Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sofuoğlunun Genç Yetenekler Projesinin Startı Akyazıda Verildi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

Dünya Motosiklet şampiyonu ve Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, kendisine ait olan Genç yetenekleri bulup spora kazandırma” projesinin startını Akyazı’dan verdi.

Kenan Sofuoğlu Projesinin startını vermek için Akyazı’nın Pazarköy Mahallesine geldi. İlkokul, Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu’nun birlikte eğitim gördüğü okula gelen Sofuoğlu burada öğrencilerle sohbet etti ve öğrencilerin sorduğu sorulara cevaplar verdi.

Bir öğrencinin bende sizin gibi dünya şampiyonu olmak istiyorum ne yapmalıyım şeklindeki soruya Sofuoğlu“ Bende sizin yaşlarınızdayken motosiklette şampiyon olmak istiyordum. Ailemin rızasını güçlükle de olsa aldım ve çalışmalara başladım. Gördüğünüz gibi şu anda karşınıza bir dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu olarak çıktım. Sizde başarabilirsiniz. Önemli olan azmetmek ve çok çalışmaktır. Başarı da arkasından mutlaka gelecektir. Kim bilir önümüzdeki yıllarda sende karşımıza bir şampiyon olarak çıkarsınız kimse şaşırmasın”

Projesine bir Motosiklet firmasında destek geldi.

Startını Akyazı’dan verdiği ve Türkiye genelinde uygulayacağı projesine bir Motosiklet firmasının destek verdiği söyleyen Kenan Sofuoğlu projeyle ilgili olarak şunları söyledi “ Sporun her dalında yaşları 12-17 arasında olan genç yetenekleri arıyoruz. Projeyi Okullarımızda bulacağımız genç yeteneklerle hayata geçireceğiz. İlk olarak da Akyazı’ya ve Pazarköy Mahallesine geldik ve eğitim kurumumuzda bu projenin ilk startını buradan veriyoruz. Ülke genelinde tek tek okullarımızı gezip genç yetenek aramamız ve bulmamız elbette mümkün değil. Onun için müracaatlar bugün hizmete giren VEB Sitemize 15 Nisan tarihine kadar yapılacak. Müracaat edenleri İstanbul’a çağıracağız ve onlarla burada çalışacağız. Birkaç eleme yaptıktan sonra yetenekli bulduğumuz çocuklarımızla yolumuza devam edeceğiz. Projeme destek dünya çapında üne sahip olan Motosiklet şirketinden geldi. Kendilerine teşekkür ediyorum.”

Motor Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ. Yönetim Kurulu başkanı ve Genel Müdürü Bora Berker Cansever’de yaptığı açıklamada dünya şampiyonumuzdan gelen teklifi hemen kabul ettik. Birlikte yola çıktık ve genç yetenekleri arayıp bulacağız ve onları da Kenan Sofuoğlu gibi şampiyon yapmak istiyoruz. Bu arzu ile yola çıktık ve projenin startını da şampiyonumuzun memleketi olan Akyazı’dan veriyoruz dedi.

Sorulan bir soru üzerine de hem Kenan Sofuoğlu hem de YAMAHA Yönetim Kurulu başkanı ve Genel Müdürü Bora Berker Cansever yetenekli buldukları gençlerden hiçbir ücret talep edilmeyeceğini tüm masrafların kendileri tarafından karşılanacağını ve bu projenin uzun soluklu olduğunu söylediler.

Açıklamaların ardından seçilen öğrenciler YAMAHA tarafından okul bahçesine getirilen motosikletlerle tur attılar ve düzenlenen program da çektirilen toplu resimlerle son buldu.

Düzenlenen start verme programına Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, Cumhur ittifakı Belediye Başkan adayı Bilal Soykan, bazı daire Müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Akyazı.net
    Volkan76 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten okul dedikten sonra hangi tür okula gideceğini baştan anlamıştım.

neyse; ayrımcılığa gerek yok. Evet eski bir motosiklet şampiyonu olarak güzel çalışıyor.

Umarım arada milletvekili olarak da çalışır.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Site ne bulamadim bilen var mı

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Site ne bulamadim bilen var mı
    https://www.akyazi.net/sofuoglu-proj...rdi-36385h.htm

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Meclisin alayı meclis koltuklarında sızıp kalırken en azından kendi kulvarında bir şeyler yapmaya çalışıyor.
    Her ne kadar yaptığı iş mv. olmasıyla alakasız görünse bile mv. olmasının bu işlere katkısı çok, en basitinden ele alsak, devlet gözünde sözü dinlenir oldu.

Ne diyelim, insanların gözünde oluşmuş negatif "Motorcu Profilini" ancak yeni nesile düzgün şekilde öğreterek bitirebiliriz.
    Yeni nesil doğrusunu bilirse yanlış bilen mevcut nesil zamanla ölerek tükenecektir zaten.

Hani İlber hocanın "Çok cahilsin keşke ölsen" muhabbeti işte.
    Cehalet sınırlarını aştıysa, ancak ölerek biter.
    emenyasin, Volkan76, Eksantrik ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Bahsettigim basvuru sitesiydi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Başvuru için tıklayın

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    İstanbulun trafiği çözülmez, 5 kişilik arabayı yanlız kullanmakda cebimizde pul para bırakmaz.
    Bunu gelecek nesillere öğretip eğitilmesi gerek. Buna doğrudüzgün ve spor amaçlı başlamak, gayet mantıklı. Başlarında idol edinecek biri varken.
    Tıkanıyoruz, nefesimiz kesiliyor, haraket edecek alan bırakmıyoruz. Mahalledeki 10 arabayı kaldırsan, yerine bir çocuk parkı yapabilirsin. Teneke dünyanın zorluycak birtarafı bile kalmadı. Hele yaşanan merkezleşmede.
    Bencede iyi bir çalışma. Yamaha gibi bir sponzorda destek çıkıyorsa, ne mutlu ne mutu bize ve geleceğimize.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Artı ilerde Spor ve Eğitim Bakanı için en iyi aday.
    Belki o zaman motosikletcilere daha dikkat ederler. Saygı ve selamlarla...
    ozansntrk bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA R6 2015
    yalakalık beceri ister , adam becerikli :D zeki adam la

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)