Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Özge'nin öldüğü kazada şok iddia!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Konya'da, hızlı ve zikzak çizerek gittiği öne sürülen Bursa plakalı motosikletin sürücüsü Safa İnel (24), otomobille çarpışması sonucu arkasındaki Özge Karakaya'nın(20) hayatını kaybetmesinin ardından tutuklandı. Safa İnel'in ifadesinde 70 kilometre hızla gittiğini ve zikzak çizmediğini söylediği öğrenildi.

Kaza, pazar günü merkez Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Yolu'nda meydana geldi. Sondaj firmasında çalışan Safa İnel, arkadaşı Özge Karakaya ile birlikte 16 CLL 82 plakalı motosikletiyle gezmeye çıktı. İnel yönetimindeki motosiklet, sürücüsünün kontrolünden çıkıp, devrildi. Yolda sürüklenen motosiklet, Suriye uyruklu Muhammed El Sekkar'ın (25) kullandığı 42 MA 2808 plakalı otomobile arkadan çarptı. Çarpmanın şiddetiyle, İnel ve Karakaya, motosikletten yola fırladı. Kaskı da başından fırlayan Özge Karakaya, bu sırada akaryakıt istasyonundan çıkmak üzere olan Yusuf Selman Alkan yönetimindeki Fransa plakalı BF 575 AY plakalı otomobile çarptı. Kanlar içinde yerde kalan Karakaya, ağır yaralandı. Motosikletten fırladıktan sonra sürüklenen ve kazayı hafif sıyrıklarla atlatan İnel de kalkıp, arkadaşına yardım için koştu. Karakaya, ihbarla gelen sağlık görevlilerinin müdahalelerine rağmen olay yerinde yaşamını yitirdi. Kaza anı, güvenlik kameralarına anbean kaydedilirken, görüntülerde sağ şeritten hızla gelen motosikletin kontrolden çıkıp, devrilerek, sürüklendikten sonra otomobile arkadan çarptığı, 2 kişinin de motordan fırladığı anlar yer alıyor.

'ORTALAMA 70 KİLOMETRE HIZLA GİDİYORDUM'

Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Safa İnel'in ifadesi ortaya çıktı. İfadesinde hızlı gitmediğini, ortalama 70 kilometre hızla gittiğini ileri süren İnel, "Özge ile sosyal medya üzerinden tanıştık. Özge, İstanbul'da oturuyordu. Kuzeninin yanına Konya'ya gelmiş. Beni aradı ve görüşmek istedi. Saat 17.00 sıralarında buluştuk. Motosikletim ile kendisini gezdiriyordum. Yeni İstanbul Caddesi üzerinde ortalama 70 kilometre hızla seyir halindeydim. Bu esnada önümde seyreden kırmızı renkli araç frene basınca bende durmak istedim. Frene bastım ve durmak isterken motosikletin kontrolünü kaybettim. Ben motosiklet ile birlikte sürüklendiğimi hatırlıyorum. Arkamda oturan Özge'nin durumunu göremedim. Olayla ilgili başka bir şey hatırlamıyorum. Şoka girdiğim için neler olduğunu hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde polis merkezindeydim. Kaza esnasında ve daha öncesinde motosikleti hızlı kullanmıyordum. Kesinlikle makas atmadım. Ankara yoluna döneceğim için sol şeritten sağ şeride geçmek istedim. Bu yolda kesinlikle tehlikeli bir şekilde motosiklet kullanmıyordum. Normal bir şekilde seyrediyordum. Kaza ile ilgili herhangi bir kastım ya da ihmalim yoktur" dedi.

'ZİKZAK ÇİZİYORDU' İDDİASI

Olayı gören ve bilgi sahibi olarak ifadesine başvurulan Samet D. ise şöyle konuştu:

"Ben otomobilim ile seyir halindeyken, altgeçidin içinden gelen bir motosiklet sesi duydum. Motosiklet zikzak çizerek tehlikeli bir şekilde seyir halindeydi. Ben sağ şeritte yavaş bir şekilde giderken motosikletin hızla makas atarak seyrettiğini gördüm. Tam o sırada motosikletin kontrolünü kaybetti ve önünde otomobile çarptı. Arkasında oturan genç kız motosikletten uçup yere düştü. Çok hızlı ve tehlikeli bir şekilde seyreden motosiklet diğer sürücüleri de tehlikeye attı ve kendi hatası nedeniyle kaza meydana geldi."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    görüntü var mı acaba merak ettım

allah rahmet eylesin

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Dümdüz (sanki 70'ten de yüksek bir süratle) geliyor ve ön tekeri kilitleyip düşüyor, benim videoda gördüğüm o.

dogukanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R
    Kazanın Videosu
    https://youtu.be/vte_n7Vsx3c

Trafiğin akış hızına göre bence 80 90 arası gidiyor gibi düşmeden önce göstergede 70 gördüyse böyle ifade vermiş olabilir.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı dogukanb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazanın Videosu
    https://youtu.be/vte_n7Vsx3c

Trafiğin akış hızına göre bence 80 90 arası gidiyor gibi düşmeden önce göstergede 70 gördüyse böyle ifade vermiş olabilir.
    Çok yazık olmuş arabanın çıktığını görünce direkt frene asilmış ve ön tekekeri kaydığı için kontrolünü kaybetmiş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Zor. Çok zor.

