Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kadın Motosiklet Sürücüsü Çocuğunu Kendisine İple Bağladı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

İstanbul E-5 otoyolunda seyreden kadın motosiklet sürücüsü, görenleri şaşkına çevirdi. Kadın sürücünün, arkasına oturttuğu kasksız çocuğu kendisine belinden iple bağlayarak seyir etmesi faciaya davetiye çıkardı.

Olay, İstanbul E-5 otoyolunda yaşandı. Haliç Köpsürü üzerinden Edirne istikametine seyir eden motosiklet sürücüsü kadın, arkasında oturan çocuğu kendisine ip ile bağlayarak seyir etti.

Genellikle trafiğin ortasından seyir eden kadın sürücü, kendisine kask takarken arkasında bulunan çocuğa ise kask takmadı. Kadın sürücünün yaptıkları bununla da sınırlı kalmadı. Diğer sürücülerin kendisini görüntülediğini gören kadın, bu kez kendi başında bulunan kaskı da çıkararak tehlikeli seyrine hızlı bir şekilde devam etti. Kadın bir süre daha seyrettiği trafikte daha sonra gözden kayboldu.

Kaynak: NTV

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunlara da ana diyorlar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Çocuğunu okula götürüyor. Henüz servisler başlamamış ya da servise verecek parası yok.
    fatih.met ve birbilent bunu beğendiler.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Bu eski bi haber izlemisdim en sinir oldugum olay ise bunu video ceken lavuk o kadar sinir ediyoki kadini dusebilirdi haber yapacaksanda fark ettirmeden kimseyi tehlikeye atmadan yapsa.
    Kadina dicek bisey yok burası türkiye .
    mavellen bunu beğendi.

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Püfff habere bak Suriyelileri hiç görmüyorsunuz sanırım.
    birbilent bunu beğendi.

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Cehalet başka bir şey değil

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    selede arkaya yaslanma yeri var, sağa ve sola da bir şeyler uydurulsa çocuk daha güvende olur ve annesine sarılmaya ve iple bağlanmaya gerek kalmaz.

siz bu kadının hareketini kınıyorsunuz ama işte her şey dediğiniz gibi olmuyor. kadın altındaki motoru kuryelere göre oldukça güvenli sürüyor ve bir başka aracın gelip bu motoru ezmedikten sonra bu kadın pek kaza yapacak gibi görünmüyor.

en büyük önlem motosikleti defansif sürmektir yani küçücük kızda kask olsa yeterli olacak mı? boynu kırılır zaten kemikleri ne derece gelişmiş onun? zemin kayganlığına dikkat ederek, düz olmayan yollarda yavaş gitmek falan yani olay motoru sürme ile alakalı.

ne yapsın kadın? çocuğu nasıl götürecek okula?

valla sizi bilmem ben bu videoda pek sakınca görmüyorum.

oh ne güzel dünya, hayat sandığınız gibi toz pembe değil, para yokluğu nedir bilmezsiniz.

kadın kask yada gözlük takacak aksi halde gözüne bir sinek yada bir şey girse ikisi de asfalta serilir.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu haberden şunu çıkarmalıyız herhalde; kadının çocuğu iple bağlaması faciaya sebebiyet verebilirdi, bağlamasa daha iyiydi. Etrafta binlerce kasksız sürücü varken bu kadının haber yapılmasının başka açıklaması olamaz. Keşke çocuğuna da kask taksaydı.

Böyle şeyleri gördüğümde o kadının nasıl çocuğun üzerine titrediğini ve elinden gelenin bu olduğunu düşünüp üzülüyorum. Emin olun o esnada son derece dikkatli sürüş yapıyordur. Arabası olsa zaten hiç bunlarla uğraşmazdı.

Kuş beyinli gazeteci zekasının eseri bir haber deyip geçiyorum. 5 dakika boyunca takip edip çekim yapan gerizekalıya da içimden küfrediyorum.
    fatih.met, motörcü, birbilent ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Bu medya organlarını ıslak odunla 'bu kadarına da pes' dedirtene kadar zopalamak lazım.
    kadının yaptığı tamam doğru değil, bi şekilde çocuğu okula yetiştirmeye çalışıyor belliki, parası yoktur, kaskını unutmuştur, bişeydir,
    zaten kask takamadığı için beline bağlamıştır çocuğu, hiç önemsemese anlarsın bunu.

görenleri şaşkına çevirmek ve faciaya davetiye çıkartmak, nedir yavşşşak! abi nefret ettim bu memleketten ya.
    fatih.met ve mavellen bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Medyaya olan nefretten dolayı yanlışı dogru gibi algılamaya calısıyorsunuz.

Okula yetiştirmeye calısıyor, parası yok vs. tamamen kendı savunmanızdan kaynaklı varsayım.
    Gerçeğe odaklanmak lazım.

-Cocugu iple kendine bağlamış
    -Cocugun kaskı bile yok (ki o yaşta cocugu bindirmeye korkarım ben)
    -Fark edilince kendi kaskını cıkardı (bu da garip)

Video'yu izlemeyemiyorum PC nedeniyle ancak acıklamaya göre orta şeritten ve hızlı gittiği yazılmış.
    Bu da doğruysa kusura bakmayın da pes yani.

Toplu taşıma kullansın, kımsenin hayatını riske atmamalı.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    sadece kask başka bir şey yok. o motosiklete göre hızlı sayılabilecek bir hız 90km/h civarı. sinyal yok çoğu zaman şerit konumlanma da yanlış. bir ara kaskı da çıkardı. arkadaş bu kaskı kola takıp devam etmek nedir lan? tam bir cehalet.
    hayır yorumların bazılar da cehaletçe. yok para yokluğu yok defansif sürüş falan. ekipmanın motosiklete binme ver parayı dolmuşla git çünkü bir kez düşme şansın olabilir.
    espresso bunu beğendi.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    walla ben çok da abes bi durum görmedim açıkcası. bi kere okuldan benim kızı motorla aldım. arkada uyur kalır da düşer diye ben de bağladım. nedir yani?
    motörcü bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla ben çok da abes bi durum görmedim açıkcası. bi kere okuldan benim kızı motorla aldım. arkada uyur kalır da düşer diye ben de bağladım. nedir yani?
    Yanisi şu çocuğunda kafasında kask olsaydı kimse dönüp bakmazdı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Ben kask takmayınca jandarması polisi maliyesi bile çevirme yapar millet efil efil geziyor :D

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Medyaya olan nefretten dolayı yanlışı dogru gibi algılamaya calısıyorsunuz.

Okula yetiştirmeye calısıyor, parası yok vs. tamamen kendı savunmanızdan kaynaklı varsayım.
    Gerçeğe odaklanmak lazım.

-Cocugu iple kendine bağlamış
    -Cocugun kaskı bile yok (ki o yaşta cocugu bindirmeye korkarım ben)
    -Fark edilince kendi kaskını cıkardı (bu da garip)

Video'yu izlemeyemiyorum PC nedeniyle ancak acıklamaya göre orta şeritten ve hızlı gittiği yazılmış.
    Bu da doğruysa kusura bakmayın da pes yani.

Toplu taşıma kullansın, kımsenin hayatını riske atmamalı.
    Kadının yaptığı yanlıştır buna bişey diyen yok.
    ben lanet olası medyanın beyinsizce attığı manşetlerine dikkat çekmek istedim.
    faciaya davet, bu kadarına da peessss!

konu motosiklet olunca sanki göktaşı düşüyo amk yerine.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Bütün yorumlar Nasrettin hocanın fıkrası gibi, hani demiş ya ''Hırsızın hiçmi kabahati yok'' kimi demiş dolmuş parası yoktur, kimi demiş çocuğun kaskını unutmuştur, kimi demiş çocuk uyuyup düşmesin diye bağlamış, çüüüüüüüüüüüş yaaaaaaaaa çüüüüüüüüüüüş, oha ya ohaaaaaaaaaaa

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı aliozgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece kask başka bir şey yok. o motosiklete göre hızlı sayılabilecek bir hız 90km/h civarı. sinyal yok çoğu zaman şerit konumlanma da yanlış. bir ara kaskı da çıkardı. arkadaş bu kaskı kola takıp devam etmek nedir lan? tam bir cehalet.
    hayır yorumların bazılar da cehaletçe. yok para yokluğu yok defansif sürüş falan. ekipmanın motosiklete binme ver parayı dolmuşla git çünkü bir kez düşme şansın olabilir.
    otobüse kaç kez bindin hacı doğru söyle itiraf edeyim videoyu çok az izledim ve gördüğümde kadın normal gidiyordu neyse. ben 2014 yılında sürekli olrak çalışmaya başladım ve ilk maaşım ile külüstür bir motor almıştım çünkü otobüs çekilecek gibi değil.

* çok geç varıyorsun
    * duraklarda inme binme sorun
    * otobüsün içinde her çeşit insan var
    * otobüsün gelmesini bekleyerek zaman kaybediyorsun ki boş ise binebiliyorsun yada tost olmaya razı isen araya gir, fortçulara da dikkat et
    * her yere gitmiyorlar ve her yerden binemiyorsun.

kadının kaskı çıkarıp koluna takmasını görmedim, kızgınlıktan dolayı mantıksız hareketler yapmış olabilir.

cehalet cehalet, ben cahilce hayatımdan memnunum, yeğenlerimide motor ile gezdirdiğim oluyor, 4-7 yaş arasında 4 yeğenim var ve motora binmeyi seviyorlar, önüme bindirip gezdiriyorum onları bazen hemde kasksız.

söylerken kolay oluyor dimi, "para yoksa toplu taşımaya binsin!" gidin siz binin toplu taşımaya. tabi güzergahınızda varsa ya da çift olmuyorsa v.s.

edit: medyadan gına geldi evet, türkiye medyası iğrenç durumda benim için. eskisi gibi televizyonda haber izleyesim gelmiyor. sosyal medyada sabit takip ettiklerim yetiyor.
    motörcü bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Videoya bir yorum yapmayacağım.

Bu yaz başı malum sitede aşağıdaki MCT250 vardı.
    Fiyat sanırım 5.500 TL idi ve görüştüğümüzde sahibi indirim yapabileceğini söylemişti.
    Epey sulanmıştım motora ama sonra yedek parça bulma sorunu nedeniyle vazgeçmiştim.
    Arkada çocuk taşımak için iyi bir alternatif olabilir...

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Oha çok mantıklı. Kablo bağıyla bağlamak gelmişti benim akloma. Uç uca ekleyip. Ama çıkartması zor olur diyordum. İp müthiş fikir

Motosikleti
    Forza 250
    ben yetişkin insan bile almıyorum arkama düşer kaza yaparsam gibi durumlarda sadece kendi canımın sorumluluğunu alıyorum. Çocuk taşımak !

cocugu önce çitalarda sabitleyip streçlesin, sert mukavva ile köşelerden desteklesin hatta.
    motörcü bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)