Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Özge'nin öldüğü kazada şok iddia!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yavaş gitmek her zaman korur.
    Dün yaşadığım olay :
    Her zaman gittiğim yoldan spor salonuna girmek üzere yavaşladım epeyce, sağa kırıp gireceğim, biraz dalgındım demek ki, sağdan bir ses duyup dönmemle yanımdan bir elektrikli bisiklet fırt diye geçti ! Hızlı olsaydım çarpışırdık, yavaş olduğum için direksiyonu düzeltip kurtardım.
    Bu tip durumlar için kurtarma zamanı sağlıyor yavaş gitmek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Linkte tam ön kameradan videosu var. En arkadan zor seçilse de net bi şekilde sağlama yapıyor, sonrasında tempranın giderek yavaşlamasıyla panikleyip frene abanıyor. Belkide sola kıvrılmayı denemeliydi.

https://www.sondakika.com/haber/habe...erce-12308648/

Motosikleti
    XRUNNER
    Şehiriçi bir yer, arkanda artçın var, yolda sağdan anayola girişler var, sen kaptırmışsın en sağdan geçiş yapıyorsun.. Motorcu hatası %100.
    Geçeceğin yeri once zihninde geçmen lazım.
    Çok yazık olmus kızımıza. Allah rahmet eylesin..
    fatih.met ve Okan Sinan Ocan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Frene basmasa geçermiş ordan, benzinlikten çıkan araç bekliyor, kaldırım hizasını geçmemiş. Motor kayınca artçısını kaldırıma düşürmüş. Gerçekten çok lüzumsuz bir kaza.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Motorcunun hatalı olduğu konusunda öncelikle hepimiz hem fikiriz. sağa dönüş olan bir yer, sağdan araç çıkması muhtemel bir yer. bu noktada dikkatli olup gerekirse arabaların arkasından veyahut, iki aracın aracından geçmeliydi. ( ki araçların arasından geçmekte tehlikelidir )

Ancak bu videoda görüldüğü kadarıyla, zik zak gibi bir şey yok. sadece sağ şeritten kontrolsüz hız yapma var. muhtemelen kız kaskının kemerini de bağlamamış.

Buradan çıkaracağımız sonuç, sağ şeritten asla ve asla hızlı gitmemek, arkada can taşındığında ise daha dikkatli kullanmak.

Bu aşamada motorcu arkadaşın suçlu hatta %100 kusurlu olduğunu anladık, ancak bu arkadaşı katil yapmıyor. Kaza geliyorum desede henüz 24 yaşında ve altında 4 silindir bir makine olunca sağ şeritte o hızların yapılması tamamen egzoz sesinin vermiş olduğu havadır.. o yüzden hep söylüyorum tekrar söylüyorum.

Motorsiklet sürmek çok kolay, ben eski kız arkadaşıma 1 saat de öğrettim.
    ancak refleks sahibi olmak,reflekslerini kullanmak çok önemli şeylerdir. ve motor sürmek tamamen refleks işidir.

Motosikleti
    xv250
    adam fren yapmayı bilmediği için bu kaza olmuş gibi duruyor giden motorun frnei öyhle kilitlenirmi acaba orta şeritteki araba çizgisini aşıp sağa kayınca korktu mu ne

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

ayrıca adam zigzag çizmiyor göründüğü gibi iftira atmak ne kolay olmuş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Keith Code'un "twist of the wrist 2" kitabı doğal reflekslerin çıkardığı sorunlar üzerinde duruyor.

Çünkü insanoğlunun refleksleri SS için gelişmemiş. Açıkçası burada da arkadaş aniden ön frene asılmış. Şimdi bu eleştiriyi yapmak kolay, ancak aynı durumda kalsaydık benzerini yapmayacağımızın bir garantisi yok.

