Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Ötv Desteğine Rağmen Satışlar Beklenenin Çok Altında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kergit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250
    Herkes artan fiyatları konuşuyor.
    Millette alacak durumu var mı ki ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ötv'siz olsa bile para verenin aklından şüphe ederim.!

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı siptar23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ötv'siz olsa bile para verenin aklından şüphe ederim.!
    1000 cc ötvsiz olsun yarin sıfır motor alırım. Fiyatlar yüksek ama en azından 2 motor yerine 1 motor parası veriyorsun.
    computeus bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    TRK251 'e kedinin ciğere baktığı gibi bakıyorum. BN125'le takası ve üzerine vereceğim meblağı bile konuştum.
    Ama bu dönemde hiç akılcı bir hareket gibi gelmiyor.
    Yanılmıyorsam bu ülkenin 7 ay içerisinde 100 milyar dolardan fazla dış borç ödemesi gerekiyor.
    Bir ay sonrasını çok net göremediğim için elimdekini korumak daha mantıklı geliyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dolar 5.84 oldu ateyizler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye her türlü problemi ateyizler açıklamak zorunda kalıyor? biraz da agnostiklere sorun canım! panteistler de soru yanıtlasın arada. deistlere de sorun. sadece ateistlere sormak çifte standart değil mi azizim?
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye her türlü problemi ateyizler açıklamak zorunda kalıyor? biraz da agnostiklere sorun canım! panteistler de soru yanıtlasın arada. deistlere de sorun. sadece ateistlere sormak çifte standart değil mi azizim?
    Akıllı insanlardır genelde ateyizler ondan tercih edilirler :D

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değil de 3000₺’ye rks cafe 152 bile alamıyoruz. Birde anlamadığım nokta neden 50cc scooter ile 150cc scooter aynı paraya satılıyor?
    İşte onu da Türk ticaret ahlakı ve zekasıyla açıklıyoruz. Bizim satıcılarımız o kadar zekiler ki, fiyatı yüksek tutup satamamayı, fiyatı düşük tutup peynir ekmek gibi satmaya tercih ediyorlar. Böylece motorlarını ucuza vermeyip psikolojik olarak rahatlamış oluyorlar. Böyle bir kriz ortamında bile ehliyet avantajını öne sürüp, talep çok olduğu için bunu fırsata çevirmek isteyebiliyorlar. Böyle bir milletiz biz işte...

Bu arada bu 50 cc Çin scooter modellerine cidden 6 - 7 bin veren var mı ya ?

3. Sınıf dünya ülkesi olup trafiğin %90’ını motosikletlerin oluşturucağını düşünüyordum. Fakat görüyorum ki milet motor alamıyor motor.

Motosikleti
    speederbike
    Biz büyük rakam severiz. 4. dünya ülkesi olup tabanvay kullanacağız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte onu da Türk ticaret ahlakı ve zekasıyla açıklıyoruz. Bizim satıcılarımız o kadar zekiler ki, fiyatı yüksek tutup satamamayı, fiyatı düşük tutup peynir ekmek gibi satmaya tercih ediyorlar. Böylece motorlarını ucuza vermeyip psikolojik olarak rahatlamış oluyorlar. Böyle bir kriz ortamında bile ehliyet avantajını öne sürüp, talep çok olduğu için bunu fırsata çevirmek isteyebiliyorlar. Böyle bir milletiz biz işte...

Bu arada bu 50 cc Çin scooter modellerine cidden 6 - 7 bin veren var mı ya ?
    Serbest piyasa buna engel değil mi ama? Bir mağaza iddia ettiğiniz aşırı fahiş kârından azıcık ödün verip diğer mağazalardan daha ucuza satarsa herkes gidip ondan almaz mı? Kimse yapmadığına göre belki de yapmaları çok mümkün değildir...