Sanırım motorda abs yok. Dümdüz giderken yan yatıyo motor ve yerler kuru. Allah rahmet eylesin çok yazık olmuş.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Lastiğin önemi kabak lastiklerle frene dokunduğu gibi kaymış..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Veya kız panik olup fren yaparken kendiside manevra yapmış olabilir. Başıma geldi kız arkadaşım kendisi motoru arkadan yönetmeye çalıştı ileride durup indirdim, artçı olmayı bilmeyen insanla motosiklet sürülmez.
    fatih.met bunu beğendi.

Motoru kız kullanmıyor muymuş

Çocuk doğru ifade vermiş bence, aynı yoldan aynı noktadan sürekli geçerim. Yolun hız limiti 70 ve ortalama hız kameraları mevcut. Hızını pek ala kontrol edebilirler. En solda şeritteki araçlar ile aynı hızda seyrediyor, o yüzden motorun hızıda 70 civarı. Suriyelinin arabası çok yavaş, muhtemelen onu geç farketti ve frene abandı. Yanından geçtiği araçda sağ şeride kayıyor, oda korkutmuş olabilir.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    ABS konusu açmış olmak için değil ama sizce ABS olsaydı bu kaza olurmuydu. Olsa bile ölümle sonuçlanırmıydı sizce.
    pintus bunu beğendi.

Benzinlikten çıkan arabayı görünce fren yapmış, zaten kırmızı Tempra da yavaş gittiği için sola da kaçamamış. Frene asılınca ön teker kaymış ve düşmüşler. Şehir içi her gün olabilecek bir kaza, ölümlü olması çok üzücü. Motorsiklet de duke gibi duruyor çok kötü bir motor da değil.

Ama işte ABS, lastiklerin yeni olması çok etkiliyor.

Ne duke u yav 600RR motosiklet.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    24 yaşındaki 600rr lı bir gencin zikzak çizerek gidebileceği ihtimali yüksek olsada, Racing tarzı motosiklet kaza yapınca herkes çok hızlıydı diye direk yakıştırıyor zaten.
    sodurlu88 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS konusu açmış olmak için değil ama sizce ABS olsaydı bu kaza olurmuydu. Olsa bile ölümle sonuçlanırmıydı sizce.
    Ne desek boş.

Lakin çarpma muhtemelen olurdu. Ama motosiklet lastik üzerinde yavaşlayacağı için daha düşük hızda olurdu. Bir ihtimal kız arabaya çarpmak yerine üstünden uçabilirdi. Yaşama ihtimali atardı...

Belki de saçmasapan başka bir şey olurdu... Olduktan sonra ne desek boş.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs olsa idide kaza olabilir idi tek abs kaza önlemiyor burada lastikte önemli

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    En azından kaymaz ve hızı daha yavaş olarak çarpardı, büyük ihtimal 1-2 kırıkla kurtulurdu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs olsa idide kaza olabilir idi tek abs kaza önlemiyor burada lastikte önemli
    Lastik mutlaka onemli ama yerle temasi kesildigi andan itibaren onemi kalmiyor... ABS'nin buyuk faydasi yerle temasi korumasi.

Simdiye kadar hep cok kaliteli lastik kullandim ancak dustum kazadaki sekilde iki kez.

Cok kaliteli yere temas etmeyen lastik mi? Yere temas eden orta kalite lastik mi?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok süratli gidiyormuş. öyle ki, motor vurunca temprayı öteki şeride attırdı. yani düşmese bile arabaya arkadan girecekmiş muhtemelen.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok kaliteli yere temas etmeyen lastik mi? Yere temas eden orta kalite lastik mi?
    Çok kaliteli, yere temas eden lastik.👍

Ne desek boş ama keşke şu gaza dokunurken bir de bunun durma kısmı olduğu aklımıza gelse.

İfadede 70 km ortalama ile gidiyordum demiş, o yol şartlarında o bile aşırı hız.

Ben muhtemelen 40 km.yi geçmezdim orada. Peki daha yavaş gitmek onları korur muydu?

Ne desek boş gerçekten.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)