Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Türkiye'de Adres Soran Tanechka Ozolina Gündem Oldu!

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaş kaç bilmiyorum ama ben 40 yaşındayım ve hiç kimse bayan yada büyüklerin olduğu bir ortamda nakoyim ile cümle kurmadı. Nakoyim bir küfrün yumuşatılmasıdır. Aq kısaltması gibi.

Tekrar hatırlatıyım kesinlikle konunun bir bayan ile alakalı olması değil.

valla hocam 40 yaşına kadar bulunulan ortamda bu küfür ile karşılaşmadıysanız cidden şanslısınız.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam 40 yaşına kadar bulunulan ortamda bu küfür ile karşılaşmadıysanız cidden şanslısınız.
    şans ile alakası yok benim bulunduğum bir yerde kadın yada saygı duyduğum büyüğüm varsa öyle gelişi güzel kimse konuşamaz. Hele bu şekilde yumuşatılmış küfür olsun yada cinsel içerikli saçma sapan muhabbet yapamaz. Yoksa bende küfürlü konuşurum noramlde ama erkek erkeğe olduğum bir zamanda.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga en basından berı bunu anlatıyorum, su an konuda "adminin konuyu acması bile sıkıntı" muhabbeti dönüyor. bu yobazlıktır ve ayrımcılıktır.
    Niye yobazlık ve ayrımcılık olduğunu anlamadım.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    şimdi konuya dönecek olur isek bu rus fenomen baya sıkı vücuda sahip yani etkileneni çok olur ama ben daha çok esra kiraz gibi kızlara hayranım. çelik gibi bir bileğe sahip, öylelerini seviyorum ben.

herkes farklı şeylerden hoşlanır bende öylelerinden hoşlanıyorum. aradaki fark ise biri başarısı ile ünlü ve diğeri ise sadece cinselliği ile ön planda gibi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS

Motor kiralık mı ? Arkadaş askere gidecek gitmeden bi tur binsin diyorduk.

İşi biliyor yelloz.. Türk erkeğinin açlık sınırının altında yaşadığından haberi var.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arokh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşi biliyor yelloz.. Türk erkeğinin açlık sınırının altında yaşadığından haberi var.
    Birisi sizin anneniz, kız kardeşiniz, anneanneniz, halanız ya da teyzeniz için bir forumda "yelloz" yazsa ne düşünürdünüz?

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisi sizin anneniz, kız kardeşiniz, anneanneniz, halanız ya da teyzeniz için bir forumda "yelloz" yazsa ne düşünürdünüz?
    Olumsuz düşünceler yanında acep geçerli bir sebebi var mı diye düşünmeden edemezdim şahsen...

Yelloz ne demek çok bilmiyorum ancak sosyal medyada cinselliğini kullanarak kendine yer edinmeye çalışan bir kadın için hafifmeşrep demek çok da yanlış bir tabir olmaz bence...

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olumsuz düşünceler yanında acep geçerli bir sebebi var mı diye düşünmeden edemezdim şahsen...

Yelloz ne demek çok bilmiyorum ancak sosyal medyada cinselliğini kullanarak kendine yer edinmeye çalışan bir kadın için hafifmeşrep demek çok da yanlış bir tabir olmaz bence...
    Yelloz : Ahlaksız, hafifmeşrep, şıllık (kadın).

Şimdi anlamını yerine koyalım.

A-Hafifmeşrep: Davranışları, içinde bulunduğu toplumun ahlak anlayışına uymayan (kadın), hafif yollu.

B-Ahlaksız:
    1. sıfat Ahlak kurallarına uymayan.

2. sıfat, mecaz Dürüst davranmayan, kötü huylu, terbiyesiz

C-Şıllık:
    isim, argo
    Aşırı ve bayağı biçimde süslenip boyanmış kadın.

A: Seyahat ettiğiniz her yol üzerindeki toplumun ahlak anlayışını araştırıyor musunuz?
    B: Hangi dürüst olmayan davranışını gördünüz?
    C: Bu hanımefendi şeklinde giyinen herkese bu kelimeyi yüzüne söyleyebilecek misiniz?

Özetle söz hakkı olamayacak, haberi dahi olamayacak birine, yüzüne söyleyemeyeceği şeyleri söyleyen zeka yaşı 15'i geçememiş kişiler böyle yakıştırmalar elbette yapmaya devam edebilir...

Motosikleti
    SD 1290R
    A: Seyahat ettiğiniz her yol üzerindeki toplumun ahlak anlayışını araştırıyor musunuz?
    B: Hangi dürüst olmayan davranışını gördünüz?
    C: Bu hanımefendi şeklinde giyinen herkese bu kelimeyi yüzüne söyleyebilecek misiniz?

