Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kola ile motosiklet hırsızlığı! Park halindeki motosikleti kola dökerek çaldılar!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı admin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Polise gittiğim de bu bölge de günde 15 tane motosiklet çalındığını öğrendim. Yetkililer buna çözüm bulmalı.

Kaynak: Milliyet
    Yani "bu bölgede" günde 15

İstanbul toplamında demek ki günde kabaca 300-400 motosiklet çalınıyor. Eee kaçı bulunuyor? Günde 300 motosiklet ayda 9000 motosiklet eder. Bu sene bir sezonda 30 bin motosiklet mi çalınacak?
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    arkadaşlar gün geçmiyor ki bu hırsız milleti yeni bir yöntem bulmasın o abus diye övdüğünüz kilidi de bir gün patlatırlar fakat piyango kime çıkar bilmiyorum
    bu işin tek çözümü var adam gibi paraya kıyıp kasko yaptırmak
    yani 45-50 bin TL leri motosiklete verip 2 3 bin TL yi çok görüp kasko yaptırmamak neyle izah edilir bilmiyorum
    2016 model pulsar 200 NS motosikletim var ve aldığımdan beri full kaskolu kafam o kadar rahatki kaldı ki 2017 model pulsarı çalınan bir arkadaşım var onunkide kaskoluydu aksesuarına kadar parasının tamamını aldı
    kasko yapın arkadaşlar kapalı garaj teminatı aramayan sigorta şirketleri mevcut piyasada
    drejj bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache 2011,BWS 2005
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koladaki şeker iletken görevi görüp alarmı bozuyor sanırım. Suya dayanıklı bir alarm ( ki öyle olması lazım ) varsa kola dökmek işe yaramaz.
    Şeker yalıtkandır, Ama kolayı biraz kaynatırsan şurup kıvamında dökersen belki sesini kısabilir. Bu yüzden alarmlara pek güvenmemek gerek.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hırsızlar şu kafayı itlik,hergelelik yerine kimya bilimine çalıştırsalardı Nobel ödülü alırlardı. Gerçekten o.çocukluğunda level atlamışlar.
    kulspruta bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar pahalıya motor alcak paran var. ama gidip 1-2 bin tele ye adam akıllı abus gibi bir kilit alma. gerçekten ilginç bir milletiz..

motoru çalınan arkadaşa da geçmiş olsun
    Ben 3 bin liralık motoruma alarm taktım ve 2 kilit ile kapalı alanda muhafaza ediyorum ve bazı tanıdıkların bana dediği şey "alarmı boşuna takmışsın" oldu.

Ne sanıyorlar? Alarm bir güvenlik önlemidir yani aksesuar değil.

Motosikleti
    NC 750 X DCT
    Bir tane iyi kilit ve mümkünse bir tane de orta halli bir kilit olmak üzere çift kilit takmak da faydalı olur derim, iki kilit hırsız için iki katı zaman demek.. Motoru sokağa bırakıyorsanız ve çalındığında zararınızı telafi edemeyecekseniz ya kasko yaptırmalı ya da kapalı bir garaj ile anlaşmak gerek, sokağa bırakarak riski göze almış oluyoruz, maalesef gerçek bu..Bu arada arkadaşa geçmiş olsun..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı foxtrot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş bu nasıl bir rahatlık ben anlamıyorum. benim de motosikletim bu fiyatlarda 3100 tl kasko çıktı yaptıramadım.. 14mm amerikan alarmlı disk kilidiyle ve 16 mm baklalı zincirle korumaya çalışıyorum.. direksiyon kilidini saymıyorum bile benim bile gece yatarken yüreğim hopluyor başına bir iş gelecek diye.. 35 40 liralık motoru öylece ortada 85 tl lik alarmlı kilitle bırakmak hele ki istanbul gibi yerde gerçekten akıl alır gibi değil... şu an ekonomik durumum ızın vermıyor ancak ılk fırsatta bbir de takip cihazı taktıracağım... fazladan önlemin zararı olmaz..
    Uygun çıkmış, ben 2016 CB500F'e 2. sene indirimiyle 2.900 verdim. Bu hesapla 10 yılda motordan bir tane de sigorta şirketine alıyorum. Ama yine de yaptırıyorum; alırken motorun yarı fiyatını devlete verirken ağlamıyorsam bunda da ağlamam mantıklı olmaz ki? (Önceki motosikletim 2015 NC750X idi ve çalındı, 2 ay sonra parasını aldım bitti... Ben faydasını gördüğüm için katlanıyorum bu maliyete, bence siz de iyi düşünün faydasını.)