50cc fiyatları dediğiniz gibi fahiş olabilir. Ancak mağaza diğer ürünleri satarak varlığını devam ettiremeyecekse, eli mahkum satabildiği üründeki kâr marjını arttırmak zorunda değil mi? Şimdi bu durumun sebebi kötü ticaret ahlaki mı, yoksa iğrenç ekonomimiz mi? "bana ne öyle yapmasın" demek, "bana ne iflas etsin" demekle aynı şey gibi çünkü.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serbest piyasa buna engel değil mi ama? Bir mağaza iddia ettiğiniz aşırı fahiş kârından azıcık ödün verip diğer mağazalardan daha ucuza satarsa herkes gidip ondan almaz mı? Kimse yapmadığına göre belki de yapmaları çok mümkün değildir...

50cc fiyatları dediğiniz gibi fahiş olabilir. Ancak mağaza diğer ürünleri satarak varlığını devam ettiremeyecekse, eli mahkum satabildiği üründeki kâr marjını arttırmak zorunda değil mi? Şimdi bu durumun sebebi kötü ticaret ahlaki mı, yoksa iğrenç ekonomimiz mi? "bana ne öyle yapmasın" demek, "bana ne iflas etsin" demekle aynı şey gibi çünkü.
    Herkes ektiğini biçiyor artık "mor ineği" ögrenmeli esnafımız.

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen yaz bir hevesle Honda cbf 150 kampanyalı fiyat'a 6900'e alıp 4 ay sonra maddi sıkıntılardan dolayı 6000'e vermiştim, bu motosiklet'e ötv'siz de olsa para vermem. Ne kadara almışım ne kadar olmuş şuan.
    ( 2014 ybr'm vardı 4750'ye almıştım bakıyorum şuan 6 binden aşağı veren yok herkes kÂr peşinde.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıfır ninja 125 almayı dusunuyorum 10bin nakitim var gerisi kredi ile olacak sizce mantıklı mıdır

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı siptar23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yaz bir hevesle Honda cbf 150 kampanyalı fiyat'a 6900'e alıp 4 ay sonra maddi sıkıntılardan dolayı 6000'e vermiştim, bu motosiklet'e ötv'siz de olsa para vermem. Ne kadara almışım ne kadar olmuş şuan.
    ( 2014 ybr'm vardı 4750'ye almıştım bakıyorum şuan 6 binden aşağı veren yok herkes kÂr peşinde.
    Mayıs 2014 enflasyon endeksi = 233
    Mayıs 2019 enflasyon endeksi = 457
    Mayıs 2014'teki 4750'nin Mayıs 2019 karşılığı = 457 ÷ 233 × 4750 = 9317

Ortada bir kâr olup olmadığının takdiri sizin...
    maktama bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortada bir kâr olup olmadığının takdiri sizin...
    Bana öyle geliyor ki bir çoğumuz serbest piyasa nedir, nasıl işler habersiz...

Birbirini tanımayan yüzlerce insanın anlaşıp fiyat sabitleme suçu işleyebileceğine inanacak kadar habersiz...

Bir başka nokta da "herkesin kâr peşinde" olması. Bir insanın suç işlemeden kâr etmesinin nesi yanlış?
    mustafa_325 ve maktama bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT07
    250 tl mtv çıkarırsa sayın ............................... ....... ..... .......... ................ ............. yetkilileri millet almaz tabi alanda aha böyle dümdüz söver 2 gün sonra satar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bu ilginc... S400'lerden vazgectigimizin ustu ortulu haberi yatirimcilara gitti mi acep?

Motosikleti
    speederbike
    Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle birşeyler oldu.
    Seçimden ziyade dolara daha çok uydu bu sözler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alım fırsatı, gömüyom ben dolara...

Benim için aldığımdan çok sattığım zamanki fiyatı mühim, çok şükür satma ihtiyacım yok. Zaten harcarsam da dolar ya da euro olarak harcayacağım; bu benim yurtdışına göç edeceğim zaman kullanacağım para...

Çalışmalara başladım, yerleştikten düzeni kurduktan sonra yapacağım ilk harcama bir V85 TT olacak inş.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)