Özetle söz hakkı olamayacak, haberi dahi olamayacak birine, yüzüne söyleyemeyeceği şeyleri söyleyen zeka yaşı 15'i geçememiş kişiler böyle yakıştırmalar elbette yapmaya devam edebilir...
    A: Çok ülkede bulundum, çok ulkeden arkadasim oldu, az çok hakimim.
    B: Giyimin dürüstlükle alakası yok.
    C: Amaçsız ve faydasız olacaksa kimsenin yüzüne karşı negatif bir şey söylemem, ancak hakkında düşünürüm, haklı da olabilirim.

Mesela internette ırkçı sayılabilecek bir ifadesine rastgeldiğim bir iş arkadaşımın yüzüne karşı "ırkçısın" demeyebilirim, ancak hakkında ırkçı olduğunu düşünebilirim, haklı da olabilirim.

İnsanlar hakkında her düşündüğünü yüzüne karşı söylemek bir erdem değil, şapşallıktır.

Ama insanları arkasından çekiştirmek (giybet) yanlış tabii ki. Ancak eğer biri çekiştirilebilecek bir şeyi açıktan yapıyor ve hatta paylaşıyorsa, bence o konu hakkında fikir belirtmek çekiştirme sayılmaz...

Mesela çizgisi tamamen farklı iken birden bire 180 derece dönüp, çıkarı karşılığında bir siyasetçiye yağcılık yapan biri hakkında "yalaka" demek çekiştirme değildir bence.
    Benzer şekilde yolsuzluk yapan biri hakkında "yolsuz" demek te çekiştirme değildir.

Yine internet hesabından bu şekilde cinselliğini kullanarak popüleritesini arttırmaya çalışan bir kadın hakkında hafifmeşrep demek te bence, evet gereksiz belki, ama kesinlikle yanlış değil.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    İlk fotoğraftaki Kırmızılı arkadaş unu elemiş eleğini asmış.(kıyafet alelacele toplanmamış mı sizcede?)

Bu konuya geri dönersek; Admin kınama cezası alsın!

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yelloz kelimesini "o.." anlamında kullanmıyoruz, en azından TDK'daki anlamını geçtim sokak arasında daha cok cinselliği ile öne cıkmaya calısan tip olarak algılanıyor.

Tabi argoya kaçan kelimeleri kullanmamak gerekir orası ayrı, ancak ablanın cinselliğini kulllandığı bir gerçek. kimse videosunu izlerken "aa ne güzel vites geciyor" demiyor.
    arokh bunu beğendi.

A: Çok ülkede bulundum, çok ulkeden arkadasim oldu, az çok hakimim.
    B: Giyimin dürüstlükle alakası yok.
    C: Amaçsız ve faydasız olacaksa kimsenin yüzüne karşı negatif bir şey söylemem, ancak hakkında düşünürüm, haklı da olabilirim.

Mesela internette ırkçı sayılabilecek bir ifadesine rastgeldiğim bir iş arkadaşımın yüzüne karşı "ırkçısın" demeyebilirim, ancak hakkında ırkçı olduğunu düşünebilirim, haklı da olabilirim.

İnsanlar hakkında her düşündüğünü yüzüne karşı söylemek bir erdem değil, şapşallıktır.

Ama insanları arkasından çekiştirmek (giybet) yanlış tabii ki. Ancak eğer biri çekiştirilebilecek bir şeyi açıktan yapıyor ve hatta paylaşıyorsa, bence o konu hakkında fikir belirtmek çekiştirme sayılmaz...

Mesela çizgisi tamamen farklı iken birden bire 180 derece dönüp, çıkarı karşılığında bir siyasetçiye yağcılık yapan biri hakkında "yalaka" demek çekiştirme değildir bence.
    Benzer şekilde yolsuzluk yapan biri hakkında "yolsuz" demek te çekiştirme değildir.

Yine internet hesabından bu şekilde cinselliğini kullanarak popüleritesini arttırmaya çalışan bir kadın hakkında hafifmeşrep demek te bence, evet gereksiz belki, ama kesinlikle yanlış değil.
    Yazdıklarımın tamamını "ben" merkezli olarak algılıyorsunuz.

"Ama insanları arkasından çekiştirmek (giybet) yanlış tabii ki. Ancak eğer biri çekiştirilebilecek bir şeyi açıktan yapıyor ve hatta paylaşıyorsa, bence o konu hakkında fikir belirtmek çekiştirme sayılmaz..."

Yüzüne karşı ulu orta bir yerde şu hanımefendiye "sen şıllıksın, yellozsun" vb. diyebilir misiniz? Diyemiyorsanız buraya da yazamazsınız.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AYNI HAREKETLERİ biz yapsak apache diye topa tutarlar :(
    Aynı hareketleri biz yapsak manzara da pek hoş olmaz zaten
    hasmet bunu beğendi.
    ...

Motosikleti
    SD 1290R
    Yazdıklarımın tamamını "ben" merkezli olarak algılıyorsunuz.

Yüzüne karşı ulu orta bir yerde şu hanımefendiye "sen şıllıksın, yellozsun" vb. diyebilir misiniz? Diyemiyorsanız buraya da yazamazsınız.
    Neden oyle olmadigini bir onceki mesajimda gayet duzgun acikladim, tekrara girmeyecegim.

Ben merkezli anladigim yorumuna gelince, meselenin benimle bir ilgisi yok. Genel gecer gercegi degil, kendi dusuncelerimi yazdigim icin birinci tekil sahista yazdim. Sonucta yanlis dusunuyor olabilirim. Hatta yaziyorken tereddut te ettim. Tekrar dusunup makul olduguna karar verince de yazdim.

Bakin az yukaridaki poz hakkinda Amerikalilarin bir cogunun kabul edecegi bir ifade yazayim: "That's a slutty outfit, isn't it?"

Ne kadar acik gorunurse gorunsun, her modern toplumun bir "acik saciklik" kriteri var. Hersey de normal degil. Dengeyi kacirmamak lazim.

Motosikleti
    MT-07
    Açıkçası takip etmiyorum ama böyle giyinenleri destekliyorum ben. Hergün ateş eden kawasaki ile ateş eden sürücüsünü göremiyorum. Forum olmasa bunun kim olduğunu bilmeyeceğim. Ayrıca halen takip etmiyorum. Bir ara fan'ı olayım

Hatta an itibariyle takip ediyorum Kawasaki dediğin kırmızı ve ateş eden olmalı

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Hatun'da Makine'de ateş gibi, Bizi yakar abi.. Ben kendi sikletime takılıcam
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Neden oyle olmadigini bir onceki mesajimda gayet duzgun acikladim, tekrara girmeyecegim.

Ben merkezli anladigim yorumuna gelince, meselenin benimle bir ilgisi yok. Genel gecer gercegi degil, kendi dusuncelerimi yazdigim icin birinci tekil sahista yazdim. Sonucta yanlis dusunuyor olabilirim. Hatta yaziyorken tereddut te ettim. Tekrar dusunup makul olduguna karar verince de yazdim.

Bakin az yukaridaki poz hakkinda Amerikalilarin bir cogunun kabul edecegi bir ifade yazayim: "That's a slutty outfit, isn't it?"

Ne kadar acik gorunurse gorunsun, her modern toplumun bir "acik saciklik" kriteri var. Hersey de normal degil. Dengeyi kacirmamak lazim.

Şu hanımefendilere kimse gidip yüzüne "yelloz" diyemiyor ya da demiyorsa yine aynı şekilde buradan bu şekilde bir kişiye yelloz denilmesi o kadar sığ görüşlülüğü ifade eder benim gözümde.

Motosikleti
    SD 1290R
    https://i.pinimg.com/originals/a8/42...b8649f116b.jpg

https://galeri8.uludagsozluk.com/411...1_611153_m.jpg

Şu hanımefendilere kimse gidip yüzüne "yelloz" diyemiyor ya da demiyorsa yine aynı şekilde buradan bu şekilde bir kişiye yelloz denilmesi o kadar sığ görüşlülüğü ifade eder benim gözümde.
    Tahmin ettigim uzere sizin probleminiz baska

Eklediginiz fotograflar hakkinda tipik bir Amerikali "That's a slutty outfit" onermesini kabul etmez. Ama onlar icin bir insanin basinin acik ya da kapali olmasi da farketmez. Ama sizin icin farkediyor belli ki...

Tahmin ettigim uzere sizin probleminiz baska

Eklediginiz fotograflar hakkinda tipik bir Amerikali "That's a slutty outfit" onermesini kabul etmez. Ama onlar icin bir insanin basinin acik ya da kapali olmasi da farketmez. Ama sizin icin farkediyor belli ki...
    Aksine hiç ama hiç fark etmiyor. Hepsinin insan olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Hepsinin hakkı var. Hepsinin yaşamı var. Kimse kimse hakkında bu şekilde arkasından yakıştırma yapma hakkına ve bunu çeşitli mecralarda dile getirme hakkına sahip değildir, suçtur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)