Olay olup bittikten sonra ön kameradan bakınca "çoktan geçerdi" demek kolay. Ama ya benzinlikten çıkan araç durmayıp devam etseydi? Daha da yüksek hızla kocaman araca yandan girme riskini kim alır? Motosikletin görüş açısından bakınca belki biz de asılırdık frenlere.

Motosikletli kusurlu tabii ki. Ancak olayın kendimize bakan yönünü küçümsüyoruz sanki. Sorun, motosikletli aşırı hızlı ve riskli kullanıyor. Motosikletin ABS'siz olması da ciddi dezavantaj olmuş.
    allegromod bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sittin sene ABS'siz motosiklet kullanmayacağıma iyi bir örnek. ABS'siz ile 2 kere aynı şekil düştüm, o zamandan bu zamana tabi ki takip mesafesi ve sürati kontrol altında tutmayı öğrendim ama haşmetin dediği gibi bir gaflet anı gelebilir, işte o an için ABS çok önemli.

Motosikleti
    xv250
    evet biz de olsak aynı hatayı yapabilirdik bi anlık mesele bu

Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı dogukanb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazanın Videosu
    https://youtu.be/vte_n7Vsx3c

Trafiğin akış hızına göre bence 80 90 arası gidiyor gibi düşmeden önce göstergede 70 gördüyse böyle ifade vermiş olabilir.
    Linkteki videoyu izledim,bi panik fren meselesi var gibi,lastikler de bitik sanki..Ama asıl dikkatimi çeken görgü tanığı olarak konuşanlar ağız birliği etmiş gibi çok hızlıydı,zik zak çiziyordu diyip duruyor,daha geride kayda girmeyen alanda zik zak yapmış olsa bile kaza ile bir ilgisi yok kesinlikle,iftira atmaya meraklı modunda motor hızlıydı zikzak çiziyordu deyip durmuşlar tekrar tekrar..

Video da herşey ortada izleyip izlettirip ders çıkarıp bunu aklımıza kazımamız gerek. Gerisi boş olana ölene çare yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ismail sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linkteki videoyu izledim,bi panik fren meselesi var gibi,lastikler de bitik sanki..Ama asıl dikkatimi çeken görgü tanığı olarak konuşanlar ağız birliği etmiş gibi çok hızlıydı,zik zak çiziyordu diyip duruyor,daha geride kayda girmeyen alanda zik zak yapmış olsa bile kaza ile bir ilgisi yok kesinlikle,iftira atmaya meraklı modunda motor hızlıydı zikzak çiziyordu deyip durmuşlar tekrar tekrar..
    "Gereksiz riskli ve temkinsiz kullanıyordu" demek istemişler. Kaza ile direk olmasa da indirek alakası var.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Klasik, büyük motor kullanan acemi sürücü düşüşü.

Tehlike gördüğünde "acemice frene basıp düşen" yüzlerce acemi motorcu videosu bulabilirsiniz.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Gereksiz riskli ve temkinsiz kullanıyordu" demek istemişler. Kaza ile direk olmasa da indirek alakası var.
    Maalesef her zaman böyle değil.
    Sol şeritte giderken, herhangi bir levha olmayan ve görünmeyen kontrolsüz sola dönüş için sağımdaki araba geniş dönme amaçlı sağ şeritten önüme kırdı. Motosiklet kaydı ve sağ tarafı arabaya vurup sola düştüm. Toplanan kalabalığın söylediği ilk şey:
    “Araba dönecekti zaten. Motosikletten araba ile refüj arasından geçerim diye düşündü. O araya girdi.”
    Tepem attı. “Nerenizle izlediniz ulan siz” dedim. “Ben aptal mıyım dönecek arabayla refüj arasına gireyim dönüşten önce” dedim. Öyle deyince sustu. Maalesef özellikle spor tip motosiklet kullananları sürekli hızlı gitmeye çalışan serseriler olarak etiketliyor ve bu etikete göre kafalarında bir davranış biçimi belirliyorlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)