Kafada kask bankaya girmekle aynı şey

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güvenliğin kafanda ki kaskı çıkar demesi çok normal değil mi? Kafada kask bankaya girmekle aynı şey
    Değil.
    Kask yarım kask. Vizör falanda açık.
    Yandaki çocuğun kafada bere ağzıda atkıyla kapalı.
    Beriki kara çarşaflının bitek gözler görünüyor.
    espresso bunu beğendi.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emin misiniz?

Çünkü eğer öyleyse kaskonun hiç bir ama hiç bir anlamı yok.

Açıkçası bana çok makul da gelmedi. Diyelim arabanız lüks. Çarpan da fakir. Nasıl tahsil edecek?

Masraf sigorta şirketine girecek. Halbuki sigorta karşı tarafın masrafını karşılamak için var, sizin değil. Sizinkini karşılayan kasko.

Burada "uninsured motorist" sigortası da satıyorlar... Aylık $5 gibi ek prim verince, eğer karşı taraf sigortasızsa sizin masrafınızı karşılıyorlar...
    Evet tabii ki, bilmediğim bir şeyi neden yazayım. Güvence hesabı havuzundan ortalama sigorta primi mukabilinden karşılanır zararınız. Zaten bu yüzden sigortacılar bu konuyu söylemiyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet tabii ki, bilmediğim bir şeyi neden yazayım. Güvence hesabı havuzundan ortalama sigorta primi mukabilinden karşılanır zararınız. Zaten bu yüzden sigortacılar bu konuyu söylemiyorlar.
    Süpermiş o zaman... Kaskoya ne hacet?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)