Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Trafikte tartıştığı otomobile kurşun yağdırdı !

Motovento
    REKLAM ALANI
    MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Bence bunların hepsi rahmetli barkının söylediği gibi herşey biryerde .... boyutuyla ilgili . Böyle bir his böyle bir kin böyle bir nefret olamaz. Nedir bu trafikteki öfke telaş acelecilik öndekini geçme hevesi e 5 de selektör yapan arabalar yandan giderken dibinize kadar giren kuryeler vs. Milletimizin genel karakteri. Silahlı çatışmaya gelene kadar trafikte okadar yanlış şeyler varki. İnsanlarda gram akıl yok. 3 gündür işe oğlanın scooterı ile gidiyorum hani böyle durma derecesinde trafikte sağdan sağdan 60 70 ile nekadar 150 200 1000 vs varsa ben aracın sağından giderken adam son sürat gelip aracın soluna giriyor sonuç araç beni sıkıştırıyor.. Bukadar düşüncesiz bir toplum olmuşuz. Şu olayı 3 günde heralde 10 kere yaşamışımdır. Hiç akıllarına gelmiyor bir insan evladı arabanın sağına giriyor ben solundan geçmiyim.. Niye çünkü paşaların motoru hızlı güçlü.
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ülkede kayıtsız silahların tahmini sayısı 1 milyon civarıymış ekonomik şartlar günlük stres kişisel sorunlar birleşince arada kayışı koparanlar çıkıyor ilk önce bireysel silahlanmayı durdurmaları lazım

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Araç motorun üstünden geçse bile vuramazsınız, nokta.
    sutlusoda bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yitip giden hayata yazık olmuş. Katile söyleyecek söz bulamıyorum. 12 el ateş edecek kadar öfke nasıl olabilir?
    Geçen gün arabayla giderken bir araç arkamdan gelip beni sıkıştırarak önüme geçmek istedi. Yol vermeyince korna-gazlama yaparak ve beni sıkıştırarak önüme geçti. Hiç bir tepki göstermedim. "Adam manyak olabilir. Ama ben değilim" diye düşündüm. Yoğun trafikte kilometrelerce o önümde ben arkasında yol aldık. Bütün mesele benim bir kaç metre önümde gidebilmekmiş. Bunlardan çok var aramızda.
    Özet: Her geri zekalıyı, psikopatı, karaktersizi kafaya takarsanız evin yolunu bulamazsınız.
    bursalıali ve kovboy03 bunu beğendiler.

Fail bizim mahallede oturan biri çıktı. Garip bir tipti. Bandana ile gezerdi kask takmazdı genelde. Kimseyle muhabbeti olmayan biriydi. Ama söylendiği gibi motor çin malı değil. Yani öyle insana zarar verecek apaçi bi tip değildi. Yazık oldu.

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Yanında silah taşımak başa bela, insana cesaret veriyor, iki tarafa da çook yazık oldu.. Biber gazı taşıyın arkadaşım en azından başınız çok belaya girmez..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    TV haberinde failin sol ayağında yürüme zorluğu vardı, pantolonu da hasarlıydı.

Olayın öncesinde bir tartışma var mı bilinmez, ama olay esnasında aracın motoru bilerek veya bilmeyerek düşürdüğü belli.

Silah çekip öldürme kastı ile ateş etmek, hiç akıl işi değil. Allah hiçbirimizi iki tarafın yerine de koymasın.

E hadi vurdu düşürdü seni, kalktın sinirden çektin silahını sen de onun ayağına sık. Bir şarjör boşaltmak nedir?

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Başka bir haber sitesinde sözlü tartışma sonrası, araç sürücüsünün seyir halinde iken motosiklet vurup devirmesi sonucu motosiklet sürücüsünün silahını kullandığı yazıyordu.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Deydi mi ? Kimse eline sağlık der mi ?... Adam mı oldu ?..
    Yatsın içerde aklı başına gelir... Bir insanı öldürecek kadar kinlenen birisi zaten ortalıkta dolaşmasın..Hele motorcuyum diye gezmesin..

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    BU HABER Yayılırsa , motorculardan korkulması gerektiği algısı yapabilir . kötü olmuş

vay arkadaş iki taraf içinde çok kötü bir durum sabırlı olmamız lazım. Bir anlık öfke patlaması bir ömre bedel olabiliyor yazık olmuş.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yol vermeme kavgasının bir üst seviyesi gibi geliyor, olayı en yakın şu şekilde hayal ediyorum,
    motoru düşürmeye yönelik hareketler yapmış olabilir rahmetli,
    o anı düşün biri seni öldürmeye çalışıyor, o anki psikolojisi neydi motorcunun bilemem ama silahla geziyorsa zaten sıkıntılı olduğu belli,
    sonra bi cinnet anı, bu noktada tedaviye ihtiyacımız var.
    sebep nolursa olsun cana kıymak nedir? haklı bile olsak kontrolü kaybetmemek gerek.
    Her silahlı gezen sıkıntılı mı oluyor? Hayır yani bana devlet verdi ve al bunu yanından ayırma, ölene kadar senin, öldükten sonra aile bireylerine kalacak dedi. Şimdi ben mi sıkıntılıyım siz mi?
    Olcay Avşar bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    uzun zamandır özelde memleketimizde genelde dünyadaki bize benzer cehaletin en parlak dönemlerini yaşadığı memleketlerde, neredeyse bütün propaganda enstrümanları şiddeti öven, yücelten, sıradanlaştıran bir sistemi empoze ediyorlar.

karakter gelişimi düşük, sevgi yeteneğinden yoksun, zayıf, ezik, çaresiz kitleler ise bu durumu kabullenmekte gönüllü oluyorlar.
    zamanın ruhuna da yetişmeyince ortaya bu ve buna benzer görüntüler çıkıyor.

konudaki motor özne değil, nesne. özne motosiklet sürücüsü ve araç sürücüsü, ikisi de aklı başında insanlar olsalar bu durumun yaşanması için herhangi bir sebep göremiyorum. zira benzerlerini biz de yaşıyoruz, zaar.
    buna rağmen kimseyi vurmuyoruz ya da vurmayı düşünmüyoruz.

konu sadece olaya indirgenmeden bireylerin psikolojik durumları ve toplumun mevcut durumu üzerinden değerlendirilmeli, insanların yüzü gülmüyor, ciddi geçim sıkıntıları var, hukuk kurumlarına güvenlerini yitirmiş durumdalar, eğitimlisi de aynı cahili de aynı.

nefreti ve şiddeti bu kadar körüklemenin sebebi nedir?
    bu olay ile aynı gün bir delikanlının 11 kişi tarafından dövülerek öldürüldüğü haberleri de vardı. basının güvenilirliği göz önüne alındığında bu tür haberlere epey temkinli yaklaşmak gerekiyor.

izole bir olay değil, artacağını düşünüyorum.

sistem, sistemin kurucuları, ardılları her zaman bu şekilde olmasını isteyeceklerdir. biraz da olsa direnç gösterin.

ek: bağzı arkadaşlar, elemanın nişancılığının düşük olduğundan dem vurmuş. yine de bir insanı yok yere öldürebildiğini göz önüne alın. 12 atışın her biri hedefi bulsa madalya mı takacağız?
    hattoi bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TV haberinde failin sol ayağında yürüme zorluğu vardı, pantolonu da hasarlıydı.

Olayın öncesinde bir tartışma var mı bilinmez, ama olay esnasında aracın motoru bilerek veya bilmeyerek düşürdüğü belli.

Silah çekip öldürme kastı ile ateş etmek, hiç akıl işi değil. Allah hiçbirimizi iki tarafın yerine de koymasın.

E hadi vurdu düşürdü seni, kalktın sinirden çektin silahını sen de onun ayağına sık. Bir şarjör boşaltmak nedir?
    hocam bu ceza indirimi demek, adam '' kendimi kaybettim hatırlamıyorum^^ der, alır indirimini...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

bu olay sonucu çıkarılan ders araba ve motor sürücüleri dikkat edecek 2 taraftan da psikopatlar çıkabiliyor demekki...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Forumda da emsallerini görebileceğiniz tabanca meraklısı bir cahil ortalıkta kafasına göre terör estirmiş. Alın bakın işte o çok sevdiğiniz "kendimi korumak için taşıyorum" dediğiniz iğrenç silahlarınız ne amaçla kullanılıyormuş. Sorsan herkes müslüman, dinimizde de adam öldürmek yasak. İçki içmez ama adam vurmaya gelince tereddüt etmez. Böyle kontrolsüz güç kullanan, 10 kişiye bir kişi giren, böyle vahşi, cahil, saygısız insanlar başka hangi ülkede vardır merak ediyorum ?

Bu silah taşıma işini önce bir yasaklayacaksın. Kimseye ruhsat muhsat yok. Buna rağmen silah taşıyanın anasını belleyeceksin, silahla adam vuranı zaten yaşatmayacaksın. Bunları kim yapacak peki ? Halkına hizmet etmeyen, vergi almaktan başka bir şey yapmayan, ülkenin tüm kaynaklarını tüketip, kalanları da betona, köprüye gömen devletimiz yapacak tabi.

Diğer yandan, araba sürücüsü motorcuyu bu noktaya getirecek hareketleri mutlaka yapmıştır. Onun da hakkı sağlam dayaktır ama dayak yerine kurşun yemiş.
    newmoto76, kovboy03, hattoi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    xv250
    aga şimdi bu olayda motoru sıkıştırmıssa eğer öldürmeyle eş değer değil mi motoru sıkıştırmak

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 atışın her biri hedefi bulsa madalya mı takacağız?
    Reyiz de kızıyor bu işlere.

İnsan ölümü üzerinden dalga geçen çok konu da.. Herkes motorcuya silah taşıyor diye kızıyor.
    Vuran adam hapse girdiğinde hergün her an hep aynı şeyi düşünecek; "Ah o iki saniye"..

O iki saniye tekerlemesi yıllarca kafasının içinde yankılanacak, o düşünce onu mahvedecek.
    Adam öldürüp ya da yaralayıp hapse düşenlerin hepsinde aynı ruh hali vardır..Pişmanlık daha
    tutuklanınca başlar ve zaman hiçbir zaman geriye gitmez... Düzeltilebilecek sanılan o iki saniye
    hiç bir zaman geri gelmeyecekdir... O iki saniye sesi yıllarca kafasını eritecekdir..

Dalga geçen arkadaşlar, bir insan ölmüş. Bunun ailesi var, çocuğu var, anası var, babası var..

Etme bulma dünyasıdır.. Güldüğün şey yarın seninde başına gelir..

Öfke dediğin şey iki saniyedir... Kendinize o kadar güvenmeyin.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önüne gelene tabanca verilirse olacağı budur

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    “Garajın önüne sürekli araba park ediyor, ne yapabilirim?” Sorusuna; Arabayı çiz, lastiğini patlat, antenini kır, daha da olmuyorsa ağzını burnunu dağıt...gibi taktiklerin verildiği yer burası. O yüzden o saldırgan motorcu profilini çok uzaklarda aramayalım. O biziz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)