Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Afyon Motor Sporları Merkezi'ne 'en iyi pist' ödülü..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Avrupa Akrobasi Şampiyonası'nın finaline ev sahipliği yapan Afyon Motor Sporları Merkezi, Uluslararası Motosiklet Federasyonu ve Avrupa organizatörü tarafından 2019 yılı "en iyi pist" ödülüne layık görüldü.

Geçen ay Afyonkarahisar'da gerçekleştirilen Avrupa Akrobasi Şampiyonası'nın finaline ev sahipliği yapan Afyon Motor Sporları Merkezi, Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) ve Avrupa organizatörü tarafından 2019 yılı "en iyi pist" ödülüne layık görüldü.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, ödülü belediye makamında Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'e teslim etti.

Akülke, burada yaptığı konuşmada, geçen ayki Avrupa Akrobasi Şampiyonası'nda, FIM ve organizatör tarafından "yılın en iyi pisti" seçildiklerini söyledi.

Afyon Motor Sporları Merkezi'nin ne kadar önemli olduğunun, uluslararası alanda bir kez daha tescillendiğini kaydeden Akülke, "Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak amacımız Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'ni sürekli gündemde tutmak, sürekli hareketli ve çalışır vaziyette 12 ay gündemde tutmak. Bu yolda da hızlı adımlarla ilerliyoruz." diye konuştu.

Akülke, ayrıca hafta sonu yapılacak Türkiye Motokros Şampiyonası'nın final yarışına herkesi davet etti.

Zeybek de "Afyonkarahisar'ı spor turizminin merkezi yapacağız dediğimizde bazıları inanmamıştı." dedi.

Son günlerde alınan ödüllerle bunun nereye geldiğini hep birlikte yaşayarak gördüklerini belirten Zeybek, şunları söyledi:

"Türkiye Motosiklet Federasyonuyla birlikte geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Dünya Motokros Şampiyonası'nın bu yıl ikincisini düzenledik. Onda da en iyi padok ödülünü almıştık. Güzel bir organizasyondu. Gerçekten Avrupa FIM'den katılan arkadaşların da ifade ettikleri nefis bir organizasyon. 'Bundan sonra herhalde motor sporuyla uğraşan yarışmacılara başka bir pisti, alanı kabul ettiremeyiz' diye beyanatları vardı. Bunda da haklı olduğumuzu en son gerçekleştirmiş olduğumuz Avrupa Akrobasi Şampiyonası'nda gösterdik, en iyi pist ödülünü alarak pistimizin kalitesini tescilletmiş olduk."

Kaynak AA
    mesut hoca bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Çok güzel bir organizasyon,lakin bir festival havasında olsa daha güzel olur,hele bir de ücretli olması tüm güzelliğini bozuyor işin,düşünsenize adam örneğin içanadolunun Kayseri veya karadezin bir şehrinden veya güneyden Antalya'dan geliyor işinden izin almış, veya bir şekilde yolunu buraya düşürmüş ,eee adam buraya etkinliğe katılacak karşına giriş ücreti çıkarılıyor,bence orada bir festival havasında olsa çadırını kurabileceği bir yer olsa ,kross alanına giriş parası alınmasa daha çok motorcu gelir ve şehirde para harcar esnaf kazanır diye düşünüyorum :-)
    blueway2, Olcay Avşar ve atillatopal9 bunu beğendiler.
    - HAYAT GEZİNCE GÜZEL -

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Alıntı mesut hoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir organizasyon,lakin bir festival havasında olsa daha güzel olur,hele bir de ücretli olması tüm güzelliğini bozuyor işin,düşünsenize adam örneğin içanadolunun Kayseri veya karadezin bir şehrinden veya güneyden Antalya'dan geliyor işinden izin almış, veya bir şekilde yolunu buraya düşürmüş ,eee adam buraya etkinliğe katılacak karşına giriş ücreti çıkarılıyor,bence orada bir festival havasında olsa çadırını kurabileceği bir yer olsa ,kross alanına giriş parası alınmasa daha çok motorcu gelir ve şehirde para harcar esnaf kazanır diye düşünüyorum :-)
    Birde bu parkuru yanlış yere yaptılar kanımca, şehrin büyümekte olduğu bölgeye yaptılar. Tam bir saçmalık. Buraya yazıyorum ilerde kaldıracaklar burayı.

Kamp yapılacak yer olursa süper olur zaten ama bu alan tam kamp yapılacak gibi elverişli değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Afyon'a daha önce bi kaç kez gittim ve gezipte en beğenmediğim şehir Afyon olmuştu. Bir daha Afyon'a kesinlikle gitmem derken kendimi tektar Afyon'da bulmamı sağladı bu organizasyon.

Pist gayet güzel ama etrafında konutlar var. Belki Afyon halkı da bu organizasyonlara kolay ulaşsın diye yapılmıştır bilemiyorum.
    Belediye başkanını tebrik ediyorum, Ankara'da ölü yatırım olan ve açılışının üzerinden 1 sene geçmeden batan Ankapark yerine böyle bi motocross pisti hatta yanına bir de İstanbul park tarzı yarış pisti yapılsaydı yer yerinden oynardı 😊

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bunu doğrulayan yabancı haber göremedim. Ya ben bulamadım, ya da FIM her piste mavi boncuk dağıtıyor.

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Yarış ve konser girişi paralı olabilir ama,kamp alanı sergi alanı girişi ücretsiz olmalı,100 tl giriş ücreti yüzünden organizasyon katılımı düşük oluyor
    mesut hoca bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sonunda buldum (sandım ama bulamamışım hala).
    MXGP organizasyonunda FIM'den en iyi padok ödülü almış pist. Ama MXGP dedikleri şey Avrupa değil, dünya şampiyonasıymış. Zaten onu Zeybek de söylemiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Sanırım asıl haber bu.
    2018'de en iyi teknik altyapı, 2019'da en iyi padok ödülü almışız bu şampiyonada (Yine en iyi pist değil).

https://www.turkeymxgp.com/news/aero...ing-track--501

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)