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Bu hırsızlık haberlerini gördükçe motosikleti gözümün önünden 1 dakika ayırmıyorum bir yere gittiğimde. Kasko şart hele ki sokağa, açık güvenliksiz otoparklara falan bırakıyorsanız.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    bu sayede epeyce hırsız adayı, alarmlı kilitleri susturma yöntemini öğrendi.

fazladan kilit sadece caydırıcılığı arttırıyor. hollanda'da gördüğüm bir olayı anlatmak gereği duydum. orada bisiklet kullanımı kadar bisiklet hırsızlığı da yaygındır. adamcağız bisikletini yolun kenarında sağlam bir demire üç kilitle bağlamış.
    - kadrodan ve ön tekerden halat kilit geçirmiş
    - arka tekerden ve kadrodan ikinci halat kilidi geçirmiş
    - kadroyu U kilitle bağlamış
    adamın selesini söküp götürmüşler.

hep söyledim, yine tekrarlıyorum. motosiklet hırsızlığını durdurmak istiyorsak, çıkma yedek parça kullanmayacağız. o güzel günler gelinceye dek tedbir amaçlı daha kalın zincir, fazladan bir kilitle idare edeceğiz.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar pahalıya motor alcak paran var. ama gidip 1-2 bin tele ye adam akıllı abus gibi bir kilit alma. gerçekten ilginç bir milletiz..

motoru çalınan arkadaşa da geçmiş olsun
    Bence kasko daha mantıklı
    YZFR25 bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    gidon kilidini nasıl açıyorlar peki kolay açabilirler mi ben hep gidon kilidinide kullanıyorum disk kilidi haricinde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar para ödedim ve motosiklet aldım, Kasko yaptıramıyorum ama 9.500 TL cikiyor, bekara karı boşamak kolay derler o misal
    9500 tl adaletsizmi geldi. Beni tartışmada verecek cevap bulamayıp forumdan şutladığınız da bende öyle hissetmiştim.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Tecavüze uğrayan kadına , o saatte dışarıya çıkmasaydı diyen Türk milletinin/forum ahalisinin,
    O kadar pahalı motosiklet aldıysa kasko yaptırdaydı demesine hiç şaşırmıyorum.

Bu mesele memlekette doğru şeylerin yapılmaması meselesidir.. Motorun çalınıyor polise gidiyorsun adamlar o kadar rahat ve alışmışki duruma..Ha onlarda yakalasalar ne oluyor adamı 1 saatte salıyorlar durum bu..

Biz her konuyu kurumsal ve devlet / yasalar çerçevesinde düşünemediğimiz için kendi kişisel güvenlik önlemlerimizi alıyoruz.. Bakın bu ülkede birkaç yıl önce kadınların çantaları sürüklenerek gasp ediliyordu sonra bir yasa çıktı cezası ağırlaştı o it sürüsü birden ortadan kayboldu... Diyeceğim o ki bu devlet yasaları uygulamak istediğinde uygular ancak milletin güçlü ve adaleti isteyerek tepki vermesi gerekiyor..

Biz tepkisisiz, ben o kadar çalışıp emek verip bir motosiklet alacağım sonra itin biri gelip bunu çalacak sonra ben kendimi suçlayıp duracağım neden motora 15 tane kilit takmadım diye.. Bir ülkede huzuru önce adi suça taviz vermeyerek sağlarsın.. Doğru cezayı verirsen kontak anahtarını üzerinde bıraksan dahi o motoru götürmeye g...tleri yemez..

Artık bir olup meseleleri aklı selim yorumlayıp hakkı hukuku adaleti istememiz gerekiyor. Yoksa aksi halde çok hızlı bir şekilde kolombiya gibi ülkerlere evriliyoruz. Yani siz yolda giderken itin teki size silah çekip motorunuzu yakında altınızdan alacak..

Öncelikle huzurlu ve doğru bir hayat için devleti ve hükümetleri adalete , hakka hukuka yönlendirmek için elimizden gelen herşeyi yapmamız gerekiyor.. Yoksa halimiz harap..

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Ben motorda 3 alarm kullanıyorum
    Spy-1000 alarm, aküye bağlı (100 TL civarı)
    Aliexpress ten aldığım 9V sarsıntı alarmı, içeriden direksiyona bağlı (40 TL)
    Alarmlı asma kilit, zincire + arka tekerleğe gizli bağlı (100 TL)

Her biri 110 desibel civarı ve birlikte ötmeye başlıyorlar. Birini susturmaya çalışsa diğerini susturamaz, tabii ki hırsıza kilit dayanmaz ancak; hiçbir hırsız da motosiklet (çok sapa bir yerde başıboş değilse) birkaç alarm çaldığında soğukkanlılığını koruyarak çalma işlemine devam edemez.. geçmiş olsun bu arkadaşımıza..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Surinam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9500 tl adaletsizmi geldi. Beni tartışmada verecek cevap bulamayıp forumdan şutladığınız da bende öyle hissetmiştim.

Sizi neden banladılar bilmiyorum fakat, benim bu mesajim ile bağdaştırmanız adaletsizlikten çok alakasız geldi bana, kaldı ki adaletsizce de gelse, bu sizi ilgilendiren bir durum değil ki, sorguluyorsunuz. Söyleyebileceğim başka bir şey yok.

bu konuda hiç bir motosiklet sürücüsünün desteğini göremezsiniz türkiyede bana dokunmayan yılan bin yaşasın anlayışı uzun yıllardır devam ediyor. hergün en az 5 yüksek ccli plakasız motosiklet görüyorum ve anında 155 e ihbar ediyorum.

Tabiki sonuç yok o ayrı mesele

2 aydırda benim tracer700'den haber yok....

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motorda 3 alarm kullanıyorum
    Spy-1000 alarm, aküye bağlı (100 TL civarı)
    Aliexpress ten aldığım 9V sarsıntı alarmı, içeriden direksiyona bağlı (40 TL)
    Alarmlı asma kilit, zincire + arka tekerleğe gizli bağlı (100 TL)

Her biri 110 desibel civarı ve birlikte ötmeye başlıyorlar. Birini susturmaya çalışsa diğerini susturamaz, tabii ki hırsıza kilit dayanmaz ancak; hiçbir hırsız da motosiklet (çok sapa bir yerde başıboş değilse) birkaç alarm çaldığında soğukkanlılığını koruyarak çalma işlemine devam edemez.. geçmiş olsun bu arkadaşımıza..
    motosikletimi gözümün önünde alarmlarını keserek çaldılar karşılarına çıktığımda ise ölümden döndüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

BU ARTIK HIRSIZLIK MESELESİ DEGİL CAN VE MAL GÜVENLİĞİMİZ BULUNMUYOR TÜRKİYE HER KONUDA DİBE BATMIŞ BİR ÜLKEDİR.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mesele memlekette doğru şeylerin yapılmaması meselesidir.. Motorun çalınıyor polise gidiyorsun adamlar o kadar rahat ve alışmışki duruma..Ha onlarda yakalasalar ne oluyor adamı 1 saatte salıyorlar durum bu..

Biz her konuyu kurumsal ve devlet / yasalar çerçevesinde düşünemediğimiz için kendi kişisel güvenlik önlemlerimizi alıyoruz.. Bakın bu ülkede birkaç yıl önce kadınların çantaları sürüklenerek gasp ediliyordu sonra bir yasa çıktı cezası ağırlaştı o it sürüsü birden ortadan kayboldu... Diyeceğim o ki bu devlet yasaları uygulamak istediğinde uygular ancak milletin güçlü ve adaleti isteyerek tepki vermesi gerekiyor..

Biz tepkisisiz, ben o kadar çalışıp emek verip bir motosiklet alacağım sonra itin biri gelip bunu çalacak sonra ben kendimi suçlayıp duracağım neden motora 15 tane kilit takmadım diye.. Bir ülkede huzuru önce adi suça taviz vermeyerek sağlarsın.. Doğru cezayı verirsen kontak anahtarını üzerinde bıraksan dahi o motoru götürmeye g...tleri yemez..

Artık bir olup meseleleri aklı selim yorumlayıp hakkı hukuku adaleti istememiz gerekiyor. Yoksa aksi halde çok hızlı bir şekilde kolombiya gibi ülkerlere evriliyoruz. Yani siz yolda giderken itin teki size silah çekip motorunuzu yakında altınızdan alacak..

Öncelikle huzurlu ve doğru bir hayat için devleti ve hükümetleri adalete , hakka hukuka yönlendirmek için elimizden gelen herşeyi yapmamız gerekiyor.. Yoksa halimiz harap..
    En az 10 yıl olmuştur bir tanıdığım malum siteden bir araba beğenmiş. Araba Adana'da. O zamanın parası 300-400 lira gibi bir kapora yollamış adamın banka hesabına. Bana rica etti sen de gelirmisin hem gezmiş oluruz vs bende kıramadım atladık uçağa gittik arabayı alacağız diye. Adam meğer dolandırıcıymış neyse karakola gittik durumu anlattık. Aldığımız cevap "internetten araba mı alınır" oldu biz de akşam uçağı ile döndük . Ulan bari dümenden yardımcı olur gibi yapsalardı. Ne bileyim telefon numarası, banka hesap numarası isteselerdi.

Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En az 10 yıl olmuştur bir tanıdığım malum siteden bir araba beğenmiş. Araba Adana'da. O zamanın parası 300-400 lira gibi bir kapora yollamış adamın banka hesabına. Bana rica etti sen de gelirmisin hem gezmiş oluruz vs bende kıramadım atladık uçağa gittik arabayı alacağız diye. Adam meğer dolandırıcıymış neyse karakola gittik durumu anlattık. Aldığımız cevap "internetten araba mı alınır" oldu biz de akşam uçağı ile döndük . Ulan bari dümenden yardımcı olur gibi yapsalardı. Ne bileyim telefon numarası, banka hesap numarası isteselerdi.
    Gülüyoruz ağlanacak halimize.. İnsan kaynağımız berbat..Algımız vasat..Değerlendirmelerimiz ise bilgisiz mesnetsiz.. Hak hukuk adalet liginde dünya çağında ilk 100 e girebileceğimize ihtimal vermiyorum.. Adalet için salim akıl gerekir..Bizdeki devlet aklı yerine sanki pamuk şekeri var gibi..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi neden banladılar bilmiyorum fakat, benim bu mesajim ile bağdaştırmanız adaletsizlikten çok alakasız geldi bana, kaldı ki adaletsizce de gelse, bu sizi ilgilendiren bir durum değil ki, sorguluyorsunuz. Söyleyebileceğim başka bir şey yok.
    Demokrat bir site ve yönetim olsa alakayı anlatırım ama düğme elinizde. Anti demokratsiniz, sonra moderetörü küçük düşürüdün deyip banlıyorsunuz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)