Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Jorge Lorenzo Pistlere Veda Etti

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malezyada ki yarışın 14. turunu tekrar izle bakalım Rossi kime tekme atıyor ?
    Biri beni geçip geçip istereyek yavaşlatmaya çalışsa bende tekme atarım. Yarışıyoruz burada öyle hanım evladı gibi içine içine girip aaaahgg bana dohandı deyip yere atmıştır kendini Marquez. Yarışı defalarca izledim. Hatta MotoGP kanalının en sevdiğim videoların dan biridir arada açıp keyiflenirim.

Tekme atmış mış. Yahu adam Rossi nin ona yaptığının kat ve kat fazlasını 3 sezondur kime istiyorsa yapıyor. Ne ceza alıyor ne bir bişey oluyor. Çok göze batınca son cepten yada pit den başlıyor filan. Kendinizi kandırmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 sene geçti artık.Rossi orada Marqueze gerçekten tekme attı...
    Ayrıca şampiyonluğu Valencia'da değil Phillip Island'da kaybetti.
    Madem İspanyol mafyası var Ianonne'nin ne işi vardı orda?
    Biliyoruz efendim nerede kaybettiğini özet geçiyoruz. Ayrıca yetenekli ve genç adam yetenekli ve genç adamdır. O zaman fabio quartararo nun da ne işi var diyebiliriz. Mesele İtalya, Fransa,. İspanya meselesi değil. İspanyol pilotların yaptığına Rossi bırakmasın diye Dorna göz yumdu. Konu bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biri beni geçip geçip istereyek yavaşlatmaya çalışsa bende tekme atarım. Yarışıyoruz burada öyle hanım evladı gibi içine içine girip aaaahgg bana dohandı deyip yere atmıştır kendini Marquez. Yarışı defalarca izledim. Hatta MotoGP kanalının en sevdiğim videoların dan biridir arada açıp keyiflenirim.

Tekme atmış mış. Yahu adam Rossi nin ona yaptığının kat ve kat fazlasını 3 sezondur kime istiyorsa yapıyor. Ne ceza alıyor ne bir bişey oluyor. Çok göze batınca son cepten yada pit den başlıyor filan. Kendinizi kandırmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Biliyoruz efendim nerede kaybettiğini özet geçiyoruz. Ayrıca yetenekli ve genç adam yetenekli ve genç adamdır. O zaman fabio quartararo nun da ne işi var diyebiliriz. Mesele İtalya, Fransa,. İspanya meselesi değil. İspanyol pilotların yaptığına Rossi bırakmasın diye Dorna göz yumdu. Konu bu
    150 kg motoru tekme ile giderken deviremezsin , dikkat edersen Rossi o sırada yarım metre kadar önde ve kameralarda tam olarak seçilemiyor adam ön fren manetini ayağıyla tokatlıyor , piste çıkanlar bilir bu eskiden çok bilinen bir hile idi , şimdi heryer kamera kimse cesaret edemiyor , Rossi buna rağmen az bile ceza aldı , başka biri olsa en az 5 yıl diskalifiye yer.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Vay anasını sayın seyirciler, neler dönüyormuş. Millet boşuna izlemiyor desenize...

Lorenzo hakkindaki tek bilgim MotoGP hakkındaki "Hitting the Apex" belgeselinden... Lorenzo bir kaç sahnede gayet aklı başında laflar ediyordu. Özellikle basın toplantısında Simoncelli ile arasında geçen konuşma etkileyiciydi... Simoncelli'nin gidici olduğu oradan belliymiş...

Motosikleti
    XMAX 250
    150 kg motoru tekme ile giderken deviremezsin , dikkat edersen Rossi o sırada yarım metre kadar önde ve kameralarda tam olarak seçilemiyor adam ön fren manetini ayağıyla tokatlıyor , piste çıkanlar bilir bu eskiden çok bilinen bir hile idi , şimdi heryer kamera kimse cesaret edemiyor , Rossi buna rağmen az bile ceza aldı , başka biri olsa en az 5 yıl diskalifiye yer.
    Pardon Wayne Rainey Bey abi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay anasını sayın seyirciler, neler dönüyormuş. Millet boşuna izlemiyor desenize...

Lorenzo hakkindaki tek bilgim MotoGP hakkındaki "Hitting the Apex" belgeselinden... Lorenzo bir kaç sahnede gayet aklı başında laflar ediyordu. Özellikle basın toplantısında Simoncelli ile arasında geçen konuşma etkileyiciydi... Simoncelli'nin gidici olduğu oradan belliymiş...
    Simoncelli en az Marq kadar hırslı bir sürücüydü. Ciddi anlamda da sorumsuz biriydi. Ama herkesin sevdiği sempatik bir adamdı. Marq onunki kadar büyük ve kötü kazalar yaşadı. Hepsinde de çok şanslıydı. Bu kazalar onu Marq Marquez yaptı. Öyle ki viraj içinde yatırdığı motoru itip kaldırıp devam edebiliyor.

Ancak Lorenzo ne kadar çalışkan ne kadar düzgün bir adam olsa da. 2015 Rossi' nin hakkıydı. Hemen hemen her yarış podyuma çıktı. Zaten sepang öncesi basın toplantısında Rossi direk olarak bunu Marq' ın yüzüne söyledi. '' Son üç yarışa beni geçmene rağmen arayı açmıyorsun. Seni geçmeme de izin vermiyorsun. Bunu neden yaptığını bilioyorum. Çünkü 9 Şampiyonluğu geçmek 10 Şampiyonluğu geçmekten daha kolay ''

Marq güldü oralı olmadı. Lorenzo buz gibi oldu. Gerçeklerin herkes farkında. Adam şampiyon oluyor. Ama kimse ne tebrik ediyor ne seviniyor.

Bknz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ancak Lorenzo ne kadar çalışkan ne kadar düzgün bir adam olsa da. 2015 Rossi' nin hakkıydı. Hemen hemen her yarış podyuma çıktı. Zaten sepang öncesi basın toplantısında Rossi direk olarak bunu Marq' ın yüzüne söyledi. '' Son üç yarışa beni geçmene rağmen arayı açmıyorsun. Seni geçmeme de izin vermiyorsun. Bunu neden yaptığını bilioyorum. Çünkü 9 Şampiyonluğu geçmek 10 Şampiyonluğu geçmekten daha kolay ''

Marq güldü oralı olmadı. Lorenzo buz gibi oldu. Gerçeklerin herkes farkında. Adam şampiyon oluyor. Ama kimse ne tebrik ediyor ne seviniyor.
    Lakin bu durumda sevilmemesi gereken Marquez degil mi? Lorenzo birinci olmasa baska biri birinci olacak sonucta.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ............Lorenzo ne kadar çalışkan ne kadar düzgün bir adam.............

dostum ne içip yazıyorsun merak içindeyim zira kendinle çelişiyorsun..

ilk mesajında Lorenzo ya şerefriz dedin şimdi düzgün adam yazıyorsun

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lakin bu durumda sevilmemesi gereken Marquez degil mi? Lorenzo birinci olmasa baska biri birinci olacak sonucta.
    Lorenzo hatta bu kümeye Pedrosa' yı da katarım. Marq' ın yaptıklarına göz yumdu. İspanyol kardeşler el birliği ile Rossi ye izin vermediler. Marq' ın yaptıklarının hepsini gençliğinde Rossi dönemin iyi sürücülerine yaptı. O da o zaman Marq kadar hırslıydı. Marq hala herkese böyle şeyler ( diz ile değmek, sıkıştırmak ) yapmaya devam ediyor. Pistteki herkesten hızlı bunlar doğal. Beni kızdıran o yıl kötü bir makineye sahip olması bir çok yarışı bitirememesine rağmen bir efsaneni güzel bir emekliğine mani olması.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:51 ----------

dostum ne içip yazıyorsun merak içindeyim zira kendinle çelişiyorsun..

ilk mesajında Lorenzo ya şerefriz dedin şimdi düzgün adam yazıyorsun
    GP tarihini en disiplinli, en çalışkan sürücülerinden biri. Pistte de onun kadar istikrarlısı az görülür. Ancak haksız bir şampiyonluk aldı. Bu yüzden şerefsiz demiştim. Hala da aynı fikirdeyim.
    hasmet bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Neler donuyor ogrenmis oldum

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosiklet yarışlarında arkandaki rakibini yavaşlatmak, geçmesini engellemek, tıpkı hızlı olmak ya da önündekini geçmek gibi oyunun bir kuralıdır.
    Yani Marquez Rossi'yi yavaşlattı, geçmesini engelledi demek Marquez'in işini iyi yaptığını söylemektir.
    Vatandaşını şampiyon yaptı söylemi ise bana göre gereksiz.
    Mesela Toprak ve Kenan aynı kategoride yarışıyor olsalar ve son yarışta Kenan Toprak'ın rakibini engelleyip Toprak'ın şampiyon olmasını sağlasa bu bize garip gelir mi?
    Aksine yapmazsa kızarız.
    Bu nedenle biraz duygusal davrandığınızı söyleyeyim.
    Valentino Rossi adını MotoGp tarihine altın harflerle yazdırmış bir şampiyon.
    Hiç şampiyon olamasaydı da Gp'nin en sevilen pilotu olarak tarihe geçecekti zaten.
    Bu işe bir eğlence, bir şov imkanı getirdi.
    İsterim ki bir şampiyonluk daha kazanıp öyle emekli olsun.
    Ama bu işler maalesef romantik düşüncelerle olmuyor.
    Her yıl başka bir genç arkadan geliyor.
    Önümüzdeki sezon Rossi sadece Marquez ile değil daha bir çok pilotla kapışacak.
    Hatta kendini her geçen gün daha da geliştiren Fabio Quartararo gelecek sezon Marquez'i de zorlayacak.

Lorenzo'ya gelince.
    Bence daha 4-5 sene yarışabilirdi ama kapasitesini en iyi kendisi biliyor.
    İyi bir pilottu ve bunu defalarca ispat etti.
    Fakat genel kanaat sevimsiz olduğu yönünde.
    İnsanlar beyaz tenli parlak çocukları sevimli buluyorlar.
    Bizim anadolu insanı gibi kavruk tipler ne yazık ki itici, antipatik bulunuyor.
    Lorenzo'da kavruk tipli bir oğlan.
    Yapacak bişey yok, bu da onun kaderi.
    Bir Lorenzo geldi geçti deyip bir süre sonra unutacağız.
    oialdemir bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)