Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SCS S9 + BLUETOOTH

Leoncino
    Motosiklet Online
    admin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bluetooth 4.0 CSR sürümü,
    2.4GHZ Frekans aralığı,
    40mm kulaklık ve mikrofon
    Entegre 2 kulaklık 1 mikrofon şeklinde özel tasarım,
    Bağlı olan telefondaki müzik dinleme
    Dijital gürültü azaltma arka plan gürültü kesme,
    8 saat konuşma 160 saat bekleme süresi,
    150 Mah Bataryayı,
    1 saat şarj dolum süresine sahip Lityum-İyon Batarya,
    Su geçirmez karşı dayanıklı yapı,
    Cihaz gelen aramaları otomatik açmaktadır,

Ürün Linki:https://www.ozenmotor.com.tr/Product...ooth/114/12523

Ürün Linki:https://www.ozenmotor.com.tr/Product...ooth/114/12523
    Survivalsyk bunu beğendi.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax
    ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX
    bu veya bu tarz bi ürün kullanan var mı? interkomun tüm görevlerini görüyor sanırsam. fiyatıda makul.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Nolan N-Com kasklara uyar mı?

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discover 125 st
    Fiyatı çok pahalı bence bunu alacağıma interkom alırdım
    Ama ben normal bir kulaklığın hoparlörunu alıp eski kulak üstü kulaklıgin hoparlörunu koydum yerine onu da kaska taktım bu resimdekinden tek farkı kablolu olması onun haricinde elimdekilerle bedavaya geldi
    çok pahalı ne diyeyim

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Kursad55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı çok pahalı bence bunu alacağıma interkom alırdım
    Ama ben normal bir kulaklığın hoparlörunu alıp eski kulak üstü kulaklıgin hoparlörunu koydum yerine onu da kaska taktım bu resimdekinden tek farkı kablolu olması onun haricinde elimdekilerle bedavaya geldi
    çok pahalı ne diyeyim
    Kablolu kullanabiliyorsanız zaten daha ucuz bir yol bulmak mümkün değil. Haricinde mediamarkt satılan en ucuz kulak içi https://www.mediamarkt.com.tr/tr/pro...k-1198640.html kablosuz düşündüğünüzde fiyat iyi

Sponsor Firma Motosiklet Online - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar,

Ses kalitesi yeterli seviyede, kullanımı ve kurulumu çok basittir.
    Fiyat olarak piyasadaki en uygun cihazdır.
    Bluetooth 4.0 yonga setini kullanıyor, hem yenilikçi hem de kolay kolay kopmuyor.

Ürünü aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz.

Link : https://www.motosikletonline.com/uru...letisim-cihazi

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Özen TV kanalını seviyorum. Çok çeşit ürün tanıtıyorlar ve yorumlara dönüş yapıyorlar sağolsunlar. Ürünü getiren arkadaşlara da hayırlı satışlar.

Alıntı Motosiklet Online adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Ses kalitesi yeterli seviyede, kullanımı ve kurulumu çok basittir.
    Fiyat olarak piyasadaki en uygun cihazdır.
    Bluetooth 4.0 yonga setini kullanıyor, hem yenilikçi hem de kolay kolay kopmuyor.

Ürünü aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz.

Link : https://www.motosikletonline.com/uru...letisim-cihazi
    Bluetooth 4.0 kullanan bir cihazı nasıl yenilikçi olarak tanımlayabiliyorsunuz? Tamam satış yapmaya çalışıyorsunuz anlıyorum ancak bunu yaparken lütfen kullanıcılara yanıltıcı bilgiler vermeyin.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı allonsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bluetooth 4.0 kullanan bir cihazı nasıl yenilikçi olarak tanımlayabiliyorsunuz? Tamam satış yapmaya çalışıyorsunuz anlıyorum ancak bunu yaparken lütfen kullanıcılara yanıltıcı bilgiler vermeyin.
    araya girmek gibi olmasın ama 4.0 blueetooth kulaklık sürümlerindeki en son sürümlerden birisi. Zaten piyasadaki en iyi interkom cihazlardan sayılabilecek sena 30k ve packtalk modelleri 4.1 sürüm kullanıyor.Dünyada geliştirilen en son bluetooth sürümü her cihaza şipşak girmiyor Bunları kullandığınız cep telefonu veya bilgisayarınızla karıştırmayın.

Sena 30 k ( 2018 ) SÜRÜM
    https://www.revzilla.com/motorcycle/...etooth-headset

Packtalk Bold JBL ( 2019 ) SÜRÜM
    https://www.revzilla.com/motorcycle/...ld-jbl-headset

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özen TV kanalını seviyorum. Çok çeşit ürün tanıtıyorlar ve yorumlara dönüş yapıyorlar sağolsunlar. Ürünü getiren arkadaşlara da hayırlı satışlar.
    Özen tv gerçekten bu alanda yapılmış ve sadece aksesuar alanında gösterim yapan çok başarılı bir kanal. En azından bir videoda gitar çalıp ötekinde motosiklet, bir başka videoda muz tanıtmıyorlar. En güzeli tüm ürünleri deneyip fakat kendi yorumlarını katmamaları. Yaptığım yorumlarda banada güzel ve bilgilendirici şekilde cevaplarla döndüler, Kask ve mont almadan önce danıştığımda bana motosiklet modelimi ve kullanım standartlarını sorup analiz ederek ona göre bir bilgilendirme yaptılar. Tabi sadece aksesuar alanında videolar yaptıkları için herkesin takip ettiği ve sürekli göz önünde olan bir kanal olmuyor. Anca kask mont vs ararken karşımıza çıkıyor.
    oialdemir bunu beğendi.

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araya girmek gibi olmasın ama 4.0 blueetooth kulaklık sürümlerindeki en son sürümlerden birisi. Zaten piyasadaki en iyi interkom cihazlardan sayılabilecek sena 30k ve packtalk modelleri 4.1 sürüm kullanıyor.Dünyada geliştirilen en son bluetooth sürümü her cihaza şipşak girmiyor Bunları kullandığınız cep telefonu veya bilgisayarınızla karıştırmayın.
    Burada anlatmak istediğimi anlamamışsınız. Ürünün tanıtımı yapılırken yenilikçi bir ürün olduğundan bahsediliyor. Bu tanıtım şekli kullanıcıları yanıltabilir, diğer ürünlerle karşılaştırma yaparken yanlış bilgilendirilmiş olup doğru karşılaştırma yapamazlar.

Bluetooth 4.0'ı da piyasadaki en son sürümlerden bir tanesi diye tanımlamak çok yanlış olur. Bu sürümler her yıl çıkan sürümler değiller. 4.0 ile 4.1 arasında dağlar kadar fark bulunuyor. 0.1 size küçük bir versiyon gibi görünebilir ama işin aslı öyle değil malesef.

Konudan uzak olanlar için özetlemek gerekirse; yenilikçi olduğu iddia edilen cihaz 2010 yılının teknolojisini kullanıyor.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Burada anlatmak istediğimi anlamamışsınız. Ürünün tanıtımı yapılırken yenilikçi bir ürün olduğundan bahsediliyor. Bu tanıtım şekli kullanıcıları yanıltabilir, diğer ürünlerle karşılaştırma yaparken yanlış bilgilendirilmiş olup doğru karşılaştırma yapamazlar.

Bluetooth 4.0'ı da piyasadaki en son sürümlerden bir tanesi diye tanımlamak çok yanlış olur. Bu sürümler her yıl çıkan sürümler değiller. 4.0 ile 4.1 arasında dağlar kadar fark bulunuyor. 0.1 size küçük bir versiyon gibi görünebilir ama işin aslı öyle değil malesef.

Konudan uzak olanlar için özetlemek gerekirse; yenilikçi olduğu iddia edilen cihaz 2010 yılının teknolojisini kullanıyor.
    Madem bukadar ilgilisiniz bende bluetooth cihazlarına ilgili olduğum için tekrar detaylandırayım. Bu cihazlar bluetooth interkom cihazları yoğun şekilde veri ve data transferi yapmıyorlar temel ve en basit özellikleri ses aktarımı. Madem 4.0 ile 4.1 ile ilgili bukadar bilgisilisiniz ben size farkından bahsedeyim. 4.1 sürümü aslında akıllı saatler gibi ikincil bir ekran kullanan sistemler için kullanılan verilerin görüntülenmesi için çıkarılmış ve geliştirilmiş ara bir geliştirmedir. Eğer cihazın bir uygulama ekranı yoksa 4.0 ile 4.1 arasında tek fark yarım saniyelik yeniden bağlantı hızıdır. Başka hiçbir farkı yoktur. Belirttiğim ve link verdiğim iki interkom cihazının telefon app yardımı ile data bilgilerini görebildiğiniz için daha verimli bir sistem olan 4.1 kullanıyor. Ben olayın daha ötesine gidip tecrübelerimi paylaşmak istersem 4.0 sürümlü cihazların yeniden bağlantı hızı söylenenin aksine bence 4.1 lerden daha hızlıydı. Mağaza sahibiyle ne probleminiz olduğunu bilemem fakat 4.0 ile 4.1 arasında dağlar kadar fark olduğunu söyleyebilecek kadar nefret ediyorsanız herşeyden önce söylediklerinizi araştırmanızı tavsiye ederim. Bir cihazın 2010 sürüm yılında tanıtılan teknolojiyi kullanması o cihazı eski bir cihaz haline getirmez. Üzerime vazife olmadan konuya dahil olduğum için kusura bakmayın

Madem bukadar ilgilisiniz bende bluetooth cihazlarına ilgili olduğum için tekrar detaylandırayım. Bu cihazlar bluetooth interkom cihazları yoğun şekilde veri ve data transferi yapmıyorlar temel ve en basit özellikleri ses aktarımı. Madem 4.0 ile 4.1 ile ilgili bukadar bilgisilisiniz ben size farkından bahsedeyim. 4.1 sürümü aslında akıllı saatler gibi ikincil bir ekran kullanan sistemler için kullanılan verilerin görüntülenmesi için çıkarılmış ve geliştirilmiş ara bir geliştirmedir. Eğer cihazın bir uygulama ekranı yoksa 4.0 ile 4.1 arasında tek fark yarım saniyelik yeniden bağlantı hızıdır. Başka hiçbir farkı yoktur. Belirttiğim ve link verdiğim iki interkom cihazının telefon app yardımı ile data bilgilerini görebildiğiniz için daha verimli bir sistem olan 4.1 kullanıyor. Ben olayın daha ötesine gidip tecrübelerimi paylaşmak istersem 4.0 sürümlü cihazların yeniden bağlantı hızı söylenenin aksine bence 4.1 lerden daha hızlıydı. Mağaza sahibiyle ne probleminiz olduğunu bilemem fakat 4.0 ile 4.1 arasında dağlar kadar fark olduğunu söyleyebilecek kadar nefret ediyorsanız herşeyden önce söylediklerinizi araştırmanızı tavsiye ederim. Bir cihazın 2010 sürüm yılında tanıtılan teknolojiyi kullanması o cihazı eski bir cihaz haline getirmez. Üzerime vazife olmadan konuya dahil olduğum için kusura bakmayın
    Sizle anlaşamıyoruz Benim burada parmak basmak istediğim nokta cihazın tanıtımı yapılırken yanlış kelimelerin kullanılması. Bu sadece Bluetooth teknolojisi ile ilgili değil yani. Ben cihaz eski demiyorum, aksine cihaz yanlış tanıtılıyor diyorum. Satıcı ile bir sorunum bulunmuyor bu arada, benim tepkim piyasadaki çoğu satıcının pazarlama yaparken kullandığı süslü ama yanlış ve yanıltıcı kelimeler kullanma tavrına.
    Size tek bir soru soracağım. Bu cihazın neresi yenilikçi?

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Sizle anlaşamıyoruz Benim burada parmak basmak istediğim nokta cihazın tanıtımı yapılırken yanlış kelimelerin kullanılması. Bu sadece Bluetooth teknolojisi ile ilgili değil yani. Ben cihaz eski demiyorum, aksine cihaz yanlış tanıtılıyor diyorum.

Size tek bir soru soracağım. Bu cihazın neresi yenilikçi?
    Cihaz 2019 yılında SCS markası tarafından yeni tasarlanmış bir ürünse yenilikçi bir cihaz diye belirtilmesi normal.
    Kolay kolay kopmuyorsa bunu belirtilmesi normal.
    Ve yine bluetooth 4.0 sürüm kullanılıyorsa bununda söylenmesi ve açıklamaya eklenmesi doğru.

Zaten bu bilgileri üretici firmalar doğruluyor. Şimdi mercedesin bir reklamı vardı hani şeytan bile sürücüyü öldüremiyordu lastiği patlamıyor önüne ağaç devriliyor kendiliğinden fren yapıyordu.. Şimdi bu özellikleri 2019 clio araca koydular. Ne diycek adam ? yenilikçi özelliklere sahip clio 5 diyor adına. Eski teknolojiyi kullanıyor olmasıyla yeni üretilen bir ürünün yenilikçi olmamasının ne alakası var ?

Size örnek linkler yolladım. Dünyada bluetooth 5 sürümleri çıkmasına rağmen bugün çıkarılan bir intercom cihazı 4.1 sürüm kullanıyor diye bu cihaza eski teknoloji bir ürün demek doğru olmaz. Çünkü cihaz sadece bluetooth bağlantısından oluşmuyor. Bahsettiğiniz şey minnacık bir chipset

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX
    hastasıyım böyle nezaket çerçevesi içindeki münakaşalara

Cihaz 2019 yılında SCS markası tarafından yeni tasarlanmış bir ürünse yenilikçi bir cihaz diye belirtilmesi normal.
    Kolay kolay kopmuyorsa bunu belirtilmesi normal.
    Yenilikçi olması için bize diğer cihazlardan farklı yeni bir özellik sunuyor olması gerekir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Yenilikçi olması için bize diğer cihazlardan farklı yeni bir özellik sunuyor olması gerekir diye düşünüyorum.
    Adam daha ne sunsun iki kulaklık ve bir mikrofondan oluşuyor cihaz bataryası içine entegre Bizim kullandığımız cihazlar gibi kalaskantör kaskın dışında durmuyor. Çok eşine benzerine rastlanan bir ürün değil. Benzer bir tasarım sena 3 s vardı ondada kaskın dışına yine ses butonları takılıyordu. O cihazda çok orjinal ve yenilikçiydi.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YMH YZF R1
    Amacım tartışmak değil fakat Kelimeleri düz mantıkla düşünüyorsunuz.
    O çerçevede bakarsanız 1885 den bu yana Araba ve motosikletler de hiç gelişmedi. Hala içten yanmalı motorlarla benzinle çalışıyorlar değil mi?
    Kelimelere ve yüzeysel bilgilere takılmayın derim.
    Saygılar.

Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amacım tartışmak değil fakat Kelimeleri düz mantıkla düşünüyorsunuz.
    O çerçevede bakarsanız 1885 den bu yana Araba ve motosikletler de hiç gelişmedi. Hala içten yanmalı motorlarla benzinle çalışıyorlar değil mi?
    Kelimelere ve yüzeysel bilgilere takılmayın derim.
    Saygılar.
    Benim düşünceme göre kişi bu işi profesyonel bir şekilde yapıyor, bu işten para kazanıyorsa kelimeleri özenle seçmesi gerekiyor. İlk mesajı yazma amacım, Türkiye motosiklet piyasasındaki satıcıların basmakalıp ve süslü kelimeler ile ürün tanıtıyor olmalarına tepki göstermekti.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YMH YZF R1
    Benim düşünceme göre kişi bu işi profesyonel bir şekilde yapıyor, bu işten para kazanıyorsa kelimeleri özenle seçmesi gerekiyor. İlk mesajı yazma amacım, Türkiye motosiklet piyasasındaki satıcıların basmakalıp ve süslü kelimeler ile ürün tanıtıyor olmalarına tepki göstermekti.
    Hocam bütün Türkiye piyasası söyledikleriniz üzerine kurulu değil mi?
    Bize düşen görev bilgileri araştırıp doğruluğunu kendimize yönlendirmek.
    Onlar üstlerine düşeni yapıyorlar biz de üstümüze düşeni yapıp araştırmacı olacağız o kadar.
    Çok şanslıyız ki internet dediğimiz dünyanın en büyük kütüphanesine sahibiz.

Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bütün Türkiye piyasası söyledikleriniz üzerine kurulu değil mi?
    Bize düşen görev bilgileri araştırıp doğruluğunu kendimize yönlendirmek.
    Onlar üstlerine düşeni yapıyorlar biz de üstümüze düşeni yapıp araştırmacı olacağız o kadar.
    Çok şanslıyız ki internet dediğimiz dünyanın en büyük kütüphanesine sahibiz.
    Dediğiniz gibi herkes kendi araştırmasını yapmalı günümüzde. Ama diğer yandan ben bir yerlerden başlayıp bu duruma tepkimi koymaya çalışıyorum. Türkiye piyasasındaki durumu kabullenip normalleştirmek istemiyorum.

Leoncino
    Daelim Motosiklet